www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Urasle dlačice!
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Moda i lepota ~ -> ~ Arhiva - Moda i lepota ~
::  
Autor Poruka
Babily
Veciti optimista
Veciti optimista





Datum registracije: 28 Avg 2006
Poruke: 5506

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 18, 2007 6:12 am    Naslov poruke: Urasle dlačice! Na vrh strane Na dno strane

Šta sa uraslim dlačicama?

Ukoliko neželjene malje uklanjate toplim voskom, sigurno ste svesne nekih dobrih efekata ovog postupka - nežne, glatke noge i dlačice koje postaju sve slabije i sve ređe. Međutim, to slabljenje dlačica ima i jednu ne baš prijatnu posledicu - one postaju nedovoljno jake da se probiju do površine kože i tako dolazi do uraslih dlačica. Osim što vam se najverovatnije nimalo ne dopada kako urasle dlačice izgledaju, one mogu dovesti i do ozbiljnih komplikacija (upala). Sa razvojem kozmetičke industrije došlo je i do nekih sredstava protiv urastanja dlačica, međutim, takvi preparati vam nisu uvek pri ruci, a moguće je i da su vam jednostavno preskupi. Ipak, ne brinite! Sa uraslim dlačicama možete se izboriti i kod kuće, sasvim same.

Treba da omogućite normalan rast svojim oslabljenim maljama. Za tu svrhu najefikasniji je grubi piling kože. Možete upotrebiti mešavinu maslinovog ulja i grube morske soli, kojom ćete istrljati kritične delove dva do tri puta mesečno. Ova mešavina će i inače blagotvorno delovati na vašu kožu, a o dobrim dejstvima pilinga kao takvog već smo pisali.

Postoji još jedna veoma efikasna mogućnost za grubi piling: grubo mleveno kukuruzno brašno. Moguće ga je naći u svim prodavnicama zdrave hrane. Tu ne morate da se "bakćete" ni sa kakvim mešavinama - jednostavno, na mokro telo nanesete malu količinu grubo mlevenog kukuruznog brašna i masirate kružnim pokretima. Nakon što završite sa masiranjem, kožu isperite mlakom vodom. Efekti ovog postupka biće vidljivi odmah nakon što kožu isperete mlakom vodom - vaša koža će izgledati svežije (kako i ne bi nakon trljanja, koje pospešuje cirkulaciju), a sve dlačice će biti "oslobođene".

Kao što vidite, ni urasle dlačice nisu nerešiv problem - i to čak i bez pomoći, recimo, laserske epilacije (uglavnom oko 500 evra za cele noge). Zato, uživajte u nedostatku komplikacija!



Da li možda imate ovaj problem?


 
Eliot je sreda
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 15 Jul 2005
Poruke: 1128

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 18, 2007 11:00 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da imam!
Oko godinu dana sam se depilirala i uvek sam imala isti problem - urasle dlacice. Ni jedna vrsta pilinga, pa ni ovo sto si ti nabrojala, mi nije pomogla, tako da sam se vratila na britvicu. Jeste da je dosadno, ali dlacice su mi jako oslabile i nema ih vise u onolikoj meri kao pre, tako da je podnosljivo.
 
Babily
Veciti optimista
Veciti optimista





Datum registracije: 28 Avg 2006
Poruke: 5506

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 18, 2007 11:23 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hmmmm...doduse ja ovaj problem nemam tako da ne mogu da kazem nista na osnovu licnog iskustva.
Znas kako...to su samo neki predlozi, nekome ce mozda pomoci a nekome ne!

E sad, to sve zavisi od osobe od osobe kako ce se resiti taj problem uraslih dlacica. Nisu svi, naravno, isti...zavisi od tipa koze i od mnogih drugih faktora.

Strucnjaci kazu da je cupanje dlacica voskom ili aparatom stres za kozu, pogotovo ako se to radi redovno. Zato se folikuli zakrivljuju i nastaju upaljene bubuljice pogotovo na onim mestima gde ima puno masnih stanica.
Kazu, da je najbolje resenje za ovaj problem epilacija laserom. Posto dlacice vise ne bi rasle ne bi bilo vise ni problema uraslih dlaka.
Jedini problem u ovome je taj sto je cena epilacije sigurno dosta visoka i nazalost ne mogu svi to da priuste.

Eto...nadam se da ce i ovo nekome pomoci. Wink
 
slalaz
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 34

Datum registracije: 22 Jan 2007
Poruke: 531

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 18, 2007 3:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

posto redovno cupam javljaju mi se urasle dlacice,a kako si vec rekla,odavno koristim krupno samljeveno kukuruzno brasno.tada je problem rijesen. 8)

_________________
can't stop my spinning head
 
Babily
Veciti optimista
Veciti optimista





Datum registracije: 28 Avg 2006
Poruke: 5506

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 18, 2007 5:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Eto, ima neko i kome pomazu ti nacini! Wink
 
~brza~
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 15 Jan 2007
Poruke: 497
Mesto: Dubrovnik

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 19, 2007 10:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

meni se ponekad to dogodi, čak se i zagnoji, ali čim malo izraste iščupam
 
Kiki07
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 04 Feb 2006
Poruke: 78

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 20, 2007 12:36 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam taj problem resila tako sto imam za kupanje sundjer koji je jednim delom za piling ima onu hrapaviju stranu. Svaki put na tusiranju istrljam sundjerom i uglavnom ne urastaju.

_________________
Break
 
Babily
Veciti optimista
Veciti optimista





Datum registracije: 28 Avg 2006
Poruke: 5506

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 20, 2007 2:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kiki07 je napisao/la sledeće:
Ja sam taj problem resila tako sto imam za kupanje sundjer koji je jednim delom za piling ima onu hrapaviju stranu. Svaki put na tusiranju istrljam sundjerom i uglavnom ne urastaju.


Pa da, sve sto ima odredjena svojstva "pilinga" moze da pomogne!
 
Gertie
◊Poker Face◊
<b>◊Poker Face◊</b>



Godine: 37

Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 5281
Mesto: Neću da ti kažem, ćelavi!

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 21, 2007 4:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma brijac je zakon! Kakav vosak, to u zivotu nisam koristila niti cu! Kakvih sam se sve prica naslusala za to, najezim se i kad pomislim....

_________________
 
Babily
Veciti optimista
Veciti optimista





Datum registracije: 28 Avg 2006
Poruke: 5506

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 21, 2007 9:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kako za koga, naravno.
Neko vise voli brijac a neko depilaciju!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Moda i lepota ~ -> ~ Arhiva - Moda i lepota ~ -> Urasle dlačice! Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon