www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Istraživanje planeta: Saturn
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Svemir ~
::  
Autor Poruka
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 28, 2007 8:23 pm    Naslov poruke: Istraživanje planeta: Saturn Na vrh strane Na dno strane

NASA-ine kamere otkrile su postojanje velikog, 25 tisuća kilometara dugog heksagona koji se proteže iznad Saturnovog sjevernog pola. Ova čudna pojava, veličine 2 Zemlje nepomično stoji u atmosferi, u šestostraničnoj formaciji širine 60 kilometara, a oko njega se skupljaju oblaci (postoji video snimka ali nije uploadovana). NASA-in Voyager uočio je i slikao ovu pojavu još prije 20 godina no one su tek sada objavljene.

monitor.hr



_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
poison
~Chase The Sun~
<b>~Chase The Sun~</b>



Godine: 40

Datum registracije: 10 Jul 2004
Poruke: 6599
Mesto: ¤In The Land Of The Holy Sun¤

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 28, 2007 10:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Shocked Shocked Shocked koji li je vrag to, e sad se vise ne osjecam sigurno Rolling Eyes

_________________
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 28, 2007 10:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Josh pre 20 dina?? Question Shocked ...ma boli me onda oovo, cak i da postoji "neshto" do sada bi vec 100000000 poota mogli da nas roknoo...

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 43

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 29, 2007 6:14 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ima li negde slika? To bi bas voleo da vidim.

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 29, 2007 5:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

coco_bill je napisao/la sledeće:
Ima li negde slika? To bi bas voleo da vidim.
Ima ne samo slika nego i video ali nisam ga mogao postaviti ovdje.

Edit... evo slike:

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 43

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 30, 2007 6:01 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne pada mi nista na pamet sta bi to moglo biti... Mozda je i igra svetlosti, ali bi prvo trebalo da pogledamo snimak kad se pojavi. Sad Shocked

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 30, 2007 12:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Snimak se odavno pojavio ali je aureliano rekao "nisam ga mogao postaviti ovdje"...

Ajde evo linka do videa ali nemojte posle da boode pozivanje na clan taj i taj pravilnika Laughing Laughing

A dobro sad Saturn je sam po sebi veoma zanimljiv, meni je na primer mnogo zanimljivije da Saturn zraci mnogo vecoo energijoo nego shto dobija sa Soonca ali dobro sad...ili npr. to da soo pronadjene velike vodene povrshine na Titanoo, Satoornovom mesecoo, nalik na nasha mora...ali sve je to "Top secret" i "niko josh nishta ne zna"...Que Sera, Sera Laughing Laughing

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Johnny-Delija
Banovan!

Delija Sever - Forever
Delija Sever - Forever



Godine: 41

Datum registracije: 07 Nov 2006
Poruke: 3836
Mesto: Negde daleko,daleko od jedne Zloće iz sazveždja Vodolije,negde tamo gde me ta Zloća neće videti.

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 13, 2007 10:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hmmmm,nemam predstavu šta bi ovaj heksagon mogao da predstavlja.Saturn je pripada gasovitim džinovima,nema čvrstu površinu tako da nije moguće da je u pitanju trag od nekog tela koje je udarilo na površinu Saturna.Sve struje gasova koje se kreću na Saturnu bi trebalo da se kreću u obliku kružnih prstenova ili u obliku spirale ili bi čak mogle da budu oblika zavojnice.Deluje poprilično nemoguće da se pojavi oblik nazovi oštrih kontura.Kažem,još jednom,da je u pitanju planeta sa čvrstom površinom pa da se kaže da je sve posledica udara,ovako,poprilično je čudno,jer nikad nisam video da neki gas ili smeša gasova stuji na takav način.
Inače,Saturn ima gustinu manju od vode tako da bi bez problema mogao da pliva npr. u Tihom okeanu,naravno pod uslovom da je manji od Zemlje. Laughing Laughing Laughing

_________________
Fan of Maria Kirilenko

Bože,meni tako malo treba
Ispod ovog svetog neba.
Topla postelja
I njena oka dva...


Poslednja prepravka: Johnny-Delija datum Čet Apr 19, 2007 1:29 pm; ukupno izmenjena 1 put
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 43

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 14, 2007 8:16 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

A sta mislite o tome da je u pitanju samo igra svetlosti?

Alexns je napisao/la sledeće:
Ajde evo linka do videa ali nemojte posle da boode pozivanje na clan taj i taj pravilnika Laughing Laughing


Ne brini. Neces klecati na kukuruzima [nisam bas tolki namcor]. Ionako je tematski povezan link, i to onaj koji nas interesuje. Wink

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 14, 2007 8:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nick1982 je napisao/la sledeće:
...naravno pod uslovom da je manji od Zemlje. Laughing Laughing Laughing


Pa dobro sad, taj ooslov uopshte ne predstavlja problem, sad cemo to da sredimo ocas posla Laughing

Da, da, planeta ooragana, jaaako interesantna i ne proucena...


A ne znam Bili, nije samo taj snimak, ima ih josh dva na netoo (koje sam ja gledao) snimljeni soo nemam pojma kojim socivima i ooglavno to je (kako tamo izgleda) cvrsto telo...ne veroojem da sve vrste kamera moze da "zavara svetlost" Razz

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 43

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 15, 2007 5:25 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Alexns je napisao/la sledeće:
A ne znam Bili, nije samo taj snimak, ima ih josh dva na netoo (koje sam ja gledao) snimljeni soo nemam pojma kojim socivima i ooglavno to je (kako tamo izgleda) cvrsto telo...ne veroojem da sve vrste kamera moze da "zavara svetlost" Razz


Slobodno postavi i ta dva snimka.
Znas, kada se nesto snima pod jakim suncem onda se na snimku pojave sestougaonici u nizu [prema Suncu].
Pogledao sam ponovo onaj snimak, ali mi crkava monitor pa je jako tamno. Sad Hteo sam da vidim da li se i taj heksagon okrece zajedno sa rotacijom planete ili stoji mirno, ali samo prikazuju par slika [staticnih] i onaj jako taman snimak. Sad

PS: Zovite me Coco, a ne Bili. Very Happy To "Bili" podseca na klintona... Very Happy

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
SrXXX
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 31

Datum registracije: 27 Mar 2007
Poruke: 89
Mesto: Spavaća Soba

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 22, 2007 12:11 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hmm, znalo se desiti da dignu uvijek neku frku na ovaj fazon, a onda se ispostavi da je neka igra svjetlosti...Ali bas da bude ovolika igra svjetlosti hmhmhmhmhmhmhm...Nesto mi je tu sumnjivo.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Svemir ~ -> Istraživanje planeta: Saturn Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon