www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Najveci problemi danasnjice
Strana 1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  

Najveci problemi danasnjice?
Droga
45%
 45%  [ 17 ]
Pedofilija
13%
 13%  [ 5 ]
prostitucija
0%
 0%  [ 0 ]
ubistva i samoubistva
18%
 18%  [ 7 ]
anoreksija i bulimija
0%
 0%  [ 0 ]
nesto drugo
21%
 21%  [ 8 ]
Ukupno glasova : 37

Autor Poruka
Lilly lovedoll
*GiMmE mOrE*
<b>*GiMmE mOrE*</b>





Datum registracije: 26 Maj 2006
Poruke: 3257

north_korea.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 03, 2007 3:24 pm    Naslov poruke: Najveci problemi danasnjice Na vrh strane Na dno strane

Koji su po vasem misljenju najveci problemi danasnjice?

Droga je prirodna ili sintetička hemijska supstanca koja utiče na promene u fiziološkim i psihičkim (intelektualnim, emocionalnim i motivacionim) funkcijama, bitno menja ponašanje. Višekratna upotreba dovodi do navikavanja ili stvaranja (psihičke i/ili fizičke) zavisnosti. Uzimanje nekih droga (heroin, krek, kokain) dovodi brzo do stvaranja zavisnosti, a kada se naglo prestane s njihovim uzimanjem dolazi do apstinencijalnog sindroma.

Prostitucija je forma seksualne eksploatacije gde žensko telo postaje roba za kupovinu i prodaju. Prostitucijom se narušava ženski telesni integritet i ljudsko dostojanstvo koji su osnova svih ljudskih prava. Prostitucija je način da muškarac ima pristup ženskim telima i seksualnosti, a zasnovana je samo na moći novca i prisile. Prostitucija, kao i fizičko nasilje, je način da muškarci kontrolišu žene.

Pedofilija - seksualna abnormalnost koja obuhvata seksualnu sklonost prema djeci pretpubertetskog i ranopubertetskog uzrasta. Veoma je osuđivana u društvu i zabranjena je zakonom. Ovaj poremećaj je češći kod osoba muškog pola (i kod heteroseksualaca i kod homoseksualaca), a njima mogu biti privlačni i dječaci i djevojčice.

Samoubistvo je namerno oduzimanje sopstvenog života, zbog različitih motiva. Prema psihoanalizi, samoubistvo je čin autoagresije, izraz sadizma super-ega koji se okrenuo protiv same osobe. Samoubistvo je očajnički protest, ono je čin pobune ega protiv tiranskog superega i, istovremeno, poslednji pokušaj zadobijanja njegove naklonosti. Samoubistvo je, prema Frojdovoj teoriji nagona, najdirektniji izraz nagona smrti, odnosno impulsa za totalnom autodestrukcijom. Mnoge osobe reaguju suicidalnim idejama u kriznim situacijama, a da mogu proći godine da ih ne ostvare, ili koriste suicidalne intencije da bi izazvale pažnju okoline. Ipak, na svaku suicidalnu težnju treba na vreme obratiti pažnju. Prevencija suicida zauzima važno mesto u medicinskim i socijalnim uslugama.


 
EGO!
Stojke's bitch!
Stojke's bitch!



Godine: 33

Datum registracije: 25 Sep 2006
Poruke: 5644
Mesto: U svom svetu tame,ušuškana u kolevci samoće i neostvarenih želja,izgubljena u sopstvenom životu

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 03, 2007 3:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zaboravila si nekrofiliju, piromaniju.... Laughing

Šalu na stranu, najgore mi je:

- narkomanija
- pedofilija
- silovatelji
- "odrasle klinke"

_________________
Baš je dobro biti ja,
ni sa kim se ne bih menjala,
i kad bih se opet rodila,
ja bih opet bih bila ja!

* B.I.T.C.H. 4EVER *
Exclamation Being In Total Control of Herself Exclamation

 
please
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 25 Apr 2006
Poruke: 1427
Mesto: pogresna drzava

france.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 03, 2007 3:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja glasam za "nesto drugo" Confused
jer sve gore navedeno je rezultat egoisma i egocentrizma.
zivimo u svetu gde se svako sve vise samo samim sobom bavi.
nista nas se vise ne tice osim nas mali,sitni zivot.
necija nevolja?
"hajd' bas mi je zao nego sta ja tu mogu uciniti?"
"necu da se mesam"
"nije moja posla"
"sam(a) je kriv(a)"
itd,itd,itd
znate dobro te recenice,ubedjena sam.
kazemo ih mi za druge i drugi ih kazu za nas.i tako u nedogled.
nikoga vise nije briga ni za koga.
na toj cinjenici se sve nevolje baziraju,mislim Rolling Eyes

_________________
www.ONE.org
 
Lilly lovedoll
*GiMmE mOrE*
<b>*GiMmE mOrE*</b>





Datum registracije: 26 Maj 2006
Poruke: 3257

north_korea.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 03, 2007 3:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja se izvinjavam sto sam navela samo ove stavke, zurim se pa nisam mogla vise...Navescu kasnije jos toga...
 
~brza~
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 15 Jan 2007
Poruke: 497
Mesto: Dubrovnik

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 03, 2007 7:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Glasala sam za pedofiliju, to mi je ono najodvratnije i take ljude treba doživotno iza rešetaka Evil or Very Mad
 
Lilly lovedoll
*GiMmE mOrE*
<b>*GiMmE mOrE*</b>





Datum registracije: 26 Maj 2006
Poruke: 3257

north_korea.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 03, 2007 10:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Osim navedeniih, tu su i jos mnoge stvari kao:

Anoreksija, poznata kao jedan od poremećaja u ishrani, je mnogo više od obične bolesti. Anoreksija je poznata kao bolest izgladnjivanja do smrti. Danas je najčešće imaju manekenke ali je sve zastupljenija u svetu. Anoreksične osobe žude za savršenstvom i misle da će ga naći izgladnjujući se kako bi bili poput manekenki iz časopisa ili televizije koje su već toliko učestale da ih više i ne primećujemo. Anoreksija se javlja kod tinejdžerki najčešće u periodu od 15 do 18 godina i može imati drastične posledice. Javlja se prvo kao želja da se smrša kako bi se oslobodili viška kilograma. Zatim osobe prelaze u drugu fazu u kojoj shvataju koliko je lako izgubiti kilograme i počinju da se izgladnjuju sve više kako bi "došli do savršenstva". One polako postaju depresivne, usamljene i jedino ih u životu održava ta želja za mršavljenjem. One obično misle da su jako privlačne i ne primećuju svet oko njih već žive u nekom nerealnom svetu. Znaci anoreksije su opsednutost hranom, raznim metodama kuvanja, brojenjem kalorija i preteravanjem sa fizičkim aktivnostima. Posledice anoreksije na početku su opadanje kose, suva kosa, suvi nokti, koža koja se peruta, slab imuni sistem, česte glavobolje.

Bulimija je patološka potreba za hranom, nekontrolisana proždrljivost, praćena osećanjem nezasite gladi. To je poremećaj u ishrani kod koga se patološki ekscesivan apetit smenjuje sa epizodama pražnjenja – samoizazvane mučnine laksativima, pilulama za dijetu i sl. Bulimija obično počinje kao vrsta dijete. Podtipovi uključuju bulimiju sa ili bez pražnjenja ili druga neprilagođena kompulzivna ponašanja.

Rasizam je naziv za ideologiju koja smatra da je rasa temelj ljudskog društva, odnosno da pripadnost pojedinca određenoj rasi mora biti osnov za njegov društveni položaj.Rasizam se ponekad definira i kao vjerovanje da su pojedine rase superiorne ili inferiorne jedna drugoj. Na osnovu tog vjerovanja se rasizam nekad jednostavno definira i kao rasna netolerancija.
 
dzsap
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 51

Datum registracije: 17 Apr 2006
Poruke: 70
Mesto: zemun

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 04, 2007 5:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

najveći problem današnjice je to što su ljudi shvatili da život netraje večno i da sve životne radosti koje nas okružuju neće trajati večno, pa se trude da na uštrb velike većine ostalih ljudi koji to još nisu shvatili uzmu i oduzmu sve ono što život nudi, po zadnjoj statistici u svetu od gladi dnevno umre 18000 dece, kozna koliki je broj dece koja nemaju nesamo pitku vodu nego i vodu za običnu higijenu, cifre su vrlo poražavajuće za današnje sofisticirano napredno civilizovano društvo, mislim da je najveći problem današnjice pod jedan rat ,a pod dva bog[U] ili već svi ti izmešljeni likovi od hrišćana preko budista do muslimana...jer kako reče neko da ljudi nisu izmislili boga ne bi bilo ni rata ! Rolling Eyes Shocked

_________________
dzsap
 
slacky_slacky
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 01 Mar 2007
Poruke: 17

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 04, 2007 5:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sve od navedenih tacaka se moze uzeti za problem danasnjice, ali naravno ima ih jos
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 06, 2007 2:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Od droge nekako krece vecina problema..i Prostitucija i ubistva i samoubistva..e sad tesko je povezati pedofiliju sa drogom, posto je pedofilija sama po sebi bolest, dok je recimo anoreksija i bolimija nesto sasvim deseto..hm..recimo da svaki od navedenih povlaci jako puno dubljih i tezih posledica i problema, ali na drogu bih ipak stavila poseban akcenat Rolling Eyes

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 07, 2007 3:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kratko i jasno MTV, to je velik problem današnjice.šopaju nas kojekakvom "muzikom" kojekakvim mačotima i zgodnim djevojkama, a djeca to gledaju i eto šta dobijamo, djevočice sa 10 11 godina koje žele biti ko one na TV. plus a ovo je moje lično mišljenje i ograničeno na naš narod, to je TV PINK. onakvih nebuloza i glupiranja to još nisam vidio

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
poison
~Chase The Sun~
<b>~Chase The Sun~</b>



Godine: 40

Datum registracije: 10 Jul 2004
Poruke: 6599
Mesto: ¤In The Land Of The Holy Sun¤

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 08, 2007 1:20 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

po meni najgori problemi svijeta su droga i sex oboje na prvom mjestu.

droga jasno vam je... sex...svi varaju, sire bolesti, rade kojekakve bolestine, sajmovi erotike i sl. orgije. klinke koje su vece BiiiiP nego prave prostitutke...pa pogledajte malo malo negdje izleti neki bolesni filmic u zadnje vrijeme uglavnom su autori klinci.pa je l to normalno??? Rolling Eyes i kojekakve zabavice na kojima se naviklo dobro navuc nagutat kojecega pa se onda kresnut pred svima il u najboljem slucaju u wc, pa onda odma iza toga kresnut se s nekim drugim....pa njih par na noc. nit znas s kim si bio nit sta radis.bolesno.eto to su teski problemi svijeta i nikad ih se necemo rijesit jer umjesto da se suzbijaju oni se sve vise poticu. dajte pogledajte house spotove. u svakom spotu plaze jedni po drugima.musko zensko... ko bi ga znao, izgleda da nije ni vazno Rolling Eyes rijetko koji house spot ne promovira bolestine. dajte samo pogledajte naziv pjesme ( big black- ne zelim govotit o rijecima, work this pussy, finger fuck, boom i fucked your boyfrend, nesto tipa we know how to fuck face down ass up in the air..) zato mi se nekad house muzika gadi Rolling Eyes

drogu ne obradjujem tolko zato sto svi znamo da je problem al na sexualne bolesnoce ljudi nekako ne obracaju paznju nego ih poticu zato sam se koncentrirala na to.

Short Dick Man
Ah, ah, ah, ah ....
Iny weeny teeny weeny
Shriveled little short dick man
Don't want don't want don't want
Don't want don't want don't want

What in the world is that thing?
Do you need some tweezers to put that little thing away
That has got to be the smallest dick
I've ever seen in my whole life
I have ever seen in my whole life
Get the fuck outta here

Uh! Uh! Uh! ....
Isn't that cute an extra belly button
You need to put your pants back on honey

Iny wee iny wee ....
Iny weeny teeny weeny shrivled little short dick man

Pobre, pobrecito
Que diablo eso
Pobre, pobreci, pobre, probrecito
Que, que, que, que, que diablo eso

itd. u tom stilu ili rijeci tipa have you ever fucked on cocaine...eto to je problem. sto nas kroz zivot vode takve stvari. ma daj bolesno Exclamation

_________________
 
Babily
Veciti optimista
Veciti optimista





Datum registracije: 28 Avg 2006
Poruke: 5506

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 10, 2007 6:48 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Glasala sam za drogu iako su svi ti problemi podjednako rasprostranjeni...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Najveci problemi danasnjice Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3  sledeća
Strana 1 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon