www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Zasto nam je bog dao ogranicene mentalne sposobnosti?
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
dzsap
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 51

Datum registracije: 17 Apr 2006
Poruke: 70
Mesto: zemun

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 27, 2007 5:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ko je to i kada utvrdio da su naše mentalne sposobnosti ograničene, da li su nekada postojali ljudi koji su imali bilo kakve druge sposobnosti nego mi danas...možemo samo da se lažemo i verujemo u čuda, ali sve što oko nas postoji i što danas pokreće svet izmislili su ljudi,pametni ljudi,nažalost mnogo je više onih drugih glupih ljudi koji sve što ovi pametni ljudi izmisle okernu protiv ljudskog roda, tesla,anštajn,milanković,bil gejc i mnogi drugi pametni ljudi čija imena nikada nismo ni čuli su samo ljudi i ništa više, ali mi ljudi volimo da se lažemo i da mislimo da možemo više !


_________________
dzsap
 
dragoje
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 17 Okt 2006
Poruke: 74

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 11, 2007 4:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ovo sto imamo nije uopste malo. Ljudi su jedina intelignetna bica. Svako ima onoliko koliko mu je Bog dao i koliko je sam voljan da nauci.
 
please
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 25 Apr 2006
Poruke: 1427
Mesto: pogresna drzava

france.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 21, 2007 10:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

da oni sa malo mentalne sposobnosti provedu citav zivot u veselju Wink

_________________
www.ONE.org
 
mrgude
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 14 Mar 2007
Poruke: 446

namibia.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 24, 2007 10:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

da imamo vise pameti uopce nebi bili bolji vec gori. ljudi su pogani sto im vise das oni sve gori......pogledaj kako malo imamo i sta uradismo s ovom planetom Neutral

previse nam je dato,bolje bi bilo da smo malo tuplji Rolling Eyes

_________________
 
spiderwoman
diacetylmorphine
<b>diacetylmorphine</b>





Datum registracije: 11 Jan 2006
Poruke: 1670
Mesto: preko okeana

cuba.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 13, 2007 5:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Milsim da nam nije dao ogranicene mentalne sposobnosti,vec da mi ne umijemo da ih iskoristimo do maksimuma.

_________________
Osmijeh na lice i bice sve ok!
 
_GentlemaN_
~~Real_ToxiC~~
~~Real_ToxiC~~



Godine: 35

Datum registracije: 22 Jun 2005
Poruke: 12091
Mesto: jedno je Sarajevo, da se zna

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 18, 2007 10:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da za sve postoji opravdanje i da nista nije stvoreno bez razloga....

Jeste li se ikad zapitali kakav bi bio svijet da je nas mozak 50% iskoristen ili da li bi uopce taj svijet i postojao....???

Jeste li se ikad zapitali da li mozda postoji neke stvari koje mi ljudi i ne treba da znamo???

E pa ja mislim da su iz bas tog razloga ogranicena nasa mentalna sposobnost....sta bi bilo kada bi koristili 50% mozga.....to je, naravno, sada veoma tesko reci ali sumnjam da bi se promijenilo nesto nabolje....vidite djevojka slucajno obori posudicu u laboratoriji i nastade prva atomska bomba na zemlji....malo po malo i to se razvi, i iskoristi u nama dobro poznatom 2 svjetskom ratu...sta da su ljudi tada koristili veci procenat mozga, sive mase....pa izmislili bi odmah nesto, izmedju sebe bi se poubijali i sto je najgore ovu nasu jadnu planetu unistili koja nema ipak neogranicene resurse.....htjeli mi to ili ne prihvatiti tako je kako je....

Licno mislim da je bolje ovako kako je....negdje sam citao da je ''genije'' koriste samo nekoliko procenata vise sive mase od nas ''obicnih'' ljud.....pa sta bi bilo kada bi svi koristili isti procenat....

Moram da priznam da me je strah i misliti na to....sama pomisao je nekako jeziva....

Sta da su Tesla ili Einstein ili neki drugi genije zivjeli duze???

Odakle nam garancija da bi danas ovaj svijet bio uopce kakav je i dal' bi uopce postojao....postoji masu tajnih eksperimenata na kojima je radio Tesla a sta da ih je samo dovrsio do kraja....uzasno....
 
Ilija@Nis
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 33

Datum registracije: 16 Jun 2007
Poruke: 124

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 19, 2007 12:05 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da smo pametni, ne bismo gresili, a da ne gresimo, ne bismo naucili.
 
.::CipiRipi::.
divlja macka
divlja macka



Godine: 45

Datum registracije: 26 Maj 2007
Poruke: 1567
Mesto: Tamo gde ljubav pocinje....

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 20, 2007 10:40 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ilija@Nis je napisao/la sledeće:
Da smo pametni, ne bismo gresili, a da ne gresimo, ne bismo naucili.



kratko i jasno slazem se stim!!!

_________________
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 21, 2008 5:41 pm    Naslov poruke: Re: Zasto nam je bog dao ogranicene mentalne sposobnosti? Na vrh strane Na dno strane

Alexns je napisao/la sledeće:

negde sam citao, a ako me ne boode mrzelo naci coo tacno gde sam to citao...po jednom istrazivanjoo osobe kojima je IQ nadprosecan su agresivniji i...kako da kazem..Pakosniji je preslaba rec...recimo Okrootniji od osoba kojima je IQ u granicama proseka tako da...nikad se ne zna, to ti je popoot xperimenta - moze se odvijati sasvim sooper, ali zato ako krene nizbrdo spasavaj se ko moze.


Hmm, gledajuci na samu cinjenicu da se ljudski IQ povecavao na ovamo i proshlu poruku koju sam napisao ovo mi zvuci sasvim logicno, koliko god tvrdili da smo racionalniji i bistriji sve smo vishe kolektivno pakosniji i sve vishe zavidni jedni na druge. U praistoriji ljudi su razvijali oruzija da bi mogli da love i prehrane se a sada da bi mogli da se obogate.

Zašto su nam mentalne sposobnosti ograničene? Ne mislim da su ograničene uopšte samo nismo još pronašli način da ih iskoristimo u punom svetlu a sada da li ce nam dalje mentalno razviće više pomoći ili ne - ostaje nam samo da se nadamo da nisam u pravu Wink

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 20, 2008 12:48 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Proces sazananja pochinje chulnim nadrazajima koje se zatim "filtriraju" u razumu i stavlja u vec odredjenu formu uma. Mentalne sposobnosti nisu ogranicene - problem je shto ljudi sve vishe koriste najprimitivniji nivo saznanja tj. chula (ono shto vidim to mora biti tako, ono shto chujem jeste tako i kraj), manje je onih koji razumom sve te chulne nadrazaje spajaju u jednu celinu a najmanje je onih koji svojim umom toj celini daju univerzalnu formu...
 
:LOL:
>bitchy witch<
<b>>bitchy witch<</b>



Godine: 37

Datum registracije: 18 Jan 2007
Poruke: 2107

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 23, 2008 5:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hm neko je gore (prosle godine postovan post) pricao o okrutnosti "pametnijih ljudi",nisu oni okrutniji samo znaju malo bolje da manipulisu ljudima. Oni vide one sanse i mogucnosti koje obicnom oku promaknu i to iskoriste. e sad,od karaktera zavisi da li ce to zloupotrebiti ili ne.
Hmm,da imamo IQ 1000 verovatno bi bili "vanzemaljci",oni imaju neki natprosecan IQ jel da??? Wink
Mr. Green
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 24, 2008 1:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Hm neko je gore (prosle godine postovan post) pricao o okrutnosti "pametnijih ljudi",nisu oni okrutniji samo znaju malo bolje da manipulisu ljudima. Oni vide one sanse i mogucnosti koje obicnom oku promaknu i to iskoriste. e sad,od karaktera zavisi da li ce to zloupotrebiti ili ne.


Guilty here Wink Cini mi se da je taj dokumentarac iz 2 dela valjda bio na BBC-u. Anyway, nisam na to mislio, istrazivanje je govorilo kako je kod ljudi sa iq preko 150 (cini mi se da je bila ta cifra) veoma velik broj njih koji uzivanju u gledanju tudjeg bola/mucenju drugih, fizickom i psihickom povredjivanju i nanoshenju istih drugima. A okrutnost se odnosila na nivo "patnji" koje su u stanju da naprave. Ne znam na koji se su nacin vrshila ispitivanja i da li je mozda zbog toga shto je mentalna u nekim slucajevima xtremno razvijena na racun emotivne inteligencije elem, takoJ su rekli Wink

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Zasto nam je bog dao ogranicene mentalne sposobnosti? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Strana 2 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon