www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Homosexualni parovi i usvajanje djece
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 30, 31, 32  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  

Treba li homosexualnim parovima dozvoliti usvajanje djece?
DA, i oni su ljudi, i oni imaju pravo voljeti djecu i brinuti o njima
11%
 11%  [ 17 ]
DA, ali ih prvo treba provjeriti
4%
 4%  [ 6 ]
DA, iz nekog treceg razloga
0%
 0%  [ 1 ]
NE, jer oni su bolesni pa ce i ta djeca biti kao i oni
31%
 31%  [ 46 ]
NE, jer to nije prirodno
38%
 38%  [ 57 ]
NE, iz nekog treceg razloga
11%
 11%  [ 17 ]
Ne znam ili nemam misljenje o tome
2%
 2%  [ 3 ]
Ukupno glasova : 147

Autor Poruka
*miss jr*
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 08 Feb 2006
Poruke: 10666
Mesto: ... u srcu jednom... tamo gde su ptice stale u letu... i zemlja se vise ne vrti...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 01, 2007 3:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

stevasrs je napisao/la sledeće:
bolest ljudi....te ljude bi trebalo leciti....definitivno....


zroni je napisao/la sledeće:
To je bolest ja nebi nikada dozvolio takvim parovima da se uzmu a kamo li da usvoje dete jer deca traze uzor od svog roditelja.


nick1982 je napisao/la sledeće:
P.S: Homoseksualnost,jeste psihička bolest i devijacija,to je jeste dokazano,a pored toga je protivno svim hrišćanskim načelima.


ja se samo pitam kako bi se to moglo leciti? nekoliko vas pise da je to bolest i da je medicinski dokazano. hhhmm ali ja sam sigurna da sada nema vakcine protiv toga... Meni je u principu sve jedno da li je ko i sta je ko. Poznajem nekoliko momaka i nemam nikakvog problema niti sa njima da pricam niti da se druzim. Sto se dece tice napisala sam ovde vec svoje misljenje. Pozzz

P.S. Ako neko ima tu studiju u kojoj je dokazano molim da mi je posalje pre pp. Moji profesori nisu culi za nju Wink



_________________
Ohanzee
.:The Dream Guardian:.


 
dejoni
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 47

Datum registracije: 18 Nov 2005
Poruke: 1376
Mesto: Nis

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 01, 2007 5:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

moram dodati da nije prirodno da dete ima dve majke tj dva oca

_________________
Ako zivis danas, svako ''juche'' je samo san, a svako ''sutra'' vizija nade...
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 01, 2007 8:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

dejoni je napisao/la sledeće:
moram dodati da nije prirodno da dete ima dve majke tj dva oca

Kao sto ne bi trebali biti prirodno da nema oca ili majke, ili da ima oca alkoholicara, ili oca u zatvoru, ili roditelja koji je nasilan, pedofil...

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 01, 2007 10:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

aureliano je napisao/la sledeće:
....ima oca alkoholicara, ili oca u zatvoru, ili roditelja koji je nasilan, pedofil...


Ovaj komentar je bio sasvim suvishan, oupshte nema veze sa ovom temom... Rolling Eyes

p.s. U tim slucajevima socijalne slozbe odlucoju gde ce i kako deca biti smeshteno, ne ostavljaju se na "milost i nemilost" Rolling Eyes

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 02, 2007 4:17 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Alexns je napisao/la sledeće:
aureliano je napisao/la sledeće:
....ima oca alkoholicara, ili oca u zatvoru, ili roditelja koji je nasilan, pedofil...


Ovaj komentar je bio sasvim suvishan, oupshte nema veze sa ovom temom... Rolling Eyes

p.s. U tim slucajevima socijalne slozbe odlucoju gde ce i kako deca biti smeshteno, ne ostavljaju se na "milost i nemilost" Rolling Eyes

Da li je bolje imati dvije majke, obje OK osobe (recimo i provjerene od socijalnih sluzbi) ili jednu majku pa recimo narkomanku?
Da li je bolje imati dva OK oca (recimo i provjerena od socijalnih sluzbi) ili jednog koji je pedofil, ili alkoholicar/nasilnik?

Moja poanta je u tome da mnoga, ne samo napustena djeca, su lisena onog sto je "prirodno", traziti perfektan svijet za sirocad sasvim jednako moze biti utopija. Glad za dobijenom ljubavlju jedino se moze utaziti ponudjenom ljubavlju, a nikad sluzenjem predrasudama.

Napustena djeca, prirodno i logicno, dolaze od heterosexualnih parova. Sirocad radjaju i stvaraju heterosexualci. Radjaju djecu pa ih napustaju. Nekad cak bacaju u kontejnere, rijeke, mora, ostavljaju na pragovima crkava, domova...

Po prirodi dolazim iz vrlo konzervativne sredine zvane Hrvatska (o tome vec sam nesto rekao ranije). Dok sam zivio u Hrvatskoj imao sam mnoge predrasude spram svakocega, ukljucujuci i osobe vezane za ovu tematiku. U praksi sam kasnije ipak upoznao drugacije primjere. Neke cak vrlo dobre primjere.

I da kazem: kada bih sam trebao odluciti izmedju dva para provjereno jednakih i dobrih kvaliteta, kada bi jedan od tih parova bio hetero- a drugi homosexualni - dao bih dijete na usvajanje heterosexualnom paru. Ali kada bih morao izabrati izmedju OK homosexualnog para i para heterosexualaca "sumnjivih" kvaliteta, da sam socijalni radnik, ipak bih, u tom slucaju, dao dijete na usvajanje homosexualnom paru.

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 02, 2007 10:39 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

aureliano je napisao/la sledeće:

Da li je bolje imati dvije majke, obje OK osobe (recimo i provjerene od socijalnih sluzbi) ili jednu majku pa recimo narkomanku?
Da li je bolje imati dva OK oca (recimo i provjerena od socijalnih sluzbi) ili jednog koji je pedofil, ili alkoholicar/nasilnik?

Moja poanta je u tome da mnoga, ne samo napustena djeca, su lisena onog sto je "prirodno", traziti perfektan svijet za sirocad sasvim jednako moze biti utopija. Glad za dobijenom ljubavlju jedino se moze utaziti ponudjenom ljubavlju, a nikad sluzenjem predrasudama.

Napustena djeca, prirodno i logicno, dolaze od heterosexualnih parova. Sirocad radjaju i stvaraju heterosexualci. Radjaju djecu pa ih napustaju. Nekad cak bacaju u kontejnere, rijeke, mora, ostavljaju na pragovima crkava, domova...





Nije sve crno-belo, nisoo svi heterosexualci loshi i isto tako nisoo ni svi homosexualci dobri...ako nisi znao imash i homosexualace alkoholicare i narkomane, to nije do sexualnog opredeljenja vec do psihe...

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 02, 2007 5:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Alexns je napisao/la sledeće:
aureliano je napisao/la sledeće:

Da li je bolje imati dvije majke, obje OK osobe (recimo i provjerene od socijalnih sluzbi) ili jednu majku pa recimo narkomanku?
Da li je bolje imati dva OK oca (recimo i provjerena od socijalnih sluzbi) ili jednog koji je pedofil, ili alkoholicar/nasilnik?

Moja poanta je u tome da mnoga, ne samo napustena djeca, su lisena onog sto je "prirodno", traziti perfektan svijet za sirocad sasvim jednako moze biti utopija. Glad za dobijenom ljubavlju jedino se moze utaziti ponudjenom ljubavlju, a nikad sluzenjem predrasudama.

Napustena djeca, prirodno i logicno, dolaze od heterosexualnih parova. Sirocad radjaju i stvaraju heterosexualci. Radjaju djecu pa ih napustaju. Nekad cak bacaju u kontejnere, rijeke, mora, ostavljaju na pragovima crkava, domova...





Nije sve crno-belo, nisoo svi heterosexualci loshi i isto tako nisoo ni svi homosexualci dobri...ako nisi znao imash i homosexualace alkoholicare i narkomane, to nije do sexualnog opredeljenja vec do psihe...

Ma naravno da je to tako. To je upravo ono sto sam i htio reci.

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Slejdž
Gospodja Selektorka
Gospodja Selektorka



Godine: 46

Datum registracije: 15 Jul 2005
Poruke: 4716
Mesto: Frankfurt/ Loznica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 02, 2007 5:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam protiv, zasto ,verovatno zato sto sam homofob.
Boze moj,ima nas razlicitih,svako ima pravo na svoje misljenje, a moje je da je to greska.

Ne smatram homoseksualnost bolescu, vec u poslednje vreme pomodarstvom.

_________________
Bez tebe ne smem
ja ne umem
disati,smejati se, hodati
 
đavolče
little sexy devil
little sexy devil



Godine: 34

Datum registracije: 11 Maj 2006
Poruke: 9383
Mesto: pakao

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 02, 2007 6:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam protiv toga,kako ce se dete osecati da zna da su mu roditelji homosexualci,
sta bi bilo kad bi dete otislo od kuce zbog toga,kad bi se stidelo svojih roditelja
oni bi bili povredjeni jer ne bi ocekivali tako nesto
svako ima svoje misljenje,svoj nacin razmisljanja a ovaj je moj

_________________
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 02, 2007 10:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

*miss jr* je napisao/la sledeće:
ja se samo pitam kako bi se to moglo leciti? nekoliko vas pise da je to bolest i da je medicinski dokazano. hhhmm ali ja sam sigurna da sada nema vakcine protiv toga... Meni je u principu sve jedno da li je ko i sta je ko. Poznajem nekoliko momaka i nemam nikakvog problema niti sa njima da pricam niti da se druzim. Sto se dece tice napisala sam ovde vec svoje misljenje. Pozzz

P.S. Ako neko ima tu studiju u kojoj je dokazano molim da mi je posalje pre pp. Moji profesori nisu culi za nju Wink



A ja se pitam, koja je vakcina za slepilo? Vakcina koja leci AIDS? Kojom vakcinom ces izleciti autisticno dete? A dete sa "Down" sindromom? A sa ostalim sindromima? Da li, po tvom misljenju, sve sto se ne leci i ne moze da se izleci, nije bolest?! Ako je tako, onda je dete sa bilo kojim sindromom-zdravo dete. Kao i slepa osoba. Kao i osoba nosioc AIDS-a ili HIV virusa? Ako je to tako, onda ok, izvini, nismo se razumeli! Wink


kapljica je napisao/la sledeće:
Na prvom mestu je priroda ta koja im je oduzela to pravo.
Kao drugo, upravo zbog tog >>drugacijeg<< svakom od nas je uskraceno neko "pravo" u zivotu...Neko moze ceo zivot da sanja da bude maneken, al dzaba kad nije rodjen sa takvim proporcijama koje su potrebne...Kinezima je uskraceno pravo da imaju vise od jednog deteta...Jednostavno svako je od nas uskracen za neke stvari koje su regulisane nekim zakonima ili predispozicijama koje ne zadovoljavamo, zbog nacina zivota koji smo odabrali da vodimo...Ako drustvo ima "prava" da svima ostalima oduzima takva prava...zasto onda ne bi imalo i u ovom slucaju? A mislim da je ona prva crtica (iz ugla deteta) upravo pravi i dovoljan razlog za tako nesto.


Bravo kapljice. Kao i obicno, ja cu samo da te potpisem i kazem-slazem se saa tobom, u potpunosti. Wink


aureliano je napisao/la sledeće:
Kao sto ne bi trebali biti prirodno da nema oca ili majke, ili da ima oca alkoholicara, ili oca u zatvoru, ili roditelja koji je nasilan, pedofil...


Dragi aureliano, ovde poredis babe i zabe. Ti pricas o bioloskim roditeljima jednog deteta (koje ono NE MOZE da izabere). A mi o usvojiteljima, koji se BIRAJU! Strogim i rigoroznim proverama, kao sto sam vec napisala. Nikada, ali nikada (a mnogo se interesujem za ovu temu, citam, trazim, ispitujem) nisam cula slucaj, da je dete dodeljeno usvojiteljima alkoholicarima, ljudima koji imaju bilo kakav dosije, nasilnicima, ili pedofilima! Ako ti znas za neki takav slucaj, onda izvini. Ja nisam nikada cula, pa shodno samo svojim saznanjima i iskustvima i pisem. U procesu USVAJANJA deteta, ucestvuje mnoooogo ljudi. Posao tih ljudi je da IZABERU tom detetu roditelje. Sigurna sam i ubedjena, da alkoholicari, nasilnici, iili daleko bilo, pedofili, nemaju ni najmanje sanse!
Usvojitelj se bira. Bioloski roditelj ne.
A uostalom, za takve slucajeve postoje socijalne sluzbe. Kada se dokaze da je roditelj nepodoban za odgajanje deteta (bioloski roditelj), to dete mu se oduzima! Wink

_________________


 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 02, 2007 11:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

knknpnkn je napisao/la sledeće:



aureliano je napisao/la sledeće:
Kao sto ne bi trebali biti prirodno da nema oca ili majke, ili da ima oca alkoholicara, ili oca u zatvoru, ili roditelja koji je nasilan, pedofil...


Dragi aureliano, ovde poredis babe i zabe. Ti pricas o bioloskim roditeljima jednog deteta.............................


Ti si ocito potpuno dibidus promasila srz mojeg odgovora u tom postu......... i to o-ho-ho-ho-ho podebelo!

Ali, khhm, Sefice, idemo stranicu nazad pa kronoloskim redom - post prije toga netko rece da to nije prirodno... dalje ne moram prekucavati ni kopirati. A i kada bih dalje objasnjavao bojim se da bi otisao van teme...

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 03, 2007 12:54 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma, sefe Razz Very Happy razumela sam ja tebe. Uostalom, cesto se taj "argument" koristi, pa sam se zbog toga, osvrnula i na to. Bez obzira na tvoj post i da li si ti mislio na to, kad si vec pomenuo, ja se osvrnula i produbila. Ne zameri! Wink

_________________


 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Homosexualni parovi i usvajanje djece Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 30, 31, 32  sledeća
Strana 4 od 32

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon