www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Moderne Bajke
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Smehotresno odeljenje ~ -> ~ Čitanje i smejanje ~
::  
Autor Poruka
SrebrnaTresnjica011
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 40

Datum registracije: 14 Jul 2004
Poruke: 4277

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 02, 2004 8:58 pm    Naslov poruke: Moderne Bajke Na vrh strane Na dno strane

BAJKA O MRAVU I CVRCKU

Bili cvrcak i mrav. Leto, mrav sav u poslu, zanje, seje, plevi bastu. Nailazi cvrcak i pita mrava:
- Je li mrave, sta radis?
- Ah, evo radim. Treba da prehranim porodicu, spremam se za zimu i tako to. A sta ti radis?
- Pa, evo, spremam se na more u Budvu da se malo zezam. 'Ajd' pa se vidimo.

Zima. Cvrcak sa nekom ribom i skijama srece mrava:
- Je li mrave, sta radis?
- Evo sklanjam sneg, pravim zimnicu, radim po kucama. Deca gladna, zena trudna, itd. A ti?
- Idem malo na Kopaonik na skijanje.

Sledece godine. Leto. Cvrcak u Toyoti sa tri ribe, rey-ban naocarima, daska za jedrenje na krovu. Opet srece mrava:
- Je li mrave, kako je?
- Pa kako-tako. Kosim travu, prskam vocke, popravljam kucu, kopam bunar, spremam zimnicu. A gde si ti pos'o?
- Ja, evo, kren'o malo u Italiju na more. Idem i na neke soping ture. Nista posebno.

Zima. Cvrcak sa BMW-om 325i, 6 riba u kolima, pusi Marlboro 100s, snowboard u gepeku. Pita mrava:
- Kako ide, mrave?
- Ostra ova zima, moram puno da radim da platim grejanje i ostale racune. Decu treba obuci i nahraniti. Stoku toviti, vodu donositi sa izvora, jer nam se cevi zamrznule. Ti, kako si?
- Nije lose. Upravo sam krenuo u Kran montanu, pa cu posle na francuske Alpe na skijanje.

Leto sledece godine. Cvrcak u Maseratiju, 10 riba, zlatni lanac oko vrata, mindusa, pusi neku travu, CD plejer sa zvucnicima 4x200W, satelitska antena na krovu. Opet nailazi na mrava.
- Kako si, mrave?
- Eto, doslo leto, pa valja popravljati cevi za vodovod, zitarice pobrati i posejati, decu malo kod tece na palninu poslati. Ima posla. Kako ide tebi?
- Upravo sam krenuo na jednu turu po Evropi. Rim, Bec, Pariz, London... Posle cu da svrnem malo u Monako, cisto radi kockanja. Gura se nekako.
- 'Ajde, 'leba ti, kad budes prolazio Parizom, nadi onog Lafontena, I UBI BOGA U NJEMU!!


 
SrebrnaTresnjica011
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 40

Datum registracije: 14 Jul 2004
Poruke: 4277

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 02, 2004 8:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jednom davno, prije mnogo godina, zivjela je jedna preljepa i nezavisna princeza, puna samopouzdanja.

I jednog lijepog dana, dok se setala parkom, u bari je vidjela zabu. Odjednom, zaba poce da joj govori:

"Jednom davno, bio sam lijepi princ, ali je zla vjestica bacila cini na mene i pretvorila me u zabu. Da bi se carolija razbila, potrebno je da me neko poljubi. Zato, molim te, poljubi me i vrati me u ljudski oblik; onda cemo moci da se vjencamo i preselimo u zamak sa mojom mamom. Ti ces da mi kuhas, cistis i cuvas djecu, a ja cu da te volim i bicemo sretni do kraja zivota..."

Dok je vecerala zablje batake, princeza se jos uvjek smijala i ponavljala: "Ne bih rekla"...
 
SrebrnaTresnjica011
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 40

Datum registracije: 14 Jul 2004
Poruke: 4277

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 02, 2004 9:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

* * * AZDAJA * * *

Jednoga dana posao putopisac da razgleda neki divan predeo.
Isao on tako, isao, i razgledao okolinu.
Posle nekog vremena, nasao se u sumi. Kada je zasao duboko u sumu, zapazio je veliku gomilu govana.
Videvsi BiiiiP putopisac se veoma zacudio. Tad vide kako mu se, iz sredista sume priblizava starac, star 100 godina sa bradom do kolena.
Videvsi da je starac ovde mestanin, putopisac ga upita:

P: Starce, reci mi sta trazi ova gomila govana ovde?

S: Znas, sinko, bio jednom jedan kralj, i imao 3 sina i jednu cerku.
Oni su ziveli srecno i zadovoljno mnogo godina.
Jednog dana nebo se zacrnelo i odjednom je doleteo zmaj. Posto je kralj sa svojim sinovima bio na putu, zmaj je oteo lepu princezu.
Kada su se kralj i sinovi vratili sa puta imali su sta da vide! Zamak je bio skoro ceo srusen, a od lepe princeze ni traga ni glasa.
"Verovatno je negde otisla, vratice se vec", mislili su oni i odlucili su da cekaju.
Cekali oni tako, cekali 7 godina, ali od nje ni traga i glasa.
Prvi se javio najstariji sin.
"Verovatno je oteta, idem u svet, da je potrazim!", rekao je.
"Nemoj sine", cvileo je kralj, "bilo bi mi tesko da i tebe izgubim...".
"Cenim to sto se brines za mene, ali ko ce spasiti sestru ako ne najstariji brat!", odgovorio je princ i otisao.
Trazio je on sestru, presao je 7 gora, preplivao 7 mora, prosao je 7 planina, 7 dolina, preplivao 7 reka i 7 jezera. Negde, tamo pred kraj sveta nasao je jednu pecinu, i u njoj zmaja.
Pozvao ga je na dvoboj. Bio je to veliki dvoboj. Treslo se sve. Treslo se 7 gora i 7 mora, treslo se 7 planina, 7 dolina, 7 reka i 7 jezera, tresao se cak i kraljev zamak. Borba se vodila 7 dana i 7 noci, sve dok zmaj konacno, nije sjebao princa.
Proslo je 7 godina, 7 meseci i 7 dana dok je vest o pogibiji princa presla 7 gora, 7 mora, 7 planina i 7 dolina, 7 reka i 7 jezera i, konacno, stigla u zamak.
"Moj brat je poginuo!", uzviknuo je srednji brat, "moram da spasem sestru".
"Nemoj sine", cvileo je opet kralj, "vidis da ti je zmaj sjebao brata, bilo bi mi tesko da i tebe izgubim...".
"Cenim to sto se brines za mene, ali ko ce spasiti sestru i osvetiti mog starijeg brata, ako necu ja, tvoj srednji sin",rekao je princ i krenuo na put, da trazi sestru. Trazio je on sestru, trazio...
Presao je 7 gora, preplivao 7 mora, prosao je 7 planina i 7 dolina, preplivao 7 reka i 7 jezera. Kao i njegov brat stize i on pred kraj sveta, ugleda jednu pecinu i u njoj zmaja.
Cim ga je video pozvao ga je na dvoboj. Kakav je to dvoboj bio! Treslo se sve 2x vise... Duplo vise se treslo 7 gora i 7 mora, duplo vise se treslo 7 planina, 7 dolina, 7 reka i 7 jezera, duplo se vise tresao cak i kraljev zamak. Ogorcena borba se vodila 7 dana i 7 noci, sve dok zmaj nije dosao glave i drugom princu.
Proslo je 7 godina, 7 meseci i 7 dana dok je vest presla 7 gora, 7 mora, 7 planina, 7 dolina, 7 reka i 7 jezera i, konacno, dosla do kraljevog zamka.
"Moja braca su poginula. Jebi ga! Moram i ja da idem, inace cu ispasti ckaPi!
'Ajde, matori CU!", rekao je najmladji sin.
"Nemoj, sine", cvileo je ponovo kralj, "vidis li ti kako su prosla tvoja starija braca, bilo bi mi tesko da i tebe izgubim...".
"Pali bre matori, nije Djura fufa", rece najmladji princ Djura i otide da trazi sestru.
Trazio je on tako trazio... Presao je 7 gora, preplivao 7 mora, prosao je 7 planina i 7 dolina, preplivao 7 reka i 7 jezera. Kao i njegova predhodna dva brata i on stize pred kraj sveta i ugleda pecinu i u njoj zmaja.
Cim ga je video odmah ga je izazvao na dvoboj. Ovo je tek bila tuca... Sve se treslo 4x vise nego kod dva predhodna dvoboja zajedno. Cetvoroduplo vise se treslo 7 gora, 7 mora, 7 planina i 7 dolina, 7 reka i 7 dolina. 4x vise se tresao cak i kraljev zamak. Velika borba se vodila 7 dana i 7 noci, sve dok i treci princ nije bio sjeban. Proslo je 7 godina, 7 meseci i 7 dana dok je strasna vest presla 7 gora, 7 mora, 7 planina, 7 dolina, 7 reka i 7 jezera i stigla u kraljev zamak. Kralj je bio veoma tuzan...
Tugovao je on i tugovao. Tugovao je 7 godina, 7 meseci i 7 dana sve dok u zamak nije stigao vitez u sjajnom oklopu.
"Vraticu ti cerku i osveticu tvoje sinove ako mi zauzvrat das pola kraljevstva i ruku svoje kceri", rekao je vitez.
"Fer pogodba, nema sta", rekao je kralj pristavsi na pogodbu. I tako vitez u sjajnom oklopu krenu da trazi princezu. Trazio je on tako, trazio. Presao je 7 gora, preplivao 7 mora, presao je 7 planina i 7 dolina, preplivao 7 reka i 7 jezera i dosao pred kraj sveta.
I gle cuda... tu vide pecinu i u njoj zatece zmaja. Pozva ga i on na dvoboj. Tuca je bila zestoka! Trajala je 7 dana, 7 noci, 7 sati, 7 minuta, 7 sekundi, 7 100-tih delova sekunde itd., ali se isplatila jer je vitez potpuno pogazio, popljuvao, ponizio i isprebijao jadnog zmaja. Ubivsi zmaja princ je uzeo princezu za ruku i vratio se u kraljev zamak. Kralj je ispunio svoj deo pogodbe i svi su ziveli srecno i zadovoljno mnogo godina!

P: Dobro starce, a sta ce, bre, ova BiiiiP ovde? - pitao je putopisac.

S: Aaaaa, nemam pojma, to se valjda neko israo!
 
SrebrnaTresnjica011
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 40

Datum registracije: 14 Jul 2004
Poruke: 4277

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 02, 2004 9:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

VUK I SEDAM JARICA
Samohrana mama koza vec je dugo na prinudnom odmoru, a u banci ima stravican minus. Nema joj druge nego da se baci na sverc-komerc. S punom torbom robe krece na buvljak i upozorava jarice da se cuvaju zlog vuka.

Cim je izasla, on kuca na vrata: "Kuc! Kuc! Racun za telefon!"
- Telefon nam je iskljucen pre tri meseca zbog neplacenog racuna!

Sutra: "Kuc! Kuc! Elektrodistribucija! Citamo strujomer!"
- Struja nam je isecena pre mesec dana zbog neplacenog racuna!

Sutra: "Kuc! Kuc! Popravljamo kisobrane!"
- A vukobrane?
- Sta je to vukobran?

Odgovor dobi od dva cuvara iz ZOO-vrta kojima je mama koza prijavila slucaj jos prvog dana.

Vuk se nadje iza resetaka i ulozi zalbu preko advokata. Zasto BeoZOO-vrt zovu "vrt dobre nade", kada je njega ostavio bez nade na jarice? Zalba bi odbijena u zakonskom roku, uz obrazlozenje: "Bolje ti je bez nade, nego koza bez jarica. Dovoljno joj je sto je bez struje, telefona i posla!" Izrekose mu smrtnu kaznu - da crkne od muke!

Kad se sve sabere - ne isplati se biti vuk, ne isplati se biti koza, a ni jaricima nije lako! Zato svi zatrazise vizu za neku drugu bajku. Zasad nema vesti od njih. Sta cete, ni bajke nisu kao sto su nekad bile!
 
miskopisko
~Dream-Maker~
~Dream-Maker~



Godine: 38

Datum registracije: 03 Sep 2005
Poruke: 4446

neth_antilles.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 17, 2006 12:16 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ma ovo nije normalno Shocked
 
zile442
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 32

Datum registracije: 22 Avg 2005
Poruke: 105
Mesto: Sombor

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 28, 2006 10:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dobre su vam bajke pogotovo ona druga sto je i najduza... Al inace citao sam i boljih...

_________________
ZILE
 
Amerigo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 24 Feb 2006
Poruke: 202

germany.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 23, 2006 1:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hehehe.. vukobrane vukobrane.

citao sam ovo jednom vec, ali moze i drugi put. stvarno je provala;-)
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 24, 2006 5:27 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@ "Vuk i sedam jarica"
Trebao si odmah da upozoris da bajka nije o Marku Jaricu i njegovoj rodbini. Laughing

Nekada davno, zivela je jedna devojcica koju su zvali Crvenkapa jer je nosila crvenu kesu na glavi, pogotovo kad pada kisa. Jednog dana njena mama je posalje da odnese svojoj baki korpu sa hranom. Ona je mrzela da ide kod svoje izlapele babe koja bi, cim je vidi na vratima, kazala: "Je l', a cija si ti?"
I, dok je isla kroz sumu, naleti na Vuka [bez Danice]. Vuk je pita:
- Di ces?
A ona mu kratko odgovori:
- Idem kod one moje matore babuskere da joj odnesem klopu!
Vuk, cim je video da je Crvenkapa na tri coska, odmah je otrcao do babine kuce, provalio unutra i progutao babu.
Kad je Crvenkapa usla u babinu kucu, primetila je da nesto nije u redu: baba podriguje, a i dlakavija je nego inace. Ona odmah pozove svoga tatu koji je bio lovac i koji je odmah dosao. No, tata-lovac se nadje u dilemi: da li da upuca vuka ili tastu? Problem je resio tako sto je "slucajno" odstrelio oboje i svi su ziveli srecno i zadovoljno!

Druga verzija:
Kuca Crvenkapa na bakina vrata i vice:
- Baaaakooooooo! Ovde tvoja unukaaaaaa! Donela sam ti voca i meeeesaaaaa!!
A iznutra cuje promukli glas:
- Nema baka tu! Ona odseljila proslji mesec!

Nego, da posaljem i tekst "Crvenkapavice" [Zlocesta deca]?

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
Avram007
..::Darkmen X::..
<b><i>..::Darkmen X::..</i></b>



Godine: 35

Datum registracije: 08 Maj 2005
Poruke: 3247
Mesto: ..::Under the sea::.. {KG~SV}

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 26, 2006 1:18 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dobre su ti ove, mada sam i ja negde procitao, mozda cak ovde, nisam siguran 8)

_________________
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 26, 2006 11:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Prvu nisi jer mi je to pricala jednom keva - iz zezanja.

A ovo drugo je stariji vic.

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
$elvis$
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 05 Jan 2007
Poruke: 123

croatia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 14, 2007 8:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ono sa mravom i cvrckom je prava stvar...
 
knight_to...
Banovan!

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 29 Jan 2007
Poruke: 120
Mesto: naj na svetu

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 29, 2007 8:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ako nas procitaju lafonten,braca grim,andersen umrece od smeha

_________________
Val,
for fun ideas to help keep her interest to live
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Smehotresno odeljenje ~ -> ~ Čitanje i smejanje ~ -> Moderne Bajke Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon