www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Bolesni krajnici
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Zdravlje ~
::  
Autor Poruka
nofrks
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 21 Jun 2005
Poruke: 295

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 21, 2005 12:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sta ti je internet chudooooo Very Happy

Najveca zabluda koja se moze chuti kod pacijenata,je da operacijom krajnika pluca" ostaju otvorena "i da su cheshce infekcije pluca i disajnih puteva!!Sto nema blage veze sa istinom!Krajnici prestaju u odredjenom delu zivota da vrshe svoju ulogu,a bolesni krajnici stvaraju negativne posledice,pri tom izazivajuci i druga oboljenja!


 
vecadok
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 55

Datum registracije: 06 Nov 2003
Poruke: 7276
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 21, 2005 2:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Eliot je sreda je napisao/la sledeće:
Sa 16 godina sam operisala krajnike i od tada se nisam pokajala...
Hvala Bogu vise nemam anginu na svaka tri meseca niti me boli grlo...


Ti si bila mala pametnica Exclamation
A ja sam se ukupno 23 godine mučila dva puta godišnje sa gnojavim anginama, koje su lečene kapsulama, injekcijama, pa opet injekcijama, pa opet kapsulama... Arrow Arrow Arrow
Nije bilo šanse da ijedan kraj školske godine dočekam sa društvom, jer sa prvim pojedenim sladoledom, kreće prvi gnojni čepić i prva kapsula...
Onda sam se jednog jutra probudila sa čepićima koji nisu bili samo na krajnicima, nego i na zadnjem zidu ždrela, i nisam imala glas čak ni za šapat, bila sam potpuno nema Shocked
U Studentskoj poliklinici sam se jedva objasnila da mi treba uput za otorinolaringologa, a u KBC "Zvezdara" su se čudili da je student medicine (tada na četvrtoj godini) dozvolio sebi da ima toliko problematičnu gušu Embarassed

A posle operacije, uživam...sladoled jedem na tone svih dana u godini...pijem ledenu koka-kolu sa najmanje 7 kockica leda...nikad ne kašljem... Laughing

Ako su krajnici zdravi, ok je da ostanu u guši
ali ako su problematični,
vadite to!!!

_________________
Tražeći sebe naišla sam na tebe...
i potpuno se izgubila!
...ali dobar san će biti lek na dar!
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 22, 2005 11:42 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

I sama sam imala problema sa krajncima,do pre nekih 9 godina. Moja tetka je nas najeminentniji (najveci) strucnjak otorinolaringologije u svetu medicine jako poznata Dr. Ljiljanka Brajovic. Iako su mi mnogi lekari predlagali obaveznu operaciju, ona je uvek bila protiv. Pokazalo se da je u pravu, kao i uvek. Ona radi bas na studentskoj poliklinici u Beogradu. Predaje i na medicinskom fakultetu. Tako da mi nije jasno, ako vec ides na studentsku polikliniku-sto bi trazio uput za otolaringologa,kad oni imaju svog doktora tamo-znaci ides pravo kod njega.Ne treba ti nikakav uput. I sto bi nekoga slali u Zvezdaru,kad oni to inace ne rad(mislim,ne daju upute za ovakve stvari). Sve se obavlja kod njih. Sve jedno, ako imas priliku, idi na SP-u, i insistiraj da te bas ona pregleda. Ako imas srece da je nadjes tamo,jer je ona non-stop strucni gost-predavac, na univeritetima u svetu, vazda je na nekim seminarima......ali mozes zakazati. Sve najbolje!

_________________


 
vecadok
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 55

Datum registracije: 06 Nov 2003
Poruke: 7276
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 22, 2005 3:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

knknpnkn je napisao/la sledeće:
I sama sam imala problema sa krajncima,do pre nekih 9 godina. Moja tetka je nas najeminentniji (najveci) strucnjak otorinolaringologije u svetu medicine jako poznata Dr. Ljiljanka Brajovic. Iako su mi mnogi lekari predlagali obaveznu operaciju, ona je uvek bila protiv. Pokazalo se da je u pravu, kao i uvek. Ona radi bas na studentskoj poliklinici u Beogradu. Predaje i na medicinskom fakultetu. Tako da mi nije jasno, ako vec ides na studentsku polikliniku-sto bi trazio uput za otolaringologa,kad oni imaju svog doktora tamo-znaci ides pravo kod njega.Ne treba ti nikakav uput. I sto bi nekoga slali u Zvezdaru,kad oni to inace ne rad(mislim,ne daju upute za ovakve stvari). Sve se obavlja kod njih. Sve jedno, ako imas priliku, idi na SP-u, i insistiraj da te bas ona pregleda. Ako imas srece da je nadjes tamo,jer je ona non-stop strucni gost-predavac, na univeritetima u svetu, vazda je na nekim seminarima......ali mozes zakazati. Sve najbolje!


Bilo bi mnogo bolje da si pročitala pažljivije moj post.
Tako bi pročitala i da sam krajnike operisala odavno, i da sam jako zadovoljna tim postupkom.
Jedino što nisam u postu navela je bilo da je upravo divna doktorka, koja me je poslala na Zvezdaru, bila doktorka Ljiljanka Brajović, kojoj sam zbog te podrške u odluci zahvalna za ceo život!!!

Nekome, dakle, vađenje krajnika popravi zdravlje do neslućenih razmera, a nekome to apsolutno nije potrebno.
Ono što se iz svega nameće kao zaključak je da
ako su krajnici često bolesni,
ako su kao tempirana bomba puna beta hemolitičkog Streptokoka koji samo čeka da se raširi po celom organizmu,
treba da idu napolje!
Ako su mirni, neka ostanu gde su, jer nisu slučajno u telu!

_________________
Tražeći sebe naišla sam na tebe...
i potpuno se izgubila!
...ali dobar san će biti lek na dar!
 
schtranga
Makedonsko devojče
Makedonsko devojče



Godine: 43

Datum registracije: 09 Feb 2004
Poruke: 1880

germany.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 22, 2005 3:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam operisala krajnice pre 8 godina i nemam nikakav problem do duse i prije nisam ga imala Rolling Eyes nikad me nisu bolele al cesto mi su se pojavljale neke bele gnojne tocke ( nemam pojma sta je bilo ) i rekli su mi doktori da moram da ih operiram jer te tocke polako jedu moje krajnice Shocked i da moze od to da dobijem probleme sa srcem ili sa zglobove tako da sam se uplasila i odma sam ih operisala

_________________
"Kakav bi život bio kada ne bi imali hrabrosti da baš ništa ne pokušamo?"
 
vecadok
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 55

Datum registracije: 06 Nov 2003
Poruke: 7276
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 22, 2005 4:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Upravo te "bele gnojne točke", kako ih lepo opisuješ, su čepići ispunjeni gnojem, ono što se u narodu popularno zove "gnojava angina".
Nju najčešće izaziva beta hemolitički Streptokok iz grupe A.
U ponavljanim infekcijama guše, koje nisu dovoljno dobro i dovoljno dugo lečene, ova bakterija se putem krvi može raširiti i na druge organe, a najčešće su to upravo zglobovi (tzv reumatska groznica), srce (reumatska bolest srca, kada najčešće stradaju srčani zalisci), bubrezi (poststreptokokni glomerulonefritis), jajnici i sl.
Gnojna angina uzrokovana ovom bakterijom, što je i najčešće, veoma uspešno se leči Penicilinom, u toku 10 dana.
Kod alergičnih na Penicilin, može se primeniti Eritromicin.

_________________
Tražeći sebe naišla sam na tebe...
i potpuno se izgubila!
...ali dobar san će biti lek na dar!
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 22, 2005 11:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Very Happy Veco, ja sam procitala dobro, nego ti nisi shvatila moj post dobro Wink !
Elem, ceo moj post je bio "namenjen" uopsteno onima, koji i dalje imaju problema sa gnojnom anginom, na celu sa postavljacem topika, krajnicima i grlom uopste. Samo sam se u tom delu, opet "uopsteno cudila" (sto se i dalo primetiti, jer nisam napisala "zasto si ti veco trazila uput....", vec sam se pitala, zasto bi neko uopste (pogotovo ko je u svetu medicine aktivno), od najboljeg doktora koji kod nas postoji za orl, trazio uput za nekog drugog doktora orl-a. Jer ja znam sigurno, da i ona radi hiruske intervencije. Znaci-samo sam glasno razmisljala! Nisam pitala nikoga, niti ocekivala odgovor na to Very Happy ! Sve u svemu, nisam mislila da "uvredim" nikoga! Samo sam izrazila svoje misljenje, iskustvo i ono sto ja znam o tome! Wink Sve u svemu, dobro zdravlje i sve najbolje vam zelim!

_________________


 
sasaklaric
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 20 Mar 2005
Poruke: 211
Mesto: rijeka

croatia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jul 31, 2005 6:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

bogu hvala nikad nisam imao problema sa krajnicima.
a i da jesam ne bi ih rado izvadio. ipak oni imaju svoju svrhu i organizam je slabiji bez njih.
 
MaLa_MaJa
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 03 Mar 2005
Poruke: 173
Mesto: novi sad

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 11, 2005 9:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja imam redovno problema sa krajnicima... uvek su zagnojeni nebitno koje doba godine non stop me muche i non stop su natecheni ali su mi doktori rekli da ne moram da operishem ... Nego imala sam skoro mononuklozu ... i posle toga mi je puko film i krajnika (poshto su mene mesec dana lechili antibioticima jer nisu znali shta mi je) dok nisam otishla kod infektologa i poshto treniram odbojku i to mi stvarno smeta( jer ja ne bih smela 6 meseci da treniram ali su mi dozvolili jer nisam imala problema sa jetrom) ... nego pre sam uvek imala posle posne temperaturu malo povishenu oko 37.5 ... pa sad ne znam da li je to samo do krajnika ili mozhda i do necheg drugog? Doktori i sve analize kod mene su ok sad ali ja idalje imam te tegobe i stvarno vishe nemam zhivaca za vucaranje po doktorima ...
 
Donnie Darko
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 01 Dec 2005
Poruke: 3

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 01, 2005 11:02 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam ih izvadio ima 7 dana, boli ko sam vrag.
sad kad rana zaraste cemo vidjet rezultate.
 
zena_bez_imena
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 46

Datum registracije: 31 Maj 2004
Poruke: 369

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 09, 2006 3:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Samo skratiti muke i operisati krajnike.
To je odgovor iz mog iskustva
 
randi
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 15 Jan 2006
Poruke: 128

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 13, 2006 6:04 pm    Naslov poruke: ..... Na vrh strane Na dno strane

hladno pivo
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Zdravlje ~ -> Bolesni krajnici Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Strana 2 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon