www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Mesecarenje
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~
::  
Autor Poruka
milicaanchy
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 11 Mar 2005
Poruke: 649
Mesto: Under the division bell

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 26, 2005 6:47 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne mogu ni ja da spavam kad je pun mesec...Pogotovu sto u sobi imam 4 krovna prozora,pa kad zasija,poludim
Ali vise ne mesecarim tako cesto



_________________
Crvenokosa lutalica
 
DJ_Nele
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 05 Dec 2004
Poruke: 36
Mesto: Winterthur, Kraljevo

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 26, 2005 10:07 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Na mene to neutice...
Posto intensivnost svetla, koj mesec reflektira od sunca ne utice na spavanje.

Ali psihicki, ko misli da nemoze da spava zbog punog meseca.
Probajte jednom kad spavate da nemislite, dal je mesec pun.

_________________
02.09.2006 Nov Zivot
 
veckson
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 50

Datum registracije: 22 Apr 2005
Poruke: 417
Mesto: HEll...AINT A BAD PLACE TO BE

sweden.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 26, 2005 8:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:

Najednostavniji primeri su da u odredjenim slucajevima kada svetlost punog meseca obasjava glavu spavaca, ovaj dobija kosmarne snove, nocne more ili cak halucinacije. Cim se spavac zakloni od meseceve svetlosti ovaj fenomen prestaje. Postoje mnogi zabelezeni slucajevi takozvanog ”mesecarenja� tj. hodanja u snu bez budjenja u vreme punog meseca.


Momentalno spustam roletne u spavacoj i ne dizem ih vise...nema sanse!!

_________________
If there is life after death, then there is no death... And if death does not exist- we do not live.
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 27, 2005 9:27 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

veckosn to se ne moze zaustaviti tako sto ces spustiti roletne ako uospte ima istine u tome..mesecarenje se ne moze kontorlisati..veruj mi govori ti iskusni mesecar

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
veckson
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 50

Datum registracije: 22 Apr 2005
Poruke: 417
Mesto: HEll...AINT A BAD PLACE TO BE

sweden.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 27, 2005 10:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

bila je mala sala... Ali kad smo vec kod toga, da li moze uopste da se to "kontrolise"? Moze zatrebati, nikad sew ne zna.....

_________________
If there is life after death, then there is no death... And if death does not exist- we do not live.
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 28, 2005 8:25 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne moze..barem ga ja ne mogu kontrolisati..ponekad kada sam sama kuci veruj plasila sam se zaspati...srecom u zadnje vreme se ne desava tako cesto...kada bismo znali uzroke, znali bismo i sprecavanje..ovako, ostaje da spavamo i nadamo se da cemo prelezati celu noc Wink

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 22, 2005 5:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Srebrna kifla naše svakodnevice

Moć punog meseca

Mene našeg satelita utiču na karakter ljudi

Od davnina je poznata čovekova povezanost s Mesecom. Osnovani su kultovi, izmišljene čarolije, a kasnije i naučno spoznate činjenice. No, koliko moć punog meseca osećamo u svakodnevnom životu?
Kada gledamo filmove strave, neizbežan je detalj pun mesec. Nekako kao da faze našeg prirodnog satelita utiču na karaktere ljudi, izvlačeći iz njih samo ono najgore. Vampiri i vukodlaci, veštice i čarobnjaci, ubice, silovatelji... Svi oni intenzivno osećaju Mesečevu moć, i od nje zavisi njihov preobražaj u životne forme koje nas plaše. U drevnim legendama i narodnim pričama Mesec takođe zauzima važno mesto, jer osim loših karaktera, novo svetlo daje i na pozitivce. Recimo, ples šumskih vilenjaka na mesečini... Oni malo bolje upućeni u magijske rituale takođe znaju da će faza Meseca uticati i na pozitivnost magičara - za vreme mladog meseca bacaju se pozitivne čini koje bi trebalo nekome da učine dobro.
Osim što je naučno dokazano da Mesec utiče na plimu i oseku, njegova uloga važna je i u običnim svakodnevnim stvarima. Setite se samo mesečnica. Znate li da je tokom punog meseca krvarenje bilo kakvog oblika obilnije i jače, te da će čak hirurzi prilikom pripreme za operaciju tome posvetiti posebnu pažnju? To znači i da će vaše menstruacije biti obilnije tokom punog meseca. Takođe, Mesec utiče i na nesanicu, te će više ljudi imati poteškoća sa spavanjem. No, isto tako, on će uticati i na vaše raspoloženje. Jeste li primetili da ste tokom večeri punog meseca više razdražljivi no obično? Smetaju vam sitnice koje inače ne biste primetili, brzo planete ili se zabavljate mračnim mislima o životu i budućnosti? S druge strane, neke će se osobe osećati umorno i iscrpljeno, možda lenjo i biće željni kvalitetnog odmora.
Zašto psi laju na Mesec? Vide li u njemu neku pretnju, ili samo nedohvatni komad velikog svetlećeg sira? Na koji se način manifestuju vaše tegobe tokom punog meseca, ili ih uopšte nemate? U svakom slučaju - bez obzira na bapske priče i naučno dokazane činjenice, pun mesec nad selom, gradom ili šumom može postati prekrasna fotografija i nezaboravno vizuelno iskustvo.

_________________
 
Boki_89
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 34

Datum registracije: 20 Jun 2005
Poruke: 653

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 21, 2005 2:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja imam druga koji je mesecar i koji hoda u snu !!! neretko se desi da ga nadju na ulici ili basti u pidzami kako spava!!! to su strasne stvari
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 04, 2006 12:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

strasne ne toliko, koliko zabrinjavajuce.Meni se u zadnje vreme ponovo desava, a verovatno je uzrok umor, stres ili sta vec...svasta sanjam onda ustanem, bunim se u snu, hodam kroz kucu, nekad i jedem, ujutru tek pronadjem ispremestane ostatke hrane...nekad je cak i meni samoj jezivo...a ume da bude i prilicno opasno..to stoji

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
glumac86
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 07 Apr 2006
Poruke: 111
Mesto: SCG

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 19, 2006 12:37 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

E ja sam mesecar!Ne znam to d aobjasnim!Sreca Cale mi ima lak san pa kad negde krenem on me vrati,da ga nema bruka jedna!

_________________
NISTA OD TOGA
 
Mya`
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 21 Sep 2006
Poruke: 11

usa.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 30, 2006 3:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam cula da mesecare ne treba buditi..Jedna oja drugarica je bila na kampu a njena cimerka je mesecarila..I ova nije znala uopste,mislila da je onako ustala i posla napolje,pocne da je vice i povuce je za ruku.. ova se okrene,oci buljave ne trepce...Jelena se uplasila i pocela da vristi da bi ova pocela da je davi i gura...Sva sreca u blizini su bili treneri,upali u sobu i nekako je spasili...A mesecarka se probudila i srucila na pod..Bila je u komi i jedva ostala ziva...
Ja hvala Bogu nisam mesecar a i da jesam sigurno mi ne bi rekli jer se strasim od tih stvari...Znam samo da pricam u snu,samo brbljam..katastrofa..A pocela sam i na Engleskom da pricam u snu...ha ha ha... POZzzZ Smile
ps. Smatram da mesecari nemaju veze sa mesecem vec da su dobili ime po mesecu..znaci svi smo suncari... A to sto su svi drugaciji kad je mesec pun,sigurno jer im je usadjeno u glavu svakakve price o punom mesecu...mada sve to niko ne moze znati i sve su nagadjanja.....
 
Maja S.
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 43

Datum registracije: 18 Jun 2005
Poruke: 1570

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 29, 2006 11:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja ne mesecarim...ali moj brat od ujaka da. I ja sam bila svedok jednom. Bilo je kasno, mozda oko 1h ujutru. Svi smo sedeli na terasi, i odjednom se pojavio moj brat....hodao je normalno kao da je budan,.Odjednom je prisao baki i seo u krilo i nastavio dalje da spava...kao da nista nije bilo. i to mu nije jedini slucaj.Cudno, ali tako je.

_________________
"Strast je zaludjenost nekom osobom, želja za nekim...Kada strast prodje na svetlo izlazi ljubav. Jer ljubav znači voleti nečije mane, dok STRAST voli vrline..."
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> Mesecarenje Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 2 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon