www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

pozajmljivanje novca
Strana 1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
limited
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 09 Sep 2006
Poruke: 29

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 19, 2007 10:29 pm    Naslov poruke: pozajmljivanje novca Na vrh strane Na dno strane

Da li vam se desilo da vam prijatelji, dalja rodbina traze novac od vas samo zato sto se ste vi u dijaspori, i misle da tamo pare padaju sa neba, i da je par hiljada evra sitnica za vas u odnosu na njih koji su u maticnoj zemlji?

Stavih ovu temu bas u odeljku "dijaspora", jer mislim da se to upravo dogadja ljudima koji su preko.


 
mar4kos
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 09 Dec 2006
Poruke: 115

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 25, 2007 10:35 pm    Naslov poruke: e Na vrh strane Na dno strane

da ponekad i prijateljima i rodbini vrlo rado i posudim
 
limited
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 09 Sep 2006
Poruke: 29

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 26, 2007 12:36 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mozda previse zapitkujem, ali nalazim se u slicnoj situaciji,
naime trebam prijatelju da pozajmim pporilicnu kolicinu novca, otprilike to je jedna i po, dve moje plate, to nije strasno, a u Srbiji je to dosta novca,
pa me zanima koja suma je vama normalna i prihvatljiva, a koliko smatrate da je preterano?

Znacilo bi mi vase misljenje, jer sam u dilemi....
 
Baraba
Džentlmen
Džentlmen



Godine: 48

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 25413
Mesto: Na livadi, na zelenoj travi

germany.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 26, 2007 2:15 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pretpostavljam da ce ovo koleginice da prebaci u deo psihologija i problemi drushtva, no nebitno. Prvo da odgovorim.


Suma? Nekada je i 50 evra previshe.
Jer kod novca prijateljstva znaju da prestaju. Ne zhalost.
Prerachunaj se da li mozhete/sh da prezhalite/sh taj novac.
Tj. budi/te nachisto s tim da taj novac nikada vishe necete ni videti, a kamoli da vam/ta ga neko vrati. Ukratko.
Naravno, ne zhelim ovim nikoga da obeshrabrim. Ali je to, po meni, najbolji nachin. Tek onda odluchi/te.

_________________









Ne zaboravi da zaboravljeni nikada ne zaboravljaju zaboravne!
Ne zaboravi da vratiš dugove, jer oni kojima duguješ tebe nikada neće zaboraviti!
 
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 26, 2007 4:18 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pozajmi onoliko koliko mozes oprostiti?

Licno, ne trazim novac niti dajem novac, i svi smo u dobrim odnosima.

A da je bilo toga, bilo je. Nisam ni zakoracio nogom ovde kako treba, vec je bilo kroz price kako treba lova...

_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
Slejdž
Gospodja Selektorka
Gospodja Selektorka



Godine: 46

Datum registracije: 15 Jul 2005
Poruke: 4716
Mesto: Frankfurt/ Loznica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 26, 2007 12:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U pravu je kolega, ovo je prebaceno u psihologiju

_________________
Bez tebe ne smem
ja ne umem
disati,smejati se, hodati
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 26, 2007 4:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni se ovo non stop desava. Misle da zato sto zivim i radim vani da imam vrecu novaca bez dna.
Prije sam davao vise, no neke "posudbe" nikad nisu vracene... Naucio sam lekciju!

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
limited
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 09 Sep 2006
Poruke: 29

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 26, 2007 6:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kako vam zvuci cifra od 5000 evra?
Naravno, mislim na ove u dijaspori, znam da je to za nase velika cifra u Srbiji
 
please
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 25 Apr 2006
Poruke: 1427
Mesto: pogresna drzava

france.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 26, 2007 9:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

limited je napisao/la sledeće:
Kako vam zvuci cifra od 5000 evra?
Naravno, mislim na ove u dijaspori, znam da je to za nase velika cifra u Srbiji


5.000 je velika cifra i u dijaspori mislim!!!
treba dobro crnciti za te pare,bog'me.
samo bih majci dala toliko,nikome drugome

_________________
www.ONE.org
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 26, 2007 10:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

please je napisao/la sledeće:
limited je napisao/la sledeće:
Kako vam zvuci cifra od 5000 evra?
Naravno, mislim na ove u dijaspori, znam da je to za nase velika cifra u Srbiji


5.000 je velika cifra i u dijaspori mislim!!!
treba dobro crnciti za te pare,bog'me.
samo bih majci dala toliko,nikome drugome


Pa, 5000 Eura je doooobra cifrica...

A mene je npr. sestrin muz trazio cca 40.000 dolara!!!!! Nisam lud da takvo sto "posudim"... a jedan mi "prijatelj" visi 3.000 dolara jos od tamo negdje 1997!!!!!

A naj mi je bila jedna "rodjakinja" koju prije nikada nisam vidio u zivotu. U nasih prvih 10-15-ak minuta razgovora ikad vec me trazila 10 tisuca kuna "u najam" (10.000 kuna je cca 100.000 dinara u Srbiji)... gdje si dosad bila, mislio sam si??????

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 27, 2007 9:54 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne znam, prosto mi se nisu desavali ovakvi slucajevi. Nikada me niko od prijatelja ili rodbine, nije pitao za pozajmicu, zato sto zivim u dijaspori (prosto, cak mi je i nepojmljiva zamisao, da to neko uradi). Ljudi koji me okruzuju, nikako ne misle da se "napolju" zaradjuje novac skupljanjem sa drveca. Sta vise, kad na pod-forumu dijaspora procitam neke komentare (oko novca, placanja kad odu u domovinu...), meni je to jako cudno. Nikada, ali nikada niko od ljudi koji mene okruzuju, niko nije imao takav odnos prema meni. A ni prema mom novcu. Po mom misljenju, traziti nekome da ti pozajmi 40.000 dolara, je i hrabrost i ludost. Confused Skroz mi je nezamislivo to. Sta vise, meni bre ne daju ni da placam kad izlazimo, zezaju me da sam ja u gostima kad odem kuci, pa placaju oni, jer nije red da gost placa. A kamoli da mi traze neki novac. Stari ljudi kazu: ako hoces da se zavadis sa nekim-pozajmi mu novac. Rolling Eyes Ne znam, ali mislim da jei tim ljudima teska sama ta situacija sto moraju nekome da traze. Mozda gresim, ali mislim da to nikome ne pada lako. I da mi neko trazi, ono sto realno mogu da dam, mislim da bih dala. Ne mogu da se zaricem i kazem "dala bih sigurno", jer nikad ne znas, ali mislim da bih. Confused

_________________


 
RedStarGirl
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 08 Dec 2005
Poruke: 307

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 28, 2007 9:20 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

skoro da se nesećam da sam pozajmila novac od nekog
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> pozajmljivanje novca Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3  sledeća
Strana 1 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon