www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Zasto ne volim (ne slusam) narodnjake?
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Arhiva - Domaća muzika ~
::  
Autor Poruka
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 18, 2006 7:40 am    Naslov poruke: Zasto ne volim (ne slusam) narodnjake? Na vrh strane Na dno strane

Zasto ne volim (ne slusam) narodnjake?

Ovo sam se cesto pitao. Zasto narodnjake mnogi drugi vole a ja ne? Ono… mozemo se naci u prostoriji u kojoj treste narodnjaci (bio sam u takvim situacijama, nije da nisam), svi se razvale a ja ostajem hladan.
Nije da su mi narodnjaci nepoznati. Cak sam pokusao se ” natjerati se “ da ih slusam. Nije da mi je sve bilo shit, ponesto mi se malo i svidjelo. Nije da ne znam pjevace i nisam snob koji ih izbjegava da ne bi drugi mislili lose o meni. Nije da ne mislim da ima OK pjesmica medju narodnjacima, a opet evo mi je dobrano preko 30 ljeta i nisam jos uspio odvalit na njih. Nije da ne znam tko je Haris Dzinovic, ili tko je Toma Zdravkovic, ili Saban Saulic, sticajem okolnosti svojevremeno sam imao poslic sa strane i svirao bass gitaru u jednom od onih bandova koji sviraju na svadbama tako da sam svirao bass na recimo pjesmama tipa ” Dodji Da Ostarimo Zajedno “ ili ” Sjecas li Se One Noci Kad Si Meni Rekla Ne“ ili ” Hej Branka, Branka “... itd, puno toga...

Opet, i pored svega, mene se narodnjaci nisu primili... osim par pjesmica koje su mi OK. Prijateljica, rodom iz Beograda, pokusala me nedavno priviknut na Cecu i slicne. Sorry, ali meni to ne ide pa ne ide... Steta vremena...

Meni bi narodnjaci po prirodi trebali biti blizi no Pink Floyd, Oasis, Coldplay, Ramones… so much of it, da ne nabrajam… opet nisu. Kako to? Sto mi to fali u narodnjacima? Pa, ritam mi ne fali jer ga narodnjaci imaju. Imaju i energiju takodjer. Ono sto mi nemaju je poruka, raznovrsnost tema. Sve je do bola pateticno, u stilu – ostavio/la me je, volio sam te/voljela me nisi, “pateticno”.... da ne kazem. Zasto se narodnjaci ne bave sirim opsegom tema ? Ne znam za narodnjaka sa socijalnom tematikom, na primjer. Zasto je kod njih sve (uglavnom) nesretna ljubav, ponekad sretna ? Mozda je to razlog. Mislim da ne volim narodnjake jer me intelektualno ne izazivaju. Emotivno rijetko koji me zadovolji, intelektualno nikad. To bi mogao biti razlog.

Vi koji ih volite – molim vas – razuvjerite me… Vi koji ih ne volite – zasto ih vi ne volite?



_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
tomislav horvat
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 35

Datum registracije: 03 Sep 2005
Poruke: 1378
Mesto: ...Zagreb grad kojeg imam rad...

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 18, 2006 1:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

neznam kako da ti to objasnim.mislim da za ovo nema objasnjenja ili ih volis ili ne.ja narodnjake slusam od svoje 13 godine i jos uvijek mi nisu dosadili.imam dosta frendova koji prije nisu slusali narodnjake ali su ih sada poceli slusati jer im je ono sta su slusali vec dosadilo i sad im je to najbolja muzika.mozda to nebi ne pase sta ja znam.istina je da nema intelektualnih narodnjaka oni svi govore o nesretnim ljubavima ali to ne znaci da ih nemozes voljeti.probaj slusat non stop jedan ili dva dana narodnjake i vjeruj mi uci ce ti u uho i zavoljet ces ih.tako su moji frendovi radili.ko je god dosao kod mene morao je to slusati jer ja to slusam ali se nije bunio i nakon nekog vremena je mene trazio da mu srpzim cd sa dobrim narodnjacima.sve je pitanje vremena.nekome se to odmah svidi a nekome malo kasnije.

_________________
Lepo naslepo, te tvoje usne stranca
ma, lepo do bola kad pokupis neznanca
ljubi me ti, nikada te vise necu videti
al' koza pamti

Lepo naslepo, ni kajanja, ni srama
ni juce, ni sutra, ni dzentlmen, ni dama
ljubi me ti, nikada te vise necu videti
al' koza pamti
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 18, 2006 4:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

tomislav horvat je napisao/la sledeće:
neznam kako da ti to objasnim.mislim da za ovo nema objasnjenja ili ih volis ili ne.ja narodnjake slusam od svoje 13 godine i jos uvijek mi nisu dosadili.imam dosta frendova koji prije nisu slusali narodnjake ali su ih sada poceli slusati jer im je ono sta su slusali vec dosadilo i sad im je to najbolja muzika.mozda to nebi ne pase sta ja znam.istina je da nema intelektualnih narodnjaka oni svi govore o nesretnim ljubavima ali to ne znaci da ih nemozes voljeti.probaj slusat non stop jedan ili dva dana narodnjake i vjeruj mi uci ce ti u uho i zavoljet ces ih.tako su moji frendovi radili.ko je god dosao kod mene morao je to slusati jer ja to slusam ali se nije bunio i nakon nekog vremena je mene trazio da mu srpzim cd sa dobrim narodnjacima.sve je pitanje vremena.nekome se to odmah svidi a nekome malo kasnije.
Pa Tomo, nije da nisam probao, rekao sam da sam ih cak i svirao po svadbama, znas koliko nam je trebalo da ih uvjezbamo.

Dobar broj narodnjaka je cisto s muzicke "fahovske" strane dost zahtjevan, RnR je uglavnom laksi za svirat, ali opet, mene to ne hvata.

Jedna od rijetkih pjesama koje su mi malo razlicite (bolje) je gore spomenuta "Dodji Da Ostarimo Zajedno" od Saulica jer ima poruku, mnogo smisla, muzicki je originalnija od ostalih narodnjaka i nije "na isti kalup" napravljena.

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
colosos
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 04 Jul 2005
Poruke: 302
Mesto: Pozarevac

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 18, 2006 5:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Mislim da ne volim narodnjake jer me intelektualno ne izazivaju. Emotivno rijetko koji me zadovolji, intelektualno nikad. To bi mogao biti razlog.
Upravo to, isprazan tekst, svaka pesma lici na prethodnu, nazovi "autori" plagijatishu grcku, tursku muziku, pola ih kreshti dok peva, nit znaju shta pevaju, da li im pesma neku poruku nosi, znaci bitno im je samo uzimanje love, komercijalni hit za 3 dana, kvalitet nikako. Vecina je nepismena, ne zna ni recenicu da slozi, a kamoli da napishe neki smisaoni tekst, pa mislim kad je Marina Tucakovic bog medju tekstopiscima, onda shta dalje da pricamo.

Kad slushash ceo dan narodnjake glava ti je prazna, mozak ispran, ma uzas Wink I populacija koja se truje narodnjacima dovoljno govori za koga je ta muzika pravljena, za gastarbajtere koji zude za zvukom iz domovine koji jedino dopire na satelit, a i koji su slushali dok su zivelu na selu u domovini. Ne bi turbo folk toliko zaziveo da se domace zvezde ne satiru od deviza gostujuci po inostranstvu Srbima koji rmbace po ceo dan, pa bi da se malo provesele Wink

Pre 5 godina je bilo sramota da slushash narodnjake, bez obzira shto su i tada bili zastupljeni, medjutim sad je to totalno IN medju danashnjom omladinom, jer im se to servira preko omiljenog PINK medija.

Mada kad pogledash MTV shvatish generalno da je muzika totalno otishla u OUT. Zato ostaje 10% muzike koja vredi shto nije nimalo malo s obzirom na kolicinu muzike koja nam je danas dostupna. Probere se dosta kvalitetne i domace i strane muzike Wink

_________________
"Nasloni svoje vreme na moje,
duže će večnost trajati kada smo zajedno."
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 19, 2006 2:11 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja licno izbegavam da ih slusam jer me podsecaju na jedan period mog zivota koji zelim da zaboravim..
a kad bolje razmislim i nemaju nikakvu logiku, melodije su uzete od stranih izvodjaca, reci pesama su katastofalne i nemaju nikakav smisao....ovo aludiram na grand izvodjace i njima slicne....
naravno ovo ne vazi za sve, ima stvarno dobrih pesama ali to je retkost

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
Alexxc5
Upozorenja: 2 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 33

Datum registracije: 04 Dec 2005
Poruke: 128
Mesto: Sabac

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 19, 2006 2:25 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja ih bas nesto ne gotivim ali kad je drustvo u pitanju tu se ne pitam!!

_________________
Alexandar
 
Bajadk
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 49

Datum registracije: 08 Mar 2004
Poruke: 1077
Mesto: Podgorica - Danmark

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 19, 2006 11:47 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa kad kod narodnjaka vidis ko im pise pjesme, Tucakovic and the gang, nije ni cudo sto su im pjesme skoro sve iste i sto su plagijati. Ja sam za rok muziku, ali normalno je da se slusa i narodna, mada ne kod mene kuci, kad se izadje na neku nasu festu. Ali ipak nisu neki kvalitet od muzike i od teksta. Te trce po nekim livadama, te umiru. te ovo te ono. Odnosno svaki put sve isto samo drugi pjevaci
 
Liliana
Upozorenja: 2 od 3

Upućeni član
Upućeni član



Godine: 42

Datum registracije: 02 Apr 2005
Poruke: 360
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 21, 2006 9:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne mogu da zamislim da mi dan pocn uz narodne folk note, ali kraj (noc) mogu. U drustvu mi prija narodna muzika, ali kad sam solo nikako.. Ne mogu ozbiljno da slusam narodnjake, jer smatram da je to muzika za zabavu, a ne uzivanje...

_________________
SlatkaMala
 
tomislav horvat
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 35

Datum registracije: 03 Sep 2005
Poruke: 1378
Mesto: ...Zagreb grad kojeg imam rad...

croatia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 22, 2006 2:10 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

dameski je napisao/la sledeće:
ja licno izbegavam da ih slusam jer me podsecaju na jedan period mog zivota koji zelim da zaboravim..
a kad bolje razmislim i nemaju nikakvu logiku, melodije su uzete od stranih izvodjaca, reci pesama su katastofalne i nemaju nikakav smisao....ovo aludiram na grand izvodjace i njima slicne....
naravno ovo ne vazi za sve, ima stvarno dobrih pesama ali to je retkost


i meni neki narodnjaci podsjecaju na jedan period zivota ali ih zato nisam prestao slusati.ja ih obozavam i ne prodje jedan dan da ne cujem jedan narodnjak.

_________________
Lepo naslepo, te tvoje usne stranca
ma, lepo do bola kad pokupis neznanca
ljubi me ti, nikada te vise necu videti
al' koza pamti

Lepo naslepo, ni kajanja, ni srama
ni juce, ni sutra, ni dzentlmen, ni dama
ljubi me ti, nikada te vise necu videti
al' koza pamti
 
thorn
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 30 Jul 2005
Poruke: 1031

usa.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 22, 2006 9:12 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

neznam sta vama sve spada medju narodnjake....ali ja licno volim da slusam tomu zdravkovica....sabana saulica....starije pesme vesne zmijanac...da navedem samo par.....a i jos mnoge narodnjake te prave stare garde....a ima i danas dosta pevaca koji nisu za bacanje i ne prodaju kravu da bi snimili cd.....treba napraviti razliku izmedju kvalitetne i vecne narodne muzike, komercijale i sunda.....kvalitetnu volim.....komercijalu mogu da svarim.....a sund se pravim da ne postoji...... Rolling Eyes

_________________
originalan pisac nije onaj koga niko ne kopira.....vec onaj koga niko ne moze kopirati......

diplomata je onaj ko cetiri puta meri pre nego sto nista ne kaze........
 
Beat_93
Dance Šmeker
Dance Šmeker





Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 4215
Mesto: Loznica

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 22, 2006 4:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zasto, zato sto ne zna sta da slusa, a vidi da svi slusaju narodnjake i da to prolazi!!! Osim toga to je lagana muzika, sa 0% intaligencije, koja ne zamara mozak!!! Ne kazem ja ima i dobrih pesama, ali su to uglavnom starije stvari, a ovo novo to je sacuvaj boze... Prvenstveno mislim na Grand produkciju!!!
 
ivonas
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 32

Datum registracije: 26 Mar 2005
Poruke: 120

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 22, 2006 6:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja ih slusam ... i ne ponosim se time ... i znam da su vecinom totalan shit
Masa slusa njihove pesme zato sto imaju ritam i pevljive su... prava muzika za zurke
Sto se mene tice RAP je zakon mada bi me svi reperi ispsovali ko niko sto slusam i Grandovce Embarassed
Ali narodnjake slusam bez razmisljanja o tome koliko je to sund, posto stvarno jeste ... slusam ih jednostavno da bih se opustila
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Arhiva - Domaća muzika ~ -> Zasto ne volim (ne slusam) narodnjake? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  sledeća
Strana 1 od 8

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon