www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Rotvajler
Strana 1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Flora i fauna ~ -> ~ Životinjsko carstvo ~
::  
Autor Poruka
maucetung
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 04 Dec 2005
Poruke: 4360
Mesto: Sremski Karlovci

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 27, 2006 11:06 pm    Naslov poruke: Rotvajler Na vrh strane Na dno strane

Rotvajler
Krepak je i stasit, i nije nezgrapan pas. Jaka postava žari snagom, okretnošću i ustrajnošću. Na okolinu i na gospodara reagira vrlo osetljivo. Ima velike radne sposobnosti, a zahteva poseban način ophođenja. Glava je srednje duga, čeoni dio lobanje je vrlo naglašen. Ima izrazite jagodice i stop. Ima škarast ugriz. Vrat je snažan i mišićav, bez podvratnika. Rep je kratko kupiran, a neki se psi i okote bezrepi. Dlaka je kratka, gruba, oštra i priljubljena, s gustom poddlakom. Crn je sa smeđim mrljama po jagodicama, gubici, prsima i udovima. Visina - do 68 cm, težina - oko 50 kg. Doživi oko 10 godina starosti. Najpre se pojavio u njemačkom mjestu Rottweilu, gdje su održavali velike životinjske sajmove. Koristili su ga čak i za kroćenje bikova, kao i za vuču kolica. Za službenog je psa priznat 1910. godine. Pravilnim odgojem postane poslušan i dobar čuvar. Ima dobru sposobnost učenja, mada ga je bez stručnog znanja o školovanju teško odgojiti. Sazre tek nakon dve godine. Jako je borben i kod vežbi ne obazire se na udarce. U nekim zemljama spada u pasmine kojima nije dozvoljeno izvoditi vežbe obrane.Jako voli porodične članove, iako pokušava postati vođa čopora. U tom slučaju moramo ga udaljiti iz kuće. Nije mu potrebno puno kretanja, mada nije pas za stan. Živeti mora u vrtu ili psetarnici, a uz to mu je potrebno puno dodira s Ijudima. Rotvajler nije pas za početnike već samo za Ijude koji imaju iskustva sa psima. Otporan je i robustan.


 
qzma1981
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 17 Maj 2005
Poruke: 266

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 10, 2006 3:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

slatki su mi!Kao mali medvedi hehehe
 
genius25
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 43

Datum registracije: 28 Sep 2005
Poruke: 908

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sub Avg 26, 2006 7:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

krasni psi za nekog s jakim karakterom jer ako mu se dozvoli da radi sto hoće postaje problem jer je to jak i velik pas

_________________
...Da sam žirafa i da mi netko kaže da sam zmija,ja bih ipak znao da sam ŽIRAFA.....
 
pfckraljpfc
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 22 Jan 2006
Poruke: 248
Mesto: BP-NS Tu i tamo...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 12, 2006 6:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Shto mi je chiniti???Ljudi pomagajte!
Imam rota,starog 11 meseci,veoma je krupan ali sam ga razmazio strashno,prava je maza i nece nikog da napada...I ne treba da napada ali nece ni da se brani,zashto nece da rezi na nekog psa ako ovaj laje na njega?I nece da se brani kad ga napadne neki pas,samo oce da se igra!Iako on savlada tog psa i u igri...Da li je to problem sa godinama ili shta?Znam da mogu da ga pretvorim u krvolochnog ako mu dajem zivo meso,ali mu ne dajem i ne zelim da postane krvolochan,shto mi je chiniti??? Confused

_________________
Partizane Partizane
Partizane jedini
Tebe vole,za te' ginu
Tvoji verni GROBARI!
 
shifra
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 08 Maj 2006
Poruke: 99
Mesto: Lukavac

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 17, 2006 1:36 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

imo bi ga vjerovatno da imam kucu i avliju veliku, al posto sam u stanu neisplati se imati, ovo sam sliko juce kad sam bio u Visokom na piramidi sunca hehe
 
Gravedigger_girl_4ever
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 14 Sep 2006
Poruke: 124

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 22, 2006 10:24 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Za pfckraljpfc: Ne mozes vise nista da ucinis sto se toga tice. Psi se, uglavnom, do godinu vaspitavaju, i ako si ga razmazio tesko sta mozes da uradis. Ja bih ti predlozila da ga odvedes na neku izlozbu, da ga predstavis i da sudiju pitas za strucno misljenje. Znam to jer mi je keva kinolog, pa ono....

Inace, rotovi su najlepsi psi!!!!!!!!!!!!!!!

_________________
Grobarka
 
pfckraljpfc
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 22 Jan 2006
Poruke: 248
Mesto: BP-NS Tu i tamo...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 26, 2006 1:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ali za mesec dana treba da ga vodim na dresuru,mislim da ce to da pomogne!Vec sam se raspitao,kaze taj dreser da treba da mu ga dovedem kad napuni godinu dana(manje vishe).Chovek je pre 3 meseca prodao Malinoa u Austrijsku zandarmeriju za 7 000 eura...

_________________
Partizane Partizane
Partizane jedini
Tebe vole,za te' ginu
Tvoji verni GROBARI!
 
anabela
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 38

Datum registracije: 04 Feb 2006
Poruke: 860

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 26, 2006 6:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Grozni su mi! Divlji i agresivni!
 
pfckraljpfc
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 22 Jan 2006
Poruke: 248
Mesto: BP-NS Tu i tamo...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 26, 2006 11:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

brza111 je napisao/la sledeće:
Grozni su mi! Divlji i agresivni!


Nisi ti videla mog,pa da prichash da su divlji i agresivni...Sve zavisi kako su dresirani,recimo moj Raf je maza koja bi se samo igrala..

_________________
Partizane Partizane
Partizane jedini
Tebe vole,za te' ginu
Tvoji verni GROBARI!
 
baxuz2001
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 05 Okt 2004
Poruke: 117

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 26, 2006 1:01 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni se iskreno ne svidjaju...ima umiljatih i dobrih ali ima i onih odvratnih kojima je glava veca od tela....Pre bih uzeo staforda nego tako nesto...
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 26, 2006 1:17 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nazalost, slazem se sa Brzom. Sad

Odraslom rotvajleru treba pola kile mesa dnevno. Ugrizom moze da stvori pritisak od 500 kg i u tom mestu Rotvajl je bio poznat kao "Mesarski pas". Treba li da napomenem da moze da oseti strah?

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
a*l*e*x*a*n*d*r*a
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 16 Okt 2006
Poruke: 37

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 04, 2006 6:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Prelepi su..
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Flora i fauna ~ -> ~ Životinjsko carstvo ~ -> Rotvajler Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3  sledeća
Strana 1 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon