www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Montenegro ~ skriveno mesto između planina i mora
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Turizam ~
::  
Autor Poruka
škorpijica
~ noćna mora mnogih ~
<font color='blue'><b>~ noćna mora mnogih ~</b></font>





Datum registracije: 07 Sep 2004
Poruke: 59506
Mesto: ....tamo gde Dunav ljubi nebo...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 09, 2007 4:44 pm    Naslov poruke: Montenegro ~ skriveno mesto između planina i mora Na vrh strane Na dno strane

Da li je veća atrakcija letovanje ili zimovanje u Crnoj Gori? Jeste li odvojili jedan odmor i za ove prirodne lepote? Da li je crnogorsko primorje vaš izbor?

Prenesite vaše utiske, vredi li odmor u Crnoj Gori para koje izdvojimo za to putovanje? Da li se opredeliti za privatni ili hotelski smeštaj, jesu li cene prikladne onome što se nudi? Pomozite nam u odabiru mesta koje će biti naša luka pri sledećem putovanju u Crnu Goru Very Happy



Molila bih članove da ne unose političke i uvredljive komentare, reč je isključivo o prirodnim lepotama i ličnim utiscima, hvala na razumevanju



_________________

"...dvoje ljudi koji su se voleli ne mogu biti prijatelji, jer se svaki susret svodi na previše tajanstvenih pogleda, da bi se prestali nadati..."
"Znas, crne rupe nastaju kada se um ubrza do beskonacnosti, ali u negativnom smislu, tako da u njima nema nicega. Nema prostora. Vremena. Nema drugih ljudi. Nema cak ni tebe. U crnim rupama mozes lepo da se zezas. Lebdis iznad zemlje. Slusas rock'n'roll. Dozivas kisu ili maznes neku lepu ribu. Samo je bezveze kad se probudis."
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 22, 2007 11:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hm, nisam baš išla zbog atrakcija, ali svakako je to ljetovanje. S obzirom da Rusi i Englesi Sv.Stefan rezerviraju već krajem kolovoza kad odlaze, onda je ljetovanje sigurno - tamo najbolje. Najbolji smještaj, najviše mladih, najviše t. promjeta ima se kad je l.sezona.
Nisam mnogo obišla od Crne Gore, tak da su me Kotor i Herceg Novi najviše se svidjeli. Pa eto nešto i o njima


Tvrđava Forte Mare
Tvrđava predstavlja začetak srednjevjekovnog grada koji je osnovao bosanski kralj Tvrtko I 1382. godine, a oko koga se u vrijeme Stefana Vukčića Kosače formirao značajniji grad i utvrđenje.

Na tvrđavi se sačuvao jedan dio odbrambenog zida na jugoistocnom uglu iz najstarijeg bosanskog perioda.

Radikalna rekonstrukcija izvršena je u vrijeme turske dominacije, kada tvrđava zadobija današnje gabarite, oblike i visine, sve do odbrambene krune sa otvorima za topove.

Sredinom 16. vijeka vrđava se pominje kao "Jaka Kula", ili kao "Kula Abaspaše". Početkom 18. vijeka rekonstruisali su je Mlečani i od tada datira današnji naziv. Sadašnji izgled tvrđave uglavnom su dali austrijanci, koji su 1833, godine izveli niz dogradnji. Tvrđava tada postaje jedan od najznačajnijih fortifikacijskih punktova u gradu.

Manastir Žanjica
Utvrđeni manastirski kompleks sa crkvom Vavedenja Bogorodice nalazi se na malom osrtvu Žanjice na istočnoj strani ulaza u bokokotorski zaliv. Najstariji dio cjeline predstavlja jednobrodna crkva, za koju se vjeruje da potiče iz 15-tog vjeka.

Oko nje su u kasnijoj fazi izgrađeni zidovi utvrđenja približno kvadratne osnove sa kružnom kulom u sjevero-zapadnom uglu, kao i manje manastirske zgrade prislonjene uz zidove na južnoj i istočnoj strani utvrđenja.


 
Francuskinja
♦Un Mal pour un Bien♦
<b>♦Un Mal pour un Bien♦</b>



Godine: 41

Datum registracije: 07 Apr 2005
Poruke: 16007
Mesto: 83700 ST RAPHAEL

france.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 09, 2007 10:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ovako,ovoga leta bih isla sa tetkom u budvi...nisam nikad bila tamo!Isla bih preko agencije,pa bih zelela da mi neko objasni,kako sve to ide...dali moze se bira tacne datume ili je odredjeno,recimo od subote do subote?koliko bih kostalo hotel 3 zvezdice demi_pension oko 7 dana?takodje za povratnu kartu avionom bg_budva ako ima?
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 09, 2007 11:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Francuskinjo, nema avion bg_budva, nego Beograd (aerodrom Nikola Tesla vs.Surčin) - Tivat. Aerodrom Tivat je udaljen od Budve 20km.
Wink A za povratne karte pogledaj ovdje: JAT, za Tivat ih uvijek ima, samo ne znam koji te datum točno interesira. Valjda ćeš nešto naći.
Imaš predstavništvo JAT-a i u Budvi:
Jat Airways
Budva, ul Mediteranska br. 2 ,
+381 86 451 641

Što se tiče smještaja, ovisi od agencije do agencije. Oni imaju neke svoje ponude, obično od jednog do drugog datuma, znači (ovo je samo primer) : od 02.07-09.07. i tako.
Ne znam da li je uvijek jedan tjedan, možeš ti pogledati ako negdje ima da ostaneš dulje, možda 10dana. Agencija ti također ponudi i hotel tj smještaj, možeš birati koliko ćeš zvjezdica, koja je cijena, tj cijena noćenja. Lijepo je naselje Rafailovići, ja sam tamo bila
Možeš i bez agencije ići, tako što ćeš iznajmiti neke sobe E, to već ne znam kako da ti preporučim, pogotovo ne sad jer ne znam da li su još uvijek izbacili svoje ponude. Rolling Eyes

Evo ti njihov sajt, nešto o Budvi ima sigurno (ukoliko ne razumiješ engleski, ima gore u desnom uglu zastavica Crne Gore narandžasta i klikni na nju da razumiješ što piše. Smile
Budva

Eto, valjda sam ti bar malo pomogla Wink
 
Francuskinja
♦Un Mal pour un Bien♦
<b>♦Un Mal pour un Bien♦</b>



Godine: 41

Datum registracije: 07 Apr 2005
Poruke: 16007
Mesto: 83700 ST RAPHAEL

france.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 10, 2007 10:43 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Lepo sto si mi dala neke detalje... Wink znaci kao sto kazes isla bih bg_tivat
A datume bih isla recimo od 4 avgusta pa do 15 avg najkasnije...recimo oko 8 dana!
Ipak cu morati preko agencije jer mi je prvi put...ali pogledacu detalje u adrese sto si mi dala,hvala... Wink
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 10, 2007 4:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

francuskinja je napisao/la sledeće:
Lepo sto si mi dala neke detalje... Wink znaci kao sto kazes isla bih bg_tivat
A datume bih isla recimo od 4 avgusta pa do 15 avg najkasnije...recimo oko 8 dana!
Ipak cu morati preko agencije jer mi je prvi put...ali pogledacu detalje u adrese sto si mi dala,hvala... Wink


Bolje se raspitaj u agenciji, ali ovo je sigurno točna informacija: možeš ići avionom od Beograda do Tivta. Eto, nadam se da sam pomogla malo.
I nema na čemu Wink
 
Francuskinja
♦Un Mal pour un Bien♦
<b>♦Un Mal pour un Bien♦</b>



Godine: 41

Datum registracije: 07 Apr 2005
Poruke: 16007
Mesto: 83700 ST RAPHAEL

france.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 15, 2007 7:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja bih isla u vilu"Tropico",zvala sam licno...Cene su pristojne,25 evra za prespavanje sa pola_pension Exclamation Dali neko poznaje taj hotel pa da mi da neko savete?Kazu da ima njihova plaza i svoj restoran?
 
Francuskinja
♦Un Mal pour un Bien♦
<b>♦Un Mal pour un Bien♦</b>



Godine: 41

Datum registracije: 07 Apr 2005
Poruke: 16007
Mesto: 83700 ST RAPHAEL

france.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 07, 2007 8:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dali neko cuo za Vilu Cvetkovic(tako nesto)?nemogu naci na netu,to je u budvi,850M od plaze pa ako mi moze nego dati detalje...
 
Penelopi26
Banovan!

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 09 Jul 2007
Poruke: 20

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 14, 2007 10:31 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

steta sto moji drahi Crnogorci nece da ulazu u turizam...Primer moze da im bude Turska, koja je u poslednjih par godina napravila pravi bum, samo Crna Gora moze mnogo vise po tom planu, jer ima more a ima da ponudi i dosta drugih stvari..
 
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 19, 2007 12:25 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da Crna Gora ulazi na velika vrata svetskog turizma.Ipak mislim da bi toaj svetski nivo postigla moraće pod hitno riješiti problem putava,jer to sada nisu putevi nego neke rupčage ,pogotovu u sjevernom dijelu.Drugi veliki problem je voda i struja.Uz svakodnevno podizanje nivoa kulture i usluge mislim da Crnoj Gori ne hvali puno da stigne do vrha turističkih ponuda svijeta.

Ljetos sam bio u Baru,Petrovcu,Budvi i Kotoru.
Obišao sam Žabljak,Šavnik,Plužine,Kolašin,Plav,Gusinje i Alipašine izvore.
Moram reći da je sjever Crne Gore prelijep i prava je šteta što se veoma malo ulaže u njega.

Imam i veliku primjedbu na izgled Alipašinih izvora.Bio sam tamo prije 15 dana i pošto je sezona tamo davno završena u vodi tih izvora vidio sam puno smeća,papira,kesa.limenki,čak i puno opanaka...
Ako želimo u Crnoj Gori turizma za higijenu moramo brinuti i kad sezona prođe i uzmemo ono malo para od nadolazećeg naroda.

Ipak Crna Gora je raj na zemlji.

_________________
Junaštvo je kad ja branim sebe od tebe,a čojstvo kad ja branim tebe od sebe...
Vojvoda Marko Miljanov
 
Francuskinja
♦Un Mal pour un Bien♦
<b>♦Un Mal pour un Bien♦</b>



Godine: 41

Datum registracije: 07 Apr 2005
Poruke: 16007
Mesto: 83700 ST RAPHAEL

france.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 06, 2008 5:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Moze li mi neko naci neko plan od Budve sa sve razne ulice??

Please
 
mishelbu2
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 26 Sep 2006
Poruke: 69
Mesto: bu2

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 26, 2008 2:32 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kopiraj ovo zeleno napisano u svoj browser.
Code:
http://www.budva.com/cityguide/mapa.php



edit by škorpijica
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Turizam ~ -> Montenegro ~ skriveno mesto između planina i mora Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon