www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Globalno zagrevanje
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~
::  
Autor Poruka
TOSXKE
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 31

Datum registracije: 06 Jul 2009
Poruke: 3
Mesto: Qci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 06, 2009 1:58 pm    Naslov poruke: Globalno zagrevanje Na vrh strane Na dno strane

Nowa teorija

Da li ste znali da je propaganda i nedowoljni siroko polje razmisljanja naucnika dowelo do zablude o efektu CO2 u widu staklene baste na zemlju?

Jer cela ta teorija je bazirana na GLOBALNOM niwou, sto znaci da swi faktori koji su uzeti u obzir su poreklom sa zemlje... Sto je potpuno pogresno, jer:
- Suncewa aktiwnos je promenljiwa sto prouzrukuje manje ili wise slanja toplote... Sto narawno dowodi do toga da ce ukoliko dodje do smanjenja aktiwnosti sunca rezultat bidi ledeno doba, koja su zemlji wec wise puta poznata, ili suprotno ukoliko dodje do powecanja aktiwnosta sunci, weca temperatura...
- Za powecanja CO2 nowa istraziwanja pokazuju da se najweci deo CO2 u atmosferu oslobadja iz leda sa polowa. S obzirom na to da je pod pritiskom leda CO2 kompresowan, tokom prwih istraziwanja to nije uzeto u obzir pa su zanemariwali tu informaciju, ali sad se ispostawilo da je u kompresowanom stanju do 4-5 puta sabijeniji nego obicno, iz cega moze da se zakljuci da je i ranije bilo i wise CO2 u atmosferi do sad, to se odnosi na period nesto pre poslednjeg ledenog doba...
-I postoje neki kosmicki zraci, nemogu da se setim sad prawog imena, koji dolaze izwan suncewog sistema, koji u atmosferi se ponasaju kao magneti za oblake, ali kad je suncewa aktiwnost pojacana ti zraci su odbijeni suncewim magnetnim poljem i tako se smanjuje oblacnost, sto olaksawa suncewoj toploti da dodje na zemlju nesmetano...

Sto se tice teorije o staklenoj basti, interpretacija je potpuno pogresna, jer nakon swakog aktiwnog perioda sunca dolazi do perioda mirowanja gde se wracaju zraci koji powecawaju oblacnost i mnogo smanjuju kolicinu toplote koja dolazi do zemlje, i tu dolazi na snagu staklena basta koja nakon odbijanja toplote o zemlju ponowo je wraca ka njoj tako sto se ponasa kao barijera koj sprecava jedan deo toplote da izadje iz atmosfere, i tako dolazi do ocuwanja te toplote.



_________________
▓►~≈‪‪‪≡­­°‪‪‪•. ♠ T‪‪‪ΩsXke ♠ .­­‪‪‪•°‪‪‪≡≈~◄▓
 
nemanja446
unique and unrepeatable
unique and unrepeatable



Godine: 32

Datum registracije: 19 Apr 2009
Poruke: 2143
Mesto: Trebinje, Republika Srpska

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 31, 2009 10:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Po ovoj teoriji opet nam dolazi ledeno doba. Wink

_________________
There isn't anything which is totally wrong. Even a stopped clock shows wright time twice a day.
 
TOSXKE
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 31

Datum registracije: 06 Jul 2009
Poruke: 3
Mesto: Qci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 18, 2009 10:10 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da...

_________________
▓►~≈‪‪‪≡­­°‪‪‪•. ♠ T‪‪‪ΩsXke ♠ .­­‪‪‪•°‪‪‪≡≈~◄▓
 
Hot Cherry
Banovan!

-!Every Girl's Nightmare!-
-!Every Girl's Nightmare!-





Datum registracije: 22 Dec 2006
Poruke: 29710
Mesto: PederLand

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 18, 2009 1:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jedva sam uspeo da procitam polovinu... "W" mi pravo Headshot Exclamation Laughing Laughing

uspeo sam na google-u da nadjem (ko bi sumnjao) Laughing dotsa informacija Razz Razz Laughing

_________________

 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 19, 2009 7:29 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bash htedoH da kazem da me to "w" totalno sj**alo.. Laughing Laughing Laughing Laughing


Izvini, ali - odakle tol'ko "necistoca" na polovima nego od zagadjenja koje je prouzrokovao covek?
Teorija ima na 1000, po jednoj co2 i prashina uzrokuju otezano dolazenje suncevih zraka do zemlje

A ovo da je posledica ledenih doba nestabilna aktivnost Sunca prvi put cujem.. i iskreno mi je najgluplja i najnelogicnija Laughing Laughing Laughing

U svakom slucaju, cak i da ovo jeste tacno to nikako ne znaci da treba dozvoliti da se nastavi k'o shto je i ranije da se pushta u vazduh shto god cikama, vlasnicima fabrika padne na pamet. ^
Mozda ne uzrokuje zagrevanje, al' def. uzrokuje mnoge druge ekoloshke katastrofe..

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
vladimir_83
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 20 Maj 2005
Poruke: 13

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 13, 2009 1:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pogledajte i drugu stranu pa onda sudite...

Pogledajte film Great Global Warming Swindle (ako uspete uopste da ga nadjete od velike dekmonkratije a da se ne mucite evo - http://thepiratebay.org/torrent/3635222/The_Great_Global_Warming_Swindle) poenta je u tome da sprece nerazvijene drzave da se razviju i da jos bogatstava koje je svaki radan covek zaradio daju korporacijama preko poreza ili odvajanjem para iz budzeta koji mi punimo.I pogodite,opet cemo biti duzni, jos vise nego sad..

Ako mislite da iza filma stoje naftno-automobilske kompanije kojima je u interesu da skinu odgovornost takozvanog globalnog zagrevanja sa sebe pogledajte i film Who Killed the electric car pa povezite...

Tamo im (vladama, kompanijama, sudstvu, celoj eliti...) nije bilo u interesu da zazivi elektricni auto (sa kojim bi se smanjila emisija stetnih gasova) a sad se kao brinu za planetu i CO2 zagadjenje.

U svakom slucaju covek treba da se trudi da sto manje zagadjuje okolinu ali uzrocnik globalnog zagrevanja nije CO2 vec Sunce koje periodicno smanjuje i povecava temperaturu na Zemlji. Radi se o manjim periodima a takvih je bilo 2 za koje znamo i to oko 14-15 veka i 18 valjda...A o vecim periodima i da ne pricamo.. Setite se naseg Milutina Miloankovica i njegove priznate naucne teze o ledenim dobima..

_________________
Nije vazno ciljati u metu, vazno je metati u cilj!
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 15, 2010 5:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja znam ono u sto vjerujem samim time sto sam vlastitim ocima vidio. U takvom sam biznisu, takav mi je kruh.

Dakle, vjerujem u globalno zagrijavanje, OSOBNO sam se uvjerio u to. Bio, vidio, VJERUJEM.

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
mmacaa
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 26 Okt 2010
Poruke: 1

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 26, 2010 3:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma i meni je to mnogo cudno da covek je glavni krivac za CO2. Pa pogledajte samo vulkani koliko ispuste CO2 u atmosferu, pa tu kad se dodaju prirodne katastrofe kao sto su pozari kojih ima skoro svuda na svakom koninentu, na primer onaj u Rusiji letos, itd itd. Znaci moguce da i covek sa automobilima i industrijom doprinosi povecanju CO2 ali nemoguce da se tako najvise oslobadja CO2

_________________
HTML
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> Globalno zagrevanje Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon