www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Bilo kuda Turska svuda :)
Strana 1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Turizam ~
::  
Autor Poruka
škorpijica
~ noćna mora mnogih ~
<font color='blue'><b>~ noćna mora mnogih ~</b></font>





Datum registracije: 07 Sep 2004
Poruke: 59506
Mesto: ....tamo gde Dunav ljubi nebo...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 09, 2007 5:40 pm    Naslov poruke: Bilo kuda Turska svuda :) Na vrh strane Na dno strane

Turska.... zemlja u kojoj imate dva kontinenta na dlanu Smile Kakvi su vaši utisci iz Turske? U koje mesto je najbolje otići na odmor? Da li većina ide zbog dobrog odmora ili da se dobro obuče Very Happy Bez koliko novca ne smemo krenuti u Tursku, kakva je usluga, smeštaj, more, hrana, provod... Iznesite sve prijatne i neprijatne situacije kako bismo imali realnu sliku o odmoru u Turskoj Smile



_________________

"...dvoje ljudi koji su se voleli ne mogu biti prijatelji, jer se svaki susret svodi na previše tajanstvenih pogleda, da bi se prestali nadati..."
"Znas, crne rupe nastaju kada se um ubrza do beskonacnosti, ali u negativnom smislu, tako da u njima nema nicega. Nema prostora. Vremena. Nema drugih ljudi. Nema cak ni tebe. U crnim rupama mozes lepo da se zezas. Lebdis iznad zemlje. Slusas rock'n'roll. Dozivas kisu ili maznes neku lepu ribu. Samo je bezveze kad se probudis."
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 15, 2007 11:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam bila u Marmarisu!Treba ga posjetiti jer je pravo dobro mjesto za dobro zezanje, puno sunca i lijepe plaže!!


Grad Marmaris smešten je u predivnom zalivu, prirodno napravljenoj luci, sa zelenim brdima u pozadini. Nalazi se veoma blizu Rodosa, oko 50 min. vožnje hidrogliserom, pa ga i svakodnevno posećuje veliki broj turista sa ovog grčkog ostrva.
Zbog svog izuzetnog položaja i pristupačnosti, uvek je bio idealno mesto za pristajanje brodova. Danas u Marmarisu možete videti veliki broj luksuznih jahti koje koriste ovu luku kao bazu za posete interesantnim mestima po Turskoj. Obala je izuzetno uredjena, sa predivnim malim plažama puno rastinja i blagom klimom. Jedini dokaz izuzetno burne istorije ovog kraja je tvrđava sagrađena u otomanskom periodu. Nalazi se u centru grada, pored turističke luke. Kao i većina turskih gradova Marmaris ima svoj bazar gde možete naći svašta za kupovinu, od koze, krzna, tekstilne galanterije i naravno zlata.


Uz grad Marmaris nalazi se malo letovalište Ičmeler, poznato po predivnim plažama i luksuznim hotelima. Autobuski prevoz do Marmarisa saobraća u toku celog dana na svakih 10 min.


Službena valuta turske je turska lira TRL, ili nova truska lira TRY koja je uvedena 1. janura 2005 kada je sa starih novčanica obrisano šest nula.
Specijalno su problem bile te novčanice sa mali milion nula, pogotovo za turiste jer su prodavci znali ,uturiti, novčanice sa manje nula!!


Obavezno posjetite Kleopatrino ostrvo, Dalijan kanal i Plažu kornjača, to su izleti brodićima koji će Vas ostaviti bez daha ( ovo je moja preporuka) kao i odlazak u njihova poznata Kupatila na masažu!!


 
kapljica
ULT_RAS-ov Anđelak
ULT_RAS-ov Anđelak



Godine: 40

Datum registracije: 17 Avg 2005
Poruke: 1985
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 16, 2007 11:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam takodje bila u Marmarisu.
Utisci su pretezno pozitivni. Jedinu zamerku imam na "dosadne" i napadne Turke koji samo gledaju kako koju paru da izvuku vise od turista (ali opet, ovo nije "fenomen" koji vazi samo za Tursku). Svi za vama vicu "Srbija", "Jugoslavia" (provale nas odmah), bukvalno nas uvlace u svoje radnje, restorane, kafice...Pokusavaju da prodaju i uvale stvari koje nam ni na kraj pameti nisu da kupimo po "napravljenoj" ceni samo za nas...Cenkanje je naravno obavezno i to do iznemoglosti, jer pocetne cene koje vam odvale su bezobrazno visoke, i mogu cak da se spuste na trecinu pocetne. Ali meni se desavalo da ako ne kupim nesto odmah na prvu loptu, kad se kasnije predomislim i vratim, Turcin me zapamtio i nema sile da mi ponovo spusti toliko...u fazonu, ko ti kriv sto si toliko razmisljala...

Sto se provoda tice, meni je bio poprilicno ok. Postoji jedna ulica koja ja puna diskoteka jednih do drugih, iz njih se napolju mesaju muzike i galama. Ali izbor je stvarno veliki i za svakog ima po nesto. Dosadno u svakom slucaju ne moze da bude.

Ono sto se ne sme propustiti su uglavnom SVI izleti koje nase agencije nude, a Andjela ih je vec uglavnom nabrojala.
- To su Efes (i Bogorodicina kuca i ostatci Artemidinog hrama, tj. jedan jedini preostali stub). Meni je bio prelep osecaj da se setam izmedju iskopina i ulicama gde su prolazili i Kleopatra, Aleksandar Veliki... U povratku obavezno traziti vozacu autobusa da prodje starim putem za Marmaris...To je put kojim vise ne idu vozila, okruzen drvecem eukaliptusa (mnogo komaraca! ali je prelepa priroda), i u sva stabla su urezana imena zaljubljenih, jer se veruje da ko se tu potpise ostaje zauvek zaljubljen.
- Zatim podobavezne Pamukale (Hieropolis, Kleopatrin bazen - sto je u sklopu istog izleta).
- Dalian i Plaza kornjaca (mada ne videsmo ni jednu, ali sama plaza je vrh) - u sklopu je i odlazak u banju gde imate cast da se "kupate" u (lekovitom) blatu (koje podmladjuje) u kom su se kupali i Sting i ne znam koji jos poznati likovi, voznja brodicima izmedju malih ostrvaca (trska, trska i samo trska), ali osecaj je kao da se nalazite u nekom filmu, usput se vide i grobnice Kaonosa (nisam sigurna da sam ispravno napisala) visoko u stenama...
- Odlazak u tursko kupatilo, sa saunom i masazom (koja jako kratko traje Sad )
- Icmeler je mesto odmah pored Marmarisa, cini mi se da je oko 2-3km udaljeno. Postoje oni kombiji (iliti dolmusi, njihova zamena za gradske autobuse) koji voze redovno, ali ja sam bez problema isla pesaka. Tamo je plaza nesto lepsa (po meni, mada je u oba slucaja sljunkovita, sto ja ne preferiram) i hoteli su nesto elitniji, a bilo je par koji su dozvoljavali da se kupamo u njihovim bazenima...Mesto je prepuno zelenila i mirnije je od Marmarisa - vise za porodicne varijante.

Sto se kolicine novca tice, cini mi se da svi ovi izleti zajedno su bili negde oko 100e, sto uopste nije skupo u odnosu na ono sta se na njima vidi i dozivi. Postoje i lokalne turske agencije koje nude iste te izlete po manjim cenama, ali ja sam bila ipak za varijantu - sto je sigurno, sigurno je, plus ide se sa nasom grupom i nasim vodicem. Takodje, posto izleti su uglavnom od rane zore (jos ni ne svane) pa do uvece, oni ukljucuju i obroke u toku dana u tu cenu...tako da nama za preostale dane nije otislo vise od 50tak evra za hranu po osobi (restorani, eventualno ponekad fast food). Sto se sopinga tice, zavisi ko sta zeli da kupuje i koliko. Jeftinije je zlato i koza.

Neprijatnosti...pa nije ih bilo osim onog sto sam i na pocetku rekla o Turcima. Eventualno jos odzvanjanje dzamije u ranu zoru ne bude bas prijatno (za onog ko se nije navikao)...
Jedno vece je pocela da pada kisa, obicni letnji pljusak, ali izgleda da im odvodi za vodu i nisu bas najbolje regulisani, jer su ulice bile poplavljene vodom do pola listova, pa smo morali da se izujemo i bosi se vracamo u hotel...

_________________

Kad suze govore, istina razvaljuje
I svaka rec me obori s nogu
To sto si varao, to bih ti oprostila
Al' sto si mene - to ne mogu!
 
KristinaNS
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 38

Datum registracije: 16 Feb 2005
Poruke: 4683
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 17, 2008 12:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja samse ipak odlucila za Tursku ovo leto, mesto Alanja. Jel neko bio, kakve su impresije?

_________________
Ako treba da ogulim kolena da ti priznam kolko sam te volela,ja cu prva...
Na kraj sveta da ti nosim kofere da ih skupljam ako ti se otvore,ja cu prva...
Svako pismo krvlju da ti napise da na tvoje prevare sva mirisem,samo reci idem prva...
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 17, 2008 1:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

izgleda da cu i ja u Tursku ove godine ali jos ne znam gde

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
gaganaa78
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 45

Datum registracije: 23 Jun 2008
Poruke: 1
Mesto: beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 23, 2008 9:19 pm    Naslov poruke: sarimsakli Na vrh strane Na dno strane

da li je neko bio u Sarimsakliju u Turskoj? ako jeste kako je bilo i koji su hoteli dobri? ja bih da idem ali posto sam bila vec u Kusadasiju i Marmarisu sada bih u neki drugi jeftiniji grad u Turskoj. A Sarimsakli je bas povoljan! Laughing
 
slaki_ch
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 29 Jun 2008
Poruke: 20

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 02, 2008 8:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam bio u antaliji pre nekoliko godina.

Bilo je jako lepo samo su jako navaletni prodavci.
Treba ih samo ignorisati.

pozdrav
slaki_ch
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 02, 2008 9:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

u petka putujem u Tursku, nećemo biti "stanovnici" hotela, nego putujemo po zapadu Turske. Nadam se dobrom provodu i ljepoti turske. Kad budu slike, stavljam i utiske sa putovanja.

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 14, 2008 9:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

slaki_ch je napisao/la sledeće:
ja sam bio u antaliji pre nekoliko godina.

Bilo je jako lepo samo su jako navaletni prodavci.
Treba ih samo ignorisati.

pozdrav
slaki_ch


Pa možeš slobodno napisati nešt o Antaliji, nećemo se buniti.
Možda ima netkoga koga zanima.
Doduše, skupocena je, ali zato ima i drugih lijepih mjesta tamo, iako ja ne preferiram Tursku ali je lijepa na osobit način.

gaganaa78, bila sam u Sarimslakiju prije dvije godine i onak..okej je. Mjesto je malo i načičkano hotelima i apartmanima slično Marmarisu, imaš trg, fontanu i puuno kafića, eto meni se dopala plaža, duga je i pjeskovita. Dobro si rekla da nije toliko poznato kao na primjer eto Antalija etc pa su i cijene niže samim tim.
Netko kaže da je bolji Ayvaliku koji se nalazi blizu, no, okusi su različiti. Netko kaže da je Sarimslaki prepun srba a drugi da je okej za porodicu, tak da.. Wink
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 31, 2008 1:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Slegli se utisci sa mog putovanja po Turskoj.

Putovali smo 14 dana, od Istanbula, Afiyon, Hierapolis tu su odma Pamukale, pa Didim, Kušadasi, Efes, Daylan, Kaš, prošli Antaliyu i Alanyu, preko Taurusa i gradića Taškenta do Konye, u Kapadokiju, grad Urgup i zadnje preko Ankare do Istanbula.

Vjerovatno sam nešto propustio, ali mogu vam reći uživao sam. Ipresivna je cesta preko Taurusa, ludilo, Kaš, jako ljep gradić na moru. Taškent, grad za kojeg ni sami građani ne znaju da postoji, svakojaka sela i gradovi, svugdje sam bio prijatno iznenađen kako su gostoljubivi. Neki te hoće malo da zahebu, al to je normala. Ipak, moram reči, da nije ekipa bila takva kakva je, ovo bi bio samo veliki napor.

Sve u svemu, Turska mi ostaje u vječnom i dragom sječanju.

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 31, 2008 2:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

idem u Marmaris, te hvala puno za savete i preporuke Wink

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 19, 2008 10:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

dameski, napiši ovdje koju riječ kad se vratiš tj kad budeš online! baš me interesira kak je ove godine Cool
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Turizam ~ -> Bilo kuda Turska svuda :) Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3  sledeća
Strana 1 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon