www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Incest-tabu, ili nesto sto postaje normalna svakodnevnica?
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  

Incest je po vasem misljenju:
Bolest i tezak poremecaj
86%
 86%  [ 25 ]
Ljudsko pravo, na izbor partnera
10%
 10%  [ 3 ]
Nesto sasvim normalno
3%
 3%  [ 1 ]
Ukupno glasova : 29

Autor Poruka
*miss jr*
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 08 Feb 2006
Poruke: 10666
Mesto: ... u srcu jednom... tamo gde su ptice stale u letu... i zemlja se vise ne vrti...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 05, 2007 12:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kapljica je napisao/la sledeće:
Naravno da nije normalno! Zasto? Zato sto nas jos u osnovnoj skoli iz biologije uce koji poremecaji sve mogu nastati pri mesanju gena ljudi koji su u srodstvu. Zato sto ne mogu verovati da neko moze biti toliko sebican da zbog "ljubavi" koju oseca prema svom bratu/sestri moze prihvatiti rizik da mu rodjeno dete ima neki od najgoriih poremecaja, ni krivo ni duzno.

Ok, mogu da razumem da se dvoje zaljubilo jedno u drugo a da nisu znali da su brat i sestra. Ali da onog trenutka kad shvate da imaju istu krv da nastavljaju sa svojom "igrom" kao da se nista nije desilo...e to ne mogu! Mi smo ljudi, svesna smo bica....i tako ne mogu da razumem da neko ne moze sebi u glavi da sam sebi kaze kako to nije u redu, kako je to bolesno razmisljanje (ma koliko ljubav bila ogromna). Ako mozemo da decka od najbolje drugarice gledamo kao "zabranjeno voce", pa kako onda ne bi mogli isto da kazemo i za nekog ko nam je rod.

Da li im treba dati pravo da se vencavaju i imaju decu? Naravno da ne. To je vec zakonom regulisano, i nije bez razloga tako. Razlozi, opet svi koje sam navela vec. Tim ljudima treba pomoci (koliko god to surovo zvucalo), treba ih odvesti na razgovor sa nekim strucnim licem da im pojasni i objasni neke stvari koje mozda nisu u svom vaspitanju dobili na adekvatan nacin.


Slazem se potpuno. Da li je to bolesno ili ne, to je pitanje koje u medicini nije objasnjeno. Ali da se desavaju poremecaji, ne moram da ponavljam. Zakonom je zabranje takav brak. Jadna deca koja su rodjena iz takve veze.



_________________
Ohanzee
.:The Dream Guardian:.


 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 05, 2007 2:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

takodje sam glasala za drugu opciju

ne kazem da sad s namerom idemo ka tome da se zaljubimo u rodjaka, ali ja sam pre svega za osecanja, kojima ne mozes vladati....zasigurno ne bih osudjival atako nesto, svako ima svoje pravo i izbor sta ce da radi sa svojim zivotom i svojim izborima, i ako je dovoljno hrabar da se nosi sa osudama drugih i pri tom da brani svoje stavove mogu samo da mu skinem kapu....

jedino sto ne bih podrzala je incest-zloupotreba, tj zlostavljanje od strane oca, majke, brata, ujaka, strica, itd...

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
Slejdž
Gospodja Selektorka
Gospodja Selektorka



Godine: 46

Datum registracije: 15 Jul 2005
Poruke: 4716
Mesto: Frankfurt/ Loznica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 06, 2007 5:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pratila sam u medijima i pratim i dalje ovaj slucaj ovde. Ne znam jel napomenuto vec da ovi dvoje ljudi nisu normalni inace, tacnije da su mentalno zaostali oboje.
I da su im sva deca oduzeta.

Bolesno, muka mi je svaki put kad gledam to, jer i ja imam brata. Uzas.

Na drugu stranu, bolesni su i oni. I mozda su zrtve svog zivota.

_________________
Bez tebe ne smem
ja ne umem
disati,smejati se, hodati
 
~SonicLady~
~Smiley~
~Smiley~



Godine: 38

Datum registracije: 12 Avg 2004
Poruke: 11224
Mesto: tamo negde

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 08, 2007 12:59 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Slazem se sa Slejdz... oni su zrtve i na neki nacin obelezeni celog zivota s obzirom da je njihova prica izasla u javnost... po meni tako nesto definitivno nije normalno iz razloga sto su oni dobro svesni u koliko su bliskom srodstvu, a i dalje insistiraju da se njihova veza prihvati kao normalna... Pa eto, vec su njihova deca pocela da osecaju posledice... Strasno...

_________________
The spaces between our fingers were created so that another person's fingers could fill them in. Hope you'll find your dream hand to hold you forever.
 
~Tanja~
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 03 Dec 2006
Poruke: 6359

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 10, 2007 1:58 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kakvi su oni bolesnici, da posle prvog djeteta koje su dobili bolesno prave jos djece.
Takvi ljudi su po meni bolesnici, ali ako vec ne zele da se razdvoje treba im hirurskim putem onemoguciti pravljenje djece. Ma katastrofa kako mogu da uniste svojoj djeci zivot, da budu bolesna i da ih drugi ismijavaju. Fuj. Mada bih ja takve ljude najradije spalila na lomaci Smile

_________________
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 10, 2007 6:04 am    Naslov poruke: Re: Incest-tabu, ili nesto sto postaje normalna svakodnevnic Na vrh strane Na dno strane

knknpnkn je napisao/la sledeće:
Patrik je zbog svoje bolesne ljubavi već odslužio zatvorsku kaznu od dve godine u Lajpcigu, ali to ih nije sprečilo da nastave svoju vezu, kao ni rođenje prvog deteta, koje je mentalno zaostalo zbog krvnog srodstva.


Prema pravilima prirode, potrebno je da razlika izmedju oca i majke bude najmanje 5 kolena da bi se rodilo dete bez anomalija.
Verovatno se secate one porodice [ne mogu da se setim imena] iz serije "Dosije X" u kojoj je rodoskrnavljenje normalna pojava, a svi lice... ma, ne lice ni na sta!

knknpnkn je napisao/la sledeće:
Par se upoznao kada su bili tinejdžeri, pošto su bili smešteni kod različitih staratelja u ranom detinjstvu.
[cut]
Patrik je bio usvojeno dete i nije znao za svoju biološku porodicu sve do punoletstva.


Na kanalu "Discovery" je bila emisija o deci koja su data na usvajanje i koji su posle vise godina upoznali svoju biolosku porodicu. Za razliku od ostalih prica, ova emisija prati poremecaj u kojima se bukvalno zaljubljuju bioloski bliski rodjaci [brat u sestru; majka u sina]. Razlog za to je, kao i u ovom slucaju, to sto nije postojalo "rodbinske" ljubavi/privlacnosti, pa psiha osobe nije mogla drugacije da reaguje nego sa "fizickom" privlacnoscu.
Hteo bih da napomenem da se ta osoba zaljubila onog momenta kada je upoznala rodbinski blisku osobu. Znaci, nije se javljala postepeno.

Ako bi dete dato na usvajanje povremeno vidjalo svoju biolosku rodbinu - mozda do toga ne bi doslo. To je moja teorija, ali sta vi mislite o tome?

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
Babily
Veciti optimista
Veciti optimista





Datum registracije: 28 Avg 2006
Poruke: 5506

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 10, 2007 6:30 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

EGO! je napisao/la sledeće:
Nisam glasala u anketi jer se ne slažem sa navedenim.

Smatram da i jeste i da nije kriminalno delo: smatram da jeste jer će ta dva poremećena deteta patiti do kraja života zbog svojih nedostataka jer neće moći da žive "normalno; a mislim da nije jer su se ipak voleli, mada ni to nije opravdanje Rolling Eyes ali neki neki ljudi bi svašta činili za ljubav....

Mislim da jeste ljudsko pravo na izbor partnera, ali ne mogu da glasam za to kad pomislim na ono dvoje dece. Confused

Ne mogu ni da glasam za to da je to nešto sasvim normalno jer mnogi ljudi pate zbog toga i nije mi normalno da se brat i sestra skontaju.


Skroz bih se slozila sa EGO...
 
dragoje
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 17 Okt 2006
Poruke: 74

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 11, 2007 2:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da je to zaista zestok poremecaj. imam i ja brata, ali on mi je jednostavno brat, ne mogu ni da ga zamislim kao nesto drugo. Ali, najgore od svega je kada takvi parovi imaju djecu... pa, na sta oni misle, ogroman je rizik da dijete bude nenormalno!!!
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 11, 2007 5:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U bivšoj nam državi (SFRJ) po zakonu se nije moglo ženiti do unutar 10-og koljena. Ja mislim da je to tako u redu. Nažalost nove vlasti pokušavaju smanjiti tu razinu na do 3-eg koljena (možda je ovo već promijenjeno, nisam siguran). Braća i sestre ne bi trebali biti ženjeni, incestu se na kraju krajeva treba suditi...

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
sanjica980
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 43

Datum registracije: 24 Feb 2005
Poruke: 393
Mesto: beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 11, 2007 7:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

cista bolest,strasno
ne znam sta bih rekla bljak

_________________
ljubav je gospodar, a ti si rob
 
black_panthera
Iskusni član
Iskusni član





Datum registracije: 03 Mar 2007
Poruke: 761

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 11, 2007 10:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

po meni to je bolest i trebali bi na lijecenje
 
:LOL:
>bitchy witch<
<b>>bitchy witch<</b>



Godine: 37

Datum registracije: 18 Jan 2007
Poruke: 2107

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 12, 2007 1:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jeza me prosla dok sam iscitavala ove redove. Vec sam nesto nacula na ovu temu, naravno, vrti se po novinama i tv-u,ali nisam se nesto posebno obazirala. Izgleda da me sad dotuklo.
Smatram da je to granica koja se ne sme preci.
Zaista to je "the end". Nema dalje. Ako i to dozvolimo onda nam nema spasa.
Evil or Very Mad
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Incest-tabu, ili nesto sto postaje normalna svakodnevnica? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Strana 2 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon