www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Huliganizam
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 13, 2007 1:58 am    Naslov poruke: Huliganizam Na vrh strane Na dno strane

Pojam koji je u zadnje vrijeme gotovo uvijek vezan uz sport mada to ne bi trebalo tako biti.

Huliganizam je opet u porastu. Kako se boriti protiv ovog zla.

Evo citam neki dan u Zagrebu grupe huligana su tukle prolaznike, vozace autobusa i tramvaja, starce... kukavicki u grupi od po par njih na jedno ili dvoje nemocnih, a kad se policija pojavi onda - u bijeg...

Huliganizma naravno ima svugdje pa tako i u vasem gradu. Kako se drustvo treba boriti protiv toga?


---------------
evo i te vijesti:

Huligani tukli koga stigli

Zagrebački huligani u subotu su imali dan ludila: šakama, palicom i glavom u četiri odvojena incidenta napadnuti su policajac, kontrolor ZET-a, nedužni građanin te dvojica tinejdžera.


Oko 5 sati u kafiću Mama na Maksimirskoj cesti sedmorica su pretukla policajca Vedrana K. (26), koji je bio izvan službe. Policija je slučaj okarakterizirala kao napad na službenu osobu, vodeći se vjerojatno za onom kako je policajac u službi 24 sata dnevno.

Mladi je policajac došao u lokal u društvu jedne djevojke te na šanku naručio piće. Prišao mu je njemu nepoznati muškarac koji ga je počeo verbalno provocirati, znajući otprije da je ovaj policajac.

Vedran K. ga je ignorirao, no tada ga je ovaj udario šakom. Na policajca su potom nasrnula još sedmorica muškaraca te ga počela šaketati.

Vedran K. je nekako došao do izlaznih vrata nakon čega su napadači pobjegli. Policajac je lakše ozlijeđen. Motiv napada je nepoznat.

Četiri sata kasnije u tramvaju linije 14 na Aveniji Dubrovnik dvojica muškaraca u društvu dječaka od desetak godina izbacili su 49-godišnjeg kontrolora iz tramvaja!

Jedan je muškarac udario ZET-ovca šakom u glavu nakon čega ga je drugi zgrabio za jaknu pa na prvom stajalištu izbacio van.

Oko 16,30 sati Mario K. (24), policiji poznat po nasilju, glavom je slomio nos 17 godina starijem stanaru Netretičke ulice samo zato jer mu je ovaj prigovorio da ne divlja svojom Škodom po cesti. Uhapšen je tragom registracije njegove rally Škode.

Oko 20 sati na Zagrebačkoj aveniji huligani su jednom 16-godišnjaku palicom slomili kost šake, a njegovog prijatelja udarili, i to zato jer su rekli da nisu oni pretukli nekog dečka iz Rudeša, piše Večernjak.




Net.hr
11.02.2007.



_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 13, 2007 2:05 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim donekle je ooredoo shto se tookoo medjosobno ajde to josh i da shvatim ali obicne prolaznike mi je bash troolo, njih 20 na jednog prolaznika to soo samo obicne pi*ke

...mozda opravdam medjoosobne obracoone zato shto sam delimicno i oocesnik u njima ali ne znam...nije dobro, ali takvi smo mi balkanci ako te neko proziva morash moo odgovoriti...shta da se radi Confused

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 13, 2007 4:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja se sjećam još dok sam živjela u Zagrebu i svaki put kad bih otišla na tekmu, netko bi se morao potući.Nisam se bojala jer sam imala ekipu tj dječke koji su kao i ja došli na tekmu navijati,psovati,skakati,pjevati, gurkati se.To može, kad si na stadionu, euforija te ponese, ali samo onaj ko je normalan u glavi - uspe se kontrolirati.
Međutim, i to što je aureliano napisao, i ono pre dvije nedelje(ili koliko) u Italiji tj. na Siciliji (pa su zabranili održavanje tekmi neko vrijeme) treba preseći isto kao u Engleskoj. Englezi su važili za najveće huligane a gledaj ih sad - kao u pozorištu , mirni kao bubice. Nije samo to odrediti neke kazne - nego ih primenjivati.
A tko bi to ovdje uradio? Nitko. Zanimljivije je u vjestima gledati takve tuče, nego kakva je tekma bila...
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 14, 2007 9:06 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Navijački huligani nisu isto kao ulični huligani, mada mediji vole da izjednače jedne i druge jer je tako najlakše. navijački je ograničen na tuče sa protivničkim navijačima i eventualno sa murijom, dok ulični huligani (jalija) oni ne gledaju ko si i šta si nego samo "udri!" pa da si starac ili momak ili djevojka.

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
vozd87
Banovan!

Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 16 Maj 2005
Poruke: 1135

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 14, 2007 4:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ljudi stvarno morate praviti razliku izmedju ulichin huligana i fudbalskih huligana.Ulicni huligani su najcesce pic^ice.

_________________
CIGANIN SAM TO NE MENJA STVARI CIGANIN JE BIO I MOJ STARI
 
tamara_blabla
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 38

Datum registracije: 15 Mar 2007
Poruke: 766

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 15, 2007 4:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zaista ne razumem ljude koji uzivaju u nasilju. Kakvo je zadovoljstvo u lomljenju klupa u parkovima, lupanju ul. svetiljki i sl. Zar nam ne bi bilo draze da nam grad bude lep i da kada odemo u park sa dragom nam osobom, imamo gde da sednemo?! Ocigledno da nekom ne.
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 43

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 15, 2007 9:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ni ja ih ne shvatam. Ne vidim nikakvo zadovoljstvo u unistavanju rodjenog grada. Ako vec uzivaju u unistavanju - dajte im macolu pa nek ruse kuce koje su za rusenje!

A sto se tice makljaze... kad sam bio klinac, mene su stariji tinejdzeri ucili da nozeve i batine koriste samo kukavice. Isto je i sa napadom s ledja. I u ulicnim tuczama bi trebalo da postoji taj "viteski kodeks".

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
~SonicLady~
~Smiley~
~Smiley~



Godine: 38

Datum registracije: 12 Avg 2004
Poruke: 11224
Mesto: tamo negde

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 15, 2007 9:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Slazem se s coco_bill. Ali nazalost niko vise ne obraca paznju na "viteski kodeks" kad pocnu da rade hormoni, ili u nekim slucajevima nedozvoljene supstance... Zalosno je to. Kada bi se kod nas zakon poostrio i, sto je najbitnije, primenio na najstrozi nacin, situacija bi se brzo sredila, poput slucaja u Engleskoj.

_________________
The spaces between our fingers were created so that another person's fingers could fill them in. Hope you'll find your dream hand to hold you forever.
 
sjena23
~Shadow Lady In Love~
~Shadow Lady In Love~





Datum registracije: 10 Maj 2005
Poruke: 9824

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 19, 2007 2:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da ih se sve do jednog odere novčanim kaznama, prestali bi radit sranja. Jer stvarno, policija ima psihičke pripreme prije svih utakmica tipa Dinamo - Hajduk. Nekad sam bila navijač Hajduka, ali sad, neću za nikoga, samo da se osramotim. Jer ovi ljudi stvarno su očajni, najgore što se povode u skupinama ko neka banda, a kad su sami obične pičkice. Jedno je navijat, a jedno razbijat, što si doma ne razbijaju kad su tako veliki, užas... nisu ništa bolji od onih uličnih...stvarno nisu. U ekipi su veliki frajeri napadaju i tuku, a svatko sam, šuti i bježi. Smatram da je društvo krivo što im to dopušta. U stanju su vam zapišat cijeli auto, ako ste suprotan navijač, pa mislim to ni majmuni ne rade.
 
Venceremos
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 20 Sep 2006
Poruke: 3351
Mesto: Santa Clara

cuba.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 14, 2007 12:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ma... jesam za huliganizam, ako su u pitanju navijaci, i to samo navijaci protiv navijaca.. tako rade rusi i poljaci... dogovore se negdje i tamo se potucu.. i to je to.. a na tekmama je navijanje...

i fino mi je vidjeti kada policiju tuku.. ali samo one koji su go@na..
 
mrgude
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 14 Mar 2007
Poruke: 446

namibia.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 14, 2007 11:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne kuzim kakve veze sa sportom imaju kreteni. ,meni to ne lic na voljenje sprta i uzivanje u sportu. i sta se dobije tucom navijaca drugog tima???? ne kuzim te budale ni najmanje. treba ih ko engleze ustrojit Very Happy

_________________
 
samo_san
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 15 Apr 2007
Poruke: 105

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 15, 2007 6:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa pod sator huliganizma mogu da udju samo isfrustrirani,iskompleksirani i nezadovoljni kreteni....naravno da ces da se potuces posle utakmice,posle skole,posle izlaska....kada tvoj pileci mozak ne moze da prihvati konkurenciju koja je po necemu bolja od tebe...to zaista treba psihijatriski tretirati jer moze da dovede do ozbiljnih posledica...

_________________
SVE je moguce onome koji veruje...(Marko, 20:23)
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Huliganizam Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon