www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Telo i njegova memorija
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~
::  
Autor Poruka
Dejan71
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 53

Datum registracije: 17 Feb 2006
Poruke: 305
Mesto: NBGD

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 11, 2006 1:22 pm    Naslov poruke: Telo i njegova memorija Na vrh strane Na dno strane

A jeste li ikad razmisljali da li se u telu (celijama organizma iliti gde sve ne) "skladiste" informacije, iskustva, osecanja, traume i ko zna sta sve ne iz zivota koji zivimo i da li to i kako utice na psihu, dusu i td.... E ako je to tako da li i kako organ koji presadimo u necije drugo telo sa tim informacijama utice i kako na to novo telo.... Po meni velika je verovatnoca da tu necega ima....
Imate li vi neko misljenje o tome?


 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 19, 2006 2:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja mislim da svaki organ imma memorijsku jedinicu zato jer gomila ljudi koji su imali operaciju presadjivanja organa pricaju o tome kako im se posle odredjenog vremena javljaju sklike u snovima koje opisuju zivot ili sam kraj zivota osobe od koje su dobili organ.....
 
memphysmem
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 19 Sep 2006
Poruke: 1

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 19, 2006 10:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja mislim da svaki organ ima u mozgu svoju memoriju!!
 
poison
~Chase The Sun~
<b>~Chase The Sun~</b>



Godine: 40

Datum registracije: 10 Jul 2004
Poruke: 6599
Mesto: ¤In The Land Of The Holy Sun¤

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 24, 2006 8:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

po mom misljenju to je definitivno.jer da nase tijelo ne pamti sve sto prozivljavamo mi ne bi ni starili.covjek koji je izmucen problemima i traumama izgleda starije od vrsnjaka koji je zivio mirnim zivotom.osim toga nasa psiha se odrazava na fizicko stanje.psihicki problemi uzrokuju mnoge fizicke bolesti dakle sve sto prozivljavamo u svojoj psihi odrazava se na nase tijelo.pa mislim i da je moguce da ono to zapamti.gledala sam puno filmova s takvim temama mada ne vjerujem bas onom u filmovima mislim da je moguce da oni koji su imali transplantacije nekako budu povezani s osobom od koje su dobili organ jer ipak je to bio dio nekoga to je bilo zivo i dalje zivi u tudjem tijelu.ne znam mozda je nekima glupo ali po meni ima smisla.pa i vegetarijanci kazu da covjek jedenjem mesa unosi u sebe sve negativne emocije i stres koje su zivotinje dozivjele prilikom njihovog ubijanja.iako na prvi pogled mozda zvuci malo glupo, kad se bolje zamislis vidis da bi moglo imat neke logike Confused

_________________
 
Babily
Veciti optimista
Veciti optimista





Datum registracije: 28 Avg 2006
Poruke: 5506

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 16, 2006 7:07 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vise me nista ne iznenadjuje pa verujem da je i to moguce...
 
veca_vestica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 45

Datum registracije: 08 Feb 2005
Poruke: 22

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 18, 2006 9:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

S obzirom da voda ima sposobnost (da se tako izrazim) da pamti informaciju i da se telo sastoji od neki 70-80% vode, naravno onda da podaci ostaju memorisani u telu. Bilo kakva reakcija u smislu kreiranja osecaja tuge, zalosti, boli, radosti, ljubavi i slicno daje se (ili bi pravilnije bilo reci, dajemo) telu kao informacija koja se upisuje u celije. I konacno, kao sto to poison rece, nagomilavanje odredjene informacije moze da prouzrokuje bolest na fizickom nivou.
 
marisaone
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 23 Feb 2006
Poruke: 110
Mesto: Malmö

sweden.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 19, 2006 1:13 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne znam mnogo o tome ali mislim da je tako nesto ipak nemoguce.
 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 19, 2006 1:40 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne, nikako se ne bih slozila sa time...centralni nervni sistem je jedno mesto gde se 'skladiste' secanja...samo ideja da bi moglo biti drugacije mi je apsurdna

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 19, 2007 4:23 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Svi dogadjaji u nasem zivotu se skladiste u mozdanoj kori [tzv. korteks]. Mozak se razlikuje od hard diska po tome sto ne brise podatke da bi dodao nove nego ih "izbledi" da bi mogao kasnije da ih aktivira, posto ne mozemo da pamtimo gomilu stvari istovremeno [kao RAM i ROM memorija].
Ukratko, ovaj post koji trenutno citate se trenutno "upisuje" u korteks i ostace tamo neko vreme. Kada vam neko bude pomenuo mozdanu koru - onda cete ga se setiti [mozak ce ga ponovo aktivirati].
Zbog toga neke osobe koje su za dlaku izbegle smrt pricaju da im je ceo zivot proleteo pred ocima - mozak je trazio slicnu situaciju u zivotu zbog prirodnog nagona za zivljenjem.

A teorija da svaka celija u nasem telu "pamti" kompletan nas zivot [ili bar delic njega] - u to nisam siguran. Sad Neke celije umiru i pojavljuju se nove. No, desava se i to da primaoci organa odjednom zavole nesto sto je donator voleo ili da odjednom dobije njihove navike.
Molio bih nekog zdravstvenog radnika da me dopuni.

Jos nesto: ako je neko primio krv, da li je doslo do nekih promena u ponasanju? Ovo pitam clanove koji su primili tudju krv [sto je, priznacete, cesci slucaj].

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
..:: MaYa ::..
Banovan!

° ♥ BaNe, Volim Te ♥ °
<b>° ♥ BaNe, Volim Te ♥ °</b>





Datum registracije: 14 Okt 2006
Poruke: 11607
Mesto: .:* Sakrivena u Njegovom Pogledu, Zarobljena u Njegovom Srcu, Zauvek u Njegovom Toplom Zagrljaju *:

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 27, 2007 8:49 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nastasenjka je napisao/la sledeće:
ne, nikako se ne bih slozila sa time...centralni nervni sistem je jedno mesto gde se 'skladiste' secanja...samo ideja da bi moglo biti drugacije mi je apsurdna



slazem se sa ovim 8)

_________________

~ Banetova Žena ~
 
-*-Diva-*-
~mali djavolak~
~mali djavolak~



Godine: 33

Datum registracije: 10 Okt 2006
Poruke: 5070
Mesto: *~najlepse na svetu~*

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 02, 2007 10:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

iskreno prvi put cujem za to.. ali mislim da je to ipak ne moguce..
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 28, 2007 5:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da se stres, bolesti i sl. reflektuju na stanje na nivou ćelije u fizičkom tj. biološkom smislu i nikako drugačije Wink

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> Telo i njegova memorija Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon