www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

obiljezja i opredjeljenja ljudskog bića
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  

Koju karakteristiku smatrate najvažnijim od onog što se tiče vas?
Najvažnije mi je to koje sam rase (bijele, žute, crne...)
0%
 0%  [ 0 ]
Najvažnije mi je to koje sam nacije (Srbin, Hrvat, Bošnjak, Slovenac itd...)
0%
 0%  [ 0 ]
Najvažnije mi je to koje sam religije (pravoslavac, katolik, musliman, židov...)
0%
 0%  [ 0 ]
Najvažnije mi je to što sam Slaven (ili drugo istog smisla)
0%
 0%  [ 0 ]
Najvažniji mi je moj razum
50%
 50%  [ 6 ]
Najvažniije mi je moje političko opredjeljenje
0%
 0%  [ 0 ]
Najvažnije mi je nešto sedmo
50%
 50%  [ 6 ]
Ukupno glasova : 12

Autor Poruka
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 03, 2007 6:00 pm    Naslov poruke: obiljezja i opredjeljenja ljudskog bića Na vrh strane Na dno strane

Čovjek je vrlo kompleksno biće. Ono što nas razlikuje od ostalih sisavaca je to da mi pripadamo nekoj naciji, nekoj rasi, religiji, imamo svoja uvjerenja, svoja politička stanovišta i dosta toga još.
Kad pogledate duboko unutar sebe – što vam se čini najvažnijim?
Da li je to što ste Srbin, Hrvat, Bosanac... i to što imate zajedničko sa svim Srbima, Hrvatima, Bosancima ili što već jeste po naciji?
Ili je to religija – da li vam je najvažnije to što ste pravoslavac kao Rusi, Bugari, Grci i ostali... ili kao katolik kao Talijani, Španjolci ili ostali... ili to što ste Musliman kao Turci i ostali... ili što već jeste po religiji...
Ili je to vaša rasa pa vam je to najvažnije – to što ste bijelici kao Europljani, mnogi Amerikanci i drugi... ili...
Ili najviše cijenite pripadnost grupi nacija – Slavenstvu npr.
Ili vam je najvažniji vaš razum?
Ili to što ste po političkom opredijeljenju – ljevičar, desničar...?
Ili nešto sedmo??

-------

Ja “aureliano“ , dakle, po rodu-naciji Hrvat, po rasi bijelac, po religiji agnostičar, definitivno Slaven, smatram se razumnim ali ostavljam drugima da sude o tome, po političkom opredijeljenju humanist, glasam za RAZUM jer RAZUM mi je ono što smatram svojom glavnom osobinom. Zašto – jer moja nacija ima svoje dobre i loše ljude, jer moja rasa je učinila mnogo i dobra i zla, baš kao i drugi Slaveni, jer mi je vjerovanje u Boga razumno i jer humanizam ne može imati ništa protiv razuma, dapače, jer humanizam i razum idu ruku pod ruku.
Kako se vi vidite?



_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
ekonomista87
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 36

Datum registracije: 20 Sep 2006
Poruke: 278
Mesto: Vojvodina, Pancevo

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 03, 2007 7:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

definitivno razum!!!
 
Eliot je sreda
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 15 Jul 2005
Poruke: 1128

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 03, 2007 7:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pitanje ti nije dobro formulisano, jer politicko opredelenje ili nacionalnost definitivno ne spadaju u covekove osobine.
Molila bih te da pitanje preformulises Wink

poz
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 03, 2007 8:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Eliot je sreda je napisao/la sledeće:
Pitanje ti nije dobro formulisano, jer politicko opredelenje ili nacionalnost definitivno ne spadaju u covekove osobine.
Molila bih te da pitanje preformulises Wink

poz


Pitanje je takvo kakvo je ali hajde, da i to zadovoljimo, umjesto "osobine" recimo "obiljezja i opredjeljenja"... mada i nemam moderatorske moci pa ne mogu promijeniti naslov.

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Eliot je sreda
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 15 Jul 2005
Poruke: 1128

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 03, 2007 8:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sredjeno Wink
 
merjadok
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 26 Jan 2007
Poruke: 72

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 03, 2007 8:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Najvažnije mi je da sam dobra osoba.
 
kopmania
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 33

Datum registracije: 13 Nov 2006
Poruke: 762
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 03, 2007 9:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Najvaznija osobina je dobrota duse

_________________
Uzivaj u skijanju dok mozes
 
dekija85
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 06 Jan 2006
Poruke: 672
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 07, 2007 12:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

najvaznije sto ljudi imaju su refleksi i intuicija jer nekoci tebe mozak ili inteligencija kad ti pesak izleti na ulicu nego urodjeni refleksi

_________________
NO REMORSE NO REGRET
 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 16, 2007 2:08 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nesto sedmo...duh, srce...nazovite to kako god zelite...to je ono sto mene vodi...cinim ono sto osecam da je ispravno, ono sto je u skladu sa mojim unutrasnjim nacelima...samnom samom...ne dam da me ovih ostalih sest nabrojanih (i jos mali milion nenabrojanih) stavki obelezi, omedji...sve ove pripadnosti zauzimaju daleko drugo mesto Wink

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
Johnny-Delija
Banovan!

Delija Sever - Forever
Delija Sever - Forever



Godine: 41

Datum registracije: 07 Nov 2006
Poruke: 3836
Mesto: Negde daleko,daleko od jedne Zloće iz sazveždja Vodolije,negde tamo gde me ta Zloća neće videti.

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 22, 2007 1:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam što bi stari ljudi rekli:na-lud-kiša,na-lud-suša.Trenutno mi je važno nešto,sedmo,a vala i deseto.Ali dešava mi se da mi je često u životu važna svaka stavka,navedena u ovom pitanju.Na sreću,to me ne drži dugo.

_________________
Fan of Maria Kirilenko

Bože,meni tako malo treba
Ispod ovog svetog neba.
Topla postelja
I njena oka dva...
 
kosta00
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 02 Jun 2006
Poruke: 243

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 11, 2008 10:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kopmania je napisao/la sledeće:
Najvaznija osobina je dobrota duse

Potpisujem.

_________________
--------------
100010100100001001001011011101010010101010010101000010001001
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 12, 2008 8:14 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

oblezen sam kao: Srbin, pravoslavac, bele rase

e sada... opredeljujem se da budem: Zemljanin, po verskom ubedjenju agnostik, politickom - neutralac posmatrac sa nekim vansablonskim sistemom vrednosti, uvek raspolozen za diskusiju i nadogradnju i promenu stavova i misljenja.

nije mi vazna boja koze, verska opredeljenost, nacija, jezik, politicka opredeljenost i td... dokle god se covek oseca slobodnim, nesputanim tim obelezima... no... kada je covek sputan, nije toga ni svestan.

biram i razum i srce da me vode kroz zivot!

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> obiljezja i opredjeljenja ljudskog bića Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon