www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Nasilje i opravdavanje nasilja
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 20, 2007 12:58 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne podrzavam nikakav oblik nasilja, mada jedino eventualno mogu da razumem ako je iz samoodbrane ucinjeno


_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
:LOL:
>bitchy witch<
<b>>bitchy witch<</b>



Godine: 37

Datum registracije: 18 Jan 2007
Poruke: 2107

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 20, 2007 2:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne podrzavam i ne opravdavam nasilje i drago mi je da je pokrenuta ona akcija "sigurna kuca". konacno zene imaju gde da se sklone od svojih "bolesnih" muzeva.
medjutim,ako bi neko naudio meni ili mojoj porodici i te kako bi osetio sta znace batine i sta znaci bol. u tom slucaju ne biram sredstva. Twisted Evil
 
Landser
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 27 Jul 2006
Poruke: 224
Mesto: nedostizno

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 24, 2007 3:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zavisi od slucaja do slucaja..
Nasilje nad nemocnim,slabijim i bolesnim osobama,uopsteno nad nekim ko se ne moze odbraniti niti suprotstaviti je apsolutno bez opravdanja.
Mada ja licno u nekim slucajevima podrzavam nasilje i veliki sam zagovorenik nasilja Cool Ako me neko fizicki napadne na ulici,u klubu ili na nekom drugom mestu,nebitno gde,adekvatno cu mu odgovoriti cak cu i preci granicu nuzne odbrane i ostaviti trag na njemu kako bi me zapamtio za sva vremena... Takodje mislim da svakom treba odgovoriti motom "oko za oko,zub za zub",jer ako dozvolis da se neko izivljava nad tebi fizicki,makar jednom,on ce to ponavljati konstantno dokle god za to postoji mogucnost.. Zato ako ti neko lupi samar,ti nemoj samo da mu vratis,vec uzmi ciglu pa pravo u glavu,da mu to nikad vise ne padne na pamet..
Neizprovocirano nasilje je bez opravdanja...

_________________
...чудни су путеви моји прожети успонима и падовима..корачам у самоћи, чезнем у нади..изгарам од жеље да пронађем те..једном...
 
..:: MaYa ::..
Banovan!

° ♥ BaNe, Volim Te ♥ °
<b>° ♥ BaNe, Volim Te ♥ °</b>





Datum registracije: 14 Okt 2006
Poruke: 11607
Mesto: .:* Sakrivena u Njegovom Pogledu, Zarobljena u Njegovom Srcu, Zauvek u Njegovom Toplom Zagrljaju *:

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 24, 2007 4:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

:LOL: je napisao/la sledeće:
ne podrzavam i ne opravdavam nasilje i drago mi je da je pokrenuta ona akcija "sigurna kuca". konacno zene imaju gde da se sklone od svojih "bolesnih" muzeva.
medjutim,ako bi neko naudio meni ili mojoj porodici i te kako bi osetio sta znace batine i sta znaci bol. u tom slucaju ne biram sredstva. Twisted Evil



upravo tako... ali...


sta mi znaci ako me muz ubije, kako onda kako da mu vratim... Rolling Eyes

_________________

~ Banetova Žena ~
 
Eternity
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 43

Datum registracije: 08 Jun 2005
Poruke: 710
Mesto: NY-NJ

usa.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 24, 2007 4:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kovac88bg je napisao/la sledeće:
Zato ako ti neko lupi samar,ti nemoj samo da mu vratis,vec uzmi ciglu pa pravo u glavu,da mu to nikad vise ne padne na pamet..
...


Alaj si ti opasan!!! Shocked Laughing
Pa cekajjj bre polakoo.... i sta si resio? Udario on tebe samarom a ti njega ciglom...vidi bogati. Pa on ce tebe posle metkom u celo... sta onda? NISTA. Zato se to zove nasiljem. Mozemo li ga izbegnuti?
Ja uopste ne opravdavam nasilje .. zato sam i citirala ovaj post jer je jedan primer nasilja.
"pa on je mene prvi.." glupost.

Lako je rusiti a tesko sagraditi.
 
macak90
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 22 Okt 2007
Poruke: 9

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 30, 2007 9:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da se nasilje moze u vecinom situacija izbjeci ali ipak ono je svuda oko nas i ponekad se nasilje moze samo rjesit nasiljem jel bojle je da ti nekog izudaras nego on tebe
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 31, 2007 5:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

"Riječ nasilje dolazi od riječi sila, i označava odnos između dviju strana u kome jedna strana uporabom ili samom prijetnjom upotreb sile utječe na drugu stranu."

Vrste nasilja

* Fizičko nasilje je namjerno nanošenje tjelesnih ozljeda
* Emocionalno ili psihičko nasilje je najčešće verbalni (može biti i neverbalni) oblik nanošenja ozljeda nečijoj psihi
* Seksualno nasilje je specifičan oblik fizičkog nasilja, čine ga neželjeni seksualni kontakti
* Strukturalno nasilje je neodgovarajuća ili nepostojeća akcija društva (države)

wikipedia

_____________

tj. uticati razlicitim sredstvima na neko lice bez njegovog odobrenja (saglasnosti) radi postizanja odredjenih ciljeva.

zvuci veoma siroko...

"nasilje i opravdanje nasilja" moze da se na red poveze sa "cilj opravdava sredstvo"



Citat:
Što mislite – treba li opravdavanje nasilja također biti krivično djelo kao i samo nasilje?


to nikada ne moze da bude krivicno delo... to spada u slobodu misljenja i govora... to vam niko ne moze oduzeti... skoro sve zemlje stite pravo misljenja i govora pojedinca...

ima gomila primera kada neko opravdava cin nasilja... ratovi... primera radi... rat u SRJ '99 godine... svako na svakog vrsi nasilja... neke zemlje odobravaju neke ne... i nikom nista...

ja recimo odobravam samoodbranu... kada se na nekoga vrsi nasilje, a taj isti upotrebom nasilja pokusava da se odbrani... svako ima pravo na samoodbranu...

secam se da su nas u vojsi ucili da je nekada potrebno upotrebiti silu radi postizanja odredjenog cilja... vojnik fizicki napadne drugog vojnika... drugi vojnik nema sredstva da se adekvatno odbrani i onda vojna policija, ako ne moze da resi problem mirnim putem, upotrebljava silu...

postoji i fora... prekomerna upotreba sile...

ovo su mi samo neki od primera kada se "nasilje" odobrava a kada ne...
u zakonu je regulisano sta se sve podrazumeva pod nasiljem... mozemo da odobravamo a i ne moramo...

sve ovo mi nekako zavisi od tog CILJA... policija, da bi odrzala red i mir u drustvu ponekad mora da koristi i silu...

pod psihickim pritiskom na poslu od strane sefova, ponekad moram da koristim verbalnu silu da bih dosao do nekog cilja za opste dobro preduzeca Razz

sta reci... koristim "nasilje" a kolege odobravaju Very Happy

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 31, 2007 7:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

:LOL: je napisao/la sledeće:
ne podrzavam i ne opravdavam nasilje i drago mi je da je pokrenuta ona akcija "sigurna kuca". konacno zene imaju gde da se sklone od svojih "bolesnih" muzeva.
medjutim,ako bi neko naudio meni ili mojoj porodici i te kako bi osetio sta znace batine i sta znaci bol. u tom slucaju ne biram sredstva. Twisted Evil


Lijepo zvuči to " Sigurnosna kuća "..ali već se pokazalo kako te kuće odnosno oni koji ih vode umjesto da pomažu žrtvama nasilja jednostavno se bogate i poneki nastavljaju sa terorom.

Na žalost već se čuje priča da se zna desiti da žene ni u toj kući nisu sigurne jer im i tu dodju ti njihovi muževi i opet ih maltretiraju.

Nema u Ex- Yu nigdje "Sigurne Kuće " da možemo sa 100 % reći da je sigurna..na veliku žalost..

Code:
A u praksi to izgleda ovako: zaposleni u centrima sjede u svojim udobnim kancelarijama i čekaju da im se neko obrati za pomoć. U takvim situacijama najčešće kažu da nemaju novca i načina da nekome pomognu, da nemaju gdje skloniti nekoga ko je žrtva nasilja ili maloljetne osobe koje su zbog prosjačenja, delikvencije i sl., završile kod njih, a treba im krov nad glavom. Također, njihovo radno vrijeme je strogo određeno, tako da, po njima, socijalnih slučajeva nema poslijepodne ili vikendom. Odnedavno su im uvedene dežure, no vrlo je teško pronaći one koji dežuraju, a i ukoliko budu otkriveni, pobune se što ih se uznemirava u slobodno vrijeme?! Nedavno je Općina Centar odvojila sredstva koja su trebala biti podijeljena učenicima koji ne mogu da plaćaju topli obrok u školama. Pozvani su centri za socijalni rad da dostave spiskove te djece, ali oni, naravno, nisu imali pojma koliko je takvih. Sličnih primjera, nažalost, ima previše
http://www.bhdani.com/arhiva/202/t20211.shtml


_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
macak90
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 22 Okt 2007
Poruke: 9

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 02, 2007 10:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Po meni nasilje se moze opravdat u manjim slucajevima npr.
ako te neko napane znas da je jedini izlaz da se branis ili kad te cekaju 5 likova i znas da ce te istuci moras nesto uciniti trazit pomoc od stariji samo pogorsava stvar ,neki dan me jedan lik provciro ja sam govorio nemoj al on je samo jos vise izazivo onda mi je puko film pa sam ga udario pesnicom i posle...

nije ni rec progovorio(ali nasilje nad djecom ili zenskom polu nikako ne opravadavam)
 
gandalf 999
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 17 Avg 2007
Poruke: 101

newzealand.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 11, 2007 12:43 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Opravdavam nasilje samo ako je u pitanju samoodbrana .Mislim da su oni koji vrse nasilje bilo koje vrste jadni i da im je to jedini nacin da sebe uvecaju u sopstvenim ocima,dok su istovremeno svesni koliko (ne)vrede

_________________
[CENTER]
GLEDAJTE KA SUNCU U ZORU PETOGA DANA
 
Marjan84
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 03 Feb 2008
Poruke: 511
Mesto: Izmedju pakla i raja "KingCity"

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 09, 2008 2:21 pm    Naslov poruke: Nasilje!? Na vrh strane Na dno strane

Noc u Kraljevu, subota, vreme kad mladi izlaze da se provode po nocnim klubovima i kaficima. Nazalost mladima vise nije provod da se druzi, igra i uziva u dobroj muzici vec je provod ako se pokace sa nekim i pokazu se kako su opasni i ko ce nekoga da prebije. Tako se i desilo jedne subote oko 2h posle ponoci kad je grupa tinejdzera se pobila i u kojoj je doslo do krvavog zavrsetka. U toj tuci nastradao je 18. godisnjak koji je isecen, ne izboden vec i zaklan. Svi su pobegli od ucesnika i prolaznici nisu hteli da ucestvuju u tom cinu da nebi svedocili vec je stariji covek iz jednog od lokala priso i pomogo mu, vezao mu nogu sa kajsom da bi smanjio oticanje krvi iz arterije na nozi. To jutro sam proso kroz centar grada i mogo sam da zateknem uzas, krv svuda po plocnikom i 5-8 velikih inekcija. Cuo sam da su ga jedva spasili i na licu mesta a cuo sam i da nije prziveo u bolnici u Kragujevcu gde je prebacen hitno.
Ako nesto vise znate o ovome, pisite!

Spojio sam teme zbog sličnosti... aureliano
 
:LOL:
>bitchy witch<
<b>>bitchy witch<</b>



Godine: 37

Datum registracije: 18 Jan 2007
Poruke: 2107

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 09, 2008 10:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja se izvinjavam,ali nisam bas razumela temu? Da li da pisemo o ovom dogadjaju u Kraljevu ili necemu iz svoje okoline?
Da,ljudi zatvaraju oci cesto i pred stvarima od krucijalne vaznosti,ali nazalost sta reci o tome. Ljudi smo. Bojimo se. Zivimo u takvom vremenu da ne smemu ni u autobusu da otvorimo prozor i to sve u strahu da nas neka "teta" ili "cika" ne napadnu. Frustracije, ratovi, glad, pohlepa, dokazivanje, pad morala, vrednosti.. ne vredi nabrajati niti navoditi razloge. Moje pitanje bi bilo, kako pomoci??
Da krenem od sebe? I ja sam slaba. I ja sam, u ovom slucaju, slusala i.. cutala. Krisom pozvala policiju, anonimno naravno, jer je situacija sledeca: prve komsije. Komsija (24god) voli da popije, ima "problema", ima zenu i dvoje dece, majku,oca. Culo se zapomaganje, lomljava..
Proslo je bez vecih posledica, ovaj put. Da li je policija dosla na lice mesta, ne znam.
Toliko.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Nasilje i opravdavanje nasilja Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Strana 2 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon