www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Sve je lako kad si mlad...
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 23, 2007 9:24 am    Naslov poruke: Sve je lako kad si mlad... Na vrh strane Na dno strane

Kao prvo, ako postoji več nešto ovako, ili brišitie ili spojite, i ako nije na pravom mjestu, premjestite.

E sad. Na pamet mi palo da počnem ovu temu, svi smo mi još mladi ovdje, neki friško zeleni, drugi več malo otvrdli, ali ipak svi smo mladi. Svi imamo neke svoje živote, svoje probleme, dali fax, posao, ljubav ili nešto ćetvrto. Glavni povod da započnem ovu temu je stvar koja mi se desila jučer.

Radim več nekoliko godina, krpim kraj sa krajem, plačam stan koji nikad moj neče biti, dakle stambeno pitanje ni blizu rješenja. Problemi se vrste jedan za drugim, i taman kad pomisliš da češ uspjeti noramalno disati, ono sa punim pljučima, strefi te nešto ko npr. mene jučer. Da ne pričam na dugo i široko šta je i kako je, samo da kažem, da me država tuži jer sam joj dužan preko hiljadu eura. Pare o kojima maštam, pare koje nemam pojma odakle da jih dobijem da se to rješi. E sad, kako se podnjeti sa tim? Postoji ono "sve je lako kad si mlad" ali, baš mi se činio da mi mladi u ova vremena imamo probleme koje naši roditelji ni blizu nisu imali. Život u 21. veku, nije nimalo lak za nas, sve nešto brzo ide, pare nisu vrjedne, radiš i zarađuješ, da bi mogo da se preživiš, a da nešto uštediš, da si priuštiš neko putovanje, bez štednje od godinu dana, nema šanse.
Dakle, šta vi mislite, jel stvarno sve lakše kad si mlad?



_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
mrgude
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 14 Mar 2007
Poruke: 446

namibia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 23, 2007 10:10 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

lako je kad si mlad al tinejdžer.....poslije kad postanes punoljetan,prorade ti klikeri i stanes se borit za sebe, shvatis da nije uopce lako.

nego za sta tebe tuzi drzava sunce ti poljubim? sta si im uradio? Shocked

_________________
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 23, 2007 10:15 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mrgude je napisao/la sledeće:
lako je kad si mlad al tinejdžer.....poslije kad postanes punoljetan,prorade ti klikeri i stanes se borit za sebe, shvatis da nije uopce lako.

nego za sta tebe tuzi drzava sunce ti poljubim? sta si im uradio? Shocked


neču o tome, šta je tačno bilo.

istina je kad si tinejdžer, imaš roditelje iza sebe, a kad kreneš svojim životom, svojim putem, kad postaneš samostalan, e onda je teško, i tek onda počinješ da živiš. neki hvala bogu nemaju problema, sve jim nekako ide, a neki smo ko magnet za probleme. dali je to, što mi ne znamo da živimo samostalno ili jednostavno hoče nam se tako, ili što bi gatare rekle, tako nam grah pao.

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
SmashingPumpkin
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 30 Jan 2007
Poruke: 76
Mesto: Kula nazalost...nemam knjizaru!!

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 23, 2007 11:00 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

da li je sve lako kad si mlad? mladi imaju takodje puno problema (ne vise od odraslih,ali ih ipak imaju). npr ja se mucim vec danima da skontam jednu teoriju,ali mi ne ide...Smile

p.s. mislim da jako malo ljudi imaju ovakvih problema Smile

_________________
Riot Grrrl!
Rebel Girl!
Feminizam!
Revolution!
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 23, 2007 11:07 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jedno je zajebancija, drugo je kad čovjek ima stvaran problem. svako ima svojih problema, i svakome je njegov najveći od tudžeg. ne umanjujem ja probleme školaraca, nimalo, ali čekaj dok dođeš u situaciju kad moraš da krpiš kraj sa krajem, da bi živio. nije sad da sam ja pisao onaj svoj problem da bi se neko našao u njemu, pitanje je bilo dosta jasno mislim, dali je stvarno lakše nama mladima nositi se sa problemima ili nije. normalno, kad imaš porodicu, problemi su još veči i konstantniji, sad, npr. ko ja, sam sam, ni kućeta ni maćeta, kako se snositi sa problemom? nije problem samo naći pare, možda sam protrebniji nekog oslonca, nekoga ko če da bude uz mene kroz trnje ovo. ja znam, da bi mi neko dobro došao, ali bože moj, nema nikoga.

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
foryou10
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 63

Datum registracije: 13 Jan 2006
Poruke: 903

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 12, 2007 12:12 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da je današnjim mladim ljudima daleko teže nego prije.Promjenio bih krilaticu u"sve je lako ako si stariji,ali ne baš pravo star",a evo i zašto:
-u neka vremena po kojima većina pljuje završio sam faklutet,a nisam plačao školarinu.
(uskoro ću je morati plaćati za svoju dijecu-od ove godine već za prvo)
-dobio sam posao bez da nekoga podmitim.
-dobio stan jer sam izdvajao u stambeni fond.(moja djece nemaju šansu da ga dobiju,niti da ga kupe i kada završe fakultet)
itd.itd....................

_________________
Da sam ja neko,kako bi se zivjelo i kako bi se voljelo i kako bi sve dobro bilo.
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 12, 2007 1:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Konjanik je napisao/la sledeće:
...ali čekaj dok dođeš u situaciju kad moraš da krpiš kraj sa krajem, da bi živio...dali je stvarno lakše nama mladima nositi se sa problemima ili nije. normalno, kad imaš porodicu, problemi su još veči i konstantniji, sad, npr. ko ja, sam sam, ni kućeta ni maćeta, kako se snositi sa problemom? nije problem samo naći pare, možda sam protrebniji nekog oslonca, nekoga ko če da bude uz mene kroz trnje ovo. ja znam, da bi mi neko dobro došao, ali bože moj, nema nikoga.


"Zalim proshlost, nadam se buducnosti, nezadovoljan sam sadashnoshcu-to je moj zivot" - P.I.Cajkovski
ne znam zshto ali morao sam da citiram...

Magicni trougao: Ljoobav, Moral, Novac...Sve u zivotoo vrti ti se oko te tri stvari i kada oospesh da nadjesh tezishte tek tada mozesh reci da si "oospeo" u zivotoo...Nema ti to veze sa godinama, ako se rano osamostalish i snadjesh u zivotoo ZIVECESH a necesh samo PREZIVLJAVATI...Razumem te u potpunosti ali dobro sad, zapeo si, pao si...ustani, obrishi kolena i nastavi dalje

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
EGO!
Stojke's bitch!
Stojke's bitch!



Godine: 33

Datum registracije: 25 Sep 2006
Poruke: 5644
Mesto: U svom svetu tame,ušuškana u kolevci samoće i neostvarenih želja,izgubljena u sopstvenom životu

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 12, 2007 2:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

To "sve je lako kad si mlad" je produkt prošlog doba.. Tada je ljudima, pogotovo mladima, bilo lakše. K'o što si rekao, nisu morali da plaćeju fax dok danas... Rolling Eyes
Može se reći da je sve lako dok si mlad... Ali i to zavisi o kom problemu se radi...
Evo sad banalni promeri... Nerećno si zaljubljen - tebi kao mladom baš i nije lako jer nemaš iskustvo kako bi se najbolje izborio s tim i tada je to za tebe taj problem OGROMAN...
Tvoj trenutni problem... E, pa tebra... Ne bih rekla da će ti činjenica da si mlad pomoći da se izboriš s ovim... Da si stariji, imao bi nekoga uz sebe ko bi bio barem moralna podrška, ali sad nemaš nikog (sam si tako rekao)...

I na kraju, GODINE NISU MERILO NI ZA ŠTA Exclamation

_________________
Baš je dobro biti ja,
ni sa kim se ne bih menjala,
i kad bih se opet rodila,
ja bih opet bih bila ja!

* B.I.T.C.H. 4EVER *
Exclamation Being In Total Control of Herself Exclamation

 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 13, 2007 9:03 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nisu godine nikakvo mjerilo. kao što sam rekao, u različito doba, različiti problemi nas "napadaju" i normalno da su nam tada največi, to je sasvim normalno, i sam sam dok sam npr. bio u srednjoj školi, tada su mi ondašnji problemi bili največi, sad kad gledam na njih, čine mi se smješni i banalni prema problemima koje imam sad, i tako če biti kad budem imao svojih 40-50 godina, tada če mi ovi problemi biti nikakvi.

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 13, 2007 2:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da, Konjaniče, prava borba počinje tek kad se osamostalimo i kad skužimo što su pravi problemi, kad doista nismo više mladi pa da kažemo ma boli me q, bit će bolje sutra. Neće, moraš pasti i ustati i onda opet grabit ka vrhu, to je cijeli naš život. Wink
 
TAMARA MAGIS
***bombica***
<b>***bombica***</b>



Godine: 44

Datum registracije: 10 Mar 2007
Poruke: 52380

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 17, 2007 4:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ma lako je sada u mladosti,videcu sta ce biti kroz koju godinu

_________________
Tek kada se nadjes daleko, od onog koga volis,
mozes da shvatis koliko ti je njegovo prisustvo znacilo,
i koliko je sve sto je u tvom zivotu imalo neki znacaj,
bilo vezano za tu osobu ...
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 18, 2007 10:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nikad nije lako izaci na kraj sa problemima. ni kad si mali ni kad si veliki.
problemi uvek postoje i postojace.
cak i oni problemi koji bi za nekog izgledali banalni, za nekog su ozbiljni i veliki.
velicina problema zavisi od nacina na koji ih dozivljavamo, od osecanja koja ih prate.
zivimo u vremenu sa mnogo problema. i kako vreme odmice problemi su sve veci i veci.
treba uvek probleme resavati sa ogromnom dozom optimizma, sa cistom svescu, razumno i treba koristiti sva raspoloziva sredstva (naravno da ta sredstva ne ugrozavaju nikog i nista, i da ne povecavaju trenutni problem ili stvaraju drugi). i sirgurno se resava pozitivno pre ili kasnije.
Nikad, ali nikad..... ne treba bezati od problema........ pre ili kasnije vas ssustigne.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Sve je lako kad si mlad... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon