www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Vasa omiljena bajka iz detinjstva
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJENA soba ~
::  
Autor Poruka
Charmed
Malo ~ mače ~
Malo ~ mače ~





Datum registracije: 03 Avg 2004
Poruke: 14625
Mesto: Nije bitno ko je odakle bitno je ko je kakav covek

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 30, 2005 2:30 pm    Naslov poruke: Vasa omiljena bajka iz detinjstva Na vrh strane Na dno strane

Verovatno ste kao dete imale omiljenu bajku - onu koja vam se dopadala više nego sve ostale, onu u kojoj ste zamišljale sebe kao glavnu junakinju. U međuvremenu ste, naravno, odrasle, ali vam je ta bajka ostala draga, nekako lepša, ili bar vama draža, od svih ostalih. Tako je bar s većinom. Da li ste znale da na vaš život veoma utiče vaša omiljena bajka?


_________________
Pre nego sto se dodje do brzopletog zakljucka i pre nego sto se pocne misliti lose, Gledaj sa paznjom detalje, vrlo cesto situacija nije onakva kako izgleda nama na prvi pogled!!!!
 
Ellectra
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 15 Sep 2005
Poruke: 106

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 30, 2005 3:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da, citala sam o tome...to valjda ima veze sa psihologijom self-koncepta koja tvrdi da se u detinjstvu usvaja odredjen model ponasanja koji ima veliki subliminalni uticaj na sve sto, kao odrasle osobe, cinimo...ukoliko se usvoji pogresan sablon-treba mnogo truda da se to izmeni. Bajke, po toj teoriji, imaju, uz roditeljska usmerenja, odlucujuci uticaj...i povezuju se sa Jungovim arhetipovima.

Meni sve to zvuci previse deterministicki, ne volim da mislim da je moj zivot u velikoj meri vec odredjen, vise me privlaci ideja da moji izbori oblikuju moju stvarnost od toga da te izbore pravim pod uticajem podsvesnog koje je oblikovano pre no sto sam postala svesna sebe. Inace, moja omiljena bajka bila je i ostala "Uspavana lepotica'...
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 31, 2005 10:24 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma sve, ali sve, sve sve Andersonove (Hans Kristijan Andersen) bajke! I uglavnom sve Grim bajke volim da procitam! Mada, Anderesena, ponovo i ponovo, volim da citam i danas! Obozavm "Zvonar Bogorodicne crkve" (Viktor Igor ), i kada sam prvi put procitala tu bajku, plakala sam kao kisa! Very Happy I dan danas, vrlo rado odgledam crtani film!
Obozavam i "Grof od Monte Kristo" i film sam gledala! Nesto fenomenalno, fantasticno.......
Ne znam koju bih odvojila kao bas omiljenu, ali recimo, pored "Zvonara" i :Grofa", najomiljenije su mi: "Snezna kraljica" , "Mala sirena", "Carevo novo odelo", "Olovni vojnik", "Mali princ".......................

Povezanost psihologije i bajke, je u najmanju ruku zanimljiva! Ali recimo, meni je na tu temu, najzanimljivije bilo, Frojdovo tumacenje bajki! To treba naci da procitate, jer je stvarno super zanimljivo! Wink

_________________


 
Maja S.
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 43

Datum registracije: 18 Jun 2005
Poruke: 1570

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 31, 2005 2:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Uspavana lepotica je definitivno ila bajka koju sam uvek i slusala i citala....

Takodje se secam da sam jako volela da gledam one slikovnice sa bajkama i sa iscrtanim devojkama u svetlucavim haljinicama i svetloj kosi.

Inace, mislim da bajke i slicne price pozitvno uticu na decu. Pa na kraju krajeva za decu su i pravljene.
Jedino sto treba deci pored citanje bajki objasniti i realnost da deca ne i zivela u zabludi.

_________________
"Strast je zaludjenost nekom osobom, želja za nekim...Kada strast prodje na svetlo izlazi ljubav. Jer ljubav znači voleti nečije mane, dok STRAST voli vrline..."
 
kapljica
ULT_RAS-ov Anđelak
ULT_RAS-ov Anđelak



Godine: 40

Datum registracije: 17 Avg 2005
Poruke: 1985
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 31, 2005 6:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni je omiljena bajka/legenda, sta je vec, o kralju Arturu i vitezovima okruglog stola. Kao mala zivela sam u Oxfordu u Engleskoj i tamo isla u obdaniste...i stalno nam je vaspitacica pricala tu pricu. Posle smo i pravili malu predstavu na tu temu i ja sam se bas uzivela u ulogu princeze Gvinevere da sam i kod kuce izigravala Arturovu kraljicu Razz Kasnije kad sam porasla procitala sam sve knjige koje sam nasla na tu temu, odgledala sve filmove...Prosto i dan danas sam zaljubljena u celu tu pricu...
A kako je sve to uticalo na moj dalji zivot...to je da ocekujem od svakog muskarca da bude 'moj vitez' ... a toga nema in real world vec sam u bajkama.

_________________

Kad suze govore, istina razvaljuje
I svaka rec me obori s nogu
To sto si varao, to bih ti oprostila
Al' sto si mene - to ne mogu!
 
Lilly2eternity
*Lilly the Killy*
*Lilly the Killy*



Godine: 39

Datum registracije: 24 Sep 2005
Poruke: 3266
Mesto: The Kingdom of Far Far Away

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 05, 2005 2:32 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mala Sirena - Bez konkurencije! I taj crtani sam isto najviše volela!

_________________
Ja mogu da ti pokvarim dan, k'o crna zemlja teška sam
ali umem da te volim k'o nijedna...

Uvek sam htela divlje, a terala pitome
zbog toga i srce moje se ne daje nikome
samo se tuge broje za pogrešne izbore
i šta mi drugo ostaje nego da ti verujem
dobro moje...
 
Toplica Milan
Banovan!

Balkanska korida
Balkanska korida



Godine: 51

Datum registracije: 20 Jul 2005
Poruke: 6574
Mesto: Senje - Cuprija

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 10, 2005 9:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane


Ne znam koja bi mi bajka bila omiljenija između ove tri koje sam najviše voleo.
Trnova Ružica
Pepeljuga
Snežana i 7 patuljaka

Neke sam bajke a i basne imao na slikovnicama.
Prelepi su to bilie dani.

Da ne zaboravim :
Čardak ni na nebu ni na zemlji.

_________________

† Gospode Isuse Hriste sine Boga živoga pomiluj mene grešnoga.


Poslednja prepravka: Toplica Milan datum Čet Nov 10, 2005 9:48 pm; ukupno izmenjena 1 put
 
PiNkLaDy
Miss Smart
Miss Smart



Godine: 39

Datum registracije: 14 Maj 2005
Poruke: 14060
Mesto: Beograd/USA

usa.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 11, 2005 7:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pepeljuga i Mala sirena....

_________________
Nocu kada spavas
sanjivo te gledam
I gusim slatku ceznju
koja me nosi
I dok mazim te ja mislim
zar je moralo ovako
Menjas se i boli me
al' trpim jer volim te...
 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 14, 2005 1:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mala sirena i Uspavana lepotica...

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
Little_dress
~50% angel & 50% devil~
~50% angel & 50% devil~



Godine: 43

Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 3035
Mesto: Dream world

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 14, 2005 4:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mermaid

_________________
 
yeki
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član





Datum registracije: 12 Feb 2003
Poruke: 597
Mesto: beograd

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 14, 2005 11:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Lepotica i zver...
Inace,obozavam i dan-danas bajke...

_________________
Strip smile
Lose cool
Bleed the day
And break the rule
 
ana.n
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 35

Datum registracije: 30 Maj 2005
Poruke: 251

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 16, 2005 9:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jao ne znam tacno koju da izdvojim, volela sam sve bajke, ali recimo pepeljuga, Mala sirena i Uspavana lepotica
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJENA soba ~ -> Vasa omiljena bajka iz detinjstva Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  sledeća
Strana 1 od 10

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon