www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

12 razloga za otići zauvijek s foruma
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
LA*PERLA
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 02 Mar 2007
Poruke: 5670

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 05, 2007 1:59 pm    Naslov poruke: 12 razloga za otići zauvijek s foruma Na vrh strane Na dno strane

S razvojem interneta došlo je do promjene u načinu na koji tražimo rješenja za svoje osobne probleme. Dok smo ranije o svojim životnim poteškoćama razgovarali samo s najintimnijim prijateljima danas svoju intimnost dijelimo s potpunim neznancima koji se kriju iza nadimaka na forumima. To nije nužno loša stvar. Jer na taj način možemo čuti drugo, treće pa i stoto mišljenje od osoba koje su potpuno drugačije od nas i neutralne su.

Na forumima možemo brzo doći do dobrih savjeta, možemo saznati vrlo korisne informacije, a ponekad nam forum može poslužiti kao svojevrsna grupa za potporu. Ali postoje situacije kada je nužno prestati postati na određenom forumu jer je za nas postao destruktivan:


1. Više vam ne treba taj tip potpore kakav nudi određena grupa na forumu.

2. Više ne vjerujete osobama s kojima komunicirate i sumnjate u točnost onoga što vam govore.

3. Jedna osoba dominira grupom i potpuno kontrolira smjer razgovora. Ako postavite teme o kojima želite razgovarati ili potpuno uništi razgovor ili skrene temu na neki drugi problem.

4. Većina članova je frustrirano i umjesto potpore oni vas osuđuju.

5. Teme su vam postale nezanimljive.

6. Došlo je do razilaženja mišljenja i članovi su prisiljeni pristati uz nečiju stranu.

7. Primjećujete kako vas drugi članovi sve češće uzrujavaju svojim postovima.

8. Kada provjeravate poruke ponekad osjećate napetost i nije vam lako ih otvoriti jer ne znate što vas očekuje i kako će utjecati na vas.

9. Neki članovi koriste forum za promicanje vlastitih ideja.

10. Bojite se kako ste otkrili previše osobnih informacija i kao rezultat toga osjećate ranjivost.


11. Na forumima se ponašate kako se nikad ne biste ponašali u stvarnom životu i ne bi vam bilo ugodno da se sazna da ste vi osoba koja stoji iza vaših postova na forumu. Često puta poželite postove promijeniti ili jednostavno otići i nikad se više ne vratiti na taj forum.


12. Prijatelji i obitelj se žale kako previše emotivno shvaćate komentare ili ste postali opsjednuti nekim članom .

Ako se tri ili četiri od navedenih izjava odnose na vas možda biste trebali razmisliti o svojoj aktivnosti na forumu, jer na vas ima suprotan učinak, umjesto da vam bude zabavan i grupa za potporu postao je destruktivan dio vašeg života.


 
carpe diem
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 09 Jan 2005
Poruke: 719
Mesto: Novi Sad

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 05, 2007 2:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Motivi za dolazak na forum su razliciti. Motiv za moju aktvivnost je biti u kontaktu sa ljudima koji su suprotnog misljenja nego ja i ostati sabran, dosledan, videti kako ljudi reaguju nastvari sa kojim se ne slazu i nauciti kako da ljudi ne osecaju moji stavova kao napad, nauciti vestine debate...jer sam se previse ususkala u sredinu gde mi odgovaraju ljudi i njihov nacin misljenja. tako da sve navedene stavke gore mi odgovaraju jer imam priliku da sebe stavim u tesku situaciju i ucim se kako da je prevazidjem.

_________________
Put do zvezda je samo etapa kruznog puta do sebe, i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne bato... Stigao si cim krenes...Cilj nosis skriven pod kaputom, istetovoran na grudima kao metu...
 
Baraba
Džentlmen
Džentlmen



Godine: 48

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 25413
Mesto: Na livadi, na zelenoj travi

germany.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 05, 2007 2:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Forum, mesto da se izrazimo bez direktnog (ochi u ochi) kontakta.
Izrazhavanje, pretvaranje svojih misli u glasove, rechi, rechenice. U ovom sluchaju u pisana slova, elektronskim putem. Svi razlozi koji su gore navedeni mogu da budu podsticaj da odem. Medjutim ne menjam ni svoje roditelje ili prijatelje, iako poneki razlog/motiv opsiuje i njih. S toga verujem da su i takvi razlozi za odlazak. Ali za mene nisu. Za mene je razlog moja lichna odluka. A ta odluka ce da bude ovako nekako:
Rano jutro. "Zvrrrrrrrrrrrr!" Budilnik se javlja. Iskljuchujem ga, otvaram ochi i prve misli koje mi sevnu bice: "To nije to, odoh!" To ce da bude razlog odlaska.
Ne znam validnost ovih izjava iznad (prvi post). Pretpostavljam da je "prekopirano", a ne pishe izvor. Ako se varam, onda molim za oprost, jer sam pogreshno procenio. Smile

_________________









Ne zaboravi da zaboravljeni nikada ne zaboravljaju zaboravne!
Ne zaboravi da vratiš dugove, jer oni kojima duguješ tebe nikada neće zaboraviti!
 
lady_blue
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 48

Datum registracije: 11 Mar 2007
Poruke: 160

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 07, 2007 3:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma forumi su OK!!! Kome ne odgovara, neka se ne pojavljuje...

_________________
*****
 
EGO!
Stojke's bitch!
Stojke's bitch!



Godine: 33

Datum registracije: 25 Sep 2006
Poruke: 5644
Mesto: U svom svetu tame,ušuškana u kolevci samoće i neostvarenih želja,izgubljena u sopstvenom životu

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 09, 2007 12:30 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nekoliko navedenih razloga mi odgovoraju... Ne smatram da treba da odem s Domaćeg... S Domaćeg ću otići samo ako JA budem htela... Ako mi neke teme dosade, prestaću da idem na sajt nekoliko dana, ali ću se vratiti jer su mi te teme iz nekog razloga dosadile - često sam išla na njih jer su me zanimale...
Nije se rodila ta osoba zbog koje ću ja otići s nekog sajta. Ta osoba bi mogla da mi bude samo podsticaj da sve više i sve češće dolazim na određen sajt/teme... U inat toj osobi jer niko nije vredan toga da ja zbog njega sebi uskratim neko "zadovoljstvo" ma kakvo ono bilo...
Ne slažem se s navedenim tvrdnjama....
Na neki sajt, npr. ovaj, bih prestala da dolazim samo ako me BAN - uju.... Inače, ne Exclamation

_________________
Baš je dobro biti ja,
ni sa kim se ne bih menjala,
i kad bih se opet rodila,
ja bih opet bih bila ja!

* B.I.T.C.H. 4EVER *
Exclamation Being In Total Control of Herself Exclamation

 
please
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 25 Apr 2006
Poruke: 1427
Mesto: pogresna drzava

france.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 09, 2007 12:33 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

da mi je samo znati odakle nasa la perla kopira slicne razloge Rolling Eyes
ja se nisam pronasla ni u jednom...

_________________
www.ONE.org


Poslednja prepravka: please datum Sub Apr 14, 2007 11:15 am; ukupno izmenjena 1 put
 
Gaglica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 08 Apr 2007
Poruke: 61

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 09, 2007 5:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa kad neko 24/7 visi na forumu normalno je da ima svih 12 simptoma Smile
 
~brza~
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 15 Jan 2007
Poruke: 497
Mesto: Dubrovnik

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 09, 2007 5:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Otišla bi kad bi mi prestalo biti zanimljivo...
 
EGO!
Stojke's bitch!
Stojke's bitch!



Godine: 33

Datum registracije: 25 Sep 2006
Poruke: 5644
Mesto: U svom svetu tame,ušuškana u kolevci samoće i neostvarenih želja,izgubljena u sopstvenom životu

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 09, 2007 7:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Gaglica je napisao/la sledeće:
Pa kad neko 24/7 visi na forumu normalno je da ima svih 12 simptoma Smile


Zašto? Confused Rolling Eyes

_________________
Baš je dobro biti ja,
ni sa kim se ne bih menjala,
i kad bih se opet rodila,
ja bih opet bih bila ja!

* B.I.T.C.H. 4EVER *
Exclamation Being In Total Control of Herself Exclamation

 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 11, 2007 2:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
7. Primjećujete kako vas drugi članovi sve češće uzrujavaju svojim postovima.

Ajme, pa ne čitaš to i gotovo!

Bolja bi tema bila 12 razloga za vraćanje na forum, jer ovdje ljudi stalno nešto odlaze pa se opet vraćaju Rolling Eyes Nije mi baš jasno, ali dobro. Smile
 
foryou10
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 63

Datum registracije: 13 Jan 2006
Poruke: 903

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 11, 2007 11:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Smatram da svačije mišljenje treba uvažavati,osim ako nije uvredljivog karaktera.Lijepo je vidjeti kako i drugi ljudi gledaju na neke od postavljenih tema koje su naša svakodnevnica.
Možda nas neko snagom svojih argumenata uvjeri u neispravnost našeg razmišljanja po nekom pitanju.Ne smatram da je bilo šta od navedenog razlog da bih neko napustio forum koji mu se dopada po svojoj koncepciji.Moraš biti osoba sigurna u sebe.

_________________
Da sam ja neko,kako bi se zivjelo i kako bi se voljelo i kako bi sve dobro bilo.
 
Gaglica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 08 Apr 2007
Poruke: 61

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 12, 2007 12:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

EGO! je napisao/la sledeće:
Gaglica je napisao/la sledeće:
Pa kad neko 24/7 visi na forumu normalno je da ima svih 12 simptoma Smile


Zašto? Confused Rolling Eyes


Pa iz vrlo jednostavnog razloga: forum postaje tvoja realnost i kad nijesi na forumu pricas o njemu i o tome sta je ko rekao. Auuu ja sam se nesto pogubila. Istripovala sam da je tema o ljudima koji ... koji sam ja ludak Very Happy Nista. povlacim sve sto sam napisala Very Happy

Evo kad sam vec tu: mislim da bi ljudi koji vise na bilo kom forumu 24/7, i kad nijesu na forumu konstantno pricaju samo o njemu, ljudi kojima je forum postao najbolji prijatelj i setnja i ... voda Wink trebali da napuste isti. To sam mislila
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> 12 razloga za otići zauvijek s foruma Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 1 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon