www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Obavezna ili dobrovoljna vojska
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
SmashingPumpkin
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 30 Jan 2007
Poruke: 76
Mesto: Kula nazalost...nemam knjizaru!!

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 23, 2007 11:02 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

definitivno dobrovoljna vojska posto smatram da teranjem u vojsku nasa vlada nista nece postici...
a ko zeli da pristupi slobodno ,siroko mu polje



_________________
Riot Grrrl!
Rebel Girl!
Feminizam!
Revolution!
 
bebacka
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 15 Jun 2006
Poruke: 239
Mesto: SUBOTICA

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 23, 2007 12:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ma to im je (muskom rodu) jedina mucna obaveza ! i treba da bude obavezan!!! Wink
 
iiivan
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 06 Feb 2007
Poruke: 136
Mesto: Beograd

saudiarabia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 24, 2007 11:54 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

dobrovoljna, ali kod mene kazu ko nije otisao u vojsku nije muskarac
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 26, 2007 5:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da vam kazem nesto......
Ratovi su se vodili, vode se i vodice se! I tu ama bas nikada nece nista da se promeni.
Zivimo u takvom vremenu i na takvoj lokaciji u svetu da je neizvesno da li ce neki sukob da nam se desi.
Ja sam daleko od misljenja da se ratom nesto resava i uvek sam za diplomatiju.
Diplomatija ima svoje granice i uglavnom zakaze. Kada zakaze rezultira ratom. Vojna sila nema granica i uglavnom nesto postigne (na zalost).
Kada ti neprijatelj zakuca na vrata, jedino od cega zavisi da li ces da prezivis, je vojna obuka. Da li si bio u vojsci i sta si tamo naucio?!
Znate sta vam se prvo kaze kad pocnete da sluzite vojni rok?
"Ne daj boze da ovo sto naucite ovde morate da upotrebite!"
To znanje, iz nase perspektive, nista ne znaci..... Ali kad dodje vreme moze spasi mnogo zivota a da oduzme malo ili ni malo. U vojsi sem oduzimanja zivota se uci i kako zivot moze da se spasi.

Postoji nekoliko izbora kada vas napadnu
Da se predate neprijatelju i kasnije izgubite zivot pod njegovom vladavinom. Da bezite, ali dokle!
Ili da se branite i povecate sanse da prezivite.

Inace vojni rok sada traje 6 meseci i stignes sve da naucis.

Kada budem imao porodicu i jednog dana (nedaj boze) bude ugrozena od nekog agresora sam bih se ubio kada ne bih mogao da je zastitim.
 
Reponja
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 13 Avg 2005
Poruke: 335
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 27, 2007 6:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Postoji mnogo razloga zasto je bolje imati kadrovsko odsluzenje vojnog roka, nego stajacu vojsku. Obavezna vojska pruza pojedincu vecu mogucnost samoodbrane i korisna znanja, vojska ima jace moralne kvalitet, dovoljno je masovna da izvrsi uspesno sve zadatke, nije odvojena i otudjena od naroda (cime se razbija mogucnost odbrane).

Inace, Amerika nema sasvim stajacu vojsku, tamo postoji opsta vojna obaveza, ali bez kadrovskog sluzenja vojnog roka. Jedina ozbiljna zemlja sa totalno profesionalnom vojskom je Velika Britanija.

_________________
Milo moje, mimo tvoje volje
sve nas ceka pet asova ka dolje!
 
Idealno_losha
Banovan!

Опасница ©
<b>Опасница ©</b>





Datum registracije: 15 Dec 2006
Poruke: 33698
Mesto: Jedno veeeoma ali veeeoma idealno loše mjesto ;)

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 29, 2007 1:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

smatran da bi svaki muškarac koji ima psihičku i fizičku sposobnost triba ic u vojsku! Na taj način iskušuje svoje mogućnosti, svoju izdržljivost, isto tako smatran da bi svaki muškarac triba znat držat pištolj u ruci i njime baratat..oni koji ne idu u vojsku su obično BiiiiP...a to onda već nije dobro New Evil

_________________
• Originality is the one thing which unoriginal minds cannot feel the use of. •
 
blue037
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 13 Nov 2006
Poruke: 182

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 29, 2007 2:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma vojska je zivo njesra da izvinete........zasto bi neko gubio ranije i vise od godinu dana ni zbog chega?sada je srecom valjda 6 meseci.....ja sam se na svu srecu dozivotno oslobodio tako da se necu maltretirati.......najjacha stvar je placena vojska pa kad vec ides da znas zasto ides!
 
carpe diem
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 09 Jan 2005
Poruke: 719
Mesto: Novi Sad

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 29, 2007 11:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zasto bi od 2 zla morala da bijem manje zlo? Ja sam za potpuno ukidanje vojske!!!

_________________
Put do zvezda je samo etapa kruznog puta do sebe, i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne bato... Stigao si cim krenes...Cilj nosis skriven pod kaputom, istetovoran na grudima kao metu...
 
Reponja
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 13 Avg 2005
Poruke: 335
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 30, 2007 1:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

blue037 je napisao/la sledeće:
Ma vojska je zivo njesra da izvinete........ja sam se na svu srecu dozivotno oslobodio tako da se necu maltretirati.......


Pa kako onda znas da je njesra?

Uostalom, ovakva pitanja su bespredmetna, dok su tvrdnje tipa "ne treba siliti nikog" bezvezne. To je kao kada bi ljudi dobrovoljno placali poreze i takse drzavi, jer, Boze moj, ne smemo da ih prisiljavamo na placanje.

_________________
Milo moje, mimo tvoje volje
sve nas ceka pet asova ka dolje!
 
carpe diem
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 09 Jan 2005
Poruke: 719
Mesto: Novi Sad

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 02, 2007 11:47 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evo kako je izgledao letak jedne organizacije koja se bori za ukidanje obaveznog sluyenja vojnog roka.genijalno!

OTADZBINA TE ZOVE !!!

BESMISAO VOJNE ODBRANE
Da li i dalje zivimo u vremenu kada je vojna odbrana najvaznija? Da li je savremena vojska u novije vreme uopste pokazala da moze da odbrani? Bilo sta? Ili smo godinama gledali nemoć da se očuva osnovno ljudsko pravo, pravo na zivot? To je pokazano ratovima, Kosovom, NATO bombardovanjem (za koje se ZNALO da ne moze biti dobijeno), skorasnjim ubistvima u Topčiderskoj i Podgoričkoj kasasrni, niskom aerodromu... Da li i dalje mozemo da verujemo da vojska koristi svrsi u eri u kojoj su informacija i spekulativni kapital ti koji mogu da uniste čitave drzave, a da ne govorimo o rusenju vlasti? Da li i dalje mozemo verovati da će vojni pohodi ili vojne odbrane obezbediti stabilnost?

MALTRETIRANJE VOJNIKA
Ako si obavezan da sluzis vojni rok, da li znas na sta su te obavezali? Da li ti je mozda cilj da u proleće premestas sneg sa jednog kraja kasarne na drugi da bi se brze otopio, a koji je bio tu tri meseca i nikome nije smetao!? Ili beskorisna buđenja u 6 sati da bi se čistilo oruzje? Mozda zelis da budes ubijen na strazi ili poslat u zatvor jer nećes da ubijas druge? Da ti nadređeni, između ostalog, zabije noz u leđa pet puta i da to bude proglaseno samoubistvom ili na drugi način zataskano? Kako podnosis lakse ili teze mentalne poremećaje? Bolesti zbog lose hrane i uslova? Primeri slični ovima idu u beskraj.

KRVAVA ISTORIJA VOJSKE
Istorija SVAKE vojske je ispisana krvlju, i srpska je samo jedna od njih. Kroz istoriju, JNA je nastala kao snaga otpora fasističkim silama. Devedesetih je ta ista vojska iskorisćena u cilju cepanja Jugoslavije i ostvarenja projekta velike Srbije. U cilju te akcije, ova vojska je izvrsila masakre ili pomagala one koji su ih vrsili. Desetine hiljada ubijanih zena i dece sirom Hrvatske i Bosne i Hercegovine. Vise hiljada civila pobijenih u Vukovaru tokom opsade od 86 dana. Osam hiljada civila planski pobijenih u Srebrenici za nekoliko nedelja. Visegodisnja opsada Sarajeva (na koje je ispaljeno preko 500.000 raketa i gde od snajperske vatre gine 1.620 dece)... To su neki od simbola tog uzasa. Takođe, obračunala se nad civilima i građanima sopstvene zemlje - etničkim Albancima na Kosovu tokom 1998. i 1999. godine. Upravo je ova vojska bila organizator i izvrsilac tih zločina i zverstava. Da se ona usprotivila (a imala je infrastrukturu za to), krvava balkanska istorija devedesetih je mogla biti drugačija. Organizacija čiji je jedini cilj i najvaznija vrednost ubijanje. ODBIJ DA BUDES NJEN ČLAN. Ljudi koji su naređivali ta nedela su jos uvek na vojnim funkcijama i na platnom spisku vojske. Oni imaju visoke činove i mogu postati tvoji nadređeni kada stupis u vojsku. Odbij da učestvujes u jednoj takvoj organizaciji koja sluzi ubijanju.

BUDZETSKA SUMANUTOST
Najveći procenat poreza je već po pravilu namenjen vojsci. Zbog čega? Sta to oni tako značajno rade da bismo im mi davali toliki deo svog doprinosa budzetu? Zasto novac ne ode u skolstvo, da bi se ono bolje opremilo, da bi se znanjem i kritičkom moći popravila situacija koja već dugo vlada, stanje bez budućnosti? Vojna institucija, a POSEBNO vojne glavesine su najjači stozer ovakvog stanja, jer sebe posmatraju kao da su od boga poklonjeni da nam obezbede nesto sto ne umeju, i za to bivaju odlično plaćeni. Pa zar to nije najbolja definicija propale sluzbe, njene potpune iracionalnosti i sumanutosti? Zar oni da budu nasa budućnost, nasa SADASNJOST !?

VOJSKA U SLUZBI IDEOLOGIJE
Vojska očuvava klasnu razliku između vladajućih i podređenih. Time represija sadasnjeg kapitalističkog sistema nastavlja da bude fasizam budućnosti. Institucija vojske u spoju sa drzavom sluzi da nas drzi poput robova.

CIVILNA SLUZBA - BEDAN KOMPROMIS
Da li se pitas zbog čega si ti obavezan da drzavi vraćas bilo kakav dug? Mozda se nekom sviđa civilno sluzenje vojnog roka. Doduse, ne moras nikog da ubijas, a verovatno ni sam nećes izgubiti zivot. Sve na sta si obavezan je da 13 meseci radis skoro bez ikakve nadoknade, zapravo za 300 dinara mesečno. Ako pored toga osam sati giljas, ostatak spavas, kada ćes ziveti ili raditi bilo sta drugo?

NAS ZAHTEV - PRIDRUZI SE !!!
Puno ljudi shvata besmislenost obaveze sluzenja vojnog roka, ali misli da nema izbora. E pa ima! Mi mozemo zajedno da pokazemo da akcija moze da urodi plodom da se pitanje zaostri i da ne moramo da čekamo "povoljne uslove" da bi se oni omilostivili da razmisljaju o nama koji se sa njima ne slazemo. Zato zahtevamo da se ukine obaveza sluzenja vojnog roka! Vojska moze i MORA da propadne BEZ nas. Neka je skinu sa vrata ljudima koji cene sopstveno vreme, zdravlje i zivot. Odbijamo obavezu da sedam ili vise meseci provedemo u kasarni gledajući ubistva, pokoravajući se besmislenim naredbama ili u civilnoj sluzbi za minimum novca i bez vremena za bilo sta drugo!
Protest će se nastaviti prilikom svake regrutacije.

Pozvan si da izrazis svoj glas. Priključi se zajedničkoj akciji.
Neće izdrzati jer ih je premalo, jer su očajno organizovani i, na kraju,
Jer smo mi daleko pametniji od njih.

UKLJUČI SE! nevojsci@gmail.com

KAMPANJA ZA UKIDANJE OBAVEZE SLU�ENJA VOJNOG ROKA
NE VOJSCI!

_________________
Put do zvezda je samo etapa kruznog puta do sebe, i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne bato... Stigao si cim krenes...Cilj nosis skriven pod kaputom, istetovoran na grudima kao metu...
 
blue037
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 13 Nov 2006
Poruke: 182

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 02, 2007 2:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Reponja je napisao/la sledeće:
blue037 je napisao/la sledeće:
Ma vojska je zivo njesra da izvinete........ja sam se na svu srecu dozivotno oslobodio tako da se necu maltretirati.......


Pa kako onda znas da je njesra?

Uostalom, ovakva pitanja su bespredmetna, dok su tvrdnje tipa "ne treba siliti nikog" bezvezne. To je kao kada bi ljudi dobrovoljno placali poreze i takse drzavi, jer, Boze moj, ne smemo da ih prisiljavamo na placanje.

pa kako da ne znam kada se par ortaka iz vojske vratilo i to nisu bili ti ljudi....tek se vratili na staro posle godinu dana.......naravno zavisi sta sve ubodes, ali i dalje stojim pri tom da je uzas!
 
zorbos
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 03 Sep 2006
Poruke: 13
Mesto: novi sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 02, 2007 5:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ljudi!
Amerika nema vojsku ona ima firmu...
Firmu kojom obavlja svoje prljave i krvave globalisticke poslove sirom zemljine kugle!Ona stvara svoju profesionalnu vojsku iskljucivo da bi imala dominantnu ulogu u svetu u formi svetskog policajca!

A mi ...
Mi ne zivimo na Novom Zelandu i nismo okruzeni krokodilima pa da imamo vojsku cisto da bi bila jedna od stavki uredjenosti drzave!
Realno gledano nama je vojska u najugrozenijem polozaju jer se pristupa i regrutuje za poslove Americke ratne firme , metaforicki receno!

_________________
Disko is not dead! ! !
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Obavezna ili dobrovoljna vojska Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Strana 3 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon