www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Kampovanje
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Turizam ~
::  
Autor Poruka
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 15, 2007 10:22 pm    Naslov poruke: Kampovanje Na vrh strane Na dno strane

Kampovanje je kraći boravak u prirodi, tokom koga kamperi odlaze van civilizacije. Najčešće se koriste šatori, kamp-prikolice ili samo vreće za spavanje. Kampovanje je kao rekreativna aktivnost postala popularna u 20. veku.

Prilikom izbora odgovarajućeg mesto za kampovanje, treba voditi računa da je mesto suvo, ocedno, blago nagnuto, zaštićeno od vetra, da ima drveća ili da je pored šume i da je daleko od močvara. Poželjno je da se u blizini nalazi pijaća voda (reka, jezero, izvor…). U planinskim predelima mora se voditi računa o odronjavanju stena, snežnih lavina i vejavica.



Kamp oprema, najčešće, uključuje:

* šator,kamp-prikolicu,kamp kombi
* vreću za spavanje
* podmetač za vreću, ako je hladno ili neravno
* plinsku bocu, ako se kampuje na mestu gde je vatra zabranjena
* baterijsku lampu
* sekiru ili testeru
* razne vrste i dužine konopaca

Kampovanje je kao sto je receno postalo popularno tokom 20.veka.Danas stranci veoma dobro znaju cari kampovanja i vecina stranaca se odlucuje za kupovinu kamp-prikolica i kamp-vozila(RV) i boravi u pomenutim tokom odmora.ZA to vreme neki prelaze veoma velike razdaljine i uzivaju u slobodi,jer im kamp-prikolice i RV-jevi omogucavaju da stanu gde god hoce gde postoji parking ili kamp odmaralista(povrsine odredjene za kampovanje)...
Kamp prikolica:

Kamp vozila:

U Americi naprimer vecina starijih bogatijih ljudi kupuje RV-jeve napravljene od autobusa i svoje penzionerske dane provode putujuci ogromnim prostranstvima Amerike,naravno kampovanje u Americi nije rezervisano samo za starije vec ima dosta i mladjih koje ocarava car kampovanja...
Americki RV:



NAkon ovako detaljnog uvoda da se okrenemo turistickom delu teme…
Kod nas postoji Kaping Asocijacija Srbije([url] http://www.camps-serbia.com/sr/ [/url])Gde mozete detaljnije da se obavestite o svim izletistima,kampovima I okupljanjima kampera kod nas…

A sada evo nekih mesta odredjenih za kampovanje:
U Srbiji postoje sledeci kampovi : Kamp “KARAVAN “– Palić, kamp "DE TOUR" Subotica, Kamp Pipač-Feketic, Auto-kamp OAZA - Vračevgajsko jezero - Bela Crkva, BELOCRKVANSKA JEZERA - Bela Crkva, Auto kamp DUNAV – Zemun, JABUKOV CVET - Banatski Brestovac, Kamp SREBRNO JEZERO - Veliko Gradište, OVČAR BANJA - Ovčar banja, Auto-kamp BORSKO JEZERO - Bor ,…

Evo detaljnije o nekom od njih:
Kamp KARAVAN – Palić
Nalazi se na 200 metara od Palićkog jezera u prelepom ambijentu.

Kamp Karavan smešten je na 1 km od Palićkog jezera nedaleko od Subotice, uz magistralni put E-75. Ugodan ambijent, gostoprimljivi domaćini i blizina jezera odlike su ovog kampa. Karavan spada u male kampove i može da primi do 30 karavan prikolica/kampera.
Poseduje i jedan dvokrevetni poluapartman. U blizini kampa postoje brojni sportsko-rekreativni i turistički sadržaji Palićkog jezera.





Auto-kamp OAZA - Vračevgajsko jezero - Bela Crkva

Nalazi se na Vračevgajskom jezeru na samom ulasku u Belu Crkvu, 125 km istočno od Beograda putem E70 i M1.9. Kamp obiluje sportsko rekreativnim sadržajima na obali i na jezeru i predstavlja pravi kamperski biser Srbije.




Kamp OAZA - nalazi se na ulasku u Belu Crkvu, na Vračevgajskom jezeru i predstavlja pravi kamperski biser.
• KATEGORIJA: 4
• KAPACITET: 100 kamp jedinica
• RESTORAN
• KUHINJA
• TRPEZARIJA
• SANITARNI ČVOR
• SPORTSKI TERENI (odbojka, fudbal)

Auto kamp "Jabukov cvet" se nalazi na 30 km od Pančeva, na obali Dunava kod Banatskog Brestovca.

Kamp Jabukov cvet se nalazi na obali Dunava na 45 km od Beograda. Do kampa se stiže putem preko Pančeva i Omoljice. Jabukov cvet ima veoma dugu tradiciju kampinga u Srbiji i pod upravom je „Kamping i Karavaning kluba Beograd“. Predstavlja oazu za ribolovce jer se naslanja na rečni kanal koji je bogat ribom, a ribovcima su na raspolaganju brojne platforme za pecanje. Kamping jedinice su smeštene u zelenoj oazi guste listopadne šume, a u blizini se nalaze i plantaže jabuka te se kampom širi predivan miris u sezoni cvetanja jabuka. Kamp poseduje terene za odbojku, košarku i mali fudba. U blizini se nalazi i park prirode Ponjavica, a atraktivna je seoska paprikijada koja se svake godine održava u kampu.


Kamp je osnovan pre više od 20 godina i smešten je pored velikog voćnjaka jabuka.
Kada je jabuka u cvetu, njen miris se širi kampom, a u zelenilu i među stoletnjim stablima koja krase kamp stacionirano je 250 autoprikolica. Svaka jedinica je veličine od jednog ara (100 m kvadratnih) koje uredjuju sami kamperi. Kada cveće u kampu procveta, ceo kamp podseća na veliku baštu.
Čuvarska služba je prisutna u kampu danonoćno cele godine.
Kamp je otvoren cele godine, a kamp sezona je od prvog aprila do prvog novembra.
U sastavu kampa pored savremenog sanitarnog čvora sa toplom vodom su prodavnica, košarkaski i odbojkaški teren i ribnjak od jednog hektara.
Kamp je idealno lociran za lov i ribolov, a najbolja lokacija za ribolov je na obali Dunava, 500 metara od kampa.
Kamp je otvoren tokom cele godine


Kamp Ovčar banja nalazi se na magistralnom putu E763/E761 između Čačka i Požege, u Ovčar banji, na prelepom lokalitetu u okruženju Ovčarsko-Kablarskih manastira - 10 manastira i dva svetilišta.

Kamp Ovčar banja nalazi se na magistralnom putu E763/E761 između Čačka i Požege, u Ovčar banji, na prelepom lokalitetu u okruženju Ovčarsko-Kablarskih manastira - 10 manastira i dva svetilišta. U neposrednoj blizini kampa nalazi se manastir Blagoveštenje i centar za oporavak i rekreaciju. Uz sam kamp nalazi se otvoreni bazen sa mineralnom vodom. Kamp ima brojne sportsko rekreativne-sadržaje. Okolina kampa je veoma interesantna za ljubitelje planinarenja, alpinizma i splavarenja. Kroz kamp protiče Dučelovački potok, a u neposrednoj blizini je i staro korito Zapadne Morave. Smeštaj je namenjen za prikolice i šatore, a postoje i četverokrevetni bungalovi


Kamp ima brojne sportsko rekreativne-sadržaje. Okolina kampa je veoma interesantna za ljubitelje planinarenja, alpinizma i splavarenja. Kroz kamp protiče Dučelovački potok, a u neposrednoj blizini je i staro korito Zapadne Morave. Smeštaj je namenjen za prikolice i šatore, a postoje i četverokrevetni bungalovi.

Pored kampova postoje I izletista medju kojim acu pomenuti samo kamp izletiste VILOVI - Nova Varoš
Kamp Vilovi se nalazi u istoimenom selu 5 km od Nove Varoši, na jugu Srbije...nedaleko od Zlatarskog i Sjeničkog jezera, u okviru Specijalnog rezervata prirode "UVAC" gde se nalazi i jedno od najvećih staništa Beloglavog supa u Evropi.
Posetite ovaj kamp i uživajte u jedinstvenoj prirodi.

Čitava okolina predstavlja jedinstvenu prirodnu atrakciju i obiluje prelepim pejzažima pogodnim za sve vrste rekreacije.
Kamp je u mogućnosti da prihvati goste na površini od 2 Ha i moguće je kampovati u šatorima.
Ove sezone, ljubazni domaćin Miško Botić i njegova porodica, pripremaju desetak bungalova za smeštaj gostiju u toku čitave godine. Za sada, smeštaj je u brvnarama i u šatorima.
Kompletan gastronomski doživljaj i obilje mogućnosti za kvalitetan aktivni odmor samo je deo onoga što nudi ovaj atraktivni lokalitet nadomak Uvačke doline i rezervata za zaštitu Beloglavog supa. Vožnja čamcem po Uvačkom i Zlatarskom jezeru predstavlja posebnu atrakciju. Pored toga, možete obići fantastični vidikovac i hranilište Beloglavih supova, Ušačku pećinu (još uvek nedovoljno afirmisan izvanredan speleološki lokalitet), etno selo Štitkovo, manastir Mileševu i još mnogo, mnogo toga.
Za sve one koji putuju sopstvenim automobilom - NAPOMENA:
Pola sata vožnje od kampa Vilovi su i sledeći atraktivni lokaliteti:
- Kremna, Sirogojno, Mokra Gora (Mećavnik - Drvengrad), Zlatibor, Šarganska osmica..



Toliko od mene ako zelite da saznate vise o kampovanju u Srbiji posetite zvanicni sajt Kamping Asocijacije Srbije (KAS) I proverite zasto su stranci toliko zaludjeni kampovanjem I njegovim carima(UZIVAJTE U PRIRODI)…

[material prikupljen sa wikipedije,KAS-ovog sajta I iz moje glave Wink )

PS-Adria je nekada imala i ovu oblast turizma medju svojim ponudama tako da sam ja sa mamom proveo skoro celo detinjstvo po celoj bivsoj Jugoslaviji kampujuci po kamp-prikolicama i bungalovima.

Pa da vidim koliko vas privlaci ovaj vid turizma,jeste li imali iskustva,i koliko ga praktikujete i sta mislite o kampovanju???

Verujte mi ja sam uzivao i kampovanje me jako privlaci pa da cujem sada vas i vase misljenje...



_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
PEPPO
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 23 Jul 2005
Poruke: 462
Mesto: ...

germany.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 18, 2007 10:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

To sam prvi puta radio 2003 i fenomenalno je...
samo mislim da je najvise tjedan dosta
zaprlja se sve brzo
 
~brza~
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 15 Jan 2007
Poruke: 497
Mesto: Dubrovnik

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 27, 2007 9:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma nije to za mene, draža mi je soba. Ne bi mogla spavat na otvorenom, kamp kućice ajde i nekako, ali vreće i šatori nema šanse
 
škorpijica
~ noćna mora mnogih ~
<font color='blue'><b>~ noćna mora mnogih ~</b></font>





Datum registracije: 07 Sep 2004
Poruke: 59506
Mesto: ....tamo gde Dunav ljubi nebo...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 26, 2007 2:39 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Priručnik za kampovanje


Ljubitelji prirode koji odluče da letnji odmor provedu na kampovanju obično prvo pomisle na noći pod zvezdanim nebom, buđenje uz cvrkut ptica i jeftin smeštaj. Međutim, pored dobre volje i avanturističkog duha, za ovakve turističke poduhvate potrebno je mnogo planiranja i snalažljivosti.

Pre nego što krenete na kampovanje, trebalo bi da se raspitate o mestu na kojem ćete provesti odmor. Ako planirate da se smestite u kampu, proverite kako je uređen - ima li pitke vode, dovoljno kupatila, prostora za parking, razonodu, pripremanje hrane, kakva je higijena. Ukoliko želite da budete sami pod šatorom, van turističkih kampova, ne zaboravite da odlazite na nepoznato mesto. Pre polaska na put uvek obavestite prijatelje kud idete, koliko dugo planirate da se zadržite, ostavite im osnovne podatke o vozilu kojim putujete, kako bi mogli da vas nađu ako se desi nešto nepredviđeno.

Imajte na umu da kampovanje nije isto što i odlazak u hotel ili turističko mesto u kojem su vam prodavnice u blizini. Za ovakvo letovanje treba obezbediti sve - od postelje i krova nad glavom do posuđa, hrane i vode. Ono bez čega se ne može su šator ili kamp-prikolica. Treba poneti i vreće za spavanje i odeću i obuću za različite vremenske prilike, kompas, alat za postavljanje šatora, tablete za prečišćavanje vode, kutiju za prvu pomoć i priručnu apoteku, baterijske lampe, sveće, mape i ostalo.

Kuvanje u prirodi zahteva posebnu veštinu i snalažljivost, ali i odgovarajući pribor - kofu za vodu, termose, šibice, butan boce i gril za pripremanje hrane, aluminijumsku foliju, plastično posuđe, salvete, escajg i vreće za otpatke. Po odlasku treba ostaviti mesto za kampovanje čistije nego što ste ga zatekli. Takođe, vodite računa i o opasnosti od požara.

Uvek budite spremni za nepredviđene okolnosti. Prilikom boravka u prirodi lako možete sresti i divlje životinje. Njihovo ponašanje je nepredvidivo i ne bi trebalo da im prilazite niti da ih hranite, ali ni da ih bezrazložno plašite.

Pre polaska ipak dobro razmislite da li ste spremni za kampersku avanturu. Ako se odlučite da krenete, srećan put!

_________________

"...dvoje ljudi koji su se voleli ne mogu biti prijatelji, jer se svaki susret svodi na previše tajanstvenih pogleda, da bi se prestali nadati..."
"Znas, crne rupe nastaju kada se um ubrza do beskonacnosti, ali u negativnom smislu, tako da u njima nema nicega. Nema prostora. Vremena. Nema drugih ljudi. Nema cak ni tebe. U crnim rupama mozes lepo da se zezas. Lebdis iznad zemlje. Slusas rock'n'roll. Dozivas kisu ili maznes neku lepu ribu. Samo je bezveze kad se probudis."
 
sasa06999
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 21 Dec 2007
Poruke: 3

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 21, 2007 10:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Delimicno se samo slazem sa gore izrecenim.
Naime,od kada znam za sebe kampovao sam,prvo sa roditeljima a kasnije sa drustvom pa i sam.
Mesta po Srbiji za kampovanje sam nalazio preko interneta ali me nikada nisu interesovala uredjena mesta vec pravi odlazak u prirodu.
Pecanje je uvek bio samo izgovor.Vise me je interesovalo i jos uvek interesuje prirodno okruzenje bez guzvi,po mogucnosti bez igde ikoga na vidiku.
Dati spisak je tacan,ali iz iskustva dajem potpuni spisak potrepstina za kampovanje u prirodi sto podrazumeva sator po mojoj definiciji(kako ces prici kamp prikolicom).
Za smestaj:
-sator
-dusek
-mali jastuk
-obavezno cebe preko duseka ispod ledja
-vreca za spavanje i jos jedno cebe preko
-najlon ispod satora da se ne uvlaci vlaga
-veci najlon za preko satora u slucaju da sator prokisnjava iz razlicitih razloga
Za osvetljenje:
-butan boca 8 kg puna plina sa sipkom koja se srafi i daje svetlost u krugu od tridesetak metara (ima da se kupi na buvljakiu na NBGD IV red)
-mala boca sa rezervnom patronom za sator
-napunjen buster-starter motora u slucaju praznog akumulatora za punjenje mobilnih telefona i lampa-neonka koja se ukljucuje u njega kao rezervno osvetljenje
Za obroke:
-duboki i plitki tanjir po osobi sa priborom za jelo
-serpa
-tiganj
-dzezva za kafu,kasicica
-case od tvrde plastike,odlicne su za ovaj tip odmora
-zica za rostilj
-stapici za rostilj-drveni ili metalni
-rasklapajuci sto
-rasklapajuca stolica
-obavezno hepo kocke ili tome sl.,vise upaljaca za rezervu
-plasticne posude za odlaganje hrane
Dodatne stvari:
-sekira
-testera
-radnicke rukavice da ne nadrljate
-par komada srednjih eksera-uvek treba kao civiluk ili tome sl.
-desetak metara kanapa
-plasticni providni stitnik za oci kao za radnike(ima da se kupi u Tempu)ako bauljate po sumi predvece - imate velike sanse da vas grana potrefi pravo u oko i kada cepate drva
-Bure 25l za vodu
-jedna krpa koja vam sada sluzi a posle je za bacanje
-deterdzent za sudove i sundjer
-sredstva za higijenu
-ne zaboravite toalet papir
Od hrane i zacina nosite po vasoj zelji,apetitu i ukusu.
Isto se odnosi na pice.
Bilo bi dobro poneti zavoj,flastere,nesto protiv glavobolje i to je to.
Sve ostalo je dodatna oprema u zavisnosti da li idete na kupanje,pecanje,planinarenje ili samo kao posmatrac ptica.
Ne zaboravite kameru i/ili foto-aparat,ipak su to nezaboravni trenuci.
Dosta slika sa kampovanja imate na mojoj web adresi na webshots-u

http://community.webshots.com/user/astorija

Slobodno pisite ako treba bilo kakva pomoc vezano za ovu temu.

_________________
San mi je da posetim sva mesta za pecanje
 
Francuskinja
♦Un Mal pour un Bien♦
<b>♦Un Mal pour un Bien♦</b>



Godine: 41

Datum registracije: 07 Apr 2005
Poruke: 16007
Mesto: 83700 ST RAPHAEL

france.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 23, 2007 10:49 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Aha,kad sam gledala slike,jako me podseca na moja Bela Crkva(gde se pokazuje slike od Vracevgajsko jezero mada kampuje se takodje na prvim jezero gde je ulaz Bele crkve Wink ali sto se tice kampovanja.....svaka cast ljudima,mene nije nikad to prevuklo..... Rolling Eyes
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Turizam ~ -> Kampovanje Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon