www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Da li smo zaista sleteli na Mesec?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Svemir ~
::  
Autor Poruka
Johnny-Delija
Banovan!

Delija Sever - Forever
Delija Sever - Forever



Godine: 41

Datum registracije: 07 Nov 2006
Poruke: 3836
Mesto: Negde daleko,daleko od jedne Zloće iz sazveždja Vodolije,negde tamo gde me ta Zloća neće videti.

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 19, 2007 10:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja lepo kažem da je sve to neka nova ''teorija zavere'' kako bi to Amerikanci rekli.Namerno kažem kako bi to Amerikanci rekli jer oni za sve i svašta imaju neku teoriju zavereu šta ja ne verujem mnogo,čak ni najmanje.Ti argumenti su vrlo neubedljivi zato što su plod čiste ljubomore i nečije paranoje,tj. paranoje onih koji misle da je i samo naše postojanje jedna velika zavera.
Zašto nema ''interesa'' da se ide na Mesec?Prosto,uzeti su uzorci zemljišta,ispitano je sve što je bilo interesantno.Naseljavanje je jedini interes koje bi čovečanstvo moglo da ima,ali to nije moguće još uvek ni sada pa samim tim nije bilo ni moguće u poslednjih skoro 40 godina.Tako da nije bilo neke preke potrebe da se ide na Mesec.
Pa i pustinja u Arizoni liči na površinu Marsa pa niko ne sumnja da su snimci sa površine Marsa nameštaljka.Naravno da na Zemlji postoje predeli koji liče na predele Meseca.Opet astronauti su se slikali sa zastavom na Mesecu,ali ta čuvena fotografija koja se spominje kao problematična i dokaz o neodlasku na Mesec nije načinjena na Mesecu,već je snimljena u filmskom studiju s namerom da se njome pokrene nekakva teorija zavere.I još jedna stvar:Pa nije se samo Nil Armstrong slikao na Mesecu.Pored njega Mesecom su hodala još najmanje desetorica astronauta u periodu izmedju 1969. i 1972. godine.Taj dokumentarac je čist lažnjak.Gledao sam film o toj temi i mogu da kažem da je sve to vrlo neubedljivo.Svi dokazi su smišljeni tako da izazovu skandal.Postoji snimak kada Nil Armstrong zabada zastavu u površinu Meseca i zastava se uopšte ne ''vijori kao da je na vetru''.Možete snimiti film koji je ''kao'' dokumentarac,a koji je ustvari film koji je sniman u studiju,sa lažnim snimcima sa lažnim astonautima,lažnim naučnicima ili pravim naučnicima koji su tu dobro odglumili.Toliko o verodostojnosti dokumentarca.Idemo dalje.
Na snimcima se vidi isti raspored kamenja.Pa nisu astronauti ''skakali'' sa jednog dela Meseca na drugi.Bili su na jednom mestu.Tako da je logično da je pejzaž oko letelice isti.Ispod letelice nisu vidjeni krateri od sletanja kada je letelica ponovo uzletela prosto jer nije sniman trenutak poletanja već trenutak kad je letelica bila najmanje 30 km iznad površine Meseca.Nije moguće videti kratere od sletanja ni sa 500 metara,a kamoli sa 30 km visine.Ni taj ''dokaz'' mi nije ubedljiv.Toliko o kamenju i tragovima sletanja.Idemo dalje.
Kada gledate snimak Zemlje sa svemirske stanice da li se vide zvezde ili je nebo skroz crno?Naravno da je nebo crno.Prvo gde mogu da se vide zvezde ako u okolini ima dovoljno jak izvor svetlosti usled kojeg je nemoguće videti objekte koji svetle mnogo manjim sjajem.Da li kada noću šetate gradom koji je osvetljen možete usled uličnog osvetljenja da vidite zvezde na nebu(kada je nebo vedro).Naravno da ne.Ali ako se noću nadjete na otvorenom na nekom mračnom mestu videćete zvezde.Mislim da sam dovoljno jasan.Zvezde nisu mogle da se vide nikako.Mogle su da se vide jedino da je snimano na tamnoj strani Meseca da nije bilo svetla od reflektora.Ko kaže da astronauti nisu koristili na Mesecu nikakvo osvetljenje je ''težak'' lažov.NASA nije nikada potvrdila tako nešto,jer bi takvim izjavama sama sebi pravila probleme.Taj koji je to rekao da je NASA tako nešto potvrdila,niti radi za nju,niti zna šta uopšte termin NASA znači.Toliko o zvezdama na nebu iznad Meseca i o tome šta je NASA ''potvrdila''.Idemo dalje.
Da odela astronauta nisu mogla da izdrže radijaciju u jednom od prstenova oko Zemlje,onda to znači da ni Jurij Gagarin,ni Džon Glen,ni Valentina Terješkova nisu nikad bili leteli u svemir.Mnogi Rusi iz čiste ljubomore se trude da opovrgnu let na Mesec,jer su Amerikanci prvi otišli na Mesec,a ne oni(Rusi).Toliko o radijaciji.Idemo dalje.
Lažiranje jedne tako velike stvari kao što je let na Mesec je teško izvodljiva stvar.Ipak bi se saznala istina ne posle 30 godina,već posle 30 dana.Ni tajna oko Rozvela nije mogla se sačuva,a kamoli da se lažira jedna ovakva stvar.U slučaj Rozvel je bilo umešano oko 100 ljudi pa nije bilo moguće sačuvati tajnu.A zamislite koliko je ljudi učestvovalo u samom projektu:Apolo 11.Ne može se očekivati da 10000 ljudi(koliko ih je najmanje bilo ''umešano'' u projekat:''Apolo 11'') čuva takvu tajnu.Dovoljan je jedan koji bi ispričao(naravno za ogromne pare) šta se stvarno dogodilo,da se nešto stvarno tako dogodilo.Idemo dalje.
Te priče oko složenosti operacije opet nisu preterano ubedljive.Verujte mi,teže izvršiti spajanje spejs-šatla sa svemirskom stanicom,a zatim transport namirnica i astronauta u bezvazdušnom prostoru pri brzini od više hiljada kilometara na sat,jer svemirska stanica ne lebdi u mestu nego se okreće oko Zemlje nego leteti do Meseca.Na Mesecu se stoji,stoji na porvšini,a kad se npr. menjaju ogledala na svemirskom teleskopu ''Habl'',astonauti se nalaze u bezvadušnom prostoru gde je Zemljina gravitacija zanemarljiva(tj. skoro da je nema,jer je u pitanju ''visina'' od 500 - 1500 km iznad Zemljine površine),gde se astronauti prikačeni za ''Habl'' kreću brzinom od 8000 km/h i dovoljna je i najmanja greška pa da se otkače i ''odlete'' u prazan svemir.Na Mesecu astronaut može i da se saplete i da padne,ali može i da ustane,a ovaj što sa ''Hablom'' leti brzinom od 8000 km/h,može da se saplete i padne,al' da ustane ne može.Toliko o složenosti.Idemo dalje.
Ljudi mogu da lete na Mesec ako bi hteli,ali zašto bi?Da naselimo Mesec,ne možemo još uvek,a kao što sam već napomenuo dovoljno smo ispitali površinu Meseca tako da nije potrebno da to radimo i dalje.
Opet kažem:Ne verujem da se let na Mesec nije nikad dogodio.Ima još i jedna stvar.Da li neko zna koliko je astronauta poginulo pri neuspelim pokušajima lansiranja raketa?I da su ti dogadjaji držani u tajnosti.Da li znate da je Apolo 8 koji je lansiran 1968. godine imao zadatak da samo kruži oko Meseca,odnosno trebalo je samo da dodje do Meseca i da se vrati nazad na Zemlju?.A pre sletanja na Mesec su na taj isti Mesec bile poslate letelice bez posade koje su imale zadatak da ispitaju uslove na površini Meseca(satav tla,atmosfera(doduše Mesec nema atmosferu,ali i to je trebalo ispitati i proveriti),radijacija,...itd.).A što je još zanimljivo nijedan od članova posade Apola 8 nij bio član posade Apola 11 i plus jedan od astronauta(zaboravio sam mu ime) iz posade Apola 8 je bio član posade čuvenog i ''baksuznog'' Apola 13.
Amerikanci su po prirodi paranoična nacija i opsednuti su teorijama zavere i apokalipsama(mogu dam dam nekoliko dokaza o tome),tako da mi nije čudno što prave i takve ''dokumentarce''(namerno stavljam navodnike jer to nije pravi dokumentarac,već ''lažnjak'').



_________________
Fan of Maria Kirilenko

Bože,meni tako malo treba
Ispod ovog svetog neba.
Topla postelja
I njena oka dva...


Poslednja prepravka: Johnny-Delija on Uto Mar 27, 2007 10:16 am; ukupno izmenjena 2 puta
 
milann89
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 19 Mar 2007
Poruke: 106
Mesto: Zajechar over the Rainbow!

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 20, 2007 12:10 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Amerikanci, kakav su "narod", su uvek predstavljali glupu svetsku policiju i vlast. Takav potez je stvarno moguc i mnogi dokazi upucuju na to. Meni je leprsanje zastave dovoljno. Neka im bude. Prvi su sleteli. What goes around, comes back around Twisted Evil
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 24, 2007 7:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Trebali bi malo vise da istrazujete o toj temi.
Npr:
Zato je bilo Amerima vazno da slete na mesec i to prvi?
Zasto Rusi nisu prvi sleteli a bili su jaci u svemirskim istrazivanjima od Amera?
Sta je to Van Alenov pojas radijacije i koliko je mesec udaljen od zemlje?
Kako su izgledale letelice LEM i kakva su bila svemirska odela u to vreme?
Kakve su bile kamere i fotoaparati?

Kada nadjete odgovarajuce odgovore bice vam jasno ne samo da li su Ameri sleteli na mesec nego da li je danas moguce da se tamo ode.

Ma bre odbijam da verujem da je iko bio na mesecu.
Naravno ne racunam neke sonde, satelite i raznu svemirsku opremu Very Happy
 
m1l1ja
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 24 Jun 2006
Poruke: 39
Mesto: Priboj

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 26, 2007 7:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nick1982 - moj si covek, slazem se s tobom

Ljudi pogledajte prvo snimak, samo toliko za pocetak pa da pocnemo sa odgovorima.

Cudo niko ne spominje Van Alenov pojas.

_________________
Malo edukacije ne skodi 8)
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 26, 2007 10:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

m1l1ja je napisao/la sledeće:
Cudo niko ne spominje Van Alenov pojas.


Moze neko da mi pojasni sta je to? Rolling Eyes

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
tamara_blabla
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 38

Datum registracije: 15 Mar 2007
Poruke: 766

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 27, 2007 12:22 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

iskreno, mislim da su neki ljudi sleteli na mesec. i zavidim im.

_________________
 
m1l1ja
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 24 Jun 2006
Poruke: 39
Mesto: Priboj

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 27, 2007 7:31 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Radioaktivni pojas u magnetosferi zemlje, oni koji su protiv sletanja tvrde da su astronauti morali da preminu jos u toku putovanja...

Da li je zaista tako? Najbolje je pogledajte clanak o tome u najnovijem broju Astronomije.

_________________
Malo edukacije ne skodi 8)
 
Milos NS
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 45

Datum registracije: 19 Jul 2005
Poruke: 242
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 27, 2007 9:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jedino pitanje koja ja postavljam onima koji veruju da smo sleteli na mesec je: "Kako su oni poleteli sa tog meseca i vratili se na zemlju?"
 
cupakabra
*the dancing girl*
<b>*the dancing girl*</b>





Datum registracije: 30 Sep 2006
Poruke: 1763
Mesto: taaaaamo daleeeeko

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 27, 2007 9:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

heheheheh zanimljiva tema. mozda jesu sleteli, mada amerika..... ne znam

_________________



ne placi zato sto se zavrsilo, smej se jer se dogodilo!
CuPaKaBrA
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 27, 2007 10:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Milos NS je napisao/la sledeće:
Jedino pitanje koja ja postavljam onima koji veruju da smo sleteli na mesec je: "Kako su oni poleteli sa tog meseca i vratili se na zemlju?"


Je li se ti to zezas ili ozbiljno? Laughing

Ma, gravitacija je slaba u odnosu na Zemljinu. Logicno je da ce imati dovoljno goriva da poleti, a sleteo je [tj. bucnuo] u Tihi okean.

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
slajad
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 19 Nov 2006
Poruke: 55
Mesto: svinjarnik

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 28, 2007 4:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ma nisi sletjeli to je cisto izmisljanje zbog hladnog rata i to je to
 
cupakabra
*the dancing girl*
<b>*the dancing girl*</b>





Datum registracije: 30 Sep 2006
Poruke: 1763
Mesto: taaaaamo daleeeeko

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 28, 2007 11:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

interesantan je tekst onoga ko je postavio ovu temu.... one greske kao.... ja sam videla jedan video clip na kome kao padaju oni reflektori sa koncerata..... ko zna

_________________



ne placi zato sto se zavrsilo, smej se jer se dogodilo!
CuPaKaBrA
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Svemir ~ -> Da li smo zaista sleteli na Mesec? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Strana 2 od 6

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon