www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Žal za prošlošću
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 15, 2007 6:40 pm    Naslov poruke: Žal za prošlošću Na vrh strane Na dno strane

Svi znamo za ljude koji stalno žale za nekim boljim vremenima, za nekom prošlošću.
Nakad kad su bili mlađi, jači, pametniji...
Nekad kad je bilo ljepše, bolje...
Nekad kad je hrana imala bolji ukus, kad se živjelo bolje...

Vrijeme je jedna od rijetkih kategorija kojoj se nikad ne mijenja kurs.

Jeste li od osoba koje žale za nekom prošlošću? Smatrate li takve osobe romantičnima, ili slabićima, ili mudrima ili...?



_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
mrgude
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 14 Mar 2007
Poruke: 446

namibia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 16, 2007 9:40 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa nekad bi se htjela vratiti u djetinjstvo...nekad u skolske dane kad su padale prve simpatije, kad je vidit "njega" bio osnovni problem u mom zivotu....sve je bilo jednostavnije,sad kad gledam nisam imala problema,cak mi je i rat bio manji problem od vidit njega....eh,jes lijepo imati praznu glavu! Rolling Eyes

znam da cu ostariti i da cu umrjeti, al kao da toga nisam u potpunosti svjesna,kao da je to zapravo za druge namjenjeno. a ja,ja cu uvjek zivjeti bas u ovom vremenu i bit cu bas ovako mlada Rolling Eyes i kako vremena prolaze ja uvjek za svako mislim isto-bas sad,bas za ovo sam ja tu.
a kad uzmem albume,pogledam sve fotografije i shvatim kolko je toga iza mene ostalo, vidim tu malu bucmastu djevojcicu i shvatim da sam to ja, drzime zena ...moja majka,a sad ja njenih godina na toj slici,a njeno lice ispisano zivotom vec...tad shvatim da sve prolazi i to munjevito leti, i tad postanem tuzna i nekako me stisne u prsima brzina vremena i nepovrat Neutral

_________________
 
SmashingPumpkin
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 30 Jan 2007
Poruke: 76
Mesto: Kula nazalost...nemam knjizaru!!

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 16, 2007 1:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jedna recenica sve kazuje:
"Secaj se proslosti,zivi u sadasnjosti i misli na buducnost"
uspomene su mac sa 2 ostrice...secanja mogu veoma lako da uniste coveka...

_________________
Riot Grrrl!
Rebel Girl!
Feminizam!
Revolution!
 
Gaglica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 08 Apr 2007
Poruke: 61

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 16, 2007 1:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne zivim u proslosti, ne mislim na buducnost. Trudim se da zivim u sadasnjosti, u trenutku. Neki mi kazu da je to lose, ali sve dok mi tako odgovara.. dobro je Smile
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 17, 2007 9:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nekad bih se vrlo rado vratila u prošlost ali zato jer imam jake razloge za to, jer znam da bih mogla nešto promijeniti i sad bih živjela potpuno, potpuno drugačije.
Ne žalim za prošlošću u smislu kako bih voljela opet to i to proživjeti, nego kako bih voljela da sam bila tog dana tu i promijenila to što sam mogla.
Ali, nisam od onih koji za takvim stvarima plaču i uvijaju sebe u taj plašt. Naravno da uvijek može bolje, naravno da su prije bila bolja vremena.

Ali također i svako danas može bit bolje.
I svako sutra može biti uspješno, neki novi osmijeh, neki ljepši događaj
.
Samo čovjek mora bit spreman na sve.
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 18, 2007 3:39 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zalim za nekim danima u kojima sam bila daleko bezbriznija, daleko spokojnija, i nekako smirenija. No valjda ta neka zrelost dolazi sa godinama pa sam odavno jos shvatila da nema svrhe patiti za danima koji su davna proslost.Jeste tacno, bilo bi lepo kada bih se mogla vratiti unazad i ispraviti neke greske koje sam nacinila u proslosti, kako skorijoj tako i nekoj daljoj, ali sam svesna toga da od toga nema nesta, te cemu onda zaliti i patiti.Treba jednostavno ici napred i tu je kraj Rolling Eyes

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 18, 2007 9:32 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

živio sam kako sam živio i živim kako živim. ne žalim nešto posebno za prošlošču, ima par stvari koje me proganjaju, kao npr. nezavršavanje faxa, ali šta je tu je. neki poseban žal nemam. sjeti se čovjek prošlosti, to je normalno. a dali je potrebno žaliti za "tim" vremenima, po mome ne. ko zna šta nas čeka sutra, ili čak večeras, treba misliti na sutra, a ne živjeti u prošlosti.

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
sasaklaric
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 20 Mar 2005
Poruke: 211
Mesto: rijeka

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 18, 2007 9:33 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja mislim da oni koju puno (često) pričaju o nekim proslim vremenima imaju problema sa sadašnošću. tj. da su postali previše pasivni te da im je zivot postao dosadan
 
sandral
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 38

Datum registracije: 30 Jun 2005
Poruke: 1039
Mesto: ...

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 18, 2007 12:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Od onih sam osoba koje žive za trenutak... iskreno, ne žalim za ničim što sam učnila do sada jer sam svjesna činjenice da vrijeme ne mogu vratiti niti stvari promjeniti. Idem dalje... i pokušavam što više uživati u svakoj sekundi koja mi se dogodi. A onooga što je bilo raniej se rado sjećam

_________________
Život nije vrijeme koje je prošlo... već trenutci koji se pamte...
 
..:: MaYa ::..
Banovan!

° ♥ BaNe, Volim Te ♥ °
<b>° ♥ BaNe, Volim Te ♥ °</b>





Datum registracije: 14 Okt 2006
Poruke: 11607
Mesto: .:* Sakrivena u Njegovom Pogledu, Zarobljena u Njegovom Srcu, Zauvek u Njegovom Toplom Zagrljaju *:

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 18, 2007 2:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Posto se vreme ne moze vratiti potpuno je glupo zaliti za necim sto ne mozemo uciniti ponovo...Treba gledati sadasnjost i voditi racuna o tome da u sadasnjosti ne pravimo i ne ponavljamo greske iz proslosti... Shocked

_________________

~ Banetova Žena ~
 
Eniac
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 15 Sep 2002
Poruke: 183
Mesto: Niz Reku Zivota Plovim

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 18, 2007 8:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

proslost je dobra samo zato sto se mnogi detalji zaborave, pa je onako u buducnosti idealizujemo...
 
black_panthera
Iskusni član
Iskusni član





Datum registracije: 03 Mar 2007
Poruke: 761

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 18, 2007 11:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa ne znam ja osobno o proslosti razmisljam samo o dobrim stvarima toga se sjecam i uzivam u tim dozivljajima od prije ono sto je lose zaboravim, a za ni cim ne zalim. sto je bilo bilo je.

Kazem lijepe trenutke pamtim i ponekad uzivam razmisljati o tome i volim to sto je lijepo prepricavati jer tako to opet na neki nacin prozivljavam, a o losim stvarima niti ne razmisljam.

_________________
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Žal za prošlošću Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 1 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon