www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Iluzije
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
alissa
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 06 Maj 2005
Poruke: 27

belgium.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 15, 2005 9:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da mi najcesce sami stvaramo iluzije da bi lakse podnijeli teret zivota.
Lakse nam je zivjeti u iluziji nego pogledati istini u oci.
A sto se tice predrasuda,okoline..ako nismo u toru,ako smo drugaciji,onda smo ludi,a mi nemamo dovoljno hrabrosti biti ludi pa podlijezemo zakonima okoline.
Po ovome ja sam vec odavno "luda" Very Happy


 
nana_andrija
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 53

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 16, 2005 7:49 pm    Naslov poruke: Iluzije Na vrh strane Na dno strane

Iluzije su kao droga za one koji pokusavaju naci srecu tamo gdje je nema i nece je ni biti. Zato, ljudi, stanite s obje noge na zemlju, bice vam lakse ako padnete. Mislim ustacete.
 
LekiCA
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 30 Apr 2005
Poruke: 56
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 17, 2005 4:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Svako od nas ima te iluzije,i treba ih iamti,ali treba paziti da nas te iluzije ne uzmu pod svoja okrilja,jer tada pocinju problemi.

_________________
Ne nedostaju nam osobe koje volimo,nedostaje nam onaj dio nas koji su odnijele sa sobom.Možda je tuga neka vrsta neizvjesnosti. Ulovi te kad si sam i drži te nesigurnim dok netko do koga ti je stalo odlazi ili umire.
 
Maja S.
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 43

Datum registracije: 18 Jun 2005
Poruke: 1570

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 13, 2005 12:34 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Iluzije su lepe dok se misli na njih, ali ako se ne ostvarujemu onda je sve badava.
Inace, mislim da danasnja omladina zivi od tih iluzija. I dalje zivi,zivi...i nista ne radi.
To onda nije dobro.
Ljudi, mastajte ako vam to pricinjava zadovoljstvo, i ostvarite tu svoju mastu ako mozete, a ako ne...vratite se na zemlju svakodnevnim stvarima ljudskim...

_________________
"Strast je zaludjenost nekom osobom, želja za nekim...Kada strast prodje na svetlo izlazi ljubav. Jer ljubav znači voleti nečije mane, dok STRAST voli vrline..."
 
tayra
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 07 Okt 2005
Poruke: 166

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 14, 2005 10:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Postoje ljudi kojima su potrebne iluzije da bi oPstali - no nekada i iluzije mogu biti te koje koce i ne daju da se krene ka svojoj prirodi.

ja ne mogu zivjeti bez iluzija,meni je sviejt previse
besmislen da bi se zivjelo u stvarnosti
 
mistik29
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 47

Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 7173
Mesto: Zagreb

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 17, 2005 10:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Iluzije, slatke iluzije, što bih ja bez vas...

_________________
JoŠ PoSToJe iSTiNe KoJe VoLe BoLJeTi
 
brigita_
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 03 Maj 2005
Poruke: 92
Mesto: MOSTAR

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 29, 2005 12:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

o ovome bi se dalo svasta reci, zasad samo: zivot je jedna velika iluzija, a da mi toga nismo ni svijesni,........ ili mozda nije hm.... Rolling Eyes

_________________
_____________________Nesanjaj svoj zivot, nego zivi svoj san!!!______________________
 
nenadmorpheus
Just me
Just me



Godine: 35

Datum registracije: 23 Okt 2005
Poruke: 7677
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 29, 2005 6:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zivot jeste vizuelna iluzija

_________________
You're off the map now, radar can't even find you
We stay on the grind, you slip, we out-grind you
You walk around mad, you let your anger blind you
We walk around just playin' the violin behind you
 
ivaaaaaa
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 11 Avg 2006
Poruke: 192

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 09, 2006 11:47 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

swi smo mi iluzionisti..
 
igel
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 14 Sep 2006
Poruke: 44

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 15, 2006 5:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ato vise iluzija to lepsi zivot
 
ametist heart
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 08 Avg 2006
Poruke: 2018
Mesto: **I Agapi Sou Me Den Menei Pia Edo**

bhutan.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 07, 2006 6:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Iluzija zapravo znaci laz. Ona znaci da nista ne postoji, da je sve umjetno stvoreno, da je sve nepostojece. Sve vidljivo je nevidljivo. Znaci da covjek sam sebe zavarava.
Ponekad je tesko prihvatiti ovu tezu, jer se krecemo po materijalnom svijetu od svog pocetka pa sve do kraja.

U svjetski poznatom filmu The Matrix glavni junak Neo spoznaje da cijelo covjecanstvo živi u prividu, u prividnom svijetu stvorenom u njihovom umu te da je sve sto se dogadja ustvari samo san. Cijeli svijet je jedna savrseno oblikovana umjetna ugravirana u podsvijesti.

Ja sam pokusala shvatiti sto se oko mene dogadja. Ne mogu to odbaciti prije nego prihvatim. Prihvacam sve sto se dogadja oko mene, ulazim u sve sto se nudi jer samo cu na taj nacin naci izlaz. Samo tako cu doci do kraja igre.
Jer sve sto vidim oko sebe ce jednog dana nestati. I zaradjeni novac, i zene i muzevi i posao i imovina. Bas sve ce pasti u zaborav. Mnogo puta se ulovim kako kazem sebi da ne zelim da se ova situacija vise ponavlja.Tesko mi je podnositi prostor u kojem se nalazim, a jos teze je ispunjavati zadatke koji mi taj prostor nallaze. Dosta mi je svega, vec sam toliko toga prosla....
Svijet je iluzija. Svijet je nista u nicemu. Svijet nije ništa drugo negoli san. A znate i sami filozofiju sna. San uvijek dodje, pocne i zavrsi, pa nakon njega dodje novi. San je prolazan. On je prolaznost. Ne treba se vezati za prolaznost. Moze li itko prihvatiti tu cinjenicu? Mislim da ne....

_________________

I svaki dodir njegov nema cijenu, od tužne je stvorio sretnu ženu...
To je vrijedilo čekati...

 
Lane86
~The last lady~
<b>~The last lady~</b>





Datum registracije: 02 Okt 2006
Poruke: 24294
Mesto: Nedostižno...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 07, 2006 7:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Iluzije su dobre, dok ne počnu da upravljaju našim životom. Onda treba prestati da se veruje u iluzije, jer nikada ne mogu biti dobre, koliko mogu da naškode...

_________________
jellenadabogdakrepala je napisao/la sledeće:
ljubce jedno odeee za jedno divno malo stvorenje... sa velikim i cistim srcem...
koje zraci svojom toplinom i drugarstvom... po svim temama na koje upise neko slovce...
s kojom sam ovdje proveo mnogo prijatnih trenutaka...kao i svi ostali s kim je slovce makar jedno razmijenila....i drago mi je sto se ponovo vratila medju nas..tracare... Razz
dakle ljubce ode za malu nocnu pticicu...inace svima znanu kao lane... Wink

 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Iluzije Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Strana 2 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon