www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Da li smo zaista sleteli na Mesec?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Svemir ~
::  
Autor Poruka
Johnny-Delija
Banovan!

Delija Sever - Forever
Delija Sever - Forever



Godine: 41

Datum registracije: 07 Nov 2006
Poruke: 3836
Mesto: Negde daleko,daleko od jedne Zloće iz sazveždja Vodolije,negde tamo gde me ta Zloća neće videti.

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 06, 2007 2:22 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

rosierosie je napisao/la sledeće:
nick1982 je napisao/la sledeće:
rosierosie je napisao/la sledeće:
Gledala sam pomenuti dokumentarac i slusala razlicite, suprotstavljene stavove. I pre, a i sada, posle citanja vasih argumenata za i protiv, nisam promenila misljenje. Volela bih da jesu ali ne verujem da su sleteli na mesec. Tadasnja tehnologija, hladni rat (Amerika je bila u panicnom strahu da Rusi ne slete pre njih na mesec). Vise je dokaza protiv nego za.



Dokazi protiv su čista izmišljotina.Kao što sam već rekao stalna potreba za nekim teorijama zavere,dovela je do pojave sumnje oko sletanja na Mesec.Dokumentarac je čist ''lažnjak''.Sve što u tom nazovi dokumentarcu se govori u prilog tome da se ipak nije letelo na Mesec je čista izmišljotina sa ciljem da se izazove skandal.Tehnologija koja je tada postojala je bila sasvim dovoljna da bi se otišlo na Mesec.Svako ko tvrdi(mislim na te nazovi stručnjake) da let na Mesec nije postojao nema pojma o aero-kosmotehnici,astronomiji,astofizici,fizici,...
Svaki dokaz koji govori u prilog tome da se nije letelo na Mesec je iskonstruisan,kao što je i taj dokumentarac jedna tendenciozno iskonstruisana priča.Dajte ljudi,ne budite glupi,ne verujte svim misterioznim pričama koje prikazuju:''Discovery'' i ''National Geografic''.Tu je 90% stvari laž ili je bazirano na pogrešnim pretpostavkama.Taj dokumentarac je tačan,koliko i članci iz ''Scandala'',''Sveta'' i ostale žute štampe.



Ipak, ''Discovery'' i ''National Geografic'' nisu isto sto i "Svet" i "Scandal". Svaka osoba prosecne inteligencije ume da prepozna namontirane slike i izmisljene clanke u ovim tabloidima.
Zasto ljudi imaju potrebu da pricaju o teorijama zavere kada su u pitanju Amerikanci?
Iako se ne razumem u astronomiju, ne dovodim u pitanje ni jedan naucni dokaz koji tvrdi da je sletanje na mesec bilo moguce i da se desilo. Sve deluje logicno i ubedljivo i za ljude koji se razumeju u materiju i za laike.
Meni treba objasnjenje, zasto dokazi, koje iznose oni koji ne veruju u sletanje na mesec, deluju tako ubedljivo?
Zato se takve stvari i nazivaju "teorija zavere". U fabrikovanoj lazi ucestvuje ne mali broj ljudi, strucnjaka razlicitih profila. Iza njih uglavnom stoji vlada, znaci, ogromna masinerija i novac. I naravno neciji interes. Mozda je najvecu sumnju oko covekovog sletanja na mesec izazvala tadasnja politicka klima u svetu. To je ono sto je mene navelo da sumnjam, a ne dokumentarac.


Nisam ja ni rekao da su ''Discovery'' i ''National Geografic'' isto što i ''Svet'' i ''Scandal'',već da su sve emisije na njima koje govore o nekim misterijama i teorijama zavere uglavnom tačne koliko i članci prethodno spomenutih časopisa.
Što se tiče političke klime u svetu,ne vidim da to ima bilo kakve veze sa izvodljivošću leta na Mesec.Sovjetski Savez je bila komunistička i relativno siromašna zemlja koja nije imala dovoljno novca da finansira jedan takav poduhvat.Amerikanci su i pored troškova oko rata u Vijetnamu bili dovoljno finansijski moćni da pošalju ljude na Mesec.



_________________
Fan of Maria Kirilenko

Bože,meni tako malo treba
Ispod ovog svetog neba.
Topla postelja
I njena oka dva...


Poslednja prepravka: Johnny-Delija datum Pon Apr 23, 2007 10:40 am; ukupno izmenjena 1 put
 
Dushan_maestro
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 11 Dec 2006
Poruke: 33

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 06, 2007 5:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

9diva1 je napisao/la sledeće:
sleteli su.. zasto bi drugi ljudi placali tolike pare da bi zavaravali ceo svet kako su bili na mesecu.. ako mogu da izgrade stanicu u svemiru,u bez gravitacionom prostoru, onda naravno da su mogli i da slete na mesec..


To je bilo vreme hladnog rata, i tada je u svemu postojalo nadmetanje izmedju Amerike i Rusije (SSSR-a)i svaka strana se trudila da pokazhe da ima bolju tehnologiju, tako da uopshte nije nemoguce da je cela stvar rezhirana...
 
Lilly lovedoll
*GiMmE mOrE*
<b>*GiMmE mOrE*</b>





Datum registracije: 26 Maj 2006
Poruke: 3257

north_korea.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 06, 2007 6:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma Amerikanici lazu.Ne verujem da je to istina.
 
m1l1ja
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 24 Jun 2006
Poruke: 39
Mesto: Priboj

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 09, 2007 2:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ali nije mi jasno, kako na osnovu dokmentarca ili neceg drugog zakljuciti da li su oni zaista sleteli na Mesec Laughing

[Edit by coco_bill: Svaka poruka čija je svrha isključivo reklama komercijalnih sadržaja, drugih foruma, drugih sajtova krši Pravilnik i biće cenzurisana.]

_________________
Malo edukacije ne skodi 8)
 
Milos NS
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 45

Datum registracije: 19 Jul 2005
Poruke: 242
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 09, 2007 8:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

OK ako su sleteli pre 40 godina, zasto niko vise nije leteo tamo. Ni Rusi ni Kinezi niko... Samo su Amerikanci pametni... ma da
 
ramar
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 28 Sep 2006
Poruke: 155
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 12, 2007 1:06 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja mislim da nije bilo sletanja...
Cak sam gledao neki dokumentarac cija je tema dokazivanje toga (da nije bilo sletanja)

U tom filmu se vidi delovi snimka sa meseca na kojima se pojavljuje na raznim mestima napisano "C"- kao potpis Stanleya Cubricka-rezisera...
Nemam pojma al to sam video
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 12, 2007 3:26 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa dobro shta reci kad vidish neshto ovako... Rolling Eyes
Izgubljen snimak sletanja na Mesec

i nedeljoo dana posle

Los snimak

Pronadjen je u audio-biblioteci u Nasinom svemirskom centru u Hjustonu. Snimak je obelezen kao "loš" jer je u veoma losem stanju.

Prvobitno nije mogao da se pusti jer je nije bio dobro namotan na kalem. Poceo je i da se raspada gubeci okside metala sa njegove povrsine.

Dok su je pustali, traka se povremeno skupljala. Tehnicari u Nasi kazu da su imali srece sto su uopste i uspeli da je puste.

? Rolling Eyes



[Edit by Coco Bill: Molio bih vas da u narednim postovima prevedete tekstove pisane na stranom jeziku. Pola sata mi je trebalo da ovo prevedem. Sad Ubuduce, postovi ce biti obrisani, a kompletan tekst vracen posiljaocu da ga prevede]

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Johnny-Delija
Banovan!

Delija Sever - Forever
Delija Sever - Forever



Godine: 41

Datum registracije: 07 Nov 2006
Poruke: 3836
Mesto: Negde daleko,daleko od jedne Zloće iz sazveždja Vodolije,negde tamo gde me ta Zloća neće videti.

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 13, 2007 10:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Alexns je napisao/la sledeće:
Pa dobro shta reci kad vidish neshto ovako... Rolling Eyes
Moon landing tape lost

i nedeljoo dana posle

Bad tape

It was found in the audio library at Nasa's space centre in Houston. The recording had been labelled "bad tape" because it was in a very poor condition.

Initially, it could not be played, being so poorly tensioned on its spool. It was also starting to disintegrate, shedding metal oxide particles from its recording surface.

The tape frequently adhered to itself as it was played. Nasa technicians said they were lucky to get the tape to play at all.

? Rolling Eyes


Dobro bi bilo da ovaj tekst za one koje mrzi da ovo sami prevode(i ja sam medju njima) bude preveden. Laughing
Šalim se,naravno.
Malopre sam gledao neki film o istraživanju Meseca i mislim da sam pronašao pravo objašnjenje zašto zastava ''leluja''.Pošto nema jake gravitacije i vetra,zastava stoji onako kako je postavljena i deluje kao iskrivljena limena ploča ili kao da je od gipsa ili kao da je zaledjena.A na nekim snimcima sa Meseca se vide zvezde(poneka zvezda) na nebu i to na onim gde osvetljenje(od reflektora) nije jako.Tako da gde je okolina gde su se kretali astronauti bila jače osvetljena,zvezde se nisu videle.Tako da nisam ništa neobično primetio.A i još da dodam da je snimak malo nekvalitetniji tako da deluje da ''slika igra'' na ekranu.

_________________
Fan of Maria Kirilenko

Bože,meni tako malo treba
Ispod ovog svetog neba.
Topla postelja
I njena oka dva...
 
SrXXX
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 31

Datum registracije: 27 Mar 2007
Poruke: 89
Mesto: Spavaća Soba

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 22, 2007 1:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nick1982 je napisao/la sledeće:
Alexns je napisao/la sledeće:
Pa dobro shta reci kad vidish neshto ovako... Rolling Eyes
Moon landing tape lost

i nedeljoo dana posle

Bad tape

It was found in the audio library at Nasa's space centre in Houston. The recording had been labelled "bad tape" because it was in a very poor condition.

Initially, it could not be played, being so poorly tensioned on its spool. It was also starting to disintegrate, shedding metal oxide particles from its recording surface.

The tape frequently adhered to itself as it was played. Nasa technicians said they were lucky to get the tape to play at all.

? Rolling Eyes


Dobro bi bilo da ovaj tekst za one koje mrzi da ovo sami prevode(i ja sam medju njima) bude preveden. Laughing
Šalim se,naravno.
Malopre sam gledao neki film o istraživanju Meseca i mislim da sam pronašao pravo objašnjenje zašto zastava ''leluja''.Pošto nema jake gravitacije i vetra,zastava stoji onako kako je postavljena i deluje kao iskrivljena limena ploča ili kao da je od gipsa ili kao da je zaledjena.A na nekim snimcima sa Meseca se vide zvezde(poneka zvezda) na nebu i to na onim gde osvetljenje(od reflektora) nije jako.Tako da gde je okolina gde su se kretali astronauti bila jače osvetljena,zvezde se nisu videle.Tako da nisam ništa neobično primetio.A i još da dodam da je snimak malo nekvalitetniji tako da deluje da ''slika igra'' na ekranu.


Da, slažem se sa tobom, pogledao sam i ja jedan sličan dokumntarac, i samo potvrđuje ovo što si ti rekao.
 
rosierosie
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član





Datum registracije: 10 Okt 2005
Poruke: 600

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 19, 2007 1:46 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Alexns je napisao/la sledeće:
Pa dobro shta reci kad vidish neshto ovako... Rolling Eyes
Izgubljen snimak sletanja na Mesec

i nedeljoo dana posle

Los snimak

Pronadjen je u audio-biblioteci u Nasinom svemirskom centru u Hjustonu. Snimak je obelezen kao "loš" jer je u veoma losem stanju.

Prvobitno nije mogao da se pusti jer je nije bio dobro namotan na kalem. Poceo je i da se raspada gubeci okside metala sa njegove povrsine.

Dok su je pustali, traka se povremeno skupljala. Tehnicari u Nasi kazu da su imali srece sto su uopste i uspeli da je puste.

? Rolling Eyes


Ovo je novost za mene. Kako moze tek tako da se "izgubi" snimak tako vaznog dogadjaja? Nemoguce je da su toliko aljkavi i neodgovorni u Nasi.
Eto jos jednog dokaza koji ide u prilog onima koji tvrde da je sve izrezirano. Confused
 
gargamelko
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 06 Maj 2006
Poruke: 100
Mesto: Sabac

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 14, 2007 10:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zaista me nista ne bi cudilo Rolling Eyes

_________________
Ko zna zasto je to dobro.
 
Shiseido
N-SNG-J06
<b>N-SNG-J06</b>





Datum registracije: 26 Apr 2007
Poruke: 10229

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 31, 2007 9:08 pm    Naslov poruke: Da li je bilo života na Mesecu? Na vrh strane Na dno strane

Bivši rukovodilac foto službe laboratorije NASA Ken Džonston tvrdi da javnosti nisu otkrivene sve tajne o Mesecu do kojih se došlo tokom prošlih misija, pa je obelodanio sopstveno znanje o podacima koji bi mogli biti povod za novu kosmičku trku ka Mesecu.
Kako tvrdi Džonston, američka misija je, u vreme iskrcavanja na Mesec pre 40 godina, otkrila i snimila na površini Zemljinog satelita tragove cilvilizacije.
"To su drevne ruine veštačkog porekla" i "ranije nepoznata tehnologija upravljanja gravitacijom", izjavio je Džonston u utorak, na konferenciji za štampu u Njujorku.
Te podatke vlasti SAD su čuvale u tajnosti, a Džonstonu je, kako je istakao, bilo naredjeno da snimke uništi. On tvrdi da je sačuvao nekoliko snimaka.
Američki naučnik je nedavno isključen iz programa Laboratorije za izučavanje reaktivnog kretanja NASA za popularizaciji kosmičkih istraživanja. Iz revolta je sve podatke dao autorima knjige "Tamna misija - tajna istorija NASA" koja je prošle sedmice objavljena u SAD i našla se na listi beselera "Njujork tajmsa".
Na konferenciji za štampu održanoj u utorak učestvovao je i jedan od koautora knjige, bivši konsultant NASA, poznati popularizator "svemogućih kosmičkih tajni" Ričard Hogland. Mnogo toga što su juče iz knjige od 550 stranica, opremljene fotografijama predstavili Hogland i koautor Majk Bara, veoma je smelo.
Kako je predstavljeno, ne samo da je posada Apola tokom misije na Mesecu snimila ostatke konstrukcija gradjevina nepoznatih civilizacija no su na Zemlju i dostavili uzorke drevnih tehnologija što je izmenilo put istraživanja Meseca. Hogland i Bara čak tvrde da je tadašnja vlada SAD zbog otkrića bila spremna da s Moskvom organizuje zajedničku misiju.
Pored toga predstavljeni su snimci površine Meseca napravljeni u periodu realizacije programa Apolo koji navodno potkrepljuju teoriju Hoglanda i Bara.
"Zahvaljujući začudjujućim tehnološkim otkrićima, koja je prema našim podacima napravila NASA na Mesecu u vreme programa Apolo i dostavila na Zemlju a zatim držala u tajnosti, nova trka, za razliku od prve (kosmičke) izmedju SAD i SSSR za politički prestiž pre 50 godina, uticaće na život na Zemlji", izjavio je Hogland koji je i naučni konsultant telekompanije CBS.
Isto tako Hogland i Džonston ne isključuju mogućnost da SAD sada namerno forsiraju lansiranje šatlova da bi taj program bio realizovan do 2010. godine i da bi prešli na nove kosmičke aparate Constellation kojima će leteti na Mesec, računajući da je Rusija objavila da će poslati kosmonaute na Mesec 2025. godine i tamo izgraditi bazu.
"Zašto u 21. veku postoji toliko interesovanje za Mesec a već 30 godina je taj program ignorisan. Možda je misija Apolo našla na Mesecu "nešto" veoma važno što je NASA zaboravila da nam kaže", navodi se u pres-materijalu uoči konferencije, navodi ruska agencija.
Isto tako Hogland tvrdi da NASA ima još tajni medju kojima je otkrivanje bespilotne letelice s mikrobima "Viking" na Marsu 1976. godine.
Medjutim, tvrdnje da su na Mesecu otkriveni tragovi drevne civilizacije predstavnici NASA za sada ne žele da komentarišu smatrajući ih neozbiljnim.

(MONDO)

_________________
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Svemir ~ -> Da li smo zaista sleteli na Mesec? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Strana 4 od 6

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon