www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Incest-tabu, ili nesto sto postaje normalna svakodnevnica?
Strana 1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  

Incest je po vasem misljenju:
Bolest i tezak poremecaj
86%
 86%  [ 25 ]
Ljudsko pravo, na izbor partnera
10%
 10%  [ 3 ]
Nesto sasvim normalno
3%
 3%  [ 1 ]
Ukupno glasova : 29

Autor Poruka
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 02, 2007 11:13 pm    Naslov poruke: Incest-tabu, ili nesto sto postaje normalna svakodnevnica? Na vrh strane Na dno strane

Vest koja je obisla svet!

BOLESNO!
Nemačka javnost zgranuta vešću da Patrik S. (29) i Suzan K. (22) iz Lajpciga, rođeni brat i sestra, imaju četvoro zajedničke dece
LAJPCIG - Patrik S. (29) i Suzan K. (22) jesu brat i sestra koji su već šest godina u vezi i imaju četvoro dece. Patrik je zbog svoje bolesne ljubavi već odslužio zatvorsku kaznu od dve godine u Lajpcigu, ali to ih nije sprečilo da nastave svoju vezu, kao ni rođenje prvog deteta, koje je mentalno zaostalo zbog krvnog srodstva.

Par se upoznao kada su bili tinejdžeri, pošto su bili smešteni kod različitih staratelja u ranom detinjstvu. Iako su znali da su porodica, nisu hteli da se odupru osećajima. Tvrdili su da je njihova ljubav jača od svega. Patrik i Suzan nameravaju da na ustavnom sudu zatraže odbacivanje stoletnog zakona prema kome se incest smatra kaznenim delom.

- Ne osećamo se krivim zbog ljubavi koja nas je obuzela - izjavljuje par čiji je slučaj izazvao brojne polemike.
Sva su im deca oduzeta, a dvoje imaju psihičke tegobe za koje se smatra da su genetski uzrokovane. Najstariji Erik ima pet godina, drugo dvoje dece rođeno je 2003. i 2004. godine, a najmlađa Sofija rođena je 2005. godine. Mnoge susedne zemlje, poput Belgije i Francuske, ne tretiraju rodoskvrnavljenje kao kriminalni čin.

Nisu odrasli zajedno
Sociolozi koji staju na njihovu stranu kažu da brat i sestra nisu zajedno odrastali tokom detinjstva, pa se ni njihov odnos nije mogao razvijati u pravom smeru. Patrik je bio usvojeno dete i nije znao za svoju biološku porodicu sve do punoletstva. Kada je imao četiri godine, predat je novoj porodici u nekadašnjoj Istočnoj Nemačkoj. Sestru i majku, koja je ubrzo umrla od srčanog udara, pronašao je 2000. godine u Lajpcigu. Brat i sestra bili su prepušteni sami sebi i svome bolu. Našli su utehu jedno u drugom...


(preuzeto iz Kurira: http://www.kurir-info.co.yu/arhiva/2007/februar/28/P-01-28022007.shtml)




Moje pitanje vama je: sta mislite na ovu temu? Da li smatrate da je to normalno, ili ne?Zasto? Da li smatrate da i njima, treba dati takvo pravo, da se vencavaju, imaju decu.... ako DA, zasto DA; ako NE, zasto NE....?! Znaci, neko sveobuhvatno misljenje na ovu temu! Wink
(samo da naglasim, zbog onih koji vazda prozivaju za neka "osudjivanja" i "osude" i sl, da ovde iznosimo SAMO SVOJA misljenja i razmisljanja, nikako ne izigravamo sudije, ne "osudjujemo", ne sudimo.....vec DISSKUTUJEMO Wink )



_________________


 
Trfac
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 04 Feb 2007
Poruke: 85

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 02, 2007 11:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nesto nemogu odgovorit na anketu jer nije bolest,ne odobravam i nije mi normalno,stvar je da je glupost jer je prije svega nemoralno ali onda i velika opasnost po potomke od raznoraznih bolesti.
ne znam kolika ljubav da je to nema opravdanja jer covjek bi trebao vladati svojim osjecanjima a ne dopstiti da osjecanja vladaju njim.
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 02, 2007 11:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam kliknuo na "Bolest i tezak poremecaj" to bi bilo nekako najblize onom sto mislim da jest.

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 03, 2007 12:27 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Takodje i ja se slazem sa osobom iznad mene...mislim da nije potrebno vishe nishta reci...

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Johnny-Delija
Banovan!

Delija Sever - Forever
Delija Sever - Forever



Godine: 41

Datum registracije: 07 Nov 2006
Poruke: 3836
Mesto: Negde daleko,daleko od jedne Zloće iz sazveždja Vodolije,negde tamo gde me ta Zloća neće videti.

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 03, 2007 12:36 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jeste bolest.Odvratno,baš.Da čovek povraća.Znam za ovaj slučaj,čitao sam u novinama to još prošle godine i pripala mi je muka.Baš,bre,bolesno.

_________________
Fan of Maria Kirilenko

Bože,meni tako malo treba
Ispod ovog svetog neba.
Topla postelja
I njena oka dva...
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 03, 2007 4:37 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mada sam kliknuo na "Bolest i tezak poremecaj" mislim da to nije najbolji opis. Izmedju tri ponudjena odgovora ipak izabrao sam taj.

Ono sto u anketi nedostaje je i ono sto je najistinitije - Incest je KRIMINALNO DJELO! Ne mora biti bolest, nije pravo na izbor partnera i nije normalno.

Stoga moj glas je zapravo za "kriminalno djelo" (koje treba dobrano i zakonski kaznjavati), ali posto to nije ponudjeno u anketi...

Takodjer, ne mislim da je incest svakodnevnica, niti bi trebali postati, niti je tabu, incidenti poput navedenog gdje su se brat i sestra ozenili i imaju cetvero djece ipak su rijetki (znam za jos jedan slican slucaj u USA). Cesci su slucajevi gdje npr. otac ima incestualni odnos s djecom (ili majka, ali to je rjedje...) no to su kriminalni slucajevi kojima se sudi i treba im se uvijek suditi.

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
EGO!
Stojke's bitch!
Stojke's bitch!



Godine: 33

Datum registracije: 25 Sep 2006
Poruke: 5644
Mesto: U svom svetu tame,ušuškana u kolevci samoće i neostvarenih želja,izgubljena u sopstvenom životu

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 03, 2007 11:09 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nisam glasala u anketi jer se ne slažem sa navedenim.

Smatram da i jeste i da nije kriminalno delo: smatram da jeste jer će ta dva poremećena deteta patiti do kraja života zbog svojih nedostataka jer neće moći da žive "normalno; a mislim da nije jer su se ipak voleli, mada ni to nije opravdanje Rolling Eyes ali neki neki ljudi bi svašta činili za ljubav....

Mislim da jeste ljudsko pravo na izbor partnera, ali ne mogu da glasam za to kad pomislim na ono dvoje dece. Confused

Ne mogu ni da glasam za to da je to nešto sasvim normalno jer mnogi ljudi pate zbog toga i nije mi normalno da se brat i sestra skontaju.

_________________
Baš je dobro biti ja,
ni sa kim se ne bih menjala,
i kad bih se opet rodila,
ja bih opet bih bila ja!

* B.I.T.C.H. 4EVER *
Exclamation Being In Total Control of Herself Exclamation

 
please
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 25 Apr 2006
Poruke: 1427
Mesto: pogresna drzava

france.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 03, 2007 2:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

za mene je incest strasan poremecaj.
seksualna privlacnost i bratsko-sestrinska ljubav nemaju nikakve veze.
kad se neke granice predju...priblizavamo se parenju zivotinja Sad

imam 5 divnih ujaka,cak su i preko mene devojke pokusavale bariti ih,
citavog zivota slusam kako su mi zgodni ujaci Wink
nikada mi nije palo na um videti ih kao takve!
oni su "moja krv",odrasla sam sa njima,duse moje,to je sve.
njihova fizicka osnova me ne interesuje,ne vidim je jednostavno.

_________________
www.ONE.org
 
Lilly lovedoll
*GiMmE mOrE*
<b>*GiMmE mOrE*</b>





Datum registracije: 26 Maj 2006
Poruke: 3257

north_korea.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 04, 2007 6:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Glasala sam za "Ljudsko pravo na izbor partnera".Koliko god uzasno izgledalo, niko ne moze tim ljudima zabraniti da imaju decu.Naravno ne mogu da se vencavaju jer su rod, ali to da li ce izmedju njih da postoji nesto vise od toga sto su rod, e to je njihova stvar.Iako mislim da nikad, ali nikad to ne bih uradila, srcu se, kazu, Rolling Eyes ne moze odredjivati, a ima i ona:
"Nikad ne reci nikad".
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 05, 2007 8:20 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nisam glasao ni za jedan od navedenih odgovora. jednostavno nemam ja pravog odgovora šta je incest. ne zslažem se da je to kriminalno djelo, zašto bi bilo kriminalno djelo, to je stvar ljudske psihe, ne nešto što se namjerno učini da bi se štetilo trečoj osobi. normalno, nikad mi na pamet nije palo da bi svoje bližnje gledao kao seksualno privlačne persone. ljubav između brata i sestre i ljebav između mene i mojih npr rodica je sasvim druga ljubav od ljubavi koju možeš osjetiti prema nekoj djevojki. samo ponavljam, nije to kriminal, i grešno je razmišljati da bi se to trebalo zvati kriminalnim djelom. u tom slučaju, onda je svaki poremečaj psihe jendog individualca kriminal.
i još samo to, djeca u takvim vezama nemaju budučnosti, i u slučaju da se rode ko noramlna djedca, bez nekih poremečaja, ta su djeca osuđena na jedan sasvim drugu život, jer če jih okolina označiti kao djecu nenormalnih roditelja samim tim i oni postaju nenormalna iako nisu ni kriva ni dužna.

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
igor0000
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 20 Feb 2007
Poruke: 86

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 05, 2007 10:57 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jedna od najgorih stvari u ljudskoj civilizaciji,jos ako je na silu i nad detetom...stravicno!
 
kapljica
ULT_RAS-ov Anđelak
ULT_RAS-ov Anđelak



Godine: 40

Datum registracije: 17 Avg 2005
Poruke: 1985
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 05, 2007 11:04 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Naravno da nije normalno! Zasto? Zato sto nas jos u osnovnoj skoli iz biologije uce koji poremecaji sve mogu nastati pri mesanju gena ljudi koji su u srodstvu. Zato sto ne mogu verovati da neko moze biti toliko sebican da zbog "ljubavi" koju oseca prema svom bratu/sestri moze prihvatiti rizik da mu rodjeno dete ima neki od najgoriih poremecaja, ni krivo ni duzno.

Ok, mogu da razumem da se dvoje zaljubilo jedno u drugo a da nisu znali da su brat i sestra. Ali da onog trenutka kad shvate da imaju istu krv da nastavljaju sa svojom "igrom" kao da se nista nije desilo...e to ne mogu! Mi smo ljudi, svesna smo bica....i tako ne mogu da razumem da neko ne moze sebi u glavi da sam sebi kaze kako to nije u redu, kako je to bolesno razmisljanje (ma koliko ljubav bila ogromna). Ako mozemo da decka od najbolje drugarice gledamo kao "zabranjeno voce", pa kako onda ne bi mogli isto da kazemo i za nekog ko nam je rod.

Da li im treba dati pravo da se vencavaju i imaju decu? Naravno da ne. To je vec zakonom regulisano, i nije bez razloga tako. Razlozi, opet svi koje sam navela vec. Tim ljudima treba pomoci (koliko god to surovo zvucalo), treba ih odvesti na razgovor sa nekim strucnim licem da im pojasni i objasni neke stvari koje mozda nisu u svom vaspitanju dobili na adekvatan nacin.

_________________

Kad suze govore, istina razvaljuje
I svaka rec me obori s nogu
To sto si varao, to bih ti oprostila
Al' sto si mene - to ne mogu!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Incest-tabu, ili nesto sto postaje normalna svakodnevnica? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3  sledeća
Strana 1 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon