www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Istrazivanje Online igara
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Gaming World ~ -> ~ Razno ~
::  
Autor Poruka
miljana58
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 18 Apr 2006
Poruke: 32

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 04, 2007 8:24 pm    Naslov poruke: Istrazivanje Online igara Na vrh strane Na dno strane

Sto pre mi je potrebna pomoc oko Online igara:najpopularnije, trenutno aktuelne, najzaraznije, neka statistika,...
Istrazujem ovaj novocivilizacijski fenomen za clanak koji treba da napisem o uticaju online igara, ali sa aspekta nekog ko je duboko u tome i poznaje problematiku, a ne sa psihijatrijske strane koja stalno brblja o negativnom uticaju, otudjivanju i sl.
Znaci hocu da vidim kako Vi dozivljavate provodjenje vremena uz igre na netu.
Svaka pomoc mi mnogo znaci...
Pa cekam, uvedite me u taj neverovatan svet Wink



_________________
***
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 04, 2007 11:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kako da pocnem....
Prvo Online igre su uglavnom male i veoma u zaraznee i znaju da ti ubiju gomilu vremena a da to i ne primetis,isto kao i sa surfovanjem po netu...

Naravno potencijal online igranja su uvideli i sami proizvodjaci igara tako da danas tesko da mozes da nadjes igru koja moze kao nekad da se igra u dvoje na 1 kompijuteru,vec ako hoces da igras u 2 ili vise igraca sada moras biti povezan nu mrezu ili da igras preko nekog od servera na netu...

Sto se tice sitnih Online igrica ja sam svojevremeno znao da provodim po celu noc s drustvom igrajuci covece ne ljuti se...POstojao je slovenacki sajt www.igrajmo.se/clovek (mislim da vise nije aktivan) gde je bilo drustvo iz cele bivse juge,....Jos sta je bio najveci fazon,ispod polja za igru je bio deo za chetovanje tako da si uporredo mogao da igras i da chetujes s ljudima s kojima igras,...tako da je bas bio popularan...

Sada imas sajtove tipa www.igrice123.com i slicno gde mozes da nadjes gomilu malih online flesh igrica i da ubijas dosadu(cak i vise no sto bi trebalo).Najgore je sto su sve te igre temeljene uglavnom na igrama koje smo mi igrali kao mali tako da kad sada ovako matori naletimo na njih,onda se zabezeknemo i zaboravimo na vreme jer nas usput pomalo vracaju i u mladost,...

Znaci kao sto vidis evo da se malo postavim po strani:Online igrice su u globalu veoma zabavne pogotovo sto su prosto/slozene(znaci jednostavne ali s ponekom cakom s vremena na vreme cisto da bi vas drzale zagrejanim) ali takodje nas starije privlace s time sto je dosta igara iz nase mladosti postavljeno na net u vidu online igrica tako da kao sto sam rekao to nam dodjee ko podmladjivanje,....

E sada da predjem na to malo objektivnije...
Onaj koncept s Clovekom(covece ne ljuti se) gde jee moglo uporedo da se chetuje i da se igra bas ubije vreme jer uporedo radite 2 stvari-pricate i igrate,kao da ste s tim osobama u vasoj/njihovoj sobi...E sada taj koncept je dobar za razliku od ostalih Online igara sto npr ostale igre pored zaraznosti ne podrzavaju chetovanje tako da nas udaljavaju od drustva,dok koncept online igara gde je kao i kod Cloveka ukljuceno i chetovanje je mozda jos popularniji jer istovremeno sticete nove prijatelje,ali opet to treba ograniciti da nee bi izgubili prijatelje u realnom zivotu...


Zakljucak je da su Online igre veoma zarazne pogotovo zato sto ima milion malih igrica na netu i svakim danom ih ima sve vise i vise i dok izadje 1 igra za kompijuter za to isto vreme se pojavi na stotine malih igrica na netu cime stalno moze da se drzi paznja zavisniku od online igranja igrica...

Sto se tice kompijuterskih igara koje su multiplayer modove (za igranje u 2 ili vise igraca) prebacili da mora da se igra preko mreze ili neta,tu je situacija mozda jos zanimljivija jer npr iz celog sveta ljubitelji odredjene igre igraju 1 protiv drugih i takmice se ko ce imati vise pobeda,poena,oruzija,bolja kola,.....
Samim tim sada mozda uvidjas zasto su Igraonice postale takav bum....Jer kompijuterski protivnik uvek ide po programiranim rutama(retko kad je nepredvidiv) dok npr u multiplayer modu svaki igrac igra onako kako on zna tako da je ekonkurencija veca ima vise varijabli,uvek postoji bolji od boljeg i uvek neko hoce da pobedi i bude bolji od nekog drugog,...i tako u nedogled,...

nadam se da sam ti koliko toliko priblizio tematiku i pomogao oko Online igara....

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
miljana58
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 18 Apr 2006
Poruke: 32

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 06, 2007 2:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hvala pomoglo je.Ipak me malo vise zaintrigirao poslednji pasus.Vise sam mislila na neke komplikovanije igrice WOW, Counter Strike,....I sami vidite da neznam koje su vec prevazidjene a koje "moderne".Znam samo da je to jedan svet kome se sto vise klinaca predaje svakim danom,pocinje se sa igraonicama,zatim traze da se uvede internet kod kuce(u slicaju da ga nema),i na kraju zavrsavaju medju cetiri zida ne izlazeci iz sobe,nekad i danima.Na tu vrstu zavisnosti mislim.Naravno to se ne dogadja samo klincima.Volela bih da znam sta je to toliko privlacno?Jer ma koliko se trudila ne vidim uzbudjenje i svrhu....

_________________
***
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 06, 2007 5:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

PA koliko ja znam jos uvek je jako popularna Counter Strike,iako mene nikad bas nesto nije privlacila...

A kao sto sam i rekao u zadnjem pasusu:
Citat:
...ljubitelji odredjene igre igraju 1 protiv drugih i takmice se ko ce imati vise pobeda,poena,oruzija,bolja kola,.....
Samim tim sada mozda uvidjas zasto su Igraonice postale takav bum....Jer kompijuterski protivnik uvek ide po programiranim rutama(retko kad je nepredvidiv) dok npr u multiplayer modu svaki igrac igra onako kako on zna tako da je ekonkurencija veca ima vise varijabli,uvek postoji bolji od boljeg i uvek neko hoce da pobedi i bude bolji od nekog drugog,...i tako u nedogled,...

Znaci kod nas muskaraca je izrazen medjusobni takmicarski duh,i zelja za pokazivanjem...a usput smo i dalje velika deca.Tako da ta kombinacija s nekom igrom koja nas zanima i gomilom drugih ljudi s kojima mozemo da se takmicimo i da im "pokazujemo" da smo bolji (ili losiji).Eto to je ta ubistvena kombinacija neprestanog igranja.....

A na sve to sta je mozda jos i dodatni element tolikog zaludjivanja npr Counter Strike-om je to sto je to ratna igra a zna se da su ljudi po prirodi destruktivni ,pogotovo kad prazne negativnu energiju koju danas akumuliraju na svakom cosku,....

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
Теодул
Banovan!

Dobro upućeni član
Dobro upućeni član





Datum registracije: 24 Feb 2007
Poruke: 504
Mesto: Srce, a u srcu SRBIJA!

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 15, 2007 2:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

www.bitefight.ba

_________________
"Svaki pedalj nase SPRSKE ZEMLJE SVETE, brane nam junaci iz KOZARSKE PETE!!!"
 
Kobass
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 23 Jul 2006
Poruke: 189

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 29, 2007 11:23 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

www.americasarmy.com/
propagand kakve nigde nema...
 
Danchy
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 10 Jan 2007
Poruke: 81

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 29, 2007 11:28 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

[Donnie Darko] je napisao/la sledeće:
www.bitefight.ba


upravo tako...nema nista bolje Wink

_________________
Jaci je ponos moj od bola...ma idi do djavola!


klikni Smile
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Gaming World ~ -> ~ Razno ~ -> Istrazivanje Online igara Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon