www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Biti prosjecan - prednost ili mana?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
ivanl
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 06 Feb 2008
Poruke: 28

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 07, 2008 7:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Svakako je dobro biti prosecan.Jer kad si iznad proseka u bilo cemu ljudi ti zavide i misle ti zlo.Veruj te mi osetio na sopstvenoj kozi i to vise puta.Aa ovako u "zlatnoj sredini" je najbolje.Jer nas narod vise voli da zali nekog nego da mu se divi!!!

 
Miss Independent
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 16 Mar 2008
Poruke: 69
Mesto: Panchevo.

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 16, 2008 8:49 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ametist heart je napisao/la sledeće:
Mrzim prosjek i kao ukalupljenost. Uvijek sam se trudila biti nesto iznad toga, jer ne zelim zivjeti u sivom svijetu.
DOk sam bila i u srednjoj skoli uvijek sam se htjela isticati makar svojim oblacenjem, uvijek nesto veselo, haljinice, hlace u svim bojama, sarenilo i originalnost (ali prije svega privlacnost i sexypil Wink ).... Bas zato da nebi bila kao i svi...
Zato jer svatko mora teziti "necemu visem"...na kraju ipak cemo svi biti prasina, ali netko ce ostati zapamcen, netko ne. Wink
Ja samo zelim da moj svijet bude zanimljiviji od drugih, i zasad uspijevam. Wink

Ovo kao da je sa moje tastature iskucano. Smile (tj. ista je situacija kod mene.. Razz)
Trudim se da se istaknem nechim,prosechnost je tako..obichna rech. Smile

_________________
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 30, 2008 6:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Biti prosecan, po meni, je sasvim normalno i veoma dobra prednost jer si onda dobar sa svima i postujes sve ljude oko sebe ..

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
škorpijica
~ noćna mora mnogih ~
<font color='blue'><b>~ noćna mora mnogih ~</b></font>





Datum registracije: 07 Sep 2004
Poruke: 59506
Mesto: ....tamo gde Dunav ljubi nebo...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 30, 2008 7:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Alexns je napisao/la sledeće:
"U stanju sam da volim mir i rat, mudrost i glupost, vrućinu i hladnoću – ali nikako ne podnosim prosečnost."

(Romi Šnajder; glumica; 1938-1982))


Ovo je bilo postavljeno nedavno za misao dana, divno receno Wink Prosecnost, kalupi, klonovi... to za mene nikako nije prednost. Zasto se stopiti sa masom i ne pokusati od sebe uraditi nesto posebno, imati neki samo svoj cilj, ideju... To sto nisam deo proseka ne znaci da ne mogu da postujem "prosecne". Danas te ne pitaju sta studiras, vec ide pitanje "Jesi na ekonomiji ili pravu?" Rolling Eyes i hvala Bogu ako si upisao nesto trece onda si garant vanzemaljac Mr. Green Kada bi se ljudi prepustili svojim zeljama, a ne zeljama sirokih narodnih masa, bili bi mnogo zadovoljniji, ispunjeniji, srecniji... Primetila sam da se ljudi koji nisu prosecni, cesce smeju, verovatno zato sto osecaju da su bar u nekoj zivotnoj sferi ispunili svoj san. Ne mozete na svim poljima biti drugaciji, ali ucinite bar nesto po cemu se vas ljudi pamtiti i razlikovati Wink

_________________

"...dvoje ljudi koji su se voleli ne mogu biti prijatelji, jer se svaki susret svodi na previše tajanstvenih pogleda, da bi se prestali nadati..."
"Znas, crne rupe nastaju kada se um ubrza do beskonacnosti, ali u negativnom smislu, tako da u njima nema nicega. Nema prostora. Vremena. Nema drugih ljudi. Nema cak ni tebe. U crnim rupama mozes lepo da se zezas. Lebdis iznad zemlje. Slusas rock'n'roll. Dozivas kisu ili maznes neku lepu ribu. Samo je bezveze kad se probudis."
 
:LOL:
>bitchy witch<
<b>>bitchy witch<</b>



Godine: 37

Datum registracije: 18 Jan 2007
Poruke: 2107

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 30, 2008 9:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

^eh nadrljashe pravnici i ekonomisti Razz mada znam ja par neprosecnih pravnika i ekonomista,ali okiz okiz point taken Laughing

Prosek. Gadna rec sama po sebi,a tek pojam koji oslikava. Mr. Green
Citat:
Biti prosecan, po meni, je sasvim normalno i veoma dobra prednost jer si onda dobar sa svima i postujes sve ljude oko sebe ..

Ne znam odakle ti ideja da su prosecni dobri sa svima (mozda samo nemaju svoje misljenje, osim toga ja ne volim te ljude koji su sa svima dobri,fuj), a zasto mislis da ovi drugi ne postuju druge ljude??

Negde volim da mislim da nisam prosek Laughing a ako ja tako mislim,onda je to tako. Ne mozemo svi biti isti, jedinka za sebe. -> sledi da sam ja neprosecna Mr. Green
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 30, 2008 9:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

:LOL: je napisao/la sledeće:
Ne znam odakle ti ideja da su prosecni dobri sa svima (mozda samo nemaju svoje misljenje, osim toga ja ne volim te ljude koji su sa svima dobri,fuj), a zasto mislis da ovi drugi ne postuju druge ljude??


Nigde ja nisam rekao da "ostale" osobe ne postuju ljude samo kazem da "prosecni" ljudi imaju vise obzira bas zbog toga sto ih boli briga za sve ostalo i sto sve gledaju u nekom "mirovnom" smislu pa su upravo zato i dobri sa svima.

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
škorpijica
~ noćna mora mnogih ~
<font color='blue'><b>~ noćna mora mnogih ~</b></font>





Datum registracije: 07 Sep 2004
Poruke: 59506
Mesto: ....tamo gde Dunav ljubi nebo...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 30, 2008 10:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

:LOL: je napisao/la sledeće:
^eh nadrljashe pravnici i ekonomisti Razz mada znam ja par neprosecnih pravnika i ekonomista,ali okiz okiz point taken Laughing


KoleZinice nigde nije ni receno da su svi pravnici ili ekonomisti prosecni ili da su to neki "obelezeni" ljudi, shvati ovo samo kao obican primer iz moje okoline Wink


Boky pa ovo ispade da "prosecni" zive eto zato sto moraju, ajde da skinem s dnevnog reda i taj zivot i bas me briga Rolling Eyes Ne znam zasto i ovi sto iskacu iz granica proseka ne bi mogli "mirno" gledati na stvari oko sebe, oni samo imaju druge zelje i ciljeve od vecine i to je sve, inace su normalni ljudi kao i ovi "prosecni" Wink Ja mislim da ce pre ovi "prosecni mirovnjaci" imati manje obzira, ali dobro sto ljudi - sto cudi, svako ima pravo na svoje misljenje Wink

_________________

"...dvoje ljudi koji su se voleli ne mogu biti prijatelji, jer se svaki susret svodi na previše tajanstvenih pogleda, da bi se prestali nadati..."
"Znas, crne rupe nastaju kada se um ubrza do beskonacnosti, ali u negativnom smislu, tako da u njima nema nicega. Nema prostora. Vremena. Nema drugih ljudi. Nema cak ni tebe. U crnim rupama mozes lepo da se zezas. Lebdis iznad zemlje. Slusas rock'n'roll. Dozivas kisu ili maznes neku lepu ribu. Samo je bezveze kad se probudis."
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 30, 2008 10:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

E vidis .. ja kao neko ko je prosecan znam kakav je " zivot " prosecne osobe tako da mogu o njima da pricam a za ove ostale niti planiram da predjem na njihovu stranu niti planiram da ikada pretrazim taj stil zivota.

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
škorpijica
~ noćna mora mnogih ~
<font color='blue'><b>~ noćna mora mnogih ~</b></font>





Datum registracije: 07 Sep 2004
Poruke: 59506
Mesto: ....tamo gde Dunav ljubi nebo...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 30, 2008 10:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

A po cemu ti znas da si prosecan?

_________________

"...dvoje ljudi koji su se voleli ne mogu biti prijatelji, jer se svaki susret svodi na previše tajanstvenih pogleda, da bi se prestali nadati..."
"Znas, crne rupe nastaju kada se um ubrza do beskonacnosti, ali u negativnom smislu, tako da u njima nema nicega. Nema prostora. Vremena. Nema drugih ljudi. Nema cak ni tebe. U crnim rupama mozes lepo da se zezas. Lebdis iznad zemlje. Slusas rock'n'roll. Dozivas kisu ili maznes neku lepu ribu. Samo je bezveze kad se probudis."
 
:LOL:
>bitchy witch<
<b>>bitchy witch<</b>



Godine: 37

Datum registracije: 18 Jan 2007
Poruke: 2107

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 31, 2008 9:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
KoleZinice nigde nije ni receno da su svi pravnici ili ekonomisti prosecni ili da su to neki "obelezeni" ljudi, shvati ovo samo kao obican primer iz moje okoline


nisam se pronasla u toj "ekonomicno/pravnoj" prici, ali sve cool Wink razumem sta htedoste reci.

Boky ti mozda negde poistovecujes skromnost i prosecnost (bar ja to nekako tako shvatih). Prosek je.. kako da se izrazim,ide onako kako ih masa povuce. To mi se ne svidja. Ne bih da igram kako neko drugi svira. Hm.. Prosek -> nekako me sama rec asocira ne nesto sto je ograniceno nekim vrednostima i to mi se ne svidja. Prosto ne volim granice te vrste. Idemo siroookooo i dugacno.
Da nije tih neprosecnih eto mi ni struju ne bi imali, tako da ja ipak glasam za te neprosecne Mr. Green (bila ja meDJ njima ili ne Wink )
 
jbstapar
[Caliente con el fuego]
<b>[Caliente con el fuego]</b>



Godine: 32

Datum registracije: 17 Maj 2006
Poruke: 10893
Mesto: Does it matter?

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 21, 2008 12:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hmm..nekad je dobro, nekad nije.
Da ne ponavljam, ali hoću, svako mora da vuče ka nečemu višem u životu.
Bitno da si "prosječan" u duši - da si dobar, da nisi zao, da hoćeš da pomogneš.
Jer ako ti je duša gnila, džabe ti sve pare ovog sveta.
A u materialnom životu moraš da budeš više od prosjeka, i mislim da svi to žele za zvoj život. Takvo je današnje vreme.
Dan-danas ljudi gledaju na to. U današnje vreme, ako nemaš dobar posao i para da sebi možeš nešto normalno da priuštiš...Svi te gledaju "odozgo". To nije uredu, ali..to je život.
A duša čoveka je druga priča.
I to što kaže u filmu " Ili je*eš, ili primaš, treće nema.."

_________________
You can be the greatest!
You can be the best!
You can be the King Kong banging on your chest!
 
♥ QueeN ♥
[°mama 3 anđela°]
<b>[°mama 3 anđela°]</b>





Datum registracije: 15 Feb 2008
Poruke: 15445
Mesto: ♥ Sakrivena u Njegovom Pogledu,Zarobljena u Njegovom Srcu,Zauvek u Njegovom Toplom Zagrljaju ♥

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 22, 2008 10:00 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Trudim se uvek da budem iznad proseka, jer ne volim biti deo ''mase prosečnih ljudi'', jednostavno sebe ne vidim, niti ći ikad videti sebe tamo. Možda nisam samokritična, ali se bar po bekim svakodnevnim delima i postupcima ističem gde god da sam. Gde god odem volim biti u centru pažnje, volim kada se diže prašina oko mojih izjava, volim da upoznajem i družim se sa ljudima. To me nekako ispunjava i diže nivo samopouzdanja.

A prosečne ljude ne volim ni malo. To je po mom mišljenju onaj sloj koji se prilagođava, koji nema svoje mišljenje, nego idu onako kako radi većina = ljudi bez volje da nešto sami urade. Njihov životni moto je ''Kako svi tako i ja'', a to su za mene, ne inteligentni ljudi.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Biti prosjecan - prednost ili mana? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 3 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon