www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Obrazovanje?
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
EGO!
Stojke's bitch!
Stojke's bitch!



Godine: 33

Datum registracije: 25 Sep 2006
Poruke: 5644
Mesto: U svom svetu tame,ušuškana u kolevci samoće i neostvarenih želja,izgubljena u sopstvenom životu

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 09, 2007 11:51 am    Naslov poruke: Obrazovanje? Na vrh strane Na dno strane

Šta je po Vama obrazovan čovek?

* čovek koji ima diplomu?
* čovek koji puno čita?
* čovek koji ima opšte znanje?
* čovek koji poseduje ogromno znanje iz samo jedne oblasti?
* čovek koji "ima" znanje, ali nema diplomu?
* čovek koji je pismen?
* čovek koji zna da se izražava?
* čovek koji je kulturan, zna da se ponaša u društu?
* čovek koji ne psuje?



_________________
Baš je dobro biti ja,
ni sa kim se ne bih menjala,
i kad bih se opet rodila,
ja bih opet bih bila ja!

* B.I.T.C.H. 4EVER *
Exclamation Being In Total Control of Herself Exclamation

 
Gaglica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 08 Apr 2007
Poruke: 61

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 09, 2007 5:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Obrazovan- kad ima neko visoko obrazovanje, kad je strucnjak u svojoj oblasti, a poznaje druge nauke, nacitan, moze da se ukljuci u svaku temu. tako nekako Smile
 
~SonicLady~
~Smiley~
~Smiley~



Godine: 38

Datum registracije: 12 Avg 2004
Poruke: 11224
Mesto: tamo negde

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 09, 2007 8:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Recimo najviše čovek sa mnogo opšteg znanja i zna kako da to izrazi i prenese drugima Smile

_________________
The spaces between our fingers were created so that another person's fingers could fill them in. Hope you'll find your dream hand to hold you forever.
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 10, 2007 4:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Čovjek koji je bogat u duši. Jednostavno rečeno.
Čovjek koji ima općenito znanje, koji je informisan o mnogo čemu - ali voljan da pri tom uči još. Voljan da stalno nešto uči i gradi svoj duh.

Ne mora da ne psuje ili nešto drugo.
 
SmashingPumpkin
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 30 Jan 2007
Poruke: 76
Mesto: Kula nazalost...nemam knjizaru!!

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 10, 2007 6:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

covek koji zeli da sazna sto vise pored svog znanja koje je pozamasno i zeli da prenosi znanja koja poseduje .

_________________
Riot Grrrl!
Rebel Girl!
Feminizam!
Revolution!
 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 10, 2007 6:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

obrazovan i ucen, mudar itd ne mora znaciti isto...obrazovan je onaj ko ima formalno obrazovanje (znaci zvanicno obrazovanje), ali ono sa sobom ne mora nositi nista vise (trebalo bi...ideja i jeste u tome, ali ne mora)...mudrost, ostrinu duha i uma covek moze imati i bez skole Wink

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 10, 2007 8:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nastasenjka je napisao/la sledeće:
obrazovan i ucen, mudar itd ne mora znaciti isto...obrazovan je onaj ko ima formalno obrazovanje (znaci zvanicno obrazovanje), ali ono sa sobom ne mora nositi nista vise (trebalo bi...ideja i jeste u tome, ali ne mora)...mudrost, ostrinu duha i uma covek moze imati i bez skole Wink
Pametno rečeno!

Sretao sam i obrazovane genijalce i obrazovane gnjide od ljudi.
Mudrost je nešto drugo. Mudrost podrzumijeva spoj znanja, iskustva pa čak i nekih ljudskih kvaliteta koje se i ne uče u udžbenicima.

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
mrgude
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 14 Mar 2007
Poruke: 446

namibia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 11, 2007 9:40 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

za mene obrazovan covjek je osoba s diplomom fakuletata po mogucnosti s doktoratom,koja se izrazava jako kulturno,koja ima jako veliko opce znanje i vidi se da je nacitana i u svakoj temi sudjeluje bez problema.

_________________
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 11, 2007 10:26 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nemam nikakve diplome, zahebo fakultet, ipak sebe smatram obrazovanim čovjekom. znamo kako se ponašati u raznim situacijama, mislim da imam široko opšte znanje. ako gledamo striktno samo obrazovanje u školama i fakultetima, onda sam droljo, ali ako gledam opšte znanje, tu sam negdje oko obrazovanog čovjeka. ne čini čovjeka obrazovanim samo škola, dosta tu i sam život učini.

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 11, 2007 11:52 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Obrazovan covjek prvo daje znacenje nekoga ko ima diplomu i diplomsko zvanje sto vece. Medjutim danas to i nije neki kriterij , jer osobno znam mnogo onih koji imaju i doktorsku diplomu ali nisu ni O od obrazovanog insana Mr. Green , ali znam i dosta onih koji imaju zavrsenu samo srednju skolu pa su mnogo vise obrazovaniji od onih s diplomama.
Obrazovanje covjeka nikada ne prestaje pa cak ni onda kada dobije sve moguce diplome i postane strucnjak u svome zanatu..covjek stalno mora da cita i uci , da se obrazuje.

Za mene je obrazovan covjek onaj koji pored diplome koja mu omogucava posao neophodan za bolji zivot , treba da zna da koristi vokabular , koji i pored onog opceg znanja i dalje usavrsava svoje znanje i prosiruje ga u svim segmentima.

Mislim da covjek ne mora biti doktor nauka kako bismo za njega rekli da je obrazovan.

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
carpe diem
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 09 Jan 2005
Poruke: 719
Mesto: Novi Sad

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 11, 2007 6:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

puno nas se vrti oko pitanja diplome kada pricamo o obrazovanju, a sve mi se to cini kao brkanje procesa i sustine. vrednosti kontrolisu fucking institucije. nesto ne stima u tome da se obrazovanje brka sa strucnoscu ili diplomom. to su usloge, nista drugo. mislim da se ovo ne odnosi samo na obrazovanje. Isto tako se i briga o zdravlju brka sa lecenjem, sigurnost sa policijom i razni drugi primeri... Razne ustanove navodno treba ostvaruju neke vrednesti a za svoje unapredjenje traze pare. Po misljenju drustva, neodgovorno je sam sebe leciti, biti samouk ili uopste pouzdati se u samog sebe. Ako ovaj trend se nastavi imacemo ustanove koje postoje radi samih sebe, stancuju ljude sa odredjenim vrednostima i sluze potrosackom drustvu, gde se jaz izmedju bogatih i siromasnih sve vise produbljuje jer je svaka potreba zadovoljena ustanovom koja stvara nove slojeve bogatih i siromasnih. vrednosti ne smeju biti podlozne kontroli tog tipa.

_________________
Put do zvezda je samo etapa kruznog puta do sebe, i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne bato... Stigao si cim krenes...Cilj nosis skriven pod kaputom, istetovoran na grudima kao metu...
 
foryou10
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 63

Datum registracije: 13 Jan 2006
Poruke: 903

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 11, 2007 11:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Obrazovan čovjek ne može bez diplome,da bi ostao na tom nekom zavidnom nivou obrazovanosti mora jako puno čitati,ali ne samo stručnu literaturu.Mora širiti znanje i poznavati elementarne stvari svih naučnih oblasti.Podrazumjeva se da takav čovjek zna pisati,lijepo se izražavati,kulturno se ponašati u svakom društvu,i ne koristi psovke.

_________________
Da sam ja neko,kako bi se zivjelo i kako bi se voljelo i kako bi sve dobro bilo.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Obrazovanje? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 1 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon