www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Ceca Raznatovic
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Diskusije o domaćoj muzici ~
::  
Autor Poruka
Ivankamaza
~Ljubav i Snovi~
<font color='blue'><b>~Ljubav i Snovi~</b></font>



Godine: 38

Datum registracije: 19 Okt 2004
Poruke: 53570
Mesto: ~ Paris je t'aime ~

france.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 09, 2007 1:43 pm    Naslov poruke: Ceca Raznatovic Na vrh strane Na dno strane

Najveca balkanska pevacica.
Rodjena 17 Juna 1973 godine u Žitorađe Ceca je postala najpoznatija zvezda u nasoj zemlji...

Mene interesuje :

Sta milite o njoj ? Koje su vam omiljene pesme, ili stihovi...
Da li ste je ikada videli ili bili na njenim koncertima ?
Koji je najbolji album koji je snimila do sada ?


 
Ivankamaza
~Ljubav i Snovi~
<font color='blue'><b>~Ljubav i Snovi~</b></font>



Godine: 38

Datum registracije: 19 Okt 2004
Poruke: 53570
Mesto: ~ Paris je t'aime ~

france.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 13, 2007 1:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

~ Biografija ~



Ceca Ražnatović rođena je 14. juna 1973. godine u mestu Žitorađe na jugu Srbije, kraju koji je poznat po pesmi, igri i ljudima izuzetno talentovanim za muziku. Još kao jako mala, počela je da ispoljava ljubav prema pevanju i već sa pet godina je učestvovala na lokalnim priredbama, ali pevala i na privatnim veseljima. Simpatična devojčica koju su svi voleli zbog neobičnog dara i poznavali je po pevanju, već u najranijem dobu je postala prava lokalna zvezda. U tom dobu, još uvek je pevala uglavnom dečije, vrcave pesmice, ali uvek se našlo mesta i za pokoju "ozbiljniju", od nekih tada već uveliko poznatih pevačica i zvezda Snežane Đurišić, Vesne Zmijanac...

Početak Cecine karijere

Kako su godine prolazile, svima u Cecinoj porodici je bilo jasno da će muzika biti njeno životno opredeljenje, obzirom na to da je Ceca svoj talenat sve više razvijala i postajala pravi mali zabavljač na svim lokalnim priredbama. Nije odustajala od želje da postane pevačica, iako još uvek išla u školu i iako reoditelji nisu bili oduševljeni time da im se kćerka bavi pevanjem. U to doba, pevačice su bile poisovećivane sa noćnim životom, ljudima sumnjivog morala, bančenjem i pijančenjem, pa je predrasuda o životu jedne pevačice, bila jako velika prepreka u jednoj maloj sredini u kojoj je Ceca odrastala.

Uporedo sa svojim aktivnostima vezanim za muziku, Ceca je pohađala osnovnu školu u Žitorađi. Prekretnicu u Cecinoj karijeri, koja ju je od amaterskog baveljenja pevanjem, definitivno uvrstila u red profesionalnih pevača je festival Ilidža 1988. godine. Sa četrnaest godina prvi put javno nastupa na tom muzičkom festivalu folk pesama i dobija nagradu publike koja je za devojčicu njenih godina bilo najveće iznenađenje, ali i podstrek da krene dalje u osvajanje publike.

Uskoro je usledila i prva ploča - "Cvetak zanovetak", koju Ceca snima u saradnji sa veoma pozantim tadašnjim kompozitorima Mirkom Kodićem i Docom Ivankovićem. Vesela i simpatična, Cecina muzika je ubrzo našla svoj put do publike i Ceca započinje svoju veliku muzičku karijeru.Sledeće dve godine Ceca je objavila dve ploče - "Ludo srce" i "Pustite me da ga vidim" koje su bile zapaženije i sa tekstualno i muzički dosta ozbiljnijim ljubavnim pesmama, koje su su bile jedne od najslušanijih na radio stanicama koje su se bavile tom vrstom muzike.



Hej vršnjaci

Ali pravi preokret se desio nakon ploče "Babaroga", na kojoj je Ceca definitivno najavila da je gotovo sa tinejdžerskim imidžom i pokazala svima da je, postavši punoletna, postala i punoletna pevačica. Kako joj je popularnost rasla pristizale su i različite ponude na njenu adresu, od kojih je jedna od najznačajnijih ponuda da se pojavi na filmu i to kao glavna glumica, u dramatizaciji legendarne priče Bore Stankovića "Nečista krv", što Ceca oberučke i prihvata.

Glavna muška uloga bila je poverena jednom od najpoznatijih glumaca jugoslovenske scene Radetu Šerbedžiji i sve je bilo pripremljeno za početak snimanja. Međutim, kako je snimanje odmicalo i Cecina uloga bivala sve zahtevnija, od nje je bilo zahtevano da se slika naga i učestvuje u veoma slobodnim scenama, što nikako nije želela da prihvati, pa je svoju ulogu povukla i cela priča oko "Nečiste krvi" bila je obustavljena.

"Kukavica" i potpuno nova Ceca


1993. godina je u Cecinoj karijeri definitivno obeležena kao jedna od najuspešnijih s obzirom da je album koji je usledio te godine, posle jedne kraće pauze bio nešto potpuno novo na našem tržištu.
Upoznaje legendarni tandem Marinu Tucaković i njenog supruga Aleksandra Radulovića Futu, koji su potpuno preuzeli brigu o njenim pesmama. Album "Šta je to u tvojim venama" koji je bio njihovih ruku delo oborio je sve moguće rekorde po broju prodatih kaseta i ploča, Ceca započinje veliku jugoslovensku turneju, koja je krunisana i velikim beogradskim koncertom. Nakon objavljivanja albuma, od Marine i Fute dobija ponudu da otpeva pesmu "Kukavica", koju nijedna, od tadašnjih najpoularnijih pevačica nije želela da otpeva. Ceca se, kako je kasnije izjavila, odmah zaljubila u tu pesmu i otpevala je najemotivnije od svih dotadašnjih pesama. I naravno pesma postaje hit godine, a Ceca svoju najuspešniju godinu u karijeri, kruniše velikim koncertom u Beogradu, na stadionu Tašmajdan, pred oko 10.000 ljudi.

1994.godine Ceca objavljuje album "Ja još spavam u tvojoj majici" i odlazi na još jednu veliku jugoslovensku turneju koju završava, kako bi drukčije nego koncertom u Beogradu, ovoga puta u Hali Pionir punoj do poslednjeg mesta.


Ceca i Arkan - venčanje decenije

Ta godina je bila najznačajnija ipak po povoljnom razvoju događaja u Cecinom privatnom životu, obzirom da je najzad naišla na pravu ljubav i upustila se u najozbiljniju vezu do tada i to sa jednim od najpoznatijih srpskih dobrovoljaca, Željkom Ražnatovićem Arkanom. Veza sa dvadeset godina starijim Arkanom, dugo je bila skrivana od očiju i ušiju javnosti i to s razlogom, s obzirom da je kasnije naišla na osudu, celokupne javnosti sve do momenta kada su Ceca i Arkan objavili da će se venčati. 1995.godine u februaru mesecu desila se, po mnogima svadba decenije, svdba Cece i Arkana u hotelu "Interkontinental", sa oko pet stotina svatova. Sve je bilo kao u najlepšem snu, čak uzevši u obzir i činjenicu da je dan bio hladan i kišovit. Ceca je izgledala fantastično, venčanje je obavljeno po svim pravoslavnim običajima i više niko nije pričao o tome kako Cecina i Željkova veza nije u redu.










Ubrzo Ceca ostaje u drugom stanju sa prvim detetom, sinom Veljkom i porađa se u decembru 1996. godine. Iako su mnogi mislili da će je udaja potpuno ukloniti sa estrade i da će se definitivno odreći pevanja, to ne samo da se nije desilo, već je Ceca postizala još vrtoglavije uspehe sa albumima "Fatalna ljubav" i pesmama "Beograd", "Fatalna ljubav", "Nije monotonija" i "Emotivna luda" i pesmama "Kad bi bio ranjen", "Neodoljiv, neumoljiv" itd. 1998. godine Ceci se desio još jedan od najvećih uspeha u životu, rođenje kćerkice Anastasije, a na poslovnom planu ostvaruje se na još jednom polju, potpuno različitom od muzike, postaje predsednica fudbalskog kluba "Obilić", koji je bio u vlasništvu njenog supruga. Klub ubrzo postaje šampion i Ceca i Arkan medijski najzapaženije ličnosti.

1999. godina je, kao sto je svima poznato, bila crna godina srpske istorije obzirom da se te godine desila NATO agresija na čitavu Jugoslaviju koja je u svakom pogledu, tih nekoliko meseci, bila potpuno odsečena od sveta. Ali narod se nije predavao, već je na mosotvima i trgovima pevao i igrao u znak protesta i to upravo uz Cecine pesme, pošto je i ona bila jedan od učesnika masovnih demonstracija protiv NATO agresije, a svoj doprinos je dala kroz muziku. Nakon završetka agresije, Ceca objavljuje svoj fantastičan album CECA 2000 koji je poput jedne od bombi pao na našu scenu i to sa hitovima "Crveno", "Dokaz","Crni sneg", "Drugarice". Nova žena za novi milenijum bio je slogan i lajt motiv čitave kampanje za promociju novog albuma.
 
**OpasnaMackica**
Banovan!

Dobro upućeni član
Dobro upućeni član





Datum registracije: 04 Apr 2007
Poruke: 593

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 22, 2007 7:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ceca je po meni velika licnost i jaka zena.....
Omiljena pesma mi je pile....
Bila sam ovde u zh da je gledam i bilo je predobro i ako nisam bila prvi red Wink
ovaj zadnji album je vrh!
 
CECA_CARICA
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 31

Datum registracije: 28 Jan 2007
Poruke: 391
Mesto: Pink room

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 02, 2007 12:19 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ceca je zakon obozavam je bila sam na uscu bilo je magicno jaka je hrabra je jedina je!

ceco volim te!!!

_________________
<3
 
Francuskinja
♦Un Mal pour un Bien♦
<b>♦Un Mal pour un Bien♦</b>



Godine: 41

Datum registracije: 07 Apr 2005
Poruke: 16007
Mesto: 83700 ST RAPHAEL

france.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 02, 2007 10:06 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ceca jeste ima divne pesme,uvek je na vrhu,ima specijalan glas...ali moram priznati da nije po meni kao pre,malo me razocarala...
 
DJOLENZI
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 36

Datum registracije: 10 Mar 2006
Poruke: 308
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 03, 2007 2:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

O njoj ne mislim nista, jednostavno kao pojava mi je odvratna, najobicnija seljancica (iskreno misljenje)

Inace volim par njenih pesama,a to su: Kazem da te volim,Popij me kao lek,Gore od ljubavi i Pile...

Video sam je skoro na Obilicevom vencu, u butiku Sweet Years, malo sam sopingovao a ona je valjda neku promociju radila, i brdo klinki je bilo oko nje...Ne izgleda mi nikako, vestacka tvorevina Smile

_________________
Kad ja tamo, kad ono medjutim Smile
 
marijailuka
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 33

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 193

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 24, 2007 1:12 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

CARICA!!!Sta da kazem o Ceci nego da je OBOZAVAM!!!Najlepsa je i najbolja!!! Very Happy Very Happy Very Happy
 
carmen90
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 09 Maj 2007
Poruke: 368
Mesto: ***3 metra iznad neba***

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 24, 2007 2:37 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

CECA.....obozavam je....ima ubedljivo najlepse stihove....Svaka pesma nosi neku poruku i u svakoj se pronadjem....Najlepse su mi...Beograd,Licis na moga oca,Pustite me da ga vidim,Dokaz,Rodjen sa greskom,Znam,Pile,Koza pamti,Lepi grom....
Jedva cekam da opet bude njen koncert i da uzivam..... Very Happy
A pored toga sto ima super pesme fenomenalno izgledai uzor mi je kao zena koja je jaka mocna i hrabra.....

_________________
***I do believe in fairy-tales***
 
Fionda Rizzo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 23 Jul 2007
Poruke: 112

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 24, 2007 10:27 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Volim Cecu, odrasla sam uz nju, slusam sve njene pesme ali nije ni ona sto je nekad bila.

_________________
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 24, 2007 1:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nikako je ne podnosim odvratna je do bola

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
P_r_e_d_a_t_o_r
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 31

Datum registracije: 05 Mar 2007
Poruke: 637
Mesto: Belgrade

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 24, 2007 4:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Naj pevacica ikada>!!>!>!>!>>

Suuuper,cool!!!!
 
cecy
Luda do bola
Luda do bola



Godine: 37

Datum registracije: 02 Jun 2005
Poruke: 1809
Mesto: wien

austria.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 25, 2007 6:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ceca je VRH! Very Happy Ja je obozavam.. Bila sam na koncertu dva puta Smile
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Diskusije o domaćoj muzici ~ -> Ceca Raznatovic Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  sledeća
Strana 1 od 8

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon