www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Kako povezati i podesiti komp i TV?
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Uradi sam ~
::  
Autor Poruka
shanjer
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 15 Okt 2005
Poruke: 1111
Mesto: NOVI SAD

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 18, 2007 5:01 pm    Naslov poruke: Kako povezati i podesiti komp i TV? Na vrh strane Na dno strane

Kako povezati i podesiti komp i TV?

Sta je potrebno da imate:

1. Graficku karticu koja ima TV Out (uglavnom sve danasnje kartice imaju).




2. Jedan obican video kabel (cinc), ili S-Video kabel (u zavisnosti od prikljucka na samoj grafickoj).




3. TV koji ima Video In ili Scart prikljucak. U slucaju da imate samo Scart, potreban vam je Scart adapter:


*Takodje Scart adapter ce vam biti potreban ukoliko prikljucujete komp i TV sa S-Video kablom.

Ako je sve tu, da pocnemo...

Prikljucite jedan kraj video/S-video kabla u Video Out na vasoj grafickoj kartici (preporucujem da ovo radite dok vam je racunar ugasen, kako ne bi kojim slucajem doslo do nekih softverskih ili harvderskih problema), i drugi kraj kabla prikljucite u TV, u Video In, ili ako koristite Scart, onda prvo u Scart pa onda u TV.




To je to. Sad ukljucite racunar, a TV prebacite na AV kanal.

U ovom primeru koriscena je Nvidia graficka kartica, ali slican je princip podesavanja i na ATI-jevim karticama.
Kada se podigne Windows, desni klik bilo gde na radnu povrsinu (desktop) i iz menija odaberite Properties, zatim kliknite na jezicak Settings, pa na dugme Advanced. U novom prozoru pritisnite na jezicak na kome obicno pise model graficke, u ovom slucaju to je "GeForce FX5700" (pogledati sliku ispod)



U opciji "nView Display Mode", odaberite Clone, a za Primary/Secondary display, odaberite Monitor/TV. Ukoliko ne postoji TV kao opcija, znaci da vam nesto nije uredu sa kablom jer softver nije detektovao vas TV. Ovo se takodje moze desiti ako ste ukljucili kabel dok je komp bio ukljucen.



U ovom trenutku ako pritisnete dugme Apply, slika na TV-u bi trebala da se pojavi. Ako slike nema ili je veoma losa ili cak crno-bela, najverovatnije nije podesen odgovarajuci TV format. Pritisnite desnim klikom na slicicu TV-a i iz menija izaberite Select TV format, pa zatim TV format koji vas televizor podrzava. Najverovatnije je u pitanju PAL.



Sada bi slika trebala da bude normalna. Ukoliko zelite malo da je doterate, to mozete uraditi tako sto cete opet kliknuti desnim tasterom misa na slicicu TV-a i iz menija izbrati Color Correction, a za jos podesavanja odaberite Device Adjustments...

Kada zavrsite sa tim potvrdite sva vasa podesavanja sa dugmetom OK.


Cesta pitanja i problemi:

P: Zasto mi se ne vidi ceo ekran monitora na TV-u, nego kad pomeram mis slika se skroluje?
O: Rezolucija je prevelika. Probajte da smanjite rezoluciju TV-a na 1024x768 ili 800x600. Ovo se nalazi u istom meniju gde ste podesili i boju i TV sistem (poslednja opcija u meniju - Change Resolution...)

P: Kada pustim film, slika mi se vidi na monitoru ali ne i na TV-u, u cemu je problem?
O: Problem je u drajverima. Najverovatnije nisu originalni koji ste dobili uz vasu graficku nego su skinuti sa interneta. Ukoliko nemate originalne drajvere, ovaj problem mozete zaobici tako sto cete u podesavanjima graficke pronaci opciju Full Screen Video i odbrati TV.

P: Sada imam sliku, ali nemam titl!
O: Ukoliko koristite BSplayer za pustanje filmova, ovaj problem cete resiti tako sto cete u BSplayer-u ukljuciti opciju "Draw subtitles to Overlay surface".

_________________



_________________
...S...H...A...N...j...E...R

Žena je kao imenica a ljubavnica zamenica
 
markozutic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 32

Datum registracije: 15 Mar 2007
Poruke: 57
Mesto: Pancevo

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 19, 2007 1:28 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

E nigde nemogu u BSPlayeru da nadjem ovo za draw subtitles , da mi budu titlovi na tv-u to nemogu da nadjem !!! GDE SE To nalazi??

_________________
Samo oni sa otvorenim umom primaju mudrost, samo oni sa otvorenim srce primaju ljubav, i samo oni sa dobrim dupetom primaju poruke od mene. Smile)))
 
dragance13
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 19 Mar 2007
Poruke: 19

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 22, 2007 11:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

e hvala za ovo puno mi je pomoglo Wink
 
Jonny kralj
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 15 Mar 2007
Poruke: 8

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 23, 2007 10:47 pm    Naslov poruke: Hvala Na vrh strane Na dno strane

Ti si car, hvala ti. Very Happy
 
shanjer
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 15 Okt 2005
Poruke: 1111
Mesto: NOVI SAD

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 24, 2007 10:07 am    Naslov poruke: ... Na vrh strane Na dno strane

markozutic je napisao/la sledeće:
E nigde nemogu u BSPlayeru da nadjem ovo za draw subtitles , da mi budu titlovi na tv-u to nemogu da nadjem !!! GDE SE To nalazi??


Pogledaj dobro u opcijama BS payera

_________________
...S...H...A...N...j...E...R

Žena je kao imenica a ljubavnica zamenica
 
D@cha
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 89

Datum registracije: 02 Apr 2007
Poruke: 4657
Mesto: 13 krug pakla

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 21, 2007 1:39 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Koristi Crystal player provereno otvara titlove na tv-u a Power dvd takodje za dvd filmove. Takodje ti mogu preporuciti i kineski KM-player perfektan je za sve video formate i jos je i besplatan (i ako pise beta verzija nema nikakvih problema 100% siguran)

_________________
NO COMENT
 
devla94
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 29

Datum registracije: 13 Feb 2008
Poruke: 21
Mesto: Cacak

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 18, 2008 2:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Probao sam moze...

Bravo za ovo!!!!
 
rocky4
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 12 Mar 2006
Poruke: 27
Mesto: Valjevo

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 21, 2008 12:38 am    Naslov poruke: Lepo Na vrh strane Na dno strane

Lepo objasnjeno!

_________________
Limundo, ima mnogo dobrih aukcija:
Moze da se kupi mnogo dobrih i jeftinih stvari!
 
nidazpanda
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 33

Datum registracije: 17 Jun 2008
Poruke: 4
Mesto: Beograd Sremcica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 12, 2008 7:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hvala...svo me mole da im napravim tut ali me mrzi...HVALA...

_________________
u raju je lepo,al' u paklu je ekipa!!!

Neko pije iz radosti,neko iz tuge, a neko od jutra!!!
 
lahaine
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 25 Jun 2005
Poruke: 21
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 09, 2009 2:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Za sve koji imaju probleme ima program TVTool ako se dobro secam ili tako nesto
on resava sve probleme oko povetivanja racunara sa tv-om
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Uradi sam ~ -> Kako povezati i podesiti komp i TV? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon