www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Windows Vista
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Software ~ -> ~ Operativni sistemi ~
::  
Autor Poruka
mehatronicar
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 01 Dec 2004
Poruke: 24
Mesto: Karlovac

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 27, 2007 2:23 pm    Naslov poruke: Vista Na vrh strane Na dno strane

Ako sam dobro vidio imas 64-bitnu vistu koja je trenutno losija od 32-bitne viste.Mnogo toga ne radi na 64-bitnoj visti.Probaj sa vistom 32-bitnom.

 
velociraptor
Banovan!
<b>Banovan!</b>





Datum registracije: 15 Apr 2007
Poruke: 12000
Mesto: www. pokloni mi ljubav...pokloni mi sebe.com

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 29, 2007 2:54 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evo , ja sam probao sa malopre pomenutom arhitekturom i... Nisam mogao da je instaliram, jer traži najmanje 512 Mb ram memorije.
Ovako nešto vam se nikad ne bi desilo na Debianu i Ubuntuu, koji nisu tako zahtevni po tom pitanju.
Još jedan razlog zašto volim Linux.
 
zex_bl
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 16 Maj 2007
Poruke: 115

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 31, 2007 9:27 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Neko je voli i svidja mu se nekome ne.

Moj izbor. je ipak Win XP. Ono sto mi najvise smeta je kod vecine korisnika je to ukrasavanje desktopa i foliranje "vidi kako izgleda" ili "sta sam napravio" pa se zapitam da li ljudi upale comp i bleje u desktop sat vremena i dive mu se. Po meni nelogicno no dobro. Kod mene je Windows Classic style i bolje mi ne treba. Desktop u prosjeku dnveno gledam mozda 1-2 minuta kad se sve sabere.

Malo sam gustao Vistu, da vidim sta je i kakva je, vizuelni efekti me ne zanimaju, pojede mi 1GB memorije dok si rekao keks pa sam morao ustekati jos jedan, Adobe Premier 2 nije radio kako treba, pri bilo kakvom renderovanju je blokirao, Maya se instalirala ali se nije mogla upaliti uopste tako da sam se ja vratio na godinama provereni vec u licnoj praksi XP i ostajem na njemu do daljnjeg.

Kudim Vistu jer meni u mom poslu uopste neodgovara, a pocetnicima i onim koji vole sareno preporucujem je jer je neminovno da ce se razvoj Windows-a kretati u tom smjeru pa ko voli neka izvoli.

POZ

_________________
veni - vidi - vici

 
velociraptor
Banovan!
<b>Banovan!</b>





Datum registracije: 15 Apr 2007
Poruke: 12000
Mesto: www. pokloni mi ljubav...pokloni mi sebe.com

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 31, 2007 6:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Isti komentari su bili i kada se pojavio Win XP. Svi su rekli da su ga probali i da ostaju na Win 98 ili Win 2000. Komentari su bili tipa: navikao sam na ove programe, a oni ne šljakaju na xp, suviše je bačen akcenat na dekoraciju i slično. Onda su vremenom počeli da koriste i XP.
Slično će se desiti i sa Vistom. Suviše je para uloženo u taj projekat i suviše bi velika blamaža bila da Bill Gates sa njom doživi krah. Trebaće malo vremena da zaživi, ali će sigurno biti ono što je XP sada.
Meni je u startu odbojna, jer traži bar 512 MB za instalaciju. Linux je daleko tolerantniji po tom pitanju.
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 31, 2007 9:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja koliko se secam Windows ME nikada nije zaista zaziveo zar ne ? Nesto se plasim da se to ne dogodi i sa Vistom Smile
 
velociraptor
Banovan!
<b>Banovan!</b>





Datum registracije: 15 Apr 2007
Poruke: 12000
Mesto: www. pokloni mi ljubav...pokloni mi sebe.com

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 31, 2007 9:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne, Windows ME nije zaživeo, ali u kratkom intervalu su izašli Windows Me , pa Windows 2000.
Ili obrnuto.
Ipak, mislim da je Vista projekat koji je radjen daleko ozbiljnije, dugo se čekalo na taj novi Windows koji će doći posle Xp-a.
 
Bojan_kralj
~Angel azul~
<font color='blue'><b>~Angel azul~</b></font>



Godine: 33

Datum registracije: 23 Apr 2007
Poruke: 12820
Mesto: Debela 'ladovina

spain.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 31, 2007 9:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Raptore u pravu si....ulozeno je gomilu novca da bi se pronasao XP-ov naslednik. Vista je stvarno extra ali naravno ima i dosta mana jedna od njih je upravo ta sto ti je potrebno barem 512 mb Rama. Ovaj sistem ce zaziveti uskoro...ljudi su sada navikli na XP i ne menja im se...ali doci ce i Vistino vreme.

_________________

Nema 'leba bez motike...reče lopov i motikom razbi izlog pekare !
 
Blazeme
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 30

Datum registracije: 08 Okt 2005
Poruke: 148
Mesto: Pljevlja

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 01, 2007 8:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mr. Bond je napisao/la sledeće:
Vista sigurna? Pa da kad me smori da 1000000000000 puta kliknem ALLOW da iskopiram jedan fajl iz foldera A koji je od Usera A u folder B user-a B....

Pa bolje i to da te pita nego da ti pokrene 100000000 background virusa koji ce da ti skupljaju passworde i ostale informacije...
Citat:

Izgled? Pa sa style XP mozete postici skoro identican izgled.

Ajd da ne komentarisem to...
Mislim, jeste da ima tema, ali eto...
Nije sve u izgledu, ali, ako vec ima covjek jak racunar, sto malo i na to da ne obrati paznju...
A ko nece neki GUI, pa, Unix je rula... Ili neki Linux bez GUI-a...
Citat:

PAINT? Cekaj jel se salis ili to jos uvek koristis?

Ovako, paint koristim kad mi treba da iskopiram screen, pa da ne dizem bzvz Photoshop...
Za bilo sta drugo, ne mogu ni da pomislim da ga koristim...
Citat:

Za mene OS koji me za svaku glupost pita da li sam siguran da zelim to da uradim - UOPSTE NIJE SIGURAN. To u onom fazonu "Do you want to self-destruct your mainbord? It may be security risk!" - YES!

Kao sto rekoh, "Pa bolje i to da te pita nego da ti pokrene 100000000 background virusa koji ce da ti skupljaju passworde i ostale informacije..."...
Btw, nesto ne vjerujem da ce te to pitati, ali, ako bude, molim te posalji mi poruku da odmah brisem sistem...
Citat:

XP je idalje ispred Viste i bice... dokle god neko u Microsoftu ne sedne i napravi NORMALAN OS. Zato ljudi traze XP. Ne zbog jednostavnosti i izgleda nego zato sto je kvalitetniji od Viste.

Cccc....
Ajd, misljenja su razlicita, zato o njima ne treba raspravljati....
Ali, cek, ako stvarno mislis da je XP sigurniji i bolji od viste...
Samo da se razumijemo, ne kazem ja da je Vista najbolji OS ikad napravljen (jer to nije tacno), naprotiv, ima mnogo boljih operativnih sistema, medjutim, sto se Windowsa tice... Najbolja je za sada...
Citat:

P.S. Vista - propala investicija!

Pa, to ce mo da vidimo...


Citat:
Ja koliko se secam Windows ME nikada nije zaista zaziveo zar ne ? Nesto se plasim da se to ne dogodi i sa Vistom

Znas zasto se to nece dogoditi?
E ovako, ja sam sad uzeo novi racunar.
I kako to vec ide, nisu mi dali OS uz njega pa ja instalirao stari dobri XP.
Instalira se on brzo, i sve ide fino dok se sistem ne podigne.
Kad pomjerim prozor sve sjecka, nece fino da scrolluje prozor i jos mnogo drugih gluposti se desava.
Sa vistom, nisam morao ni jedan drajver da instaliram, dok kod XP-a sam morao svaki.
Ja hocu da kazem da ce novi kompovi biti napravljeni na prvom mjestu za
Vistu, ne za XP...
(Pogledaj attachment)


velociraptor je napisao/la sledeće:
Ne, Windows ME nije zaživeo, ali u kratkom intervalu su izašli Windows Me , pa Windows 2000.
Ili obrnuto.
Ipak, mislim da je Vista projekat koji je radjen daleko ozbiljnije, dugo se čekalo na taj novi Windows koji će doći posle Xp-a.

Da, Windows 2000 i Windows Me su izasli u svega 6 mjeseci.
Sledeca verzija windowsa, Windows 7 je planiran tek za 2010u godinu.
Znaci, vista ce imati dosta vremena da se razvija...
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 04, 2007 8:19 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Service Pack 1 za Vistu uskoro i u vasem gradu. Veseli se narode:

Evo vijesti:
http://www.domaci.de/viewtopic.php?p=1962418&highlight=#1962418

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 04, 2007 8:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kad pre pitamo se mi ... Smile Bas me cudi otkud Microsoft da izdaje sp za vistu kad je to ozbiljan OS Smile Ok slozicemo se da ima propusta....

Ja sam uzeo komp pre 2-3 meseca isto su mi dali bez sistema. Windows XP sam instalirao, drivere koje sam dobio uz komp i nemam nikakvih problema. Mozda su kod tebe problem driveri ali jbg ... Meni XP i na novom kompu radi extra. Nema seckanja nema nista, jes da ga ja nesto mnogo ne koristim jer sam pristalica Linuxa pa vishe radim na Lin-u ali mi je Dreamweaver idalje neprikosnoven za neke ozbiljnije zezalice sa PHP-om, JS-om etc... pa zbog tako nekih programa koristim XP.

Dakle po meni Vista jos uvek nije blizu XP-a - zasto? XP se dosta dugo koristi, izaslo je mnogo security fix-eva za njega i dok Vista ne prodje kroz 2-3 godine ucestalog rada za mene ce idalje biti ispod XPa.
 
Blazeme
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 30

Datum registracije: 08 Okt 2005
Poruke: 148
Mesto: Pljevlja

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 05, 2007 1:49 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da, i ja koristim win samo zbog par igara i dreamweavera - za php, design i sl i zbog ps-a.
Vista jeste ozbiljan OS ...
Btw, i ja kad sam instalirao drivere, sve je bilo ok .
 
paja1911
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 35

Datum registracije: 14 Okt 2006
Poruke: 398

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 06, 2007 8:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kupio sam novi laptop uz koji ide vista,tj.samo vista moze i da bude na njemu jer xp ne podrzava.Imam ga 2dana.Odmah prvog dana mi je puko sistem i to sam uspeo da ga oborim za nekih pola sata,a za ovih 7-8godina koliko cackam kompjutere samo mi je jednom pao sistem.Bio sam mlad i neiskusan i instalirao sam program sa xp-a koji ne podrzava vistu i pojavio se plavi ekrancic.Posle toga nije mogao da digne sistem ni u normal ni u SAFE modu,sto nisam mogao da poverujem.Ja znam kad su izlazili win2000,xp da si mogao da instaliras programe sa ranijih windowsa,a ako ne,sistem ne bi pao sigurno zbog toga i koliko se secam izbacivalo je poruku da nije kompatibilan sa winXP.Vista nije ovako losa.Dosta je brza,ovaj novi explorer je super,...Najveca mana je ta sto software mora da se ceka.Trebace dosta vremena da bude bar upola programa kao za xp.I mana je u tome sto si se taman navikao da radis u tim programima sa xp-a a na visti ili ima neka zamena,il nema nista.I naravno,jedva cekam te zakrpe,tad ce vec da bude sigurno bolje.I XP je bio los dok nisu dosle zakrpe.Sve u svemu,narednih pola godine XP RULES
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Software ~ -> ~ Operativni sistemi ~ -> Windows Vista Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Strana 5 od 7

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon