www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Grčka ... zemlja mitoloških spomenika
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Turizam ~
::  
Autor Poruka
Ivankamaza
~Ljubav i Snovi~
<font color='blue'><b>~Ljubav i Snovi~</b></font>



Godine: 38

Datum registracije: 19 Okt 2004
Poruke: 53570
Mesto: ~ Paris je t'aime ~

france.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 11, 2007 12:17 pm    Naslov poruke: Grčka ... zemlja mitoloških spomenika Na vrh strane Na dno strane

Dakle, recite nam sta mislite o Grckoj, zanimaju nas vasi utisci.
Gde ste bili, sta ste videli, sta vam se najvise svidelo a sta nije ?
Da li vam je skupo... ? Recite nam sve o Grckoj Wink


 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 16, 2007 6:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Za mene je Grčka najljepša zemlja na Mediteranu.
Ima najsavršeniju obalu prepunu plaža, grebena, primorskih gradića bogatih hotelima, noćnim provodom.
To je zemlja u koju, vjerujte mi, mnogo ljudi ide najmanje dva puta.
Ja sam jednom otišla, od Soluna-do Atine-Halkidikija-Rodosa-Mikonosa-Santorinija - pa do zapadnih Jonskih ostrva Krfa-Zakintosa-Kefalonije i eto, nisam se zaustavila!

Svako mjesto, grad ili turističko mjesto je posebno za sebe, ali ih spaja ista istorija koja je možda netkome dosadna ali meni je prelijepa.
Pogotovo sve vezano za Homera.

Grčka će Vam pružiti sve što poželite.
Ako želite luskuz, uvijek ćete ga moći naći. Velelepnih hotela sa pogledom na more rezedo boje i peščane plaže - ima svuda.
Ako želite dobar provod-birajte Rhodos,Mikonos, neka ostrva!!

Za Grčku ne morate ponijeti sa sobom puno para, niti uplatit neki skupoceni smještaj. Tamo , gdje god da odete, najmanje ćete vrijemena provest unutra. Bit ćete stalno vani i uživat u njenim ljepotama


Nadam se da sam Vam bar malo dočarala Grčku, ali doista, sve je od srca.
Da ulepšamo malo temu Smile




Partenon



 
kapljica
ULT_RAS-ov Anđelak
ULT_RAS-ov Anđelak



Godine: 40

Datum registracije: 17 Avg 2005
Poruke: 1985
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 17, 2007 11:54 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Odakle poceti? Ako sam dobro izracunala u Grckoj sam do sad bila 13 puta. Tamo sam prohodala kao mala, tamo sam se zaljubila prvi put, drugi put, treci put Wink . Tamo mi se nalaze visegodisnji prijatelji koje sam za sve ovo vreme imala priliku da upoznam. Jednostavno obozavam je i kad god odem tamo, osecam se kao u svojoj drugoj kuci.

Nazalost, nikad nisam isla do Atine, ali deo od Halkidikija pa do Larise drzim u malom prstu. Od ostrva, bila sam samo na Krfu i Kritu. Sto se Krfa tice, o njemu sam vec pisala na temi koja se odnosi samo na njega, a za Krit mogu samo sve reci pohvale da kazem. Najbolji provod do sad bio je upravo tamo u mestu Hersonisos. Zurka koja traje dan i noc, malo bluda i nemorala, populacija iskljucivo od 15-35 godina. Atmosfera je bolja cak i od Bugarske koja je eto sinonim za dobar provod (ali su zato i cene proporcionalno vece). Za onog ko zeli malo mira, odmora od te ludnice, leskarenja po lepim plazama, za njih uvek postoji rent-a-car i veliki izbor lepih plaza (u svakom slucaju lepsih od one u Hersonisosu) na sve strane po ostrvu. A ko opet zeli malo kulture i istorije, ima glavni grad Hiraklion i Knosos.

Sto se kontinentalnog dela Grcke tice, ja ga dozivljavam vise kao deo za porodicni odmor. Najlepse plaze za leskarenje na pesku i suncanje su mi u Nei Poriju i Olimpic Beachu, dugacke i siroke pescane, sa blagim nagibom kad se ulazi u vodu (cak i previse blagim). Ali to su mesta koja su poprilicno mirna, u njih odlaze porodice sa decom da se odmore, a ne zamore u toku noci. Ali zato odmah pored Olimpic Beach-a nalazi se Paralia i Katarina. Paralija mi vise nije toliko simpaticna u poslednje vreme kao nekada, jer se cela Srbija uputi bas tamo i nemam osecaj kao da sam u Grckoj kad na svakom koraku cujem samo nas jezik. Zbog te guzve prosto je i nemoguce vec u popodnevnim casovima zateci plazu i more cistim. Katarina je grad, u kom se kao i u svakom gradu moze naci mesto za izlazak po svacijem ukusu (od Paralije i Olimpic Beacha taxijem dodje oko 5e), samo treba znati gde traziti ili eventualno imati pomoc "vodica" za diskoteke od nekog ko zivi tu. Katarina, takodje dusu dala za soping, jos ako je period kad su snizenja....
Sto se Nei Porija tice, odmah do njega je Platamon. Malo je "urbaniji", ali daleko od toga da je mesto gde neko moze da se provede bez obzira na sve ostalo. Opet ponavljam, ovo su ipak vise mesta za odmor u pravom smislu te reci.

U ovom delu Grcke vecina Grka govori srpski. Sto i nije cudno s obzirom koliko nasih ljudi je proslo tuda. Jedino sto mi se nije svidelo je sto imaju ogromnu odbojnost prema Makedoncima (ex yu), pogotovo Grci iz dela koji je oznacen kao Makedonia (znamo svi i zbog cega). Ta mrznja je prelazila sve granice, tako da su mom prijatelju sa Makedonskim tablicama jedne godine porazbijali stakla na kolima...bez konkretnog razloga osim sto je imao SK tablice. Ovo mislim da je jedina negativna stvar koju imam da kazem vezano za Grcku i Grke. Uglavnom su ljubazni i to ne govorim samo za prodavce koji gledaju kako da izvuku koji evro vise od nas...vec u globalu. Npr. uvek sam isla u privatni smestaj (osim na ostrvima), a vlasnici su svaki put imali obicaj da prave rucak/veceru za sve, i da nas naravno svaki put pozovu da im se pridruzimo, iako im to nije bila nikakva obaveza.

O Solunu sta reci a da ne bude premalo...Ja ga obozavam. Od kulturnih i istorijskih atrakcija, prelepih crkvi na svakom koraku, do kupovine, setnje sirokim ulicama, pijuckanja kafe u kaficima sa predivnim pogledom...Meni bar nikad dosta.

Larisa je glavni grad oblasti Tesalija. Ne moze se porediti sa Solunom, ali ima i ona sta da ponudi. Ja sam svaki put isla prvenstveno zbog sopinga.

Halkidiki, opet prica za sebe. Pod obavezno je iznajmljivanje kola i obilazak celog prsta, prvog i drugog (Kasandre i Sintonje) koji su posveceni iskljucivo turizmu, a ko moze i na Atos. Treba videti i mestasca sa svega par kuca, a takodje i ona veca, prepuna turista. Uglavnom i ovde ima previse nasih ljudi, pogotovo na Kasandri. U popodnevnim casovima duva vetar (koji je doduse karakteristican i za ostale delove Grcke), ali ja sam imala utisak da je ovde ipak nesto jaci i dosadniji. Obavezno ici i na izlet koji ukljucuje Meteore koji su na nekih 150km odavde.

Pa ja bih mogla do sutra da pisem o Grckoj i opet mi nece biti dosta Razz
Sledece na tapetu ovog leta mi je Ios, kako kazu soc Ibice, pa da vidim jel istina sve sto pricaju za njega i naravno da uporedim sa provodom na Kritu....

_________________

Kad suze govore, istina razvaljuje
I svaka rec me obori s nogu
To sto si varao, to bih ti oprostila
Al' sto si mene - to ne mogu!
 
tamara_blabla
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 38

Datum registracije: 15 Mar 2007
Poruke: 766

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 17, 2007 3:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bila sam nekoliko puta. Halkidiki (Pefkohori), Tasos (Potos), Paralia. Halkidiki lep, ljudi ljubazni, lepe plaze, ok clubbing, slatki macani (stranci). Tasos lep, ljudi fenomenalni, ok plaze (rent-a-car resenje), clubova i nema, frajeri srednja zalost (jedino su ok stranci), prelepo mesto za odmor posto jos uvek nije urbanizovano u potpunosti. Paralia prenatrpana turistima, fenomalna za shoping (Ekaterini je samo 5 min. taxijem), plaze osrednje (pazite da vam neko ne sedne na glavu posto je ogromna guzva), ljudi ok, clubbing okay, slatki frajeri (navalenti uglavnom), mesto za provod i shoping pre nego za plivanje i odmor. Cene su svuda uglavnom iste. Savet svima da odu i posete je sto pre!

_________________
 
biske
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 40

Datum registracije: 09 Maj 2005
Poruke: 369
Mesto: mirijevo

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 21, 2007 4:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

iskreno i nisam bas nesto odusevljen spomenicima...gomila kamenja i to je to.more je stvarno extra-nemam ni jednu primedbu.ali npr.bio sam u mikeni-da me neko pita sta sam vide,rekao bih da nemam pojma.penjes se uz brdo i ocekujes nesto na vrhu,kad ono nema nista da se vidi.atina je lepa,a u solunu je shoping super za devojke a za muskarce manje vise
 
cicamic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 13 Jan 2005
Poruke: 19
Mesto: NS

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 04, 2007 10:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Je li neko bio na Tasosu u Golden Beach-u? Ja planiram ove godine, pa bi mi jako koristili svi komentari.

Prošle godine sam bila u Pefkohoriju, nisam se baš nešto oduševila. Priča se kako je to izuzetno posećeno i živo mesto, prepuno klubova i koječega, međutim ja ga uopšte nisam tako doživela. Bilo je plafon 10 mesta za izlazak, verovatno i manje, nije uopšte tako "živo", a šetališta nema ni kilometar. Provod smo pronašli jedne subote kada smo kolima otišli do nekog mesta (ima jedno 20min. vožnje i više se ne sećam kako se zove) gde postoji 10 diskoteka i to preteranih, sve jedna do druge i tu dolaze iz cele Grčke. Sam Pefkohori...osrednje...

Ove godine ne tražim provod, već lepo mesto za odmor, sa lepom plažom i ok smeštajem. Pričajte sve što znate o Tasosu, a naročito o Golden Beach-u, jer tamo sigurno idem. Ako je neko bio smešten baš tamo, odlično! Smeštaj me najviše zanima.
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 24, 2007 7:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Napisala sam ja nešto o Tasosu, ali u temici Grčka ostrva, pošto je to otok. Wink

Evo nešto o jednom mjestašcetu kopnene Grčke, koje vrijedi posjetiti

Ovo turističko mesto nalazi se na 80 km od glavnog puta Solun-Kavala i samo sat od Soluna, Serresa, Kavale i Drama.
Mesto je dobro poznato po tavernama, prodavnicama i dobrom noćnom životu.

Peščana plaža duga 2 km i široka 70-120 metara i dobar položaju daju mogućnost da se uživa u svim sportovima a posebno je atraktivno skijanje na vodi.


Ima puno kafića, picerija, lijepo šetaliste pored plaže .
Vrasna je mjesto između Stavrosa i Asprovalte znači ako hocete da idete u soping ili u provod birate ta dva mesta ako hocete miran provod i nesto opusteno ostajete u Vrasni. Plaza je lepa a voda cista.


 
andjelaleks
Miss Domaći.de 2007
<font color=red><b>Miss Domaći.de 2007</b></font>



Godine: 36

Datum registracije: 12 Nov 2007
Poruke: 328
Mesto: nis

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 18, 2008 11:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

da li je neko bio na kritu??
koji hotel mozete da preporucite???

_________________
"""sareni leptir mog sivila,ne idu oni nevini sa krilima ,sta cu i ja medju zivima to sto me nevolis to je tvoje pravo moja sudbina ......"
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 22, 2008 12:04 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa odgovorila sam ti ja u temi "Grčki otoci". i odgovorit ću ti na pp, nisam imala vrjemena.
ali eno ti odgovori u toj temi.
 
Sabina024
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 01 Jun 2008
Poruke: 5
Mesto: Subotica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 01, 2008 10:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Caos! Idem za dve nedelje u Leptokariu. Ima li neko da mi preporuci neka mesta za posetu?
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 01, 2008 11:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

na zalost nisam jos bila u Grckoj, a koliko je volim Very Happy


hvala za info, koristice mi, kad odem, uskoro... Wink

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
slaki_ch
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 29 Jun 2008
Poruke: 20

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 02, 2008 8:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

cao svima

je li moze da predlozi neko neki dobar hotel u Grckoj?

Jesu li 4 zvedice stvarno 4 zvedice?

podzrav
Slaki_ch
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Turizam ~ -> Grčka ... zemlja mitoloških spomenika Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon