www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Obavezna ili dobrovoljna vojska
Strana 1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 23, 2007 4:26 am    Naslov poruke: Obavezna ili dobrovoljna vojska Na vrh strane Na dno strane

Kad je u pitanju sluzenje vojnog roka, tj. vojska u vasoj domovini, zemlji u kojoj zivite - da li bi radije htjeli da imate obaveznu vojsku (kao sto je npr. bilo za vrijeme SFRJ) ili dobrovoljnu/placenu vojsku (kao npr. u SAD)?
Sto mislite koji je nacin bolji i efikasniji?



_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 23, 2007 8:51 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da je dobrovoljna vojska mnogo bolje resenje ali da neki kratak kurs o osnovnim stvarima (zbog slucaja rata i opste mobilizacije) bude obavezan,doduse kako se oruzije koristi na ulicama ne treba nam nikakva obuka....

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
kapljica
ULT_RAS-ov Anđelak
ULT_RAS-ov Anđelak



Godine: 40

Datum registracije: 17 Avg 2005
Poruke: 1985
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 23, 2007 11:29 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Mislim da je dobrovoljna vojska mnogo bolje resenje ali da neki kratak kurs o osnovnim stvarima (zbog slucaja rata i opste mobilizacije) bude obavezan

I u ovome se slazem sa tobom Wink

Na ovu temu bi se moglo iz hiljadu razlicitih uglova raspravljati...Ali mislim da svako ima pravo na izbor. Jedno je napad, a drugi je odbrana.
I verovala sam da je sama svrha vojske da u slucaju napada postoje ljudi koji ce znati da se bore. A koja je onda svrha civilnog sluzenja gde 9 meseci "vojnici" izigravaju kurire i fizicke radnike, a da pusku nisu ni videli? Confused
Odbrana bi bar trebala da bude cilj svakog gradjanina, tako da za slucaj te potrebe (ne daj Boze) trebao bi neki kurs osnovnih stvari da postoji. Dok napad za neke ciljeve i ambicije koji mozda i nisu sopstveni ne vidim zasto bi se iko zeleo boriti i ginuti. Tako da za te svrhe definitivno placena vojska, pa ko zeli nek izvoli.

_________________

Kad suze govore, istina razvaljuje
I svaka rec me obori s nogu
To sto si varao, to bih ti oprostila
Al' sto si mene - to ne mogu!
 
poison
~Chase The Sun~
<b>~Chase The Sun~</b>



Godine: 40

Datum registracije: 10 Jul 2004
Poruke: 6599
Mesto: ¤In The Land Of The Holy Sun¤

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 23, 2007 6:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam za obe varijante.glupo mi je da vojska nije obvezna iz tog razloga sto kad dodje do rata, mogli bi se svi borit uz sigurno povoljniji rezultat jer imaju neko iskustvo i znanje.ovako vecina ljudi nije raspolozena za dobrovoljan vojni rok dakle treba ih natjerat Mr. Green jer ko ce nam inace branit zemlju kad do tog dodje Question naravno nisam sad za neke duge rokove u kojima vojnici ciste sume i wc, nego za nesto kratko kako bi se stekla osnovna iskustva i znanja da ne dodjes u rat ko da si opo s kruske Rolling Eyes

opet sam i za placenu vojsku jer su oni stalno u formi i specijalizirani su.meni je cisto jadno kad muskarac ne odsluzi vojni rok ako vec nema dobar razlog za to.inace nekad razmisljam o tom da bi trebalo uvest i zenama obvezno ko sto neke zemlje imaju al nisam jos sama sa sobom nacisto kad se radi o ovoj ideji.moram malo razradit Very Happy

_________________
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 23, 2007 8:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

rizmal je napisao/la sledeće:
Mislim da je dobrovoljna vojska mnogo bolje resenje ali da neki kratak kurs o osnovnim stvarima (zbog slucaja rata i opste mobilizacije) bude obavezan


Auuuuu rizmale citash mi misli Wink

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Теодул
Banovan!

Dobro upućeni član
Dobro upućeni član





Datum registracije: 24 Feb 2007
Poruke: 504
Mesto: Srce, a u srcu SRBIJA!

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 24, 2007 5:09 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dobrovoljna.. naravno Smile

_________________
"Svaki pedalj nase SPRSKE ZEMLJE SVETE, brane nam junaci iz KOZARSKE PETE!!!"
 
mar4kos
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 09 Dec 2006
Poruke: 115

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 25, 2007 10:07 pm    Naslov poruke: 3 Na vrh strane Na dno strane

obavezno dobrovoljne vojne snage
 
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 26, 2007 3:54 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Obavezno odsluzenje vojnog roka, ne vise od 2 meseca u prvoj godini. I onda kasnije svake godine po nedelju dana do najvise dve nedelje. Eto tako da se ne zaborave stvari, da smo uvek u pripravnosti.

I po mogucnosti da drzava plati pune plate svim radnicima koji su otisli na vojne vezbe.

_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
stevasrs
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 47

Datum registracije: 21 Jan 2004
Poruke: 305
Mesto: Zarkovo

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 27, 2007 5:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

obavezna...definitivno....ovo je Balkan...
 
please
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 25 Apr 2006
Poruke: 1427
Mesto: pogresna drzava

france.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 28, 2007 12:08 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kao zensko cu da ostavim moju rec i da zbrisem odmah,naravno Very Happy
mislim da bi svi trebali imati obavezni rok ali kratak.
tek toliko da se nauci drzati puska Very Happy
a posle ko voli-nek' izvoli ostati citav zivot ako hoce,jeli Wink

_________________
www.ONE.org
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 28, 2007 8:07 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ovdje u Sloveniji je sad profi vojska, dakle ko voli nek izvoli. Ja vojsku nisam ovdje odslužijo, slab vid sam imao, pa su mi odlazak odgodili na 3 godine, ali eto, posle 4 godine nisam dobio nikakvog poziva u vojsku, a posle su počeli sa profesionalizacijom vojske, a ja sam dobio posao, tako da mi sad nije u interesu da idem u vojsku. Ja sam za profesionalnu vojsku, tako dobijemo vojnike koji su stvarno (nadam se Wink ) spremni braniti državu. Ipak, mislim da bi trebalo svim muškarcima i ženama pokazati kako i šta u slučaju rata.

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
ekonomista87
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 36

Datum registracije: 20 Sep 2006
Poruke: 278
Mesto: Vojvodina, Pancevo

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 28, 2007 9:58 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da je bolja dobrovoljna odnosno profesionalna vojska!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Obavezna ili dobrovoljna vojska Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Strana 1 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon