www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Da li nalazite domace stvari u dijaspori??
Strana 1, 2, 3 ... 18, 19, 20  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~
::  
Autor Poruka
Jugović
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 18475

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 08, 2005 1:38 am    Naslov poruke: Da li nalazite domace stvari u dijaspori?? Na vrh strane Na dno strane

Cao,

ne znam da li je ova tema vec bila, ali bas bi me zanimalo, da li kod vas u dijaspori mozete da nabavite domace stvari?

Naprimer, da se negde prodaje burek, pita, sarma, itd. Ili i kasete, video i DVD filmovi, zastave itd. I da li imate u vasem gradu pravoslavnu crkvu??

Ovde u Stutgart drzi napr. brat od Vere Matovic radnju, u kojoj se moze sve kupiti sta se tice hrane i pica. A i imamo najmanje 3 radnje gde se mogu nalaziti sve sa estrade, vezano za muziku i filmove.

A imamo cak i lepu pravoslavnu crkvu u blizini centra grada.

Aj da cujem sta kod Vas ima?


 
Jugović
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 18475

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 08, 2005 2:07 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sta? Samo ajvar? I to sigurno samo makedonski ili? A gde to? U Francuskoj? Kukuuuuu lele, ja bi se radje ubio pre nego da zivim bez tih stvari Laughing

Ovde mogu cak i burek i drugu domacu hranu da nabavim, a za slave ili praznike moze da se naruci prase ili jagnjetina od nekog srbina.
 
gazda_djole
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 56

Datum registracije: 02 Avg 2004
Poruke: 1058
Mesto: Bgd - Colmar

france.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 08, 2005 2:08 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nema nista osim ajvara kod Turcina .... a ja idem 200 km u Stuttgart kod tog tvog za Pelinkovac ! Rolling Eyes
 
Jugović
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 18475

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 08, 2005 2:13 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hehehe Djole! Bas si legenda Laughing

Ali kad vec ides po Pelinkovac, sigurno napunis kola ili? Taman uzmes i Knjaz Milos i neku kobasicu! Mr. Green

Zar Colmar nije malo veci grad? Zar nema kod vas u blizini neki jugo sto drzi svoju radnju?
 
gazda_djole
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 56

Datum registracije: 02 Avg 2004
Poruke: 1058
Mesto: Bgd - Colmar

france.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 08, 2005 2:17 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Imaju dva restorana koje u glavnom livriraju grosisti kao sto je jedno vreme radio i taj iz Stuttgarta ! Prodavnica nema iz razloga sto je manji broj nasih ljudi koji ovde zive u odnosu na Nemacku ili Austriju npr.
 
Jugović
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 18475

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 08, 2005 2:25 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hmmmm... cudno kad napr. otvorim "Vesti" i pogledam sta se dogadja po dijaspori, uvek nadjem dosta sto se tamo zbiva uvezi srpskog druzenja i ljudi koji tamo zive! Rolling Eyes

Restorani ima ovde dosta, ali u glavnom forsiraju svabske obroke!

Kad sledeci put dodjes u Stutgart, moras da odes obavezno u CEVAPDZINICU u sav centar grada u jednog maloj ulici pored Galeria Kaufhof, ili se javi meni, pa cu ti ja pokazati gde trebas da ides! Laughing
 
sanjica_021
*Doktorovo~slculence*
*Doktorovo~slculence*



Godine: 45

Datum registracije: 12 Feb 2003
Poruke: 13486
Mesto: Izrael / Novi Sad / Uskoro i Vojvoda Stepa

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 08, 2005 8:37 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ajoj gde me nadje sa pitanjem,pa ovde NEMA NISTA nase !!!! Rolling Eyes Crying or Very sad Juce nam je stigao paket od mame sa pastetama,cokoladnim bananicama,suvim kobasicama i majonezom ,smrc...nema ovde ni bureka,ni pljeskavica,ni Knjaz Milos kisele vode,ni bre...nista Crying or Very sad

_________________
 
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 08, 2005 9:08 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kod mene ima jedna bosanska radnjica sa nekim nasim stvarima....kao sto je kisela voda.. pastetice...kore za pitu...ratluk...i jos koje sitnice ali bureka nemaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
niti ima nekih radnjica sa bas nasim stvarima koje si ti naveo......znam da u Parizu ima jedna prodavnica gde prodaju bas sve...(u arapskom je kvartu) cak covek ujutru pravi pite savijace ili burek za nase ljude....przi cevape i tako to....e da mi je jedna ovde takva.....
crkvu nemamo...mali je grad...samo je par Srba ovde...ostalo su izbeglice Bosanci....ebi ga pametni ljudi organizovali se i dobavljaju sve sto im je potrebno...mada su im cene plafon....

blago tebi u stuttgardu ti sve imas nase.....bas ti zavidim....narocito za taj burek.....

_________________
 
Jugović
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 18475

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 08, 2005 3:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hehehehe... jao sto sam Bogu zahvalan sto imam privileg da zivim u Balkan-Metropoli! Mr. Green

Ali nije ni za cudo, koliko ja znam, u Stutgart-u zive preko 20.000 srba i 23.000 hrvata, pa je sasvim normalno da se ovde moze nabaviti tako nesto!

Nije da samo ima burek, vec i pita, baklava, sarma, svakake pastete, kobasice, COCKTA (koju mnogo obozavam) i tako dalje! Stvarno je ovo raj za nas balkance.

Ukoliko jednom budes dosla ovamo, te vodim na burek Yasmin, vazi? 8)

A Djole ima da jede najbolje cevapcici u celom gradu! Surprised

E sanjice, tvoji roditelji su se ocigledno preselili u pogresnu drzavu! Wink A tebe bi vodio na pravu balkansku veceru, posto si mi do sad svaku muzicku zelju ispunila! Mr. Green

Mora jednom svi da se nadjemo ovde kod mene u Stuggi, pa da vam pokazem sta je zivot nas ex-jugoslovena u dijaspori. Rolling Eyes

Pozzzz.
 
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 08, 2005 4:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jugovicu jel ti znas kolko mi jedemo....bankrotiraces bre...... Razz
salim se malo...hvala na pozivima...bas lepo od tebe.....pravi si drug.....ko zna mozda nekad i zalutam u te krajeve.....svet je mali.....al za burek te drzim za rec..... Very Happy da znas......

_________________
 
Jugović
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 18475

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 08, 2005 4:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne brini Yasmin, mama i tata moji placaju! Mr. Green

A slobodno me drzi za rec, jer sam covek od reci i ne podnosim ljude koji ti nisu takvi! Wink

A dobices i 2 bureka, ako treba, vazno da si srecna a stomak pun! 8)

Cmokic.
 
sonjica
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 4471
Mesto: ispod palme na obali mora

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 08, 2005 4:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kod mene NISTAAAAAAAA!!!!!A burek i pelinkovac mi se vec prividjaju!!!! Crying or Very sad

_________________
*Ko zna zasto je to dobro! ! !*Mislicu o tome sutra! ! !*
Za sve igrace igrica VAZNO!KLIKNI OVDE
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~ -> Da li nalazite domace stvari u dijaspori?? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3 ... 18, 19, 20  sledeća
Strana 1 od 20

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon