www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Homosexualni parovi i usvajanje djece
Strana prethodna  1, 2, 3, 4 ... 30, 31, 32  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  

Treba li homosexualnim parovima dozvoliti usvajanje djece?
DA, i oni su ljudi, i oni imaju pravo voljeti djecu i brinuti o njima
11%
 11%  [ 17 ]
DA, ali ih prvo treba provjeriti
4%
 4%  [ 6 ]
DA, iz nekog treceg razloga
0%
 0%  [ 1 ]
NE, jer oni su bolesni pa ce i ta djeca biti kao i oni
31%
 31%  [ 46 ]
NE, jer to nije prirodno
38%
 38%  [ 57 ]
NE, iz nekog treceg razloga
11%
 11%  [ 17 ]
Ne znam ili nemam misljenje o tome
2%
 2%  [ 3 ]
Ukupno glasova : 147

Autor Poruka
dzsap
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 51

Datum registracije: 17 Apr 2006
Poruke: 70
Mesto: zemun

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 25, 2007 10:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

postoje ljudi koji nemogu zbog bolesti da imaju decu, i oni tu nemogu ništa priroda je tako odlučila,a što se tiče muškara i žena tj. gej populacije oni su sami odlučili da nežele na prirodan način da imaju decu,zbog sopstvene sebičnosti odbacili su najveću sreću u životu svakog čoveka, da ima potomstvo, tako da ne i ne, deca se ne kupuju,a pitnje je i kakvi su razlozi usvajanja dece od strane homoseksualaca!!! Exclamation


_________________
dzsap
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 27, 2007 10:47 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nemam nista protiv homoseksualaca. Onih pravih. Ne onih "komercialnih"! Wink Imam nekoliko prijatelja homoseksualaca, uz neke sam "odrastala" (prijatelji iz osnovne baletske skole, koji su jos kao deca, pokazala sklonost ka istom polu) i obozavam ih. To sa kim oni spavaju-njihova stvar. Vec sam pisala na nekoliko tema, stavove prema tim ljudima. A te stavove dele u potpunostio samnom i ti prijatelji.
Usvajanje dece (i to sam napisala na nekoliko tema) je u Srbiji, 2006te godine, cekalo preko 9000 parova. Dece za usvajanje je bilo jedva 6000. Znaci-itekako se pravi izbor usvojiteljskih porodica. Cak sam u par situacija i "sudelovala" u usvajanju. Ne, nisam za to da homoseksualni parovi usvajaju decu. Kome se taj moj stav ne svidja-sta da radim Very Happy
Homoseksualnim parovima BIH dozvolila SAMO i jedino usvajanje punoletne dece, koja su sposobna da sama odluce da li zele da ih odgajaju homoseksualci. Ta deca su ostavljena od svojih bioloskih roditelja. U tim domovima za napustenu decu, oni su povereni ljudima, koji su odgovorni za njih. Odgovorni da im nadju najsavrseniju usvojiteljsku porodicu, najbolje resenje za njihov zivot. I provere tih porodica su vise nego rigorozne. Sta vise, malo se i preteruje. Ali, kad vec ima mogucnosti, a ima (ne samo u Srbiji, vec svuda u svetu), naravno da onda treba traziti najbolje moguce resenje. A najbolje moguce resenje je zdrava porodica, gde ce dete imati I OCA I MAJKU. Ja sam imala tu srecu, da se rodim i odrastam sa mamom i tatom (moji bioloski roditelji). Obozavam svoju mamu i to je izlisno i naglasavati. Ali, moja mama da se i klonira u 658 primeraka, ne moze da mi nadomesti nedostatak oca. Cak ni sada, kad sam vec izgradjena licnost, a kamoli u mom detinjstvu. A kamoli mamina neka "zivotna saputnica", daleko bilo. Nemojte uzimati za primer neke nerealne situacije. Realna situacija izgleda ovako: imate dete(decu) za usvajanje i imate 9000 porodica (heteroseksualnih). Posle itekako rigoroznih provera, situacija se svodi na to da: imate 6000 dece i NAJMANJE 7000 (posle provera, otpadne nedge 20%- 30%) zdravih porodica, koje su svim mogucim, dugim, rigoroznim i detaljnim proverama-itekako podobne za odgajanje deteta. Znaci, tu se proveravaju SVI cinioci: odnos roditelja, posecuju se komsije, rodbina, ispituje se njihov brak, materijalna situacija, zaposlenje........sve ono, sto ti kad se radjas, ne mozes da biras kod svojih roditelja. Toj deci se to bira, ispituje, proverava (ponavljam, ucestvovala sam u par takvih procesa). Zasto bi, odabrali da to dete daju homoseksualnom paru, koji ima iste uslove zivota, ljubav.....kad detetu mozete sve to naci, u porodici gde ce imati I oca I majku?! Svasta!

Znaci, postujem njihov izbor, ali ta deca su poverena ljudima, koji su odgovorni da im nadju najbolje moguce resenje. Situacija je realno takva, da homoseksualni par, ni izbliza nije najbolje resenje.
Ja sam post pisala shodno realnoj, postojecoj situaciji. Teze "sbbkbb" iliti "sta bi bilo, kad bi bilo" nisam i necu komentarisati! Wink

_________________




Poslednja prepravka: knknpnkn datum Sre Feb 28, 2007 1:03 pm; ukupno izmenjena 1 put
 
stevasrs
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 47

Datum registracije: 21 Jan 2004
Poruke: 305
Mesto: Zarkovo

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 27, 2007 5:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

bolest ljudi....te ljude bi trebalo leciti....definitivno....
 
Nikola_BG
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 32

Datum registracije: 18 Jan 2007
Poruke: 96

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 28, 2007 9:17 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne,jer ce i ta deca biti homoseksualci.

_________________
Volim narodnjake
 
Vampirela
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 31 Avg 2006
Poruke: 454
Mesto: Tamo gdje je on...

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 28, 2007 1:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja licno nemam nista protiv homoseksualaca, iako smatram da to nije prirodno, al ko voli nek izvoli. ali ipak nisam za to da usvajaju djecu. mislim da svako dijete treba normalnu porodicu koju cine muskarac i zena.

_________________
LJubav je jedina stvar na svijetu koju ne treba objasnjavati i kojoj ne treba traziti razlog!
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 28, 2007 2:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ekonomista87 je napisao/la sledeće:
izvini ali moram da te ispravim! Dokazano je da nije bolest!!! Ali posto zivis u Srbiji i ne cudi me sto mislis da je bolest ali dobro. Ne treba da usvajaju decu iz pedagoskih razloga, to je barem moje misljenje. Inace nemam nista protiv homosexualaca, cak sta vise postujem ih i ne pravim razliku izmedju "njih" i "nas"


Izvini, a gde je to i kad i ko DOKAZAO da nije bolest?! Gde je radjena ta studija? Ko je radio na njoj? Koji su dokazi u prilog tvojoj tako samouverenoj tvrdnji? Za tvoju informaciju, pa ma gde ti ziveo (a ne vidim ni jedan validan razlog, da sebe smatras kompetentnijim ili pametnijim zbog mesta gde zivis, u odnosu na ljude koji zive u Srbiji), ni jedna jedina studija, nikada u zivotu i u ovom svetu, nije DOKAZALA da homoseksualnost nije bolest. Ni jedna! Da je dokazano, onda bi to uslo, sa sve DOKAZOM u sve moguce udzbenike........kao sto je usla svaka DOKAZANA tvrdnja!!! Ne, naprotiv. Dokazano je i to nikada, ni doktori (koji ne zive u Srbiji Rolling Eyes ) nisu pokusali da ospore, jer jednostavno ne mogu da ospore, znaci DOKAZANO je da je homoseksualnost POREMECAJ!!!!!!!! A ti malo, literaturu u ruke, pa ces videti i koji poremecaj, na kojim hromozomima, u kom lancu, kako i sve ostalo! Sem ZASTO!
Homosekualnost je zvanicno odbijena kao bolest, kada je homoseksualni lobi (koji je, opste poznato, ne samo Srbiji, vec celom svetu) najjaci lobi u svetu, malo UTICAO na donosenje takvog zvanicnog stava! Jedini "dokaz" tvrdnji da homoseksualnost nije bolest, uzeta je cinjenica da se homoseksualnost ne leci! A to bas i nije neka validna cinjenica. No dobro, u tom tvom svetu je opste poznato da se cinjenicama itekako manipulise i da se iste koriste onako kako vladajucima treba (kroz istoriju pokazano i dokazano nemerljiv broj puta).
Samo da napomenem da ovo NIJE off topic, vec prost osvrt na temu homoseksualnosti same, jer je itekako bitna stavka u ovoj diskusiji da li se moze posmatrati kao bolest ili ne. A i u samoj anketi je data opcija, za one koji homoseksualnost smatraju bolescu. Wink

_________________


 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 28, 2007 6:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ovaj “problem” ima dva potencijalno konfliktna pitanja:
- pitanje prava “siroceta” na “ispravne” roditelje
- pitanje prava, ili bolje receno oduzimanja prava, roditeljstva homosexualnim osobama
Dosta smo se pozabavili problemom iz ugla djeteta, drugo pitanje je malo zapostavljeno – smije li drustvo oduzeti pravo na roditeljstvo odredjenim ljudima samo zbog toga sto imaju drugaciji nacin zivota, cak i ako je to kao sto netko rece hormonalno-poremecenje-bolest?

Ako to prihvatimo kao hormonalni poremecaj (bolest) mozemo onda postaviti I slijedece pitanje: sto je sa drugim hormonalno poremecenim ljudima, treba li i njima onda takodjer zabraniti usvajanje djece?

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
zroni
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 27 Okt 2006
Poruke: 10
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 28, 2007 7:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

To je bolest ja nebi nikada dozvolio takvim parovima da se uzmu a kamo li da usvoje dete jer deca traze uzor od svog roditelja.
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 01, 2007 12:51 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zroni je napisao/la sledeće:
To je bolest ja nebi nikada dozvolio takvim parovima da se uzmu a kamo li da usvoje dete jer deca traze uzor od svog roditelja.


U potpunosti se slazem.

Nego, postoji li zakonska osnova da jedna osoba [dakle, ne bracni par] moze da usvoji dete?

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 01, 2007 1:38 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

coco_bill je napisao/la sledeće:
zroni je napisao/la sledeće:
To je bolest ja nebi nikada dozvolio takvim parovima da se uzmu a kamo li da usvoje dete jer deca traze uzor od svog roditelja.


U potpunosti se slazem.

Nego, postoji li zakonska osnova da jedna osoba [dakle, ne bracni par] moze da usvoji dete?

U USA jedna osoba moze usvojiti kao i u mnogo zemalja.

On topic:
U USA i dobrom dijelu Zapadne EU Homosexualni parovi mogu usvojiti dijete. Ne znam za Srbiju ali u Hrvatskoj to nije moguce.

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
foryou10
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 63

Datum registracije: 13 Jan 2006
Poruke: 903

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 01, 2007 1:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nisam homofob,ali sad dao odgovor ne iz prostog razloga što mislim da će djeca odrasla u takvoj zajednici sigurno biti iste sexualne orijentacije kao par koji ih je odhranio.Obzirom da možemo biti sigurni ni kakve sexualne orijentacije će biti naša djeca ne osuđujem ovu populaciju.

_________________
Da sam ja neko,kako bi se zivjelo i kako bi se voljelo i kako bi sve dobro bilo.
 
kapljica
ULT_RAS-ov Anđelak
ULT_RAS-ov Anđelak



Godine: 40

Datum registracije: 17 Avg 2005
Poruke: 1985
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 01, 2007 1:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nikola_BG je napisao/la sledeće:
Ne,jer ce i ta deca biti homoseksualci.

Otkud ti pa to? Po toj logici, onda bi deca hetero parova sva trebala biti hetero, a to nije slucaj. Na to da li ce neko biti gej ili ne, utice bioloski faktor, a ne socijalni.

aureliano je napisao/la sledeće:
- pitanje prava, ili bolje receno oduzimanja prava, roditeljstva homosexualnim osobama
Dosta smo se pozabavili problemom iz ugla djeteta, drugo pitanje je malo zapostavljeno – smije li drustvo oduzeti pravo na roditeljstvo odredjenim ljudima samo zbog toga sto imaju drugaciji nacin zivota, cak i ako je to kao sto netko rece hormonalno-poremecenje-bolest?

Na prvom mestu je priroda ta koja im je oduzela to pravo.
Kao drugo, upravo zbog tog >>drugacijeg<< svakom od nas je uskraceno neko "pravo" u zivotu...Neko moze ceo zivot da sanja da bude maneken, al dzaba kad nije rodjen sa takvim proporcijama koje su potrebne...Kinezima je uskraceno pravo da imaju vise od jednog deteta...Jednostavno svako je od nas uskracen za neke stvari koje su regulisane nekim zakonima ili predispozicijama koje ne zadovoljavamo, zbog nacina zivota koji smo odabrali da vodimo...Ako drustvo ima "prava" da svima ostalima oduzima takva prava...zasto onda ne bi imalo i u ovom slucaju? A mislim da je ona prva crtica (iz ugla deteta) upravo pravi i dovoljan razlog za tako nesto.

_________________

Kad suze govore, istina razvaljuje
I svaka rec me obori s nogu
To sto si varao, to bih ti oprostila
Al' sto si mene - to ne mogu!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Homosexualni parovi i usvajanje djece Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4 ... 30, 31, 32  sledeća
Strana 3 od 32

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon