www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Shutdown Windows-a...!?
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Software ~ -> ~ Arhiva - Software ~
::  
Autor Poruka
Rile_Master
*Master*
*Master*



Godine: 37

Datum registracije: 12 Feb 2005
Poruke: 5200
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 17, 2007 10:03 am    Naslov poruke: Shutdown Windows-a...!? Na vrh strane Na dno strane

Ovako...Pre neki dan mi je dosao jedan drugar i nesto smo radili na mom racunaru.Kada smo zavrsili i krenuli napolje on je moj racunar ugasio tako sto je samo pritisnuo dugme sa paljenj/gasenje!Kada sam ga pitao zasto je tako iskljucio racunar rekao mi je da ne brinem jer "svi noviji Windows-i podrzavaju takav nacin gasenja".

Kakva su Vasa misljenja?



_________________
Master
 
nenadmorpheus
Just me
Just me



Godine: 35

Datum registracije: 23 Okt 2005
Poruke: 7677
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 17, 2007 10:53 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja iskljucujem racunar na dva nacina:
1. Drzim Alt+F4 dok ce sve zivo ne zatvori i onda dobijem meni za shut down...
2. Preko precice na tastaturi koja ima istu ulogu kao da sam otisao na Start pa turn off Computer...

_________________
You're off the map now, radar can't even find you
We stay on the grind, you slip, we out-grind you
You walk around mad, you let your anger blind you
We walk around just playin' the violin behind you
 
Rile_Master
*Master*
*Master*



Godine: 37

Datum registracije: 12 Feb 2005
Poruke: 5200
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 17, 2007 2:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Aha...
A sta mislis o onom nacinu koji sam ja opisao?Jel to moze da steti racunaru ili ne?

_________________
Master
 
milicik
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 09 Maj 2006
Poruke: 3396

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 17, 2007 2:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
A sta mislis o onom nacinu koji sam ja opisao?Jel to moze da steti racunaru ili ne?

Zar je lepse ugasiti tamo gde pise nego na nekim precicama?!
 
Zoran_Karavla
~ Beli mišOv ~
~ Beli mišOv ~



Godine: 38

Datum registracije: 18 Avg 2002
Poruke: 661
Mesto: NS

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 18, 2007 1:39 pm    Naslov poruke: Re: Shutdown Windows-a...!? Na vrh strane Na dno strane

Rile_Master je napisao/la sledeće:
Ovako...Pre neki dan mi je dosao jedan drugar i nesto smo radili na mom racunaru.Kada smo zavrsili i krenuli napolje on je moj racunar ugasio tako sto je samo pritisnuo dugme sa paljenj/gasenje!Kada sam ga pitao zasto je tako iskljucio racunar rekao mi je da ne brinem jer "svi noviji Windows-i podrzavaju takav nacin gasenja".

Kakva su Vasa misljenja?


Potpuno je svejedno, jer je to samo precica do iste stvari koja se desava kada ides na start>turn off.

_________________
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 28, 2007 9:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja ga gasim s Alt & F4 combinacijom ali ni direktno gašenje ne bi trebalo nanijeti nikakvu štetu kompu ni Winđuskalu...

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Azazelo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 75

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 31, 2007 7:22 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Apsolutno isto je pritisnuti dugme na kucishtu (ako je u opcijama podesheno gashene racunara) ili mishem stisnuti "turn off"
 
therkon_xxx
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 12 Jan 2006
Poruke: 114
Mesto: BGD

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 10, 2007 6:06 pm    Naslov poruke: .. Na vrh strane Na dno strane

Zavisi kako kako si navikao... Znam ljude koji nesmeju da pritisnu restart...
Mr. Green
Neko im je rekao da to ne valja i nema boga da ga pritisnu... Mr. Green
Moja desna strana je ulubljena od sutiranja... I radi ko' sat... 8)
Imas u Control Panel-u opciju Power Options i u kartici Advance u donjem delu imas da odaberes sta hoces da radi windows kada pritisnes Dugme za paljenje kompa... Idea

_________________
xxx
 
ressko
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 32

Datum registracije: 12 Jan 2006
Poruke: 65
Mesto: New Pazar

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 13, 2007 9:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

winkey(to je ono dugme kao zastava)+u+u

_________________
kroz cevovod ispod shahta plovi moja braon jahta
 
marko14
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 37

Datum registracije: 13 Avg 2006
Poruke: 1263
Mesto: Somewhere

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 18, 2007 4:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

potpuno je svejedno, ne moze nista skoditi, ali znam da moze doci do problema ukoliko se racunar restartuje vise puta zaredom....
 
DjSinke
..:: Radio - DJ ::..
..:: Radio - DJ ::..





Datum registracije: 25 Apr 2007
Poruke: 130
Mesto: Zagreb

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 18, 2007 11:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nisam citao sta su drugi pisali ali evo ti moj prijedlog:

Kada gasis racunalo na tipku na racunalu, drzeci je 10tak sekundi, to ti nije nikako preporucljivo! Pitas se zasto? Pa zato sto sam to vec par puta dozivio (nek kod sebe, ali kod ostalih) da sam morao ici im popravljati WIN samo radi takvog gasenja. A sta se desava kad se tako gasi u Windowsima je da se sistemske datoteke ne pohrane i spreme, a WIN se ugasi ajmo reci "na silu", bez njegovog onog obradjivanja nekog koje traje prije gasenja.

Ako ga stisnes samo jedanput na gumb za gasenje (neka racunala imaju i to) i on se sam pocne gasiti, to je uredu, jer se gasi kao da si stisnuo na racunalu tipku za gasenje.

Ovi ostali nacini gasenja, preko tipkovnice, preko Alt+F4 to su vec neke druge opcije, ajmo reci "kratice" za gasenje racunala preko tipkovnice Wink



Nadam se da sam barem malo objasnio.

_________________
 
zex_bl
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 16 Maj 2007
Poruke: 115

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 04, 2007 7:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Samo ne cupaj utikac iz zida - sve ostalo je dozvoljeno i normalno bez ikakvog moguceg ostecenja compa i OS uz pretpostavku da je power namjesten na Shut Down sto je automatski podeseno instlacijom u ovom slucaju windows-a jedino ako ti nisi mijenjao

_________________
veni - vidi - vici

 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Software ~ -> ~ Arhiva - Software ~ -> Shutdown Windows-a...!? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon