www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Sunshine - Sunce
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ponovo radi bioskop ~ -> ~ Kadar po kadar ~
::  
Autor Poruka
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 15, 2007 2:41 am    Naslov poruke: Sunshine - Sunce Na vrh strane Na dno strane

Premijera: 2007-04-25, Dom sindikata
Režija: Danny Boyle
Uloge: Chris Evans, Cillian Murphy, Rose Byrne, Michelle Yeoh, Cliff Curtis, Troy Garity, Hiroyuki Sanada, Benedict Wong
URL: http://www.FoxSearchlight.com/ Sunshine



Sinopsis:

Godina je 2057. Sunce umire i čovečanstvu preti istrebljenje. Poslednja nada Zemlje leži u Ikaru II, svemirskoj letelici sa posadom od osmoro ljudi i žena koje predvodi Kapetan Kaneda. Njihova misija je da isporuče nuklearnu bombu koja je dizajnirana da ponovo oživi naše izbledelo Sunce.

Već daleko od Zemlje, van radio dometa, posada prima poziv u pomoć sa Ikara I, koji je nestao na istoj misiji, sedam godina ranije. Užasna nesreća dovodi njihovu misiju u pitanje i uskoro posada počinje borbu ne samo za svoje živote i razum, već i za budućnost svih nas …


Produkcije:

“Premisa SUNCA,” objašnjava producent Endrju Mekdonald, “jeste da 50 godina od danas, Sunce umire. Više ne obezbeđuje energiju i svetlost koje su čovečanstvu potrebne da preživi. Čitava svetska zajednica prikuplja sredstva da pošalje misiju u svemir da odnese bombu koja će oživeti umirući deo Sunca. Naša priča prati osmoro astronauta i naučnika koji vode ovu misiju. Na putu ka Suncu ekipa nabasa na brod koji je poslat na istu misiju sedam godina ranije, Ikar I, kako luta svemirom. Od tog trenutka stvari kreću naopako i od toga kako članovi ekipe reaguju pod ogromnim pritiskom zavisi budućnost čovečanstva.”

Scenarista Aleks Garland došao je na ovu ideju još 2004, pošto je pročitao članak u jednom američkom naučnom časopisu. Garland kaže, “Želeo sam da istražim ideju o tome kako čovek putuje duboko u svemir i šta tamo pronalazi, kao i šta pronalazi u svojoj podsvesti. Tražio sam priču koja bi podržala ovu ideju kada sam naišao na članak koji se bavio budućnošću čovečanstva sa ateističkog stanvišta zanovanog na fizici. Sadržao je teorije o smrti Sunca i o tome šta bi se desilo u tom slučaju. Čoveku je potrebna Sunčeva energija da bi preživeo i nedostatak te energije dove bi do nestanka čovečanstva. Bilo je lako spekulisati o smrti čovečanstva, ali šta ako bi se to desilo u naše vreme. Zainteresovala me je ideja o tome da bi opstanak planete zavisio od možda jednog čoveka i o tome šta bi se dešavalo u njegovoj glavi. To je pokrenulo našu priču.”

Osam meseci kasnije, Garland se sastao sa rediteljem Denijem Bojlom u Londonu i dao mu prvu verziju scenarija na čitanje. Bojl je ubrzo prihvatio saradnju.

“Kod Aleksa mi se dopada to što ima te velike ideje,” objašnjava Bojl. “Britanska filmska industrija uglavnom pravi male filmove, ali Aleksov scenario uvek sadrži velike ideje i koncepte, koji su divni, ali složeni za finansiranje i realizaciju.”

Za producenta Mekdonalda, Garlandov scenario je bio izuzetno uzbudljiv. “Neki scenariji su školski i dosadni, ali kod Aleksa lako možete da vizualizujete priču dok je čitate.”

Trio Bojl, Mekdonald i Garland je već sarađivao na hitu iz 2003, 28 dana kasnije. Mekdonald kaže, “Jedna od ključnih stvari je to da je Aleks scenarista, a Deni reditelj i obojica imaju vrlo jake stavove. Moj posao je da im pomognem da osmisle svoja maštanja, a u isto vreme to izbalansiraju sa praktičnom realnošću snimanja uspešnog filma.”

Bojla je privuklo Ikarovo putovanje ka Suncu kao i psihološko putovanje njegove posade dok prolaze kosmosom. “Put do Sunca je vizuelno sjajan, ali i psihološki interesantan,” objašnjava on. “Javlja se pitanje šta se dešava u vašem umu kada sretnete stvoritelja svih stvari u svemiru. Svi smo sačinjeni od sitnih čestica eksplodirale zvezde, pa kako bi bilo približiti se Suncu, zvezdi od koje dolazi sav život u našem Solarnom sistemu?”

Da bi na ekranu prikazali uverljivu misiju u svemir, pre nego naučnu fantastiku, autori su se obratili NASA-i za pomoć, gledali mnogobrojne dokumentarce o svemiru kao i klasične SF filmove, i razgovarali sa što većim brojem studenata i astronauta.

“Nauka je krajnje čvrsta u filmu,” objašnjava Koks, mladi britanski fizičar koji je bio naučni konsultant na filmu. “Vidi se da je Aleks ljubitelj nauke, kao i naučne fantastike. Bilo je nekoliko detalja koje smo ispeglali, ali moja ekspertiza je bila potrebnija za pozadinu priče nego za sam zaplet.” Bojl dodaje, “Postanete opsednuti tačnošću nauke i pokušavate da ispoštujete zakone fizike i učinite da sve izgleda što je moguće realnije, ali na kraju odbacite određene elemente i idete za onim što je dramski efektnije.”

izvor:
www.tuck.co.yu



_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ponovo radi bioskop ~ -> ~ Kadar po kadar ~ -> Sunshine - Sunce Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon