www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Zasto nam je bog dao ogranicene mentalne sposobnosti?
Strana 1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 09, 2007 2:51 am    Naslov poruke: Zasto nam je bog dao ogranicene mentalne sposobnosti? Na vrh strane Na dno strane

Sto mislite, zasto su nase mentalne sposobnosti ogranicene? Zasto nisu vise od ovog sto imamo? Zasto nam je ostalo toliko toga nedokucivog nasem mozgu?
Kako bi svijet izgledao da prosjecan ljudski IQ nije 100 nego 500, pet puta visi nego sad? Ili da je deset puta visi, pa da je prosjek 1000?
Bil li ljudi bili bolji ako bi znali vise? Bi li svijet bilo bolji kad bi manje toga bilo nerazjasnjeno?

Zasto nam je dan ovako malen mozak i mentalne sposobnosti samo na ovom nivou?



_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 09, 2007 10:49 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nije to uopste malo. Pogledaj kolikom brzinom covek napreduje. Pogledaj kakav je svet bio pre samo 10 godina. Napredovali smo na svim poljima nauke u poslednjih 10 godina vise nego sto smo napredovali u prvih nekoliko milenijuma. Prema tome, nas napredak raste nenormalnom brzinom, pogotovu kad nas uporedis sa ostalim zivotinjama ciji je napredak neznatan i u poslednjih 1000 godina.
Citao sam negde (mislim da je neki udzbenik psiholigije) da su deca u proseku za 15% pametnija od svojih roditelja, sto znaci da IQ coveka poraste za 15% u toku samo jedne generacije. Prema tome, mozda ce covecanstvo nekada stici do IQ proseka od 500 (ukoliko da tada ne unistimo sami sebe), ali za to mora da prodje dosta vremena. Ne moze nista preko noci.
 
ekonomista87
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 36

Datum registracije: 20 Sep 2006
Poruke: 278
Mesto: Vojvodina, Pancevo

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 09, 2007 12:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nije nam dao jer bi se okrenuli na pogresnu stranu. Znas kako kazu "nista previse nista premalo"
 
iiivan
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 06 Feb 2007
Poruke: 136
Mesto: Beograd

saudiarabia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 10, 2007 12:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

a otkud to da su nas mozak i nase mentalne sposobnosti( a sta ti smatras pod time) male?
 
kapljica
ULT_RAS-ov Anđelak
ULT_RAS-ov Anđelak



Godine: 40

Datum registracije: 17 Avg 2005
Poruke: 1985
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 13, 2007 12:06 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da nam je prosecan IQ 500 mogao bi postaviti isto pitanje. I dokle tako? Da li je nekom od nas neophodan taj IQ da bi vodili normalan zivot u ovakvim okolnostima? Nije. Ne znamo sta propustamo i tim bolje. Plus lakse se odrzava ravnoteza. Komunikacija izmedju ljudi sa iq 90 i 130 je ostvariva. A na sta bi to licilo kad bi trebalo "upariti" nekog sa 100 i nekog sa 500?
Citat:
Bil li ljudi bili bolji ako bi znali vise?

Pa svi znamo da bi uvek postojali oni koji bi to iskoristili u jednu i oni koji bi iskoristili u drugu stranu. Koliko bi bili bolji, toliko bi bili i gori. Ne zelim da zamislim ljudski um koji je sa inteligencijom 500 opsednut losim stvarima.
Citat:
Citao sam negde (mislim da je neki udzbenik psiholigije) da su deca u proseku za 15% pametnija od svojih roditelja, sto znaci da IQ coveka poraste za 15% u toku samo jedne generacije.

Ovo mi malo nestvarno zvuci. 15%? Ljudi bi do sad imali iq sa mnogo vise cifara od 3 da se on kroz generacije tako brzo uvecavao. Po tome nasi preci od samo 1 vek unazad bi imali iq 50, a nasi potomci za 100tinjak god iq 200. Mozda je u pitanju 1.5%?

_________________

Kad suze govore, istina razvaljuje
I svaka rec me obori s nogu
To sto si varao, to bih ti oprostila
Al' sto si mene - to ne mogu!
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 13, 2007 12:12 am    Naslov poruke: Re: Zasto nam je bog dao ogranicene mentalne sposobnosti? Na vrh strane Na dno strane

aureliano je napisao/la sledeće:

Bil li ljudi bili bolji ako bi znali vise? Bi li svijet bilo bolji kad bi manje toga bilo nerazjasnjeno?


negde sam citao, a ako me ne boode mrzelo naci coo tacno gde sam to citao...po jednom istrazivanjoo osobe kojima je IQ nadprosecan su agresivniji i...kako da kazem..Pakosniji je preslaba rec...recimo Okrootniji od osoba kojima je IQ u granicama proseka tako da...nikad se ne zna, to ti je popoot xperimenta - moze se odvijati sasvim sooper, ali zato ako krene nizbrdo spasavaj se ko moze.

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 13, 2007 8:24 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ograničene mentalne sposobnosti su nam dane zato, jer ima Bog sa nama loše iskustvo. Evi i Adamu je dao sve pa su ga izkoristili uzeli jednu stvar koju jim je zabranio. E sad, da nam dadne i neograničene mentalne pa ako hočete i fizičke sposobnosti, kud bi ovaj svjet otišao...u prospast. Pa svjet več sad ide u propast, polako al' sigurno. Po meni naše sposobnosti nisu ograničene, nego su dovoljne, a ko hoće nek se razvija, genije se ne rodi nego naući. Nije ni Einsteinu teorija relativnosti pala na pamet ko djetetu, kad mu se to desilo, bio je več dobar, jako dobar fizičar, mnogo je radio na tome, nije to tek tako.

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
Johnny-Delija
Banovan!

Delija Sever - Forever
Delija Sever - Forever



Godine: 41

Datum registracije: 07 Nov 2006
Poruke: 3836
Mesto: Negde daleko,daleko od jedne Zloće iz sazveždja Vodolije,negde tamo gde me ta Zloća neće videti.

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 13, 2007 5:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Poznata je cinjenica da je covek pre 5000 godina "koristio" samo 5% mozga,a danas 10%.Smatram da je Bog ljudima dao zadatak da spoznaju Boga postepeno i da je to njihov glavni zadatak na Zemlji.Ljudi jesu skloni samodestrukciji,medjutim,optimista sam i znam da necemo da unistimo sami sebe,jer smo pre svega vrlo narcisiodni i ne zelimo sopstveno unistenje(i svesno,i podsvesno).Mislim da necemo nikad dostici da koristimo 100% mozga,vec da cemo koristiti najvise 99,99999....% mozga,jer po meni koristiti 100% mozga je savrsenstvo,a samo je Bog savrsen.
Pod ovim:"koriscanje mozga" mislim na procenat iskoriscenja mozga za proces misljenja i uopste na procenat iskoriscenja mase,odnosno,zapremine mozga u radu nervog sistema coveka.
Kada su Adam i Eva isterani iz raja Bog im je dao ogranicene mentalne sposobnosti,ostavljajuci im mogucnost da oni i njihovi potomci rade na njihovom poboljsanju i "nadogradnji mentalnog sklopa".Vremenom su ljudi koristili sve veci i veci procenat mozga.Naravno taj procenat ce vremenom i dalje rasti uslovljavajuci sve veci tehnoloski napredak,a mozda ce doci i do razvitka sposobnosti kao sto su telepatija,telekineza,empatija,itd.Ovo zvuci kao naucna fantastika,ali po meni nije i nemoguce.Onog trenutka kada kada covek dostigni tih famoznih 99,99999...% posto iskoriscenja mozga,nastace raj na Zemlji.Tada vise nece biti vazne materijane stvari,svaka razlika ce biti pozitivna i postace konstruktivni deo zivota na Zemlji,nauka i religija ce se konacno pomiriti(jer smatram da religija moze da objasni naucne cinjenice,kao i da naucne cinjenice mogu da objasne stvari iz sfere religije),ljudi ce spoznati Boga,svoje postojanje,poreklo,zivotni kod,sve religije sveta(mislim na sve "konstruktivne" religije sveta,a ne na verske sekte,kultove i sl.) ce prevazici svoje razlike i ljudi ce shvatiti da su one vise slicne nego sto su ljudi ikad mogli da zamisle,nestace sve verske sekte i kultovice nestati i nece biti vise niceg sto bi moglo da ugrozi (skoro) savseni zivot na Zemlji.

P.S.:Ako ovo cita neko svesteno lice,student ili profesor teologije i ako smatra da je ovo jeres sto ja mislim tj. ovo sto sam naveo u ovoj poruci,neka mi slobodno kaze,odmah cu "povuci" sve sto sam naveo,jer sam hriscanin,pravoslavac i ne zelim da idem protiv blio sto ima veze sa pravoslavljem,to jes ne zelim da se moje misljenje kosi sa bilo koji hriscanskim nacelom.

_________________
Fan of Maria Kirilenko

Bože,meni tako malo treba
Ispod ovog svetog neba.
Topla postelja
I njena oka dva...
 
darko_calic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 09 Feb 2007
Poruke: 49

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 21, 2007 6:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

valjda zato sto tako treba....ili mozda nisu intelektualne sposobnosti ogranicene, vec ih sami sputavamo?!?!
 
Trfac
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 04 Feb 2007
Poruke: 85

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 24, 2007 2:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ogranicene su nam sposobnosti da bi u neznanju zapravo pokazali zaista kakvi smo,dobri ili losi,jer bi inace kao pametni mogli lazirati kakvi smo u srzi.
a zapravo i kada nam mentalne sposobnosti budu date u potpunosti tad ce biti kraj svijeta,apokalipsa,sudnji dan, i tad cemo skontat dali smo zapravo glupi ili pametni.
 
Теодул
Banovan!

Dobro upućeni član
Dobro upućeni član





Datum registracije: 24 Feb 2007
Poruke: 504
Mesto: Srce, a u srcu SRBIJA!

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 24, 2007 2:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nije nam dao ogranicene.. dao nam je neogranicene samo sto mi to ne znamo da iskoristimo kako treba Smile

_________________
"Svaki pedalj nase SPRSKE ZEMLJE SVETE, brane nam junaci iz KOZARSKE PETE!!!"
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 27, 2007 12:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kapljica je napisao/la sledeće:

Citat:
Citao sam negde (mislim da je neki udzbenik psiholigije) da su deca u proseku za 15% pametnija od svojih roditelja, sto znaci da IQ coveka poraste za 15% u toku samo jedne generacije.

Ovo mi malo nestvarno zvuci. 15%? Ljudi bi do sad imali iq sa mnogo vise cifara od 3 da se on kroz generacije tako brzo uvecavao. Po tome nasi preci od samo 1 vek unazad bi imali iq 50, a nasi potomci za 100tinjak god iq 200. Mozda je u pitanju 1.5%?


I meni je bilo cudno kada sam procitao, ali tako pise. Mislim da je to knjiga iz psihologije za drugu godinu gimnazije.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Zasto nam je bog dao ogranicene mentalne sposobnosti? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3  sledeća
Strana 1 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon