www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Ljudi sa širokim spektrom shvaćanja i zanimanja
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 03, 2007 8:56 pm    Naslov poruke: Ljudi sa širokim spektrom shvaćanja i zanimanja Na vrh strane Na dno strane

Što mislite o ljudima koje zanima skoro sve i svašta, koji se pomalo ili malo više razumiju u skoro sve?

Da li mislite da je bolje biti savršen u samo jednom znanju, polju djelovanja ili je bolje znati-razumjeti sve po malo.



_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 03, 2007 9:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa ovak, ja imam frenda koji radi u banci. Pravo je dobar u tom poslu, ide mu super. Vikednom, radi u jednom koktel-baru gdje se ubije od posla i pravi savršene koktele!
Ali, kad je doma, a on zna sve popravit u svome domu. Od sijalice pa do nekih kvarova u bojleru. Kad mu dođe društvo, on kaže svima da ne ulaze u kujnu i spremi takvu večeru da svi padnu na guza.

Mislim, ovo su više hobiji ali njega to tako puno zanima, da bukvalno svemu posvećuje pažnju i mora to uvijek gledati na raspored. Ja znam da ja to ne bih mogla, bar ne toliko! Svaka njemu čast, ali može biti pomalo teško sve to usaglašavati!
To su za mene ambiciozni ljudi, ali treba to ..kak da kažem - znati.

Tako da ipak, bit posvjećen jednom poslu može biti sigurnije, bezbednije, isplativije. Wink
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 03, 2007 9:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evo ja imam similar problem kao taj tvoj kolega i neki dan mi draga moja kaže da to moje bavljenje svim i svačim me košta toga što u jednom neću nikad doći do kraja.
Kaže da previše vremena trošim na ono što nije moj fah, da mi je bolje da se bavim isključivo recimo svojim pravim poslom i sl. nego da vrijeme tratim na pravljenje sushia, sviranje gitare, pisanje putopisa i poezije i sl. A ja to ne mogu tako. Dosta mi je što se nečim bakćem na poslu i ne želim se istim bakćati i u slobodno vrijeme.

Doduše, znaš kako se kaže, kad je netko prefektan u jednom zvanju-polju-znanju, taj i ne treba znati ništa više. Koga briga što Einstein nije znao raditi sushi ili praviti sarmu, ipak je on Einstein...

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 04, 2007 12:10 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam nesto slicno...studiram fakultet koji sam po sebi zahteva razlicita znanja i sposobnosti...moram znati istoriju, koristiti moderne tehologije, znati psihologiju, sociologiju...ma sve srodne nauke...zavrsila sam masinsku skolu i svojevremeno sam bila jako dobra u tehnickim naukama...citam opsesivno, pisem...skoro sam pocela da se pisem ne samo prozu vc i poeziju...nazalost nemam sluha inace bih se sigurno bavila i muzikom mada sam kao mala isla i na casove klavira (od toga se, naravno, nista nije zadrzalo)...pomalo crtam...ucim strane jezike...cesto imam osecaj da ne znam sta cu pre i sta me vise zanima...kada imas vise interesovanja cesto se nicemu ne posvetis u potpunosti i zanemarujes stvari koje su ponekad mozda bitnije...ni ja nisam izuzetak...ne gubi se samo vreme vec i energija...cesto nemam snage za sve sto planiram i zelim pa mi se desi da nesto sto je jako vazno batalim u potpunosti...poslednjih godinu, dve se trudim da se fokusiram na odredjenu grupu stvari, a da se ostalima bavim onda kad za to imam vremena...za sada mi, nazalost, ne uspeva...nekako ne mogu da okrenem ledja onome sto volim i to me ume skupo kostati...valjda to ima veze i sa zreloscu...ne znam...videcemo

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 04, 2007 12:42 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Imam jako širok spektar interesovanja i ponosim se time 8) Da ne nabrajam sada sve, navešću samo extreme - profesija zubni tehničar i profesor engleskog jezika i književnosti, poezija, književnost generalno, a sa druge strane, valjda zato što sam tatin sin Razz , sport, tehnika Wink

Mislim da se moja svestranost ogleda i u tome što sam muzički svaštojed, draga Saveta, dete i žena Very Happy Radoznali, nezasiti um Smile

Ne smatram da se ovime rasplinjujem, trošim, naprotiv, imam želju da se još više nadograđujem Wink Svakako da sam svesna da postoje stvari u kojima sam izvrsna i to je polje/su polja koga/kojih se držim, u kome/kojima sam superiorna Very Happy

Ma koliko usavršavanje na samo 1 polju izgledalo, po zapadnjačkom principu, profitabilno, cenim opšte obrazovanje, širinu interesovanja, jer nas život baca na razne koloseke, treba se dočekati na noge, biti snalažljiv Wink I naravno biti svestan svojih usmerenja i kapaciteta Wink

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
srna2422
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 24 Mar 2005
Poruke: 2402

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 04, 2007 12:45 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jack of all trades, master of none...mislim da to sve polako izumire i da se covjek (pogotovo poslovno) sve vise specijalizuje na jedan mali dio svoje struke. mada mislim da je jako lijepo vidjeti covjeka koga sve interesuje i od svega po malo zna.

_________________
Marriage is the triumph of imagination over intelligence.
 
~SonicLady~
~Smiley~
~Smiley~



Godine: 38

Datum registracije: 12 Avg 2004
Poruke: 11224
Mesto: tamo negde

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 04, 2007 1:41 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pripadam toj grupi ljudi Smile jos od ranog detinjstva sam obozavala da citam enciklopedije, istorijske knjige, posmatram atlase, slusam najrazlicitije vrste muzike... Bavila sam se gimnastikom, tenisom, klavirom, solfedjom, engleskim jezikom, i jos mnogo cime... Sve se moze postici dobrom organizacijom, i ne mislim da je ista od navedenog bilo protraceno vreme Smile

_________________
The spaces between our fingers were created so that another person's fingers could fill them in. Hope you'll find your dream hand to hold you forever.
 
Теодул
Banovan!

Dobro upućeni član
Dobro upućeni član





Datum registracije: 24 Feb 2007
Poruke: 504
Mesto: Srce, a u srcu SRBIJA!

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 04, 2007 2:37 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hmm ne pripadam toj grupi ali su mi to okej ljudi i svaka ima cast kada mogu da stignu skoro sve Confused ja ne mogu..

_________________
"Svaki pedalj nase SPRSKE ZEMLJE SVETE, brane nam junaci iz KOZARSKE PETE!!!"
 
stimi
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 57

Datum registracije: 02 Dec 2002
Poruke: 148
Mesto: off

germany.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 04, 2007 6:54 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Covjek ako ima interesovanje moze dosta da postigne u zivotu!Treba probat pa ako ide ide.
 
carpe diem
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 09 Jan 2005
Poruke: 719
Mesto: Novi Sad

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 12, 2007 11:01 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Svestranost se gotovo uvek namece kao cilj vaspitanja. Ono sto je doduse napusteno je da taj pojam oznacava univerzalnost, ekstezivnost. Znati od svega po malo jee svodjenje na opste obrazovanje , cime se zapostavlja individualnost.
S jedne strane, da bi bili dobri u oblasti kojoj radimo moramo to povezivati sa znanjima iz drugih oblasti, jer svet nije isparcelisan kao nasa zanimanja.Dok, on the other hand, vrlo je lako rasplinuti se i ne postici nista znacajno, bas zbog tog obilja znanja.
Kao i vecina vas, imam problem da napravim fokus na jednu oblast. Nekada sam ponosna na toali osecam potrebu da budem dobra, najbolja u nekoj oblasti. Imam neke orjentire glede toga ali i dalje mi je tesko da se ogranicim na jedan domen...

_________________
Put do zvezda je samo etapa kruznog puta do sebe, i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne bato... Stigao si cim krenes...Cilj nosis skriven pod kaputom, istetovoran na grudima kao metu...
 
Gaglica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 08 Apr 2007
Poruke: 61

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 12, 2007 12:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja ne mogu na duze da se posvetim jednoj stvari jer brzo gubim interesovanje. Tako letim s jedne stvari na drugu a u sustini nista ne znam Confused
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 03, 2007 10:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kako je samnom...
svasta me interesuje... gutam sve zivo.... dobar deo stvari svarim... nikada se ne zadrzavam samo na jednom nivou znanja...
ono sto me najvise interesuje pretvaram u profesiju... i kombinujem nekoliko stvari od jednom...
opredelio sam se za jednu stvar da budem sto bolji...
sve ostle nadogradjujem koliko god mogu...
za 6 godina koliko radim, toliko sam stvari naucio (dovoljno) da mogu da promenim bar jedno 10 razlicitih radnih mesta...
da vam kazem nesto..... u ovoj zemlji gde ja zivim... pozeljno je da znas nekoliko stvari da radis... bar da imas neke osnove... brze i lakse nalazis posao... i nema zime...
da sam se odmah u pocetku ogranicio samo za jednu stvar... sada bih sigurno bio nezaposlen...
najvise bih voleo da se iskljucivo bavim grafickim dizajnom... 5 dana u nedelji po 8 sati... kako bi to bilo lepo.....
ali nije tako.... trziste zahteva jos mnogo stvari.... da si komunikativan... da umes da organizujes posao, da znas dobro da baratas racunarima, da znas nesto o fotografiji, da poznajes sto vise o tehnologiji stampe... da znas da radis komercijalu... da mozes da uskocis u pomoc administraciji... da ponekad savijes kicmu i preneses neki lom... i svasta po nesto...
nazalost ili na srecu... danas je pozeljno da budes fleksibilan... kasnije ako hoces da promenis posao... vise vrata ti je otvoreno...
sto bih ja voleo da mogu biti siguran... da cu se samo jednom profesijom baviti do penzije.

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Ljudi sa širokim spektrom shvaćanja i zanimanja Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon