www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Obrazovanje?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 13, 2008 8:01 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sto se mene tice obrazovan covek je onaj koji zna o cemu prica kada prica o nekoj temi .. isto tako .. obrazovan covek je onaj koji ima stila u svom glasu i ponasanju prema ljudima ..


_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
*kissy*
*zauvijek njegova*
<b>*zauvijek njegova*</b>





Datum registracije: 05 Sep 2006
Poruke: 10195
Mesto: između jave i sna,vrha i dna

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 14, 2008 2:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

obrazovan čovjek je po meni onaj koji stručno i vješto obavlja svoj posao..ne bježi od novih informacija i saznanja te uči kroz cijeli život

_________________

**hell&granger neka vam je sa srećom**
 
jbstapar
[Caliente con el fuego]
<b>[Caliente con el fuego]</b>



Godine: 32

Datum registracije: 17 Maj 2006
Poruke: 10893
Mesto: Does it matter?

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 09, 2009 1:33 pm    Naslov poruke: Re: Obrazovanje? Na vrh strane Na dno strane

EGO! je napisao/la sledeće:
Šta je po Vama obrazovan čovek?

* čovek koji ima diplomu?
* čovek koji puno čita?
* čovek koji ima opšte znanje?
* čovek koji poseduje ogromno znanje iz samo jedne oblasti?
* čovek koji "ima" znanje, ali nema diplomu?
* čovek koji je pismen?
* čovek koji zna da se izražava?
* čovek koji je kulturan, zna da se ponaša u društu?
* čovek koji ne psuje?



sve ovo, jer je sve povezano jedno sa drugim.
Npr neko ko ne cita knjige, logicno je da nece znati da se izrazava kako treba. Wink
E sad, dzaba ti sve obrazovanje kad nemas snalazljivost, jer dosta puta ce ti u zivotu zatrebati i ovo drugo. Wink
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 09, 2009 9:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sa citatom i celom porukom iznad moje se apsolutno ne slazem. ^
Prvo zato shto nije sve povezano.
Drugo, znam XY broj ljudi, cak i profesora srpskog jezika i knjizevnosti koji prave imaju svoj "specifican spektar" gramatickih greshaka. Tako da i "dicenje" brojem knjiga koji su procitali je malo.. khm. Rolling Eyes

Obrazovan covek? Onaj ko poseduje znanje, pa imao diplomu, jeo burek ili jastoge.. apsolutno nevazno.

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
jbstapar
[Caliente con el fuego]
<b>[Caliente con el fuego]</b>



Godine: 32

Datum registracije: 17 Maj 2006
Poruke: 10893
Mesto: Does it matter?

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 09, 2009 9:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Molim te.. Naravno da jeste - bar koliko, toliko povezano Wink
Zar bi za nekog ko psuje kao pseto rekao da je obrazovan?? I don't think so...ne kazem, svako ima tu svoju rec koja mu vecito pobegne, ponekad, .. Wink
al da vidim coveka ciji recnik sastoje psovke. .. citaj svaka druga, treca rec, ta osooba za mene nije obrazovana. Wink
Valjda i ta diploma ili ta sredna skola necemu nauci. Wink
Ja nisam nista rekla, to sto si rekao burek ili jastoge, ja nista u tom smislu nisam pomenula niti mislila, nego mislim o drugim stvarima sa kojima se covek pokazuje.
Obrazovanje tj. to znace moras pokazati. Wink Wink
Pa i da imas samo srednju skolu zavrsenu, ako znas sta mislis, pricas, vec si covek.
Ako imas diplomu a ne znas gde je Afrika, Azija, Evropa, za mene nisi obrazovan covek.
Moja drugarica ima sve petice, odlicna je u skoli, neki dan je odgovarala istoriju, i Afriku i Washington je trazila u Evropi.. mislim, hallo?? Confused


Kapis? Mr. Green
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 10, 2009 1:35 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da sreco, ali ti si prva rekla da je "sve povezano jedno sa drugim.", tj. diploma povezana sa "obrazovanjem" i kulturom, i ostalih x faktora..
a sad' kazesh: "Ako imas diplomu a ne znas gde je Afrika, Azija, Evropa, za mene nisi obrazovan covek." Rolling Eyes
kontradiktorno? mozda?

kapish? Mr. Green

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
jbstapar
[Caliente con el fuego]
<b>[Caliente con el fuego]</b>



Godine: 32

Datum registracije: 17 Maj 2006
Poruke: 10893
Mesto: Does it matter?

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 10, 2009 6:35 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nije brate, nisi me skontao u prvom postu Laughing
Ja sam samo navela primer citanja knjiga Laughing
Ali, opet na neku stranu obrazovanje je.. diploma i srednja skola. Mr. Green
ali ako nisi video napisala sam nesto i u vezi snalazljivosti, pod to sam razumevala da ako imas diplomu a ne znas gde ti je ovo ono, ne treba ti ta diploma. Puno njih prodje bolje bez diplome, jer ako znaju ono osnovno.. no problemos. Mr. Green A ako ne...onda muchos problemos Mr. Green
Btw, obrazovanje i taj x faktor, tj kultura, sto bi se reklo vaspitanje deteta, ide ruku pod ruku, i jedno bez drugoga ne mozeeee. Mr. Green
o ovoj temi se daaaa tooooliiiko, tooolikooo pricati.
anyway, sad ce me opet neko uzeti za zub, jer sam ja ovde bad girl hahaaaa Laughing

Da, i dalje kazem - povezano je. Mr. Green Wink

Problem je sto me hvatas na diplomu, a ako si video ego je navela i druge stvari Laughing Mozda su i te druge stvari povezane medjusoobno, pa nekad cak i bez diplome Wink Laughing Wink
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 10, 2009 9:05 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa ono, to je "prva stavka" na onoj "listi pitanja" koju si citirala tako da.. krenuo sam lepo iz pocetka Laughing Laughing Laughing pa sam pomenuo odma i drugu Laughing Laughing Laughing I opet si, bar po meni (mada ko josh mene slusha Laughing Laughing Laughing ) kontradiktorna, no dobro.. Laughing Laughing Laughing


"Kulturu", tj. lepo izrazavanje ne lepim pod "obavezno" za obrazovanje, mnoge profesije ne zahtevaju "direktan odnos" sa "mushterijama", tako da je to samo do "dobre volje" individue.
A one koje to zahtevaju, najceshce ne traze neki vishi oblik "rada", vec cisto reprodukovanje naucenog(nabubacenog Laughing Laughing ).. u shta bi, recimo, spala tvoja pomenuta drugarica sa svim 5icama kao savrshen primer Laughing Laughing Laughing
Velik broj profesora je, npr. bash ta kategorija Laughing Laughing Laughing



Pazi primer: profesor koji mi je predavao Osnove razvoja proizvoda, npr. psovao je k'o kocijash Laughing Laughing Laughing Al' covek je sve shto je ispredavao znao jasno da objasni, bez da se nashao iko ko je blenuo u njega za vreme predavanja. Nije citao iz knjiga, i sve je znao.
Dok, npr. Profesor Sociologije, i asistent matematike II.. Rolling Eyes Recimo da su napamet naucili shto rade, apsolutno. Prof. Sociologije od reci do reci "deklamuje" definicije iz knjige, i ako pokushash da mu predstavish suprotan stav on nece znati da "odbrani" ono shto je izrekao, nit' da to isto blize objasni. A ovaj na matematici bukvalno prepisuje zadatke iz svoje sveske na tablu Rolling Eyes Laughing Laughing Laughing Laughing
Kontam sad' da dobije kontrolni iz prvog srednje iz matematike da bi dobio topa k'o kucu Laughing Laughing Laughing
dzaba im i diploma, i maniri kad' nemaju ono istinsko - znanje.

I nema shanse da za njih kazem da su obrazovani, a za onog prvog da nije obrazovan, naprotiv, obrnuto Laughing Laughing



Tako da ne, ne mora obavezno da povlaci jedno s' drugim.



p.s. shta ja to cujem, kakva bad girl, nemo' da radi prut Rolling Eyes
Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
jbstapar
[Caliente con el fuego]
<b>[Caliente con el fuego]</b>



Godine: 32

Datum registracije: 17 Maj 2006
Poruke: 10893
Mesto: Does it matter?

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 10, 2009 1:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja opet guram svoje..ja u svom prvom postu diplomu nisam na pomenula, a to citanje knjiga sam dala samo primer koji je u vecini slucajeva tacan, jer ako ne citas, ne obnavljas svoj jezik, neces umeti ni lepo da se izrazavas. Aliiii.... uvek su tu izuzetci. Kao u svemu. Mr. Green Laughing
a opet.. onaj koji ne cita, kako ce dobiti i to opste znanje? Mr. Green Laughing
ili onaj koji nije pismen kako ce citati i kako ce doci do diplome? Laughing
(opet ja) Laughing Laughing Laughing
I osoba koja ima puno, puno znanja iz samo jedne oblasti, a ne zna neke osnovne stvari.. Koji mi djavo objasnjavas zagrade i klince, kad ne znas da mi objasnis plus, minus, itd... Laughing
a kultura, tj lepo izrazavanje nisam nigde rekla da svi moraju da se ponasaju fino do musterija, kakav jim posao, tako rade-sto je logicno... samo sam rekla da obrazovanje i kultura tj vaspitanje ne moze jedno bez drugog - u toku vrtica, osnovne i srednje skole, pa cak i fakulteta, tj da se tada najvise i 'uci' kulture i lepog izrazavanja, jer ako detetu govore da mora lepo da prica kod kuce, a kad dodje u skolu luda kuca, naravno da ce i on poceti psovati. To sam ja mislila, u ranijem dobu, ti odma skoci na posao. A onaj koji je lepo vaspitan naravno da ce i lepo da se ponasa do musterija Mr. Green Laughing Mr. Green Laughing

Ja i ti ko Tuto i Mato Mr. Green Laughing Laughing Laughing al nema veze.. volim da divanim s' tobom. Laughing Mr. Green Laughing
 
Hot Cherry
Banovan!

-!Every Girl's Nightmare!-
-!Every Girl's Nightmare!-





Datum registracije: 22 Dec 2006
Poruke: 29710
Mesto: PederLand

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 10, 2009 2:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Shocked Shocked znaci svih muvas na istu foru ...... Shocked Laughing Laughing Laughing a ja mislio da smo samo ja i ti kao tuto i muto Laughing Laughing Laughing Laughing


I da Alex ovde ubedljivo vodi 2:0 Razz Razz Razz Razz Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

_________________

 
:LOL:
>bitchy witch<
<b>>bitchy witch<</b>



Godine: 37

Datum registracije: 18 Jan 2007
Poruke: 2107

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 10, 2009 2:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

molim bez offtopikovanja!!!!
hvala

i da se nadovezem na temu, obrazovan covek je kombinacija sve ponudjenog (iz prvog posta).
A kad pod obrazovanjem u uzem smislu ja podrazumevam neko formalno zvanje (npr zavrsen fakultet) - jer smatram da je osoba imala prilike i vremena da dosta doga sazna, nauci i prodje-> a kao produkt svega toga proizilazi neko iskustvo koje dopunjuje to obrazovanje itd itd
 
jbstapar
[Caliente con el fuego]
<b>[Caliente con el fuego]</b>



Godine: 32

Datum registracije: 17 Maj 2006
Poruke: 10893
Mesto: Does it matter?

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 10, 2009 3:05 pm    Naslov poruke: Re: Obrazovanje? Na vrh strane Na dno strane

jbstapar je napisao/la sledeće:
EGO! je napisao/la sledeće:
Šta je po Vama obrazovan čovek?

* čovek koji ima diplomu?
* čovek koji puno čita?
* čovek koji ima opšte znanje?
* čovek koji poseduje ogromno znanje iz samo jedne oblasti?
* čovek koji "ima" znanje, ali nema diplomu?
* čovek koji je pismen?
* čovek koji zna da se izražava?
* čovek koji je kulturan, zna da se ponaša u društu?
* čovek koji ne psuje?



sve ovo, jer je sve povezano jedno sa drugim.
Npr neko ko ne cita knjige, logicno je da nece znati da se izrazava kako treba. Wink
E sad, dzaba ti sve obrazovanje kad nemas snalazljivost, jer dosta puta ce ti u zivotu zatrebati i ovo drugo. Wink


evo da dodam jos, da nisam kontradiktorna, jer sam dodala da dzaba ti sve obrazovanje i diplome i fakultete, ako ne znas ili neces da se snadjes sa osnovnim znanjem, sto moj mi Dragi Alex objasnjava vec 2 dana Laughing al ja sam to vec znala.
I da, osoba iznad se je izrazila kako treba - kombinacija.

Bingooo!! Laughing
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Obrazovanje? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 3 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon