www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Iluzije
Strana 1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 29, 2005 12:53 pm    Naslov poruke: Iluzije Na vrh strane Na dno strane

"Jedan covek nasao je orlovsko jaje i stavio ga pod kokos. Orlic je izlegao kad i pilici i odrasatao je sa njima.

Citavog zivota orao je radio isto sto i kokosi u dvoristu, misleci da je jedna od njih. Kljucao je naokolo u potrazi za bubama i glistama, kokodakao je i leprsao krilima, uzdizuci se koji pedalj iznad tla.

Prosle su godine i orao je ostareo. Jednog dana ugledao je u visini, na vedrom nebu, cudesnu pticu mocnih rasirenih krila kako lebdi na vetru. Stari orao je zapanjeno gledao uvis " Sta je to?" pitao je.
"To je orao, kralj ptica" rekla mu je jedna kokos. "On pripada nebu, dok mi kokoske, pripadamo zemlji."
I tako je orao umro medju kokoskama, neznajuci ko je.

-Nesvestan zivot nije vredan da bude prozivljen. Kada odbacite svoje iluzije i postanete svesni sebe i sveta oko vas, otkricete svu lepotu zivota na Zemlji."

A.d.Mehlo - BUDJENJE

Postoje ljudi kojima su potrebne iluzije da bi oPstali - no nekada i iluzije mogu biti te koje koce i ne daju da se krene ka svojoj prirodi.

Sta mislite , koliko nasim zivotima upravljaju razne iluzije, predrasude, obicaji, navike a koliko ustvari mi sami???



_________________
 
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 07, 2005 1:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

"...jer se bez iluzija, ma kakve one bile, ne moze ziveti..." - Nikita Milivojevic.

Bas tako... Very Happy

_________________
 
Milan Nikolic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 09 Feb 2005
Poruke: 1
Mesto: Beograd

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 09, 2005 5:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Iluzije su blizu vizija, samo je problem i vestina da se predju teskoce koje nosi zivot, i mala je razlika izmedju ludila i genijalnosti.
Da nelupam u prazno, za svakog zrelog coveka zna se da je pitanje zivota i smisla i njihovo poznavanje i prozivljavanje smesteno pre svega u bicu covekovom, znaci srcu, u dusi i umu.
Duboke filozofije tesko se podnose ako su u coveku kjucne lokacije svesti kao sto su srce, dusa i um neskladne i neslozne medju sobom. Dovoljno je da jedna lokacija u coveku bude poremecena da se sav covek neda sabrati i ziveti slobodno, odnosno biti svoj i to sto jesi.

Filozofija- Ta velika i dobra rec, moze biti i nista i nista; dok se ne upozna svoja dubina i svoj izvor misli.

Moja sestra koja je nekada bila prekrasna i drustvena sa neprocenljivim vrednostima njene lepote kao dobrog coveka, sada ima 110 kila i psihicki je rastrojena zbog razvoda, deteta, lenjosti i nevoljnosti za zivotom u napredovanju i usavrsavanju; sada ima tegobe koje su meni nepodnosljive i tesko mi je da je gledam kada me naprimer vidi da nesto zvacem i pita me sta jedem ili kada galami i kada se svadja se ukucanima, to sve izgleda veoma tragicno, a pre kada je bila lepa, vitka i kada je zracila nekako zivonosno bila je moja sestra kakvu sam nazalost nekada imao.

Filozofija- mnogo je dobra.

_________________
Svi za Sve
 
DzudzusNeoplantus
Veštica
Veštica



Godine: 57

Datum registracije: 20 Okt 2004
Poruke: 1894

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 10, 2005 1:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bez iluzija se svakako ne bi mogle podneti mnoge bolne prepreke u zivotu. Bez njih ne bi imalo smisla podgrevati svoje nade. Ali, ne možeš ih ni ukrotiti, ni osedlati, ne možeš ih ni sprečiti da te odvuku na neku stramputicu...
'u svetu gde se ne budi svaki koji sneva'

_________________
Danas je prvi dan ostatka tvog zivota!!!
 
manulac
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 18 Mar 2004
Poruke: 11

PorukaPostavljena: Uto Mar 01, 2005 3:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nije potrebno da se trudimo da sami upravljamo svojim zivotom jer mi to vec radimo. Obicaji, iluzije,predrasude i navike su deo nas one nam pomazu da ostanemo pri zemlji i ne poletimo. Covek koji zna svoje poreklo i obicaje taj ce biti uvek svesniji u svojim postupcima od onog koji nezna.
 
ana86
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 20 Feb 2005
Poruke: 23

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 02, 2005 10:25 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

P znas kako iluzije su sastavni deo naseg zivota. Iluzija je kad zamisljas da dobijes sedicu na lotou.........sve je iluzija dok ne postane stvarnost. Bez iluzije ne bi bilo zivota. Very Happy
 
icgademon
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 03 Mar 2005
Poruke: 12

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 04, 2005 5:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

evo sada je aktuelan taj loto (kako kaze ana86). oni izvlace 7 brojeva od ukupno 39. to je ukupno 15 380 937 kombinacija i ljudi se nadaju da ce bas oni dobiti sedmicu. sta vise cekaju u redu po mecavi da se uplatno mesto otvori (u 7 ujutru). treba dodati da je verovatnoca da ce vas udariti grom 1:300 000, da ce vas ujesti ajkula 1:500 000 (podaci Medjunarodnog instituta za statisiku), a ljudi i dalje cekaju i smrzavaju se. zbog cega?
 
ZvezdanaST
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 30

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 05, 2005 12:38 am    Naslov poruke: iluzije.... Na vrh strane Na dno strane

Nekad je mozhda lakse ziveti u iluziji, tada se zatvorimo u neki svoj svet, i bude nam lepo, zivimo onako kako zelimo. Jedini problem je povratak u realnost, koji je nazalost neizbezan!!!

_________________
Zvezdana
 
Drazen-Tz
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 05 Mar 2005
Poruke: 2

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 05, 2005 12:40 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ovak kako da kazem nemam iluzija ja sam realista (:
 
redline
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 07 Mar 2005
Poruke: 13

PorukaPostavljena: Pon Mar 07, 2005 7:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

iluzije prihvaćamo nesvjesno kako se nebi trebali suoćiti sa vlastitim strahovima...lakše je sebe prevariti nego pobijediti!
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 04, 2005 7:31 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Iluzije u svakom slucaju mogu da pomognu a isto tako i odmognu dosta tome ...

U mom slucaju ja volim da, recimo, zivim u nekoj iluziji jer to me vuce da idem napred ka tome cilju dok recimo ta ista iluzija me odvuce od ostalih obaveza i ostalih stvari u mome zivotu ..

Dakle u isto vreme iluzija moze biti dobra i losa po coveka

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
nino14
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 03 Apr 2004
Poruke: 30

PorukaPostavljena: Pon Maj 09, 2005 11:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

iluzije, deo svakog ljudskog zivota... neki bi rekli , ljubav romanticna iluzija...

mastanje, verovanje, sve to pomaze nekim ljudima da se nekako situiraju u svetu... iskreno mislim da svaki covek gradi svoju buducnost sa dobrim ko i lodim odlukama... a iluziju su put ka toj gradnji, nedostizne, i kad se dostigne dodje jedan dan kad jednostavno iskrsne sitvaciju....

kao i ovaj prelepi san koji sam doziveo tokom tri godine... a kao svaka dijasporska iluzija neki bi rekli prokleta sudbina nas rastaje, a ja cu samo reci... prelepi san, fatalna iluzija tokom mog puta ka sreci.....
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Iluzije Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3  sledeća
Strana 1 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon