www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Obavezna ili dobrovoljna vojska
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
stimi
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 57

Datum registracije: 02 Dec 2002
Poruke: 148
Mesto: off

germany.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 04, 2007 7:52 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da je dobrovoljna vojska mnogo bolje,jer svak nek odluci za sebe.
To je mnogo bolje resenje.


 
kissuzana
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 58

Datum registracije: 30 Maj 2006
Poruke: 200
Mesto: nis

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 06, 2007 1:49 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Obavezna

_________________
ja sam suzana , a ti??????
 
daliborvucko
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 46

Datum registracije: 30 Mar 2007
Poruke: 55

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 07, 2007 9:28 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

naravno da dovoljna odnosno plaćena vojska nije bog zna šta, trebalobi da ostane institucija obavezne vojne obaveze, a civilno služenje ukinuti. slažem se sa činjenicom da nisi mogao da se oženiš i da te nisu smatrali čovekom ako nisi služio vojsku. smatram da evropa donosi niz negativnih pojava koje nisu svojstvene našem mentalitetu, trebalo bi da ostanemo dosledni našim predcima i našim običajima, društvenim i duhovnim vrednostima. nisam konzervativac, ali smatram da u ovom novom vrmenu zaboravljemo ko smo i šta smo, a kada bi preci videli dokle smo dogurali u grobu bi se prevrtali i preko medija odrekli.


vojska je prava reč za današnji problem omladine imaju puno energije koju nemaju gde usmeriti. vojska blesavog smiri, mirnog poblesavi, debelog omršavi, mršavog ugoji. u vojsci se stiču prave živote vrednosti i nauči se kako normalno funkcionisati. svi protivnici vojske i stare vrednosti koji su naši preci imali nemaju gde usmeriti energiju pa predlažem da se ponovo uvedu omladinske radne akcije kao u pesmi ateista rapa. treba ovu nezaposlenu omladinu zaposliti, a ne pustiti da rade šta ko hoće i pri tome štititi ih medijima.


kissuzana je napisao/la sledeće:
Obavezna
i mi smo suzana
 
Flave
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 33

Datum registracije: 09 Mar 2007
Poruke: 31
Mesto: Nis

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 07, 2007 9:39 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

obavezna vojske samo u njoj se postaje pravi muskarac

_________________
Duke
 
daliborvucko
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 46

Datum registracije: 30 Mar 2007
Poruke: 55

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 07, 2007 9:39 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

blue037 je napisao/la sledeće:
Ma vojska je zivo njesra da izvinete........zasto bi neko gubio ranije i vise od godinu dana ni zbog chega?sada je srecom valjda 6 meseci.....ja sam se na svu srecu dozivotno oslobodio tako da se necu maltretirati.......najjacha stvar je placena vojska pa kad vec ides da znas zasto ides!
tvrditi da je vojska sr**je a ne provesti ni dana u njoj potpuno je apsurdno pogotovu kada to tvrdi ko je za nju nesposoban. trebalo bi doneti zakon da ko nije služio vojsku nema prvo upravljanja motornim vozilo pa čak ni biciklom. ko nije sposloban za vojsku nije sposoba za život.


slažem se sa profesionalnom vojskom ali osnovni uslov bi trebalo biti regulisanje osnovne vojne obaveze.


Flave je napisao/la sledeće:
obavezna vojske samo u njoj se postaje pravi muskarac

kada su muškarci pravi muškarci, zar nisi suviše mlad da sudiš o vojsci a nisi još ni regurtovan tj. ne znaš ni da li si sposoban za običnu vojsku. ne želim da te vređam ali smatram da nisi kompetetan da sudiš o vojsci kada nisi bio u njoj. priče tvojih drugara ne možeš smatrati istinom kada svako ima drugačije iskustvo iz vojske. mislim da je to prava institucija u kojoj možeš da dokažeš sebi ko si, šta si i za čega si sve sposoba, šta sve možeš da izdržiš i da saznaš kako će te društvo u budućnosti prihvatiti zavisno od stojih stavova, pa i ako treba na koji način svoje stavove da promenih kako bi bili prihvaćeni.
 
Reponja
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 13 Avg 2005
Poruke: 335
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 07, 2007 7:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

daliborvucko je napisao/la sledeće:
trebalo bi doneti zakon da ko nije služio vojsku nema prvo upravljanja motornim vozilo pa čak ni biciklom. ko nije sposloban za vojsku nije sposoba za život.


Ovo postoji kada je u pitanju nesposobnost na dusevnoj (psihickoj) bazi.

_________________
Milo moje, mimo tvoje volje
sve nas ceka pet asova ka dolje!
 
to je to
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 53

Datum registracije: 14 Mar 2005
Poruke: 776
Mesto: B E O G R A D

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 07, 2007 10:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa kako da ne znam kada se par ortaka iz vojske vratilo i to nisu bili ti ljudi....tek se vratili na staro posle godinu dana.......naravno zavisi sta sve ubodes, ali i dalje stojim pri tom da je uzas![/quote]

Neverovatno
Pisati postove na osnovu tudjih prica je apsurd.
Mislim da vojska treba da bude obavezna, da se zasniva na kvalitetnoj obuci gde ce nesto da se nauci a ne da se vojnici teraju da ciste wc i da rade stvari kojima im se ubija licnost.
Licno sam se uverio kako slabo obuceni a naoruzani vojnici u ratnim dogadajima nastradaju iz gluposti i neznanja.
Rat je sasvim nesto drugo
 
daliborvucko
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 46

Datum registracije: 30 Mar 2007
Poruke: 55

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 09, 2007 12:00 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam da se nikada ne ukine obaveza služenja vojne obaveze, to što treba da se ukine skoro uvedena nova institucija civilnog služanja vojnog roka.
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 09, 2007 12:04 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

molila bih clanove da malo smire strasti i da racionalno prihvataju i tudja misljenja

hvala

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 14, 2009 1:01 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

profesionalna vojska definitivno.jer ima ljudi koji su rođeni za taj posao.
a tako isto koji se slome u vojsci i osjećaju posledice cijeloga života.
mada što bi stariji ljudi rekli ko nije bio u vojsci nije postao čovjek.
ima tu dosta istine.vojska nauči čovjeka šta je disciplina.
što je jedan jako važan faktor u razvoju mladih ljudi.
ali kako rekoh nekima to bude teško da izdrže i psihički i fizički.
takva osoba nikada nemože da bude dobar vojnik.
a jedan loš vojnik(neodgovoran) može da upropasti ili da ugrozi desetine drugih vojnika.
pa stoga sam više za sistem profesionalne vojske.
gdje dolaze ljudi koji se smatraju da mogu i psihički i fizički da zadovolje sve kriterijume
jedne profesionalne armije.
jer jedan dobro obučen vojnik vredi više nego 10 na silu natjeranih da postanu vojnici.
zato sam za to manja vojska ali bolje obučena i bolje naoružana.

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
macketalo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 02 Sep 2008
Poruke: 1

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 07, 2010 7:15 pm    Naslov poruke: pitanje o vojsci Na vrh strane Na dno strane

da li momci koji su isli na lekarski pregled moraju da idu u vojsku ako dobiju poziv u decembru 2010 god ili to vise nije obaveza
 
Bobak_BL
* Domaci Lazov *
<b>* Domaci Lazov *</b>





Datum registracije: 06 Avg 2010
Poruke: 8210
Mesto: sta te briga...za moje mjesto...

hong_kong.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 07, 2010 8:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa ako dobijes poziv...moras da ides...ili je to poziv da se opredelis da l ces ici ili ne...
nisam bas nesto upucen u zadnje vreme, sta se zbiva sa vojskom...
ali znam da je bila ona fora civilno sluzenje...
sto je gore od onog prvog...kad izbije neki rat...
pogledaju u papirologiju...i vide da si sluzio vojsku...
a njih ne zanima kako i gdje si ti sluzio...
neko te samo spakuju na ratiste... i ti onda nemas zive veze sta treba da radis...
i sumnjam da se takvi cesto vracaju sa ratista...
vec ako sluzis sluzi kako treba casno i posteno...muskarac si...ako si...

_________________
S ljubavlju je isto
kao i sa sjenom...
ako za njom trcis,
dostici je neces nikada.
no samo joj okreni ledja,
ona ce te zauvijek slijediti....
Rolling Eyes
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Obavezna ili dobrovoljna vojska Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Strana 4 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon