www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Nasilje i opravdavanje nasilja
Strana 1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 24, 2007 4:03 pm    Naslov poruke: Nasilje i opravdavanje nasilja Na vrh strane Na dno strane

Nasilje – nešto što bi svima trebalo biti jasno da je negativno, loše, zlo. No opet, mnogi opravdavaju nasilje.

Opravdavaju, na primjer, nasilje prema ženi, nalaze opravdanja za to u čemu god požele, čak i u religijskim knjigama.

Opravdavaju nasilje prema ljudima druge vjere, nacije ili rase na sličan način. Opravdavaju ili čak zagovaraju nasilje spram ljudi drugih opredjeljenja.

Meni osobno možda najgori oblik nasilja je prema vlastitoj porodici, onaj koji se opravdava načinom « ovo je moja porodica i ja imam pravo činiti što želim ».

Što mislite – treba li opravdavanje nasilja također biti krivično djelo kao i samo nasilje?

Da li i sami opravdavate neki oblik nasilja ?



_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Теодул
Banovan!

Dobro upućeni član
Dobro upućeni član





Datum registracije: 24 Feb 2007
Poruke: 504
Mesto: Srce, a u srcu SRBIJA!

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 24, 2007 4:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nema opravdanja za nasilje!!! Posebo ne za nasilje nad zenama i decom.

_________________
"Svaki pedalj nase SPRSKE ZEMLJE SVETE, brane nam junaci iz KOZARSKE PETE!!!"
 
Johnny-Delija
Banovan!

Delija Sever - Forever
Delija Sever - Forever



Godine: 41

Datum registracije: 07 Nov 2006
Poruke: 3836
Mesto: Negde daleko,daleko od jedne Zloće iz sazveždja Vodolije,negde tamo gde me ta Zloća neće videti.

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 24, 2007 9:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nasilje(ni psihičko,ni fizičko) ne opravdavam.Ne mislim na navijanje,političke skupove,demonstracije.Tu je ponekad potrebno učiniti i nešto nasilno,ako cilj opravdava sredstvo.Ali ako je u pitanju nasilje nad ljudima(u porodici,u školi,na poslu...) tako nešto ne mogu da opravdavam.
Ali kako pomoći osobi nad kojom se vrši neki vid nasiilja?Kako se mešati u tudji život tek tako?Mnogi ljudi kažu da ako se ne pomogne osobi nad kojom se vrši neko nasilje,automatski se postaje saučesnik u maltretiranju te osobe.
Ja sam jednom bio svedok kako momak maltretira(bije) svoju devojku,a ja nisam uradio ništa.Pored njih su prolazili ljudi,što se kaže,''kao pored turskog groblja''.Niko da se okrene,kao da su svi bežali od njih.Mogao sam da ga napadnem,da ga udarim,glavu da mu otkinem sa ramena,ali ko može da mi garantuje da takav lik nije naoružan.
Pre tri godine je najbolji drug moje sestre,štiteći svoju jednu drugaricu od njenog momka koji ju je fizički pred svima napao,dobio 5 uboda nožem u stomak,zadobivši povrede unutrašnjih organa.Jedva je ostao živ.''Krpili'' su ga godinu dana.Imao je preko 10 operacija.Pa sad postavljam pitanje kako izigravati heroja spasavajući nečiji život,a ne ugroziti sopstveni?

_________________
Fan of Maria Kirilenko

Bože,meni tako malo treba
Ispod ovog svetog neba.
Topla postelja
I njena oka dva...


Poslednja prepravka: Johnny-Delija datum Sub Feb 24, 2007 11:14 pm; ukupno izmenjena 1 put
 
ekonomista87
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 36

Datum registracije: 20 Sep 2006
Poruke: 278
Mesto: Vojvodina, Pancevo

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 24, 2007 10:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Radim seminarski rad na ovu temu i radio sam anketu, sve u svemu nema opravdanja za nasilje. Ali ljudi idu od toga da sve sto se meni desava ostace u mojoj kuci i necu se nikom obratiti za pomoc. Tako je kod vecine ljudi sto je pokazala i moja anketa.


Citat:
sve sto se meni desava ostace u mojoj kuci i necu se nikom obratiti za pomoc.
hocu reci da ljudi tako govore, ja nemam takav slucaj. Smile
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 24, 2007 11:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

[Donnie Darko] je napisao/la sledeće:
nema opravdanja za nasilje!!! Posebo ne za nasilje nad zenama i decom.
Apsolutno se slazem s recenim

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
kapljica
ULT_RAS-ov Anđelak
ULT_RAS-ov Anđelak



Godine: 40

Datum registracije: 17 Avg 2005
Poruke: 1985
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 25, 2007 12:20 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Što mislite – treba li opravdavanje nasilja također biti krivično djelo kao i samo nasilje?


Cek, stani. Ocigledno ne razumem najbolje sta si hteo pitati. Da se neko dovede pred sud jer nalazi opravdanje za nasilje, ali nikad nije podigao ruku ni na koga, niti direktno ucestvovao u istom?
To mi nema logike Confused Obicno jedna stvar ide sa drugom...al ajde, moguce da ja nisam bas najbolje razumela razliku.

Nasilje u porodici, prema zenama, deci, muskarcima, pa cak i zivotinjama - opravdanja nema!
Fizicko ili verbalno nasilje - opravdanje nema!

_________________

Kad suze govore, istina razvaljuje
I svaka rec me obori s nogu
To sto si varao, to bih ti oprostila
Al' sto si mene - to ne mogu!
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 25, 2007 12:32 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kapljica je napisao/la sledeće:
Citat:
Što mislite – treba li opravdavanje nasilja također biti krivično djelo kao i samo nasilje?


Cek, stani. Ocigledno ne razumem najbolje sta si hteo pitati. Da se neko dovede pred sud jer nalazi opravdanje za nasilje, ali nikad nije podigao ruku ni na koga, niti direktno ucestvovao u istom?
To mi nema logike Confused Obicno jedna stvar ide sa drugom...al ajde, moguce da ja nisam bas najbolje razumela razliku.


Objasnit cu situacijama onda radije:
- opravdavanje nasilja npr. u smislu razumijevanja religije: kod nekih religija/sekti nasilje nad zenom se opravdava "bogomdanim pravom" muskarca. To imas npr u dijelu islama te nekolicini zapadnih krscanskih sekti.
- opravdavanje nasilja spram pripadnika druge nacije/vjere/rase npr. u slucaju medunarodnih sukoba: kada jedna strana opravdava nasilje nad civilima/zarobljenicima i sl. druge strane, ukljucujuci zatvaranje, silovanje i sl.
- opravdavanje nasilja unutar obitelji: kad recimo majka opravdava oca koji je tukao djecu...

To su samo neki primjeri gdje onaj koji opravdava nasilje ne ucestvuje u njemu...

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
djokili
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 44

Datum registracije: 31 Jan 2005
Poruke: 517
Mesto: Krusevac

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 25, 2007 11:01 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zar postoji opravdanje za bilo koje nasilje?
 
mar4kos
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 09 Dec 2006
Poruke: 115

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 25, 2007 9:56 pm    Naslov poruke: r Na vrh strane Na dno strane

za mene nepostoji opravdano nasilje
 
dzsap
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 51

Datum registracije: 17 Apr 2006
Poruke: 70
Mesto: zemun

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 25, 2007 10:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nasilje uvek opravdava nasilje !!! nažalost tada nasilnici vrlo često postanu i žrtve... postoje mnogi slučajevi da zlostavljane žene posle par godina zlostavljana na spavanju ubiju sekirom onoga koji ih je zlostavljao, evo kod nas u bg. pre par meseci neki klinci pridju tipu u pokušaju da mu otmu mobilni on ih obadvojcu izbode nožem,e sad po pravdi pravu i zakonu koje tu kriv,a ko nasilnik ko zna....

_________________
dzsap
 
stevasrs
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 47

Datum registracije: 21 Jan 2004
Poruke: 305
Mesto: Zarkovo

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 27, 2007 5:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nasilje ne bih nikada opravdao....osim naravno ako ono nije uzrocno-posledicno....
 
tamara_blabla
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 38

Datum registracije: 15 Mar 2007
Poruke: 766

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 15, 2007 3:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nema opravdanja za nasilje!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Nasilje i opravdavanje nasilja Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3  sledeća
Strana 1 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon