www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Psihicke krize...
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
---X---GIRL
[●Sancta ஐ Sapientia●]
<b>[●Sancta ஐ Sapientia●]</b>



Godine: 31

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 16644

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 13, 2008 7:27 pm    Naslov poruke: Psihicke krize... Na vrh strane Na dno strane

Svakome od nas se desi da nas neko razocara,da nam se desi bilo sta lose sto nas navodi da zapadamo u neke psihicke krize. Cini ti se kao da nemas vise razloga za zivot,da se sve srusilo a opet zelis da verujes da ce se to promeniti i da ce biti bolje.

E ovako mene interesuje kako se vi osecate u tim trenucima i kako uspevate da izadjete iz svega toga?



_________________
 
hiker
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 08 Jan 2007
Poruke: 2
Mesto: beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 13, 2008 11:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jedini nacin da se prevazidje takvo stanje jeste da se pronadje nesto sto ce "zaposliti" misli, knjiga na prvom mestu, fizicka aktivnost, vesela muzika...takvo stanje je prolazno, crne misli ne mogu dugo biti u glavi, bitno je da se ne prepusta samosazaljenju...

Ovako se ja borim:)
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 13, 2008 11:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

uf.....imala sam ih toliko i imam ih i dan danas, da sam vise prestala i da se secam i shvatila da ne mogu protiv toga...svako ih od nas naravno ima, e sad, pasti ili dici se , pitanje je sad...

kako se borim? hm...bas upravo tako, kazem sebi ili cu da se borim ili komotno mogu da Brankov most...(btw, zasto svi idu na Brankov, nije mi jasno Rolling Eyes )

elem, moram i da priznam da mi s jedne strane, te krize na neki nacin i dobro dodju da malo bolje spoznam sebe i svoje zelje, stavove, razmisljanja...

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
---X---GIRL
[●Sancta ஐ Sapientia●]
<b>[●Sancta ஐ Sapientia●]</b>



Godine: 31

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 16644

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 14, 2008 12:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja zaista pokusam da se otrgnem,pokusavam ali ne mogu. I par dana sam totalno van sveta,osecam se strasno usamljeno. I kada su mi najpotrebnijii svi ti silni prijatelji njih nema. I onda sam odlucila da napravim krug iskrenih prijatelja oko sebe, a ove druge koji se druze iz koristi da drzim na distanci.
Jer prijatelja mozes da pozoves u pola dana-u pola noci

_________________
 
hiker
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 08 Jan 2007
Poruke: 2
Mesto: beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 14, 2008 4:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

..pa, kada se osecamo usamljenima potrebno je pronaci uzrok naseg usamljenistva... osecamo da smo emotivno ispraznjeni i trazimo “krivca” za nase stanje...nema krivca za nase stanje, jedostavno, dobro je, ponekad,ostati sam sa sobom, jer tada svodimo racune, sta smo uradili u zivotu, sta smo hteli,mogli, postigli...ne treba bezati od toga da se pogledamo u ogledalo, budemo iskreni prema sebi, e onda ce sve biti lakse, jos danas bice tesko, ali sutra...sutra cu naci nacin da izadjem iz situacije u kojoj se nalazim, zaboravicu negativne stvari od juce, necu kukati nad svojom sudbinom i krenucu dalje...
 
:LOL:
>bitchy witch<
<b>>bitchy witch<</b>



Godine: 37

Datum registracije: 18 Jan 2007
Poruke: 2107

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 15, 2008 12:02 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
I onda sam odlucila da napravim krug iskrenih prijatelja oko sebe, a ove druge koji se druze iz koristi da drzim na distanci.
Jer prijatelja mozes da pozoves u pola dana-u pola noci


tacno,mozes da ih nazoves u pola noci,ali je pitanje da li ce doci. ne kazem da prijateljstvo ne postoji,ali treba znati da i oni imaju svoje zivote i ne mogu uvek sve ostaviti da bi nas spasavali od nas samih. Jos jedna stvar,mislim da smo svi u neku ruku postali isuvise zavisni od prijatelja,od drugih ljudi, da vise ne umemo sami sa sobom,da gubimo svoje ciljeve iz glave i prihvatamo grupne, da se prosto gubimo u svoj toj guzvi.
Ja trenutno prozivljavam "fazu", resih da je dovedem do kraja sama. Nesto cu nauciti,neku pouku cu izvuci, nesto novo cu saznati o sebi ,svom karakteru,licnosti. Ne mozes sve poveriti prijatelju, ne moze sav teret pasti na njegova pleca, ma koliko taj prijatelj bio dobar i ma koliko on bio voljan da pomogne.
Kad god ti je najteze,uvek si sam. Razmislite malo o tome Confused U kljucnim momentima,stojis samo ti sa svojim mislima.
Ko zna zasto je to dobro Mr. Green

A kako se ja borim sa tim Arrow nadjem neku zanimaciju, uglavnom neku knjigu, udubim se na trenutke u neku drugu pricu,neke druge probleme, neke druge lepe stvari. Primirim se malo. Cekam da prodju strasti i onda se bacim na oporavam. Kafice, muzika, usavrsavanje ..uvek ima nesto da se radi Cool
 
foryou10
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 63

Datum registracije: 13 Jan 2006
Poruke: 903

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 29, 2008 11:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Imam srecu da mi je supruga najbolji prijatelj i jako puno mi pomaze da prebrodim sve psihicke krize.Izlaz iz psihickih kriza nalazim i u radu.

_________________
Da sam ja neko,kako bi se zivjelo i kako bi se voljelo i kako bi sve dobro bilo.
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 10, 2008 10:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Okupiras se necim dok kriza na otanji. Nestane posle nekog vremena... optimizam je najjace oruzje.

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
jcona13
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 72

Datum registracije: 20 Okt 2007
Poruke: 29
Mesto: Majdanpek

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 13, 2008 6:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja krizu shvatam kao normalnu pojavu u razvoju ličnosti, čak i kao neminovnu.Ako nebi bilo krize nebi bilo ni motivacije za napredovanje u razvoju. Tako kriza više ne liči na nešto protiv čega se treba boriti nego izazov za prestojavanje u tehnikama kako da prevazidjemo krizni trenutak i da ga iskoristimo kao šansu. Zahvaljujući svom ličnom usavršavanju uspeo sam da prevazidjem i izuzetno snažne egzistencijalne krize /dva infarkta, operacija na otvorenom srcu, ablacija oka i jošpar sitnih operacija/. Najstrašnija stvar je bila strah od smrti. Moram da priznam da sam prihvatio savet poynatog našeg sportiste u knjizi PA-KO sistem, gde mi je ponudjen savet da se ne suprostavljam strašnim mislima o smrti već da SMRT pozovem u društvo i da u svojoj imaginaciji porazgovaram sa njom. Da je upitam o životu jer upravo ona o tome najviše zna. Verujte, da sam na operacioni sto otišao sa osmehom i bez trunke straha ili napetosti. Možda ovo nekome pomogne.

_________________
Ako stojim u uglu sobe ne moram ni po koju cenu da razmisljam o belom medvedu.
 
Dedda
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 36

Datum registracije: 18 Feb 2008
Poruke: 516

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 26, 2008 10:15 am    Naslov poruke: ...jedini nacin da se bol prevazidje.... Na vrh strane Na dno strane

...imao sam krizu skoro i bilo je zestoko!!! Puko sam kao zvecka...ali naravno uvek postoji nacin da se to prevazidje...po meni dobra stvar za to je fizicka aktivnost,ali muzika je za to najjaca...pustim r'n'r iskuliram ako mogu a ako ne mogu onda popricam sa najiskrenijim prijateljima,pokupim neki savet itd...

_________________
"Now it's my time
It's my time to dream
Dream of the skies
Make me believe that this place isn't plagued by the poison in me
Help me decide if my fire will burn out before you can breathe
Breathe into me"
 
nadalina68
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 56

Datum registracije: 27 Maj 2006
Poruke: 623
Mesto: Bgd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 02, 2008 11:29 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

da imam psihickih kriza naravno ja ih zovem dan "D" ali imam jaku suprugovu pomoc u tim momentima pa na srecu ne traje dugo a spas trazim i u nekom radu setnji

_________________
vera,ljubav,nada
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 02, 2008 12:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

bio sam u jednoj jakoj krizi, bilo je gadno, u mjesec dana sam smršo za 15 kila, u 3 mjeseca 42 kile. ništa jeo, ništa pio, samo pušio. kriza je došla zbog zdravstvenih problema u porodici. sav sam bio nikakav. kad bi sjeo sa jaranom na kafi, malo koju bi progovorio. hvala bogu, bio je on tad toliko spreman i priseban da me trzne, da me vrati u život. kasnije sam sam shvatio, da od toga nema ništa koristnog, samo sebi zagorčavam život i sebe uništavam tako. tad sam naučio, da je bolje da sve ša se desi, primiti sa nekom zdravom dozom pa može se reći i "cinizma". od tada sam puno jači psihički, ne dopuštam "silama okolice" da me bace u krizu. borim se i rukama i nogama, shvatio sam da je važno voljeti sebe, i ako to znam i to činim, voljet ču sve oko sebe, neću se sikirati niti se zamarati.

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Psihicke krize... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon