www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Lepota
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
Eliot je sreda
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 15 Jul 2005
Poruke: 1128

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 25, 2007 12:48 pm    Naslov poruke: Lepota Na vrh strane Na dno strane

Da li po vasem misljenju postoji apsolutna lepota?
Neka stvar, pojava ili bice koje je za sve ljude na svetu lepo? Apsolutno lepo?
Ili je pak lepota jako individualna stvar koja varira zavisno od naroda, njihove kulture, religije...?

Sta za vas znaci lepota?

Ja licno mislim da je to jako individualna stvar. Postoje ljudi ili predmeti koje sam na pocetku smatrala lepim i privlacnim oku.
Vremenom se to promenilo. Kapiram da kako se ja menjam, tako se menja i moj stav o lepim stvarima i lepim ljudima.
A da li postoji apsolutna lepota to zasta ne znam...falio bi mi i konkretan primer.

Kako je kod vas?




Poslednja prepravka: Eliot je sreda datum Ned Feb 25, 2007 2:16 pm; ukupno izmenjena 1 put
 
Trfac
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 04 Feb 2007
Poruke: 85

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 25, 2007 1:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ljepota ne da varira od kulture do kulture vec od covjeka do covjeka, nekome je nesto lijepo nekome nije, sve to zavisi kako covjek subjektivno shvata to nesto,kakvu sliku u glavi ima o tom necemu ili nekome.
 
ekonomista87
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 36

Datum registracije: 20 Sep 2006
Poruke: 278
Mesto: Vojvodina, Pancevo

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 25, 2007 7:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

To je individualno, zavisi od coveka do coveka. To je barem moje misljenje Smile
 
dekija85
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 06 Jan 2006
Poruke: 672
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 26, 2007 2:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

lepota postoji samo unutasanja a to ko nije shvatio shvatice kad bude imao 30-40 godina

_________________
NO REMORSE NO REGRET
 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 26, 2007 3:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

postoji mnogo nacina da se definise 'lepo'...meni negde najblizi i najprihvatljiviji je 'lepo je ono sto izaziva prijatna osecanja'...ako je verovati u ovo (a ja, kao sto vec rekoh, verujem) onda bi tu negde i bilo objasnjenje zasto su svakom od nas razlicite stvari lepe...razlicite nas stvari cine srecnima, razlicitim se stvarima radujemo, razlicite nas stvari pokrecu i upotpunjavaju...i kako odrastamo, sazrevamo, starimo menjaju se stvari koje nas usrecuju pa se samim tim i nase poimanje lepote menja...u jednom periodu nam je 'lepo' ono sto nas vizuelno zadovoljava, u drugom su u prvom planu duhovne vrednosti itd

apsolutna lepota...pa postoji ukoliko postoji i apsolutno zadovoljstvo...ako smo 'apsolutno' srecni onda mora postojati i izvor te srece koji je onda, za nas, apsolutno lep...e sad...apsolut ne postoji...po meni...tako da ni apsolutne lepote nema...bar ja u nju ne verujem

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
perrygirl
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 19 Nov 2006
Poruke: 4

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 28, 2007 6:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mnogo je tih koji gledaju samo tu superficijalnu (spoljasnju) lepotu, a dok ti neki sagledaju i tu unutrasnju lepotu, ti shvatis da je proslo 30 godina.
 
Lilly lovedoll
*GiMmE mOrE*
<b>*GiMmE mOrE*</b>





Datum registracije: 26 Maj 2006
Poruke: 3257

north_korea.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 04, 2007 3:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Svako, koliko god to nemoguce izgledalo, je lep na svoj nacin.

Ukusi su razliciti.A izmedju ostalog, zivimo u vremenu "plastike" i sminke, tako da nema osobe koja ce, ako ne zeli citavog zivota ostati ruzna.
 
ralfy
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 01 Jul 2006
Poruke: 63

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 08, 2007 1:22 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja razmisljam u stilu starih Grka....Dakle, lepota je u ocima posmatraca. Pa zar nismo svi pomalo voajeri Smile)
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 09, 2007 10:50 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sta je za mene lepota???
Hmmmmm pa to je ono sto je lepo ali je prolazno,a sto danas mnogi nazalost gledaju vise no pamet i dobrotu...

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
~SonicLady~
~Smiley~
~Smiley~



Godine: 38

Datum registracije: 12 Avg 2004
Poruke: 11224
Mesto: tamo negde

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 09, 2007 4:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Lepota je u oku posmatraca... Koliko istine ima u tim recima...

Za mene je lepota iskra u oku, veseo iskren osmeh, razigrani tonovi muzike, izlazak i zalazak sunca, snezne pahulje, zvezdano nebo... Toliko lepote nas okruzuje a da mi toga nismo ni svesni.

_________________
The spaces between our fingers were created so that another person's fingers could fill them in. Hope you'll find your dream hand to hold you forever.
 
dragoje
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 17 Okt 2006
Poruke: 74

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 11, 2007 4:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ljepota je u oku posmatraca.
 
sjena23
~Shadow Lady In Love~
~Shadow Lady In Love~





Datum registracije: 10 Maj 2005
Poruke: 9824

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 14, 2007 5:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mislim da je ljepota varijabilan subjektivan aspekt svakog pojedinca na svijet,
npr. u nekim trenucima neke osobe su nam prekrasne, a onda potaknuti razočaranjem o njima, počinjemo trgat tu sliku o toj osobi u našim mislima

nešto što je meni lijepo , neće biti nekome drugom i obrnuto
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Lepota Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon