www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Sta su nasi dozivljaji??????
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 28, 2005 6:28 pm    Naslov poruke: Sta su nasi dozivljaji?????? Na vrh strane Na dno strane

"ŠTA SU NAŠI DOŽIVLJAJI?
MNOGO VIŠE ONO ŠTO U NJIH POSTAVLJAMO,
NEGO ONO ŠTO U NJIMA LEŽI!
ILI, TO MORA ČAK ZNAČITI PO SEBI,
DA U NJIMA NIŠTA NE LEŽI?!
DOŽIVLJAVANJE JESTE IZMIŠLJANJE..."
(nietzsche)

***

zanima me....
kako razlikujete doživljaje?
da li je neophodno da se nešto posebno desi, da biste mogli reći da ste nešto osetili, doživeli...

šta je uopšte za vas doživljaj?

ko ih kreira?
vi njih, ili oni vas?

ko koga stvara?

kako ih prepoznajete?

mogu li počivati na lažima?

koliko su stvarni, a koliko podržani fantazijom, željom, potrebom?
mogu li biti isforsirani?

zašto postoje?
šta se sa njima dešava kad sve prodje... da li vas menjaju?

koja vam je prva asocijacija na tu reč : doživljaj

temu sam preuzela sa drugog foruma....jako mi se dopala....pa da vas cujem.....



_________________
 
eko-eko
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 25 Feb 2005
Poruke: 12

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 25, 2005 2:48 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

smijem li pitati koliko godina imas?obicno do 30-e ljudi paze na osjecaje,a poslije mole boga da ih nemaju.
 
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 25, 2005 11:37 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

moje ti godine stoje u profilu...ali da se vratimo na temu....nisam bas razumela sta si hteo da mi kazes.....

_________________
 
eko-eko
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 25 Feb 2005
Poruke: 12

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 26, 2005 12:20 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ma pusti,sinoc bi volio da nemam osjecaje uopce,kao robot,nebi imao problema ni sa dozivljavanjem nicega,al nisam robot ,jebi ga.ali istina je da svaki dozivljaj produbi nase shvatanje nas samih,prijatelja,okoline,bilo dobri ili losi neophodni su da covjek moze reci da zivi,nije dovoljno reci mislim dakle postojim,treba puno toga osjetiti da bi uopcce imao o cemu misliti.
jeli ovako bolje? Wink
 
ana86
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 20 Feb 2005
Poruke: 23

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 02, 2005 10:20 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Recimo samo da je dozivljaj sve ali bas sve sto nam se uzivotu desi. Na primer kad ustanes ujutru iz kreveta to je dozivljaj, kad kupis nesto i to je dozivljaj, kad poeris ruku....Samo sto neki dozivljaji jace utisu na nasu psihu, pami onda tek za njih kazemo da su dozivljaji, a neki slabije pa ih i ne registrujemo. Rolling Eyes
 
srdjani
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 02 Mar 2005
Poruke: 14

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 02, 2005 5:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

dozivljaj je kad dozivis nesto a uz to i secas se necegsto je u jednom malom trenutku tvoje svesti bilo stvarno i pomesano sa osecanjima!
 
ZvezdanaST
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 30

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 05, 2005 1:25 am    Naslov poruke: ..... Na vrh strane Na dno strane

Pa sve dok budemo cekali da neko drugi nesto uradi za nas nista necemo postici!
Trebamo se sami potruditi za sebe i tek onda ce nam biti zanimljivo u zivotu!

_________________
Zvezdana
 
redline
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 07 Mar 2005
Poruke: 13

PorukaPostavljena: Pon Mar 07, 2005 7:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

....moguće je da su naši doživljaji nećiji san ili nećija igra ili u najgorem slućaju da živimo tuđi život!
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 08, 2005 10:12 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sta je za mene dozivljaj..projekcija mojih osecanja..projekcija svega onoga sto mi se desilo u zivotu ..ne samo danas juce,prekjuce..nego od onog momenta kada sam pocela da znam za samu sebe..lkada sam postala sama sebe svesna..onda su se moji dozivljaji poceli kreirati....barm tako mislim...

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
HOTLADY
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 44

Datum registracije: 08 Mar 2005
Poruke: 9

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 08, 2005 10:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dozivljaji su nesto sto se covjek susrece sa svaki dan, jer svaki dan covjek nesto novo dozivi novo.
 
neli71
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 53

Datum registracije: 13 Dec 2004
Poruke: 26
Mesto: germany

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 20, 2005 12:35 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Uglavnom dozivljaj vezujem za ono nesto dobro sto mi se dogodilo!Isto tako mislim da je covek u neku ruku kreator onoga sto ce doziveti,zapravo svesno ili nesvesno utice na citavo dogadjanje!Naravno postavlja se i pitanje kakvo je dozivljavanje jedne stvari s razlicitih aspekata,prilaz i dozivljavanje trenutne situacije,desavanja!U svakom slucaju iz gomile dogadaja bilo da su dobri ili losi covek izlazi mnogo bogatiji,zapravo obogacen je iskustvima!
 
Pedjanbg
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 20 Jan 2006
Poruke: 229
Mesto: Novi Beograd

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 28, 2006 12:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dozivljaji su svojstvo svesnog bica. Nisu vezani za okolinu koja nas okruzuje vec iskljucivo za nasu percepciju te prirode oko nas. Tema je odlicna, ali je i komplikovana. Postavlja se pitanje sta je to svest, i otkud to u univerzumu. Covek kao svesno bice dozivljava univerzum na sebi svojstven nacin, svojim culima. Nesto je tvrdo, nesto meko, daleko, lepo, dobro, zlo... Sta je svemir bez svesti? Samo haoticno razbacani atomi, slozeni u molekule, koji su negde gusce, negde redje rasporedjeni. Da li je svest nesto sto svemiru omogucuje spoznavanje sebe samoga?
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Sta su nasi dozivljaji?????? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon